Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto zabrać rowery do Grecji?
Autor Wiadomość
ANDROCH 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2011
Wysłany: 2017-02-11, 22:45   

rakro1, Witam nie wiem jak to się stało że żeśmy się nie spotkali , staliśmy tam gdzie zawsze i mieliśmy dwa naloty policyjne w lipcu i sierpniu .W tym roku też tam będziemy .
Pozdrawiamy :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-02-11, 23:08   

Szkoda,że tam nie dojechaliśmy.Wcześniej zaprzyjaźniliśmy się z Czechem i on nam o tym opowiadał więc ominęliśmy to miejsce.Startujemy w połowie czerwca,przez Bułgarię,chyba.Na pewno się spotkamy.Pozdrowienia dla Eli i Ciebie,również od Madzi :spoko

DSC_0061 (Large).JPG
i szerszy obraz naszej plaży
Plik ściągnięto 34 raz(y) 278,15 KB

DSC_0063 (Large).JPG
oto Wasze auto i ...może Ty pod parasolem z góry,gdzie bateria solarna i nadajniki
Plik ściągnięto 40 raz(y) 301,2 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2017-02-12, 09:10   

witam
piszecie o tym wspanialym miejscu w Grecji,dajcie namiary ,bo w maju i czerwcu sie wybieramy,na odpoczynek w Grecji
jedrek49
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-02-12, 09:34   

Jasne.Chętnie.Później,na mapę muszę zerknąć :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-02-12, 14:54   

Jedrek49 - ta okolica to najbardziej znana i uczęszczana część Grecji(bo najbliższa Polski)czyli Chalkidiki i jej środkowy półwysep Sithonia,jej południowa część.Jest na tyle nietknięta cywilizacją i omijana przez turystów,że idealna dla naszych celów.Jadąc od Nikiti (gdzie też można stanąć ale kompletnie nie ma klimatu ) w stronę Toroni przed miejscowością Destenika trzeba skręcić z głównej drogi w prawo.Nie pamiętam czy nadal stoi niebieska tablica z nazwą nieczynnego hotelu Azapico.Skręt w tym miejscu 40.016178, 23.868925 i zjeżdżasz do spodu.Piękna plaża i ślady po opuszczonym kampingu.Lepsze miejsce postojowe jest bliżej rzeczki - tam jest super wejście do wody.Dalej,w stronę góreczki z kapliczką i WODĄ !!! jest w podwodna skała z jeżowcami ok3-4 metry od brzegu i trzeba wchodzić w butach.Są komary ale jak w zegarku przylatują o określonej porze na np.30 minut i znikają.W rzeczce są żółwie,dokarmiane.Wzdłuż morza jest stara szutrowa droga na spacery lub rower.Na zachód można dotrzec do fajnego kampingu jeśli ktoś lubi.W drugą stronę,następna miejscowość za Desteniką robi się zakupy i knajpy.Jeżdzimy tam rowerami,najlepiej główną drogą i nie ma problemu,nie ma ruchudużego.Spróbuję wkleić kilka zdjęć na zachętę.

grecja 2012 122 (Large).JPG
Plik ściągnięto 41 raz(y) 219,43 KB

DSC_0064 (Large).JPG
Plik ściągnięto 46 raz(y) 275,29 KB

DSC_0017 (Large).JPG
przy tej kapliczce jest kran z wodą
Plik ściągnięto 57 raz(y) 318,5 KB

DSC_0031 (Large).JPG
Madzia będzie w czerwcu...
Plik ściągnięto 36 raz(y) 249,81 KB

DSC_0058 (Large).JPG
Plik ściągnięto 26 raz(y) 181,21 KB

grecja 2012 134 (Large).JPG
Plik ściągnięto 29 raz(y) 176,51 KB

grecja 2012 260 (Large).JPG
arnaki paidakia ....
Plik ściągnięto 22 raz(y) 351,26 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2017-02-12, 15:00   

rakro1 napisał/a:
.........Nie pamiętam czy nadal stoi niebieska tablica z nazwą nieczynnego hotelu Azapico.Skręt w tym miejscu 40.016178, 23.868925 i zjeżdżasz do spodu.................


