Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turystyczny Nissan Primastar L2H1
Autor Wiadomość
nairu
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Sie 2015
Wysłany: 2017-09-03, 12:28   

Zdjęcia poniżej, ale z jakiegoś innego auta. Co prawda nie jest to dokładnie ten sposób montażu, o jakim myślałem, ale daje ogólne pojęcie jak to można zrobić.

Warto jeszcze zajrzeć do http://www.camperteam.pl/...t=24074&start=0 - tam kolega też to ciekawie rozwiązał.

Nie zrealizowałem tego usprawnienia u siebie, więc nie szukałem jeszcze odpowiedniego zbiornika. Zająłem się zabudową drugiego auta ;)

WhatsApp Image 2017-09-03 at 12.59.35.jpeg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 134,63 KB

WhatsApp Image 2017-09-03 at 12.59.36 (1).jpeg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 150,78 KB

WhatsApp Image 2017-09-03 at 12.59.36.jpeg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 136,39 KB

WhatsApp Image 2017-09-03 at 12.59.37.jpeg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 132,84 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-03, 14:47   

Zawiasy np. w Ducato są podobno słabe i pękają - może w Renówce mocniejsze. W te wakacje widziałem bagażnik na 5 rowerów, wzmocniony dwoma prętami obsadzonymi od bagażnika do haka - może w tym kierunku z tym kołem - taka luźna dywagacja. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-04, 17:18   

Dzięki za zdjęcia. Szkoda, że z innego modelu auta. Próbowałem znaleźć coś w sieci ale bez powodzenia.
Też zastanawiałem się czy zawiasy wytrzymają. Z hakiem holowniczym też jest jakaś opcja. Tym bardziej, że zamierzam go założyć z przeznaczeniem na platformę na skuter lub silnik spalinowy do pontonu i może czasem jakąś przyczepkę. Można będzie więc pomyśleć o jakimś mocowaniu koła.
Na razie czekam na pogodę aby zdjąć zapas, wczołgać się pod auto i dokładnie pomierzyć jaki zbiornik mogę tam zmieścić. Jak już zakończę temat zbiornika zacznę myśleć co zrobić z kołem. Do tego czasu będzie jeździć w bagażniku.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-07, 10:54   

Stało się. Wstawiłem dzisiaj swoje autko do warsztatu. Pretekstem było uszkodzenie zaworu EGR. Prawie cały wyjazd na Bałkany zrobiłem z niesprawnym (odłączonym) EGR-em. Na szczęście poza łapaniem błędów w kompie i raz na jakiś czas nie załączaniem turbosprężarki, dało się normalnie jeździć.
Początkowo miałem EGR-a naprawić ale po przeczytaniu internetu doszedłem do wniosku, że najlepiej się go pozbyć. Dodatkowo "zrobią mi porządek" z dpf-em, który w tym modelu również potrafi sprawiać dużo problemów. A na dodatek zażyczyłem sobie eco-tuning. Autko ma być trochę mocniejsze i podobno bardziej ekonomiczne w spalaniu. Zobaczymy. Tylko co na to ekolodzy :mrgreen: .
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-07, 15:47   

xbartman napisał/a:
Tylko co na to ekolodzy .





Nie przejmuj się zbytnio - wszyscy ekolodzy u Szyszki w puszczy. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-13, 21:44   

No i proszę, okazało się, że w moim aucie nie ma DPF-u. I nie żeby ktoś wcześniej wyciągnął tylko fabrycznie. Bardzo się zdziwiłem, a chyba jeszcze bardziej chłopaki w warsztacie. Podzwonili po znajomych, popytali i okazało się, że te modele czasem tak mają. Trafiki mają, vivaro mają a w primastarach często nie było. Czyżby Japończycy byli mniej proekologiczni? Dla mnie w sumie lepiej, mniej problemów i mniejsze koszta.
EGR wyłączony, nie będzie już sprawiał kłopotów.
Tuning mocy zrobiony. Przed, wyszło na hamowni 104 KM, fabrycznie 114, ale wiadomo autko ma już parę latek. Po zmianie oprogramowania podniesione do 151 KM. Teraz to zupełnie inne auto, zbiera się rewelacyjnie. Tylko obawiam się czy to rzeczywiście będzie ekotuning. Teraz aż się prosi, żeby mocniej przycisnąć pedał więc spalanie raczej nie spadnie a wręcz przeciwnie :mrgreen: . Może za jakiś czas jak przywyknę i nie będę tak deptał to cosik paliwa zaoszczędzi.

Przy okazji, zacząłem pisać relację z tegorocznego wyjazdu na Bałkany. Jak ktoś ma ochotę zajrzeć to zapraszam do tematu : http://www.camperteam.pl/...p=670231#670231
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KulkiDwie 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Caddy Tramper 1.9 TDI (LUNA)
Nazwa załogi: KULKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2012
Piwa: 16/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-14, 06:41   

xbartman napisał/a:
Tuning mocy zrobiony.

