Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w kamperze
Autor Wiadomość
michalk 
początkujący forumowicz

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2017-01-04, 14:53   Praca w kamperze

Czy są na forum osoby, które pracują zdalnie ze swojego kampera? Mam parę pytań, może być tu, może być na PW.

Ponoć w Polsce to rzadkość, ale zawsze warto zapytać.

:kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta

slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Piwa: 85/175

Wysłany: 2017-01-04, 15:05   

Kiedyś wziąłem pracę do kampera na wyjazd. Coś miałem skończyć i wysłać na mejla. To była meczarnia. Raczej więcej tego nie zrobię. Choć moje zajęcie na to pozwala.

michalk 
początkujący forumowicz

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2017-01-04, 15:18   

slawwoj napisał/a:
To była meczarnia.

Męczarnia bo brak miejsca, czy może brak możliwości odizolowania się od reszty współpasażerów? Czy może jeszcze z innego powodu?

slawwoj 
Kombatant

Wysłany: 2017-01-04, 16:01   

Bo kurna wszyscy wokół wypoczywali, integrowali się, rechotali a ja musiałem napierniczac.

Bronek 
Kombatant
Wygląd i Nick potrafią zmylić

Twój sprzęt: Na razie wiata, która czeka na RAPIDO 883f
Piwa: 240/464
Wysłany: 2017-01-04, 16:27   

Niestety czasem trzeba .... BYŁO !!!
Teraz mam nadzieje ,że nie .

W moim przypadku , to praca "komputerowa" była na komputerach w robocie i w domu .
Przez Teamviwer.

Dlatego zawsze mam "swój" internet abonamentowy. Za fryko z lekkim muleniem ale spokojnie , tak jak na swoim pulpicie .

To raczej robota interwencyjna , na stałe to gorzej niż zabierać pracę do domu lub mieszkać w pracy .

slawwoj 
Kombatant

Wysłany: 2017-01-04, 16:56   

Bronek nie wyobrażam sobie jakbyś w kamperze musiał wykonywać swoją robotę niekomputerową :diabelski_usmiech

Klientka na alkowie Ty z poziomu pokładu :smokedevil :smokedevil :smokedevil

michalk 
początkujący forumowicz

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2017-01-04, 17:04   

slawwoj ja już tam nie wnikam jaką kto ma pracę :D

Chodziło mi raczej o to czy jak już ktoś MUSIAŁ pracować, to gdzie siedział z tym laptopem / papierami / klientką i czy było mu wygodnie? Oczywiście pomijając radosne okrzyki z zewnątrz wydawane przez tych, co akurat mieli wolne.

Czy stół z jadalni jest wystarczający czy przydałby się raczej np. jakiś osobny blat do takiej pracy?

Roberto 
stary wyga
choć nie wyglądam ;)

Twój sprzęt: Chausson Welcome75 (Jumper 2.8HDI)
Nazwa załogi: techserwis
Piwa: 26/12
Wysłany: 2017-01-04, 17:23   

michalk napisał/a:
Czy stół z jadalni jest wystarczający czy przydałby się raczej np. jakiś osobny blat do takiej pracy?

Staram się zrozumieć jakiego rodzaju odpowiedzi oczekujesz, ale może to być trudne, ponieważ w kamperze to chyba ewentualnie prace biurowe można wykonywać a i to nie wszystkie :-/
Jeśli chodzi o obsługę laptopa to niewielki stolik w zupełności mi wystarcza. W poprzedniej blaszance też nie było problemu. Ale gdybym chciał przenieść do kampera swój warsztat elektroniczny to musiałbym chyba wszystkie meble wywalić :(

W tym temacie musiałbyś chyba pogadać np. z toscanerem. On mieszka, odpoczywa i pracuje w swoim kamperze od wielu miesięcy ;) - zwłaszcza, że sam go zaprojektował i zbudował :ok

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)

zbyszekwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Rapido 707F
Piwa: 183/106
Wysłany: 2017-01-04, 17:32   

Jadąc drogami po zachodniej Europie na rogatkach stoi bardzo dużo kamperów wykorzystywanych do pracy. Włascicielki przeważnie siedzą pod porasolką. :diabelski_usmiech

slawwoj 
Kombatant

Wysłany: 2017-01-04, 17:41   

Może w końcu nowoczesne technologie w tej dziedzinie dotrą do Polski. :aniolek

Victus 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Piwa: 1/2
Wysłany: 2017-01-04, 17:47   

