Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bartek-Ayer w Norwegi
Autor Wiadomość
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2008-07-11, 08:59   Bartek-Ayer w Norwegi

Moi drodzy,

Po tygodniowym bieganiu po Makro i Auchanach, dwudniowym pakowaniu tego wszystkiego do samochodu w końcu wyruszam na trzytygodniową wyprawę przez Szwecję do Norwegii.

Mam nadzieję, że wszystko wydarzy się po mojej myśli, a mój "Osiołek" dowiezie mnie bez awarii z powrotem do domciu. Nie mam komu przysyłać sms-ów z kolejnych etapów mojej podróży, ale jak będę gdzieś w zasięgu internetu to coś tu napiszę.

Obiecuję również zapisywać pełen opis mojej wyprawy ze szczególnymi wskazówkami, o które sam pytałem przed planowaniem wyprawy, aby innym było w przyszłości łatwiej planować swoje podróże.

Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś na drodze.

Bartek-Ayer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eeik 
Kombatant
"Mała Karawana"


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2007
Piwa: 12/7
Skąd: Śląsk-Wodzisław Śl.
Wysłany: 2008-07-11, 10:46   

Życzę Wam pogody, i bezawaryjnej jazdy.

Pisz wszystko , będziemy zniecierpliwościa czekac na relacje :) )

Szerokości i wysokości :spoko :spoko
_________________
Ewa

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Romek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis SEA Joint E33
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2007
Piwa: 2/2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-11, 11:24   

Wszystkiego dobrego , życzę szczęśliwej :yay: realizacji wspaniałej wyprawy i czekamy :czytaj na opis trasy z fotkami . :foto
Pozdrowienia :spoko
_________________
Romek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dembomen 
weteran


Twój sprzęt: KOMEDIA Fiat-Detleffs Globetrotter 2,5D 1989
Nazwa załogi: Dembomenki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Mar 2008
Piwa: 23/24
Skąd: Ełk
Wysłany: 2008-07-11, 11:56   

Hej!

Życzymy,powodzenia w przecieraniu szlaku,przyjemnego kamperowania,moc atrakcji,szczęśliwego powrotu. :spoko
Hej!
_________________
Misiek
Świat jest piękny,tylko my go psujemy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-11, 12:08   

Bartek...jak chcesz to możesz słac do mnie sms-y.Nie ma najmniejszego problemu. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2008-08-04, 10:37   Wróciłem!!!!!

Witam wszystkich

Po 2,5 tygodnia wróciłem z mojej wielkiej wyprawy do Norwegii a wraz ze mną wróciło 3 tyś zdjęć i 5 godzin filmu z tego cudownego kraju.
Po powrocie nasuwa mi się tylko jeden wniosek. Uważam, że człowiek wymyślił kampera, żeby nim jeździć po Norwegii :-))))

Przejechaliśmy 7200 km, byliśmy we wszystkich głównych atrakcjach Norwegii. Nie udało się tylko dojechać do Bergen.

Z zakupów to na miejscu kupiliśmy tylko trzy bochenki chleba, cała reszta przywieziona z Polski. No i oczywiście zjedliśmy im kilka rybek :-)

Autko bez zarzutu. Przez te 7tyś km tylko raz otworzyłem maskę, żeby zmierzyć poziom oleju, a tak nic. Nawet śrubokręta nie wyciągnełem :-)

Jak ochłonę wkleję trochę fotek i dokładny opis wyprawy, bo wszystko skrzętnie notowaliśmy.

No i oczywiście za rok znowu do Norwegii, bo jest tam co objeżdźać na dobre kilka lat

Pozdrawiam wszyskich,

Kolejny Norwegofil,

Bartek-Ayer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eeik 
Kombatant
"Mała Karawana"


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2007
Piwa: 12/7
Skąd: Śląsk-Wodzisław Śl.
Wysłany: 2008-08-04, 10:55   

Cudnie się czyta, czekam na relacje :) )
_________________
Ewa

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
prezesuu 
weteran
102 dni to nie zbyt wiele


Twój sprzęt: chwilowo bezdomny
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Piwa: 22/13
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2008-08-04, 18:45   

Oj tak, oj tak. :szeroki_usmiech
Dawaj foty i opisy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2008-08-05, 00:28   Re: Wróciłem!!!!!

Bartek-Ayer napisał/a:
...Po powrocie nasuwa mi się tylko jeden wniosek. Uważam, że człowiek wymyślił kampera, żeby nim jeździć po Norwegii.... No i oczywiście za rok znowu do Norwegii, bo jest tam co objeżdźać na dobre kilka lat...


Nie wiem, czy wiesz, że w przyszłym roku do Norwegii wybieramy się z prezesuu i martesem... . a może razem. A Twoje wnioski potwierdzamy. Będąc 2 lata temu w Norwegii, jeszcze wtedy nie kamperem, stwierdziliśmy to samo. Być może dlatego teraz zwiedzamy tylko kamperem.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-13, 22:18   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-07-24, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2008-11-14, 19:07   

Bartek-Ayer napisał/a:
Jak ochłonę wkleję trochę fotek i dokładny opis wyprawy, bo wszystko skrzętnie notowaliśmy.