Super :) , to się przydaje... będzie pan zadowolony 8-)
Mojego 1,9 TDI ;) zachipowałem zimą i od tego czasu przejechałem niespełna 10 tys.km. Ze 106 KM chłopaki wycisnęli 142 i rzeczywiście jest to zupełnie inne auto. Zupełnie inaczej pokonuje wzniesienia i przyspiesza przy wyprzedzaniu (chociaż w sumie i tak rzadko to robię). Przy zachowaniu podobnego stylu jazdy spalanie spadło nieznacznie (max. 10%) gdy kulam się po zwykłych drogach i włączam tempomat przy 120 na autostradzie. Spadło za to dość znacznie (ok. 2 l) podczas jazdy po krętych, można powiedzieć że górskich :roll: i nie zawsze asfaltowych drogach greckich wysp (dość często wybieramy ten kierunek).
No i przy okazji urealniły się wskazania kompa, już nie ma "niespodzianek" przy tankowaniu :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-14, 19:29   

Bartek - bo gdzieś nie doczytałem. Czy Twój pojazd z założenia miał być w trybie incognito. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-15, 10:52   

prof-os napisał/a:
Czy Twój pojazd z założenia miał być w trybie incognito. ;)

Tak, takie było założenie. Dlatego wszystkie przyłącza (prąd, woda) mam poukrywane pod listwami, klapkami. Generalnie jedyne co może zwrócić uwagę to solar na dachu. Ale to widoczne tylko z góry bo z boku też trudno zauważyć. Ostatnio czytałem artykuł, że jakaś firma transportowa wyposażyła wszystkie swoje busy w solary dając kierowcą możliwość korzystania z laptopa, lodówki itp. na postoju. Także solar na dachu nie koniecznie musi wskazywać na turystyczne przeznaczenie autka.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2017-09-15, 11:50   

xbartman napisał/a:
Na razie czekam na pogodę aby zdjąć zapas, wczołgać się pod auto i dokładnie pomierzyć jaki zbiornik mogę tam zmieścić

:ok
co do likwidacji zbiornika w aucie, to ja na krótkie wypady z przymrozkami, kiedy wody tak dużo nie potrzeba, napełniam zbiornik w aucie, a główny jeździ pusty.
Rozumiem, ze szukasz miejsca, ale jak już masz instalacje, to taki ze 20l byś dał do środka.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-15, 12:28   

duende właśnie o to mi chodzi. Skąd to zdjęcie? W necie nic nie mogłem znaleźć. Czyli fiamma 70l litrów wchodzi w miejsce koła.
Odnośnie dodatkowego zbiornika do środka, to dokładnie taki mam plan. Do szafki pod umywalkę dodatkowa 20 na krótkie wypady i przymrozki.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2017-09-15, 13:26   

https://www.furgovw.org/index.php?topic=261380.0
https://www.furgovw.org/index.php?topic=236814.0
o kole na drzwiach się nie wypowiadam, bo już widziałem urwane drzwi przez podmuch wiatru :mrgreen:
ale 7min50s:
https://www.youtube.com/watch?v=sCcbgph_Orc, tylko nissanek staje sie coraz mniej incognito
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-09-15, 14:09   

Dzięki za linki. :pifko poleciało. Myślałem, że przejrzałem wszystkie transformacje mojego modelu z tego hiszpańskiego forum, ale jednak nie. Na to nie trafiłem.
Zacznę od zbiornika. Co zrobić z kołem będę się jeszcze zastanawiał. Wiadomo, że jak założę na tył platformę ze skuterem to już incognito nie będzie. Koło też może dawać do myślenia.

A taka ciekawostka, na Korfu wjechaliśmy na jeden dzień na kemping żeby wziąć ciepły prysznic i takie tam. W recepcji pani się pyta czy mamy samochód i namiot czy przyczepę? Mówię że busika i w nim śpimy. Pani odpowiada, znaczy kamper? Mówię nie, taki mały bus. Ona na to że jak w nim śpimy to kamper. Dobra OK, zapłaciliśmy za kampera. Na miejscu obok nas stał trafic taki jak nasz a spali w namiocie obok. Policzyli ich taniej, jak osobówkę + namiot, chociaż miejsca zajmowali więcej. Taka sprawiedliwość ;)
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-15, 16:32   

Powinieneś wozić taki mały namiot, otwierany z koła - dla psa. Następnym razem jak znalazł. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Danyxm 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 1991 Knaus Traveller
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 2/5
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2017-09-27, 15:08   

Podziwiam! :)
Spadles mi z nieba, gdyz wlasnie na wiosne planuje miec cos bardzo podobnego do twojego autka turystycznego :)
Pozwolisz ze bede garsciami korzystal z Twej wiedzy :]
Jakbys odwiedzal szkocje to zapraszam :) )

PS
te autka wystepowaly tylko w dwoch dlugosciach ?
Pozdrawiam serdecznie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***