Wszystko można zrobić, ja na przykład zabrałem ze sobą w Tamto lato nawet drukarkę a auto mam jak w awatarze.
Dodam jeszcze ze drukarka niala 30x25x20 i nie użyłem jej ani razu przez te trzy tygodnie wypoczynku :gwm

dulare 
weteran

Twój sprzęt: Autoroller 3
Piwa: 59/62
Wysłany: 2017-01-05, 11:15   

michalk, ja od trzech lat spędzam część wakacji pracując zdalnie. Urlopu nie starcza żeby cały czas wypoczywać, a firmę mam taką że spokojnie mogę miesiąc się w biurze nie pokazywać byle by robota była zrobiona.

W skrócie wygląda to tak: wyjeżdżamy kamperem z całą rodziną na jakiś camping w fajnym miejscu (bo nie trzeba szukać wody i zrzutu co chwilę). Zabieram ze sobą laptopa i modem GSM do internetu. Ja zazwyczaj wstaję bardzo wcześnie, około 6:00 rano jestem już w kabinie i pracuję - tam sobie zrobiłem małe stanowisko do pracy, nie potrzebuję nic poza odpowiednim ułożeniem komputera na półeczce i podpięciem do przetwornicy. Koło 9-tej wstaje reszta towarzystwa, robię sobie przerwę na śniadanie. Czasem w ciągu dnia robię sobie przerwę na wyjście gdzieś z dziećmi lub którymś jednym dzieckiem, jakieś krótkie kąpiele w morzu czy jeziorze, szybkie zakupy. Po obiedzie jeszcze trochę pracy i zazwyczaj przed 16-stą mam już spokojnie swoje osiem godzin. Popołudnie zostaje dla rodziny i na wypoczynek. Czasem jak jest jakaś okazja to robię na odwrót - rano z rodziną, po południu i wieczorem praca. Albo trochę pracy rano, trochę pod wieczór.

Na odgłosy otoczenia pomagają dobre słuchawki. Trzeba mieć wyrozumiałą rodzinę, trzeba też żeby rodzina rozumiała że nie mogę zawsze sobie pozwolić na bycie wyłącznie z nimi. Radzimy sobie i uważam że jest to jakieś rozwiązanie jeśli Twoja praca pozwala na działanie zdalne.

Jeszcze jedna ciekawostka - mieliśmy w 2015 takie wakacje, że od poniedziałku rano do piątku po południu siedzieliśmy na jednym campingu (na Mazurach), w piątek wyjeżdżaliśmy i cały weekend zwiedzaliśmy różne atrakcje stając na dziko, w poniedziałek rano przyjeżdżaliśmy na jakiś inny camping na Mazurach i znowu do piątku postój. Spędziliśmy tak miesiąc. W 2014 roku byłem w ten sam sposób sam z dwoma starszymi córkami na Mazurach - ale starsze córki same się sobą zajmą a po drugie - przez część czasu były tam na obozach. W 2016 przez ponad dwa tygodnie staliśmy na jednym campingu nad polskim morzem. To samo planujemy na 2017.

Jeśli masz jakieś pytania to pisz albo dzwoń :)

Wyświetl szczegóły
michalk 
początkujący forumowicz

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2017-01-05, 11:58   

dulare, dzięki wielkie, Twoja odpowiedź dała mi nieco lepszy pogląd na to jak to wygląda. Jak będę miał jeszcze jakieś konkretne pytania to na pewno się odezwę :)

Pozdrawiam

kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: CARTHAGO Chic C-line 4.8
Nazwa załogi: Bożena i Mirek
Piwa: 123/119
Wysłany: 2017-01-05, 13:26   

Pracuje podobnie jak durale. Teraz o wiele łatwiej znalezc niekodowane Wifi ale najlepiej miec własny modem, który szczególnie w granicach UE jest coraz tańszy. Wykorzystuję TeamViewer do łaczenia się z serwerem w firmie. Wystarczą mi 2 godziny pracy rano i godzine po południu na sprawdzenie otrzymanej korespondencji.
www.domserwis.pl

krzlac 
weteran

Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Piwa: 44/3
Wysłany: 2017-01-05, 14:21   

Robotę to najepiej zostawić w domu.

Odpowiedz do tematu