Bartek, czy tam przeżyłeś jakiś horror :?:
Tyle miesięcy i jeszcze nie ochłonąłeś. :haha: :haha: :haha:
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2008-11-14, 20:08   

Nie, żyję.

Chyba zostałem zmotywowany tą żółtą kartką i w ten weekend zabieram się za przepisywanie pamiętnika do komputera więc wkrótce pierwsze relacje.

Pozdrawiam

Bartek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2008-11-14, 20:15   

:hammer DAWAJDAWAJDAWAJ :hammer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2008-11-17, 08:52   

No dobra, zebrałem się w weekend i oto pierwsze 7 dni naszej podróży po Skandynawii.

Przygotowania.

Przygotowania do wyjazdu zaczęliśmy mniej więcej 6 miesięcy przed wyjazdem. Ponieważ miała to być nasza pierwsza zagraniczna podróż nowozakupionym kamperem staraliśmy się pozyskać jak najwięcej informacji zarówno o życiu i podróżowaniu kamperem , jak i o samej Norwegii, która to była naszym marzeniem od dzieciństwa. W tym pięknym kraju chyba najbardziej intrygowały nas białe noce.

W Norwegii byliśmy w dwie osoby, ja (Bartek), oraz Agata, której jednym z zadań było pisanie poniższego pamiętnika.

Po zakupieniu chyba 5 przewodników i dwóch porządnych map oraz atlasu ustaliliśmy, co najbardziej nas interesuje.

Skupiliśmy się głównie na wszystkich naturalnych zjawiskach i miejscach, za które „nie trzeba płacić”. W zasadzie odrzuciliśmy zwiedzanie wszelkich muzeów czy większych miast (głównie ze względów mimo wszystko finansowych). Już sama podróż, zobaczenie tych wszystkich magicznych miejsc miało być dla nas wyjątkowym przeżyciem.

Założenie było takie:
-Na pobyt „za granicą” dajemy sobie około 2,5 tygodnia
-Płyniemy promem do Karlsklony w poniedziałek (są trochę tańsze)
-Chcemy jak najszybciej (maksymalnie cztery dni) dotrzeć przez Szwecję i Finlandię na Nordcapp, żeby potem mieć ponad dwa tygodnie na „swobodne” spadnięcie zachodnim wybrzeżem Norwegii z powrotem do Karlskrony
-Wracamy albo promem, albo jedziemy przez most i szybko przez Danię i Niemcy lub promem przez Treleborg do Sasnitz.

Nasz wyjazd poprzedziło oczywiście pełne zatowarowanie naszego kamperka na ponad trzy tygodnie skandynawskiej tułaczki, gdzie znając tamtejsze ceny z relacji przeczytanych między innymi na camperteam.pl, uznaliśmy, że w zasadzie nie będziemy nic kupować. Plan udało się zrealizować w 99,7% gdyż przez 2,5 tygodnia kupiliśmy 3 bochenki chleba (po20pln każdy).

Nasz prowiant stanowiły zakupy z makro, gdzie wydaliśmy około 1000pln na jedzenie i napoje. Z napoi alkoholowych zabraliśmy  zgrzewkę piwa, 5 trzylitrowych kartoników wina oraz 3 litry napojów „innych”. Obawialiśmy się trochę kontroli, gdyż do Norwegii nie można wwozić takiej ilości alkoholu, ale nigdzie nikt nas nie skontrolował. Alkohole kosztowały dodatkowo około 500pln z tego co pamiętam.

Na ropę podczas wyjazdu wydaliśmy około 3000pln, promy w Norwegii i płatne tunele oraz drogi to 2000pln, do tego prom z Polski 600pln i powrotny 1200pln (nie wiedzieliśmy dokładnie kiedy i jak będziemy wracać więc nie rezerwowaliśmy nic)
Ani razu nie staliśmy na płatnym kempingu (tylko na Nordcapp trzeba zapłacić za wjazd na sam parking).
Całkowity koszt naszej prawie trzytygodniowej przygody z Norwegią zamknął się kwotą 8300pln.

Norwegia 2008 025.jpg
Plik ściągnięto 6595 raz(y) 129,53 KB

Norwegia 2008 013.jpg
Kamperek tuż przed wyjazdem
Plik ściągnięto 6595 raz(y) 114,73 KB

Norwegia 2008 023.jpg
Tuż przed wypłynięciem w Gdyni
Plik ściągnięto 6595 raz(y) 130,69 KB

Norwegia 2008 006.jpg
Jedna czwarta tego co zmieściliśmy do "domku ślimaka"
Plik ściągnięto 6595 raz(y) 143,56 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2008-11-17, 08:57   Dzień 1

Dzień 1 Niedziela 13.07.2008

Na terminal w Gdyni podjeżdżamy około godzin 19.00 gdzie mamy zamiar przenocować na zarezerwowanym wcześniej parkingu strzeżonym przy samym terminalu promy Stena Line. Jako że w Polsce staramy się nie stawać w miejscach nie strzeżonych z obawy na brak miejsc rezerwację zrobiłem kilka dni wcześniej. Odnajdujemy parking i po dwudziestu minutach pod szlabanem