Akurat kolego ten wjazd na Azapico jest beznadziejny, wąsko, stromo, momentami nie widać drogi tylko same krzaki itp. Pozdrawiam
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-02-12, 15:10   

jedrek49 - gdybyś chciał coś więcej to może na priv. mam jeszcze kilka fajnych miejsc godnych polecenia,nie tylko na północy Grecji.Ale najfajniej włócząc się samemu takie miejsca znajdować.Długi urlop i kasa na paliwo.Ukochane moje miejsce to Peloponez a zwł.Elaia,przed Kyparissią,choć w ostatnich latach znaczne tereny ktoś wykupił i dużo się popsuło.W moim odczuciu Elaia zasługuje na miano miejsca wybitnego - cięń,woda z kranów i przepękne morze.Wiele osób z C.T. tam bywało ale jakoś opisy bez ekstazy.Mógłbym tam siedzieć kilka miesięćy,cudo.No i kuchnia w hoteliku - właściciel Wasilij i jego rodzina gotują wspaniale.Nie wszędzie tak w Grecji gotują.Nie lubią Niemców choć z nich żyją.Polaków uwielbiają.Na północy nie lubią za to Bułgarów a nas przeciwnie.Fajnie z tym się spotykać bo nie wszędzie tak jest w europie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2017-02-12, 15:41   

witam
Rakro1
dziekujemy za opis i namiary tego miejsca
odezwe sie
jedrek49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2017-02-12, 21:30   

rakro1 napisał/a:
jedrek49 - gdybyś chciał coś więcej to może na priv. mam jeszcze kilka fajnych miejsc godnych polecenia


Jak można to ja też poproszę kilka namiarów na ciekawe miejsca na nocleg przy plaży w rejonie halkidiki
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-02-12, 22:03   

JacekL - jasne,jeśli uda się do czegoś przydać to super,jak coś będę opisywał to Ci doślę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-27, 22:16   

Track222 napisał/a:
rakro1 napisał/a:
.........Nie pamiętam czy nadal stoi niebieska tablica z nazwą nieczynnego hotelu Azapico.Skręt w tym miejscu 40.016178, 23.868925 i zjeżdżasz do spodu.................


Akurat kolego ten wjazd na Azapico jest beznadziejny, wąsko, stromo, momentami nie widać drogi tylko same krzaki itp. Pozdrawiam


To jak tam najlepiej dojechać?

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-02-27, 22:41   

Dojazd jak opisałem.Jest to nie czteropasmówka,niestety.Początek asfalt lekki spadek i szerokość na jedno auto ale nie ma tam ruchu.Można też przejść na nogach aby zbadać teren.Zjazd krótki,potem brak asfaltu a droga,szutrowa przechodzi wręcz przez wyschniętą rzeczkę i jedzie się naprawdę fajnie.Jeśli ja mówię,że fajnie to znaczy,że nie ma żadnych problemów - z wiekiem niestety nasilają mi się lęki odnośnie szutrów zwłaszcza,często Madzia musi do mnie mówić "jest spoko,nie patrz w przepaść ( i tak patrzę) " i powoli przejeżdżamy.Do Azapico naprawdę jest super dojazd a im trudniej go znaleźć tym mniej ludzi.Dopiero na miejscu,zwiedzając nadmorską szutrową drogę okazuje się,że można było zrobić zjazd wcześniej - są dwa kolejne i jeden po przejechaniu opisanego przeze mnie - przez Destenikę.Ale tych dróg ja już od kilku lat nie lubię.SZuter,ciasne zakręty,przed którymi trąbi się i strachliwa wyobraźnia jak moja jeździ tam na rowerze lub spaceruje.Mogę Was tam zaprowadzić,jak będę na miejscu - czerwiec i wrzesień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2017-02-27, 22:45   

Tamtam napisał/a:
Track222 napisał/a:
rakro1 napisał/a:
.........Nie pamiętam czy nadal stoi niebieska tablica z nazwą nieczynnego hotelu Azapico.Skręt w tym miejscu 40.016178, 23.868925 i zjeżdżasz do spodu.................


Akurat kolego ten wjazd na Azapico jest beznadziejny, wąsko, stromo, momentami nie widać drogi tylko same krzaki itp. Pozdrawiam


To jak tam najlepiej dojechać?

Pozdrawiam


Zostaw samochód na górce i z buta zbadaj okoliczności dojazdu. To tylko niecały kilometr. Czasami mam wrażenie, że koledzy próbują zatrzymać dla siebie fajne miejscówki i wtedy takie jak powyżej odpowiedzi padają. :spoko
PS
podkreślam "wrażenie"
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-02-27, 22:55   

Jestem jak szczeniak machający ogonem do każdego i każdemu chcę jak najlepiej doradzić,oczywiście wg.mojego gustu.A faktycznie fajnie mają kampery ze skuterkiem - wtedy zagląda się w każdą dróżkę.Ja nie mam miejsca na skuter ale może drony to przyszłość - Spax The Dog - domyślam się,że nie mnie krytykujesz ale też myślę,że Track222 chciał przekazać swoje odczucia.Teraz każdy musi sobie sam wybrać ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2017-02-27, 23:06   

Absolutnie nie krytykuję. :ok Sam już nieraz podreptałem w tę i nazad co by sprawdzić okoliczności. Pewnie, że super jest mieć skuterek. Tylko odpinanie go co chwila celem sprawdzenia możliwości dojazdu, to jednak rzecz upierdliwa. Dron! To jest to.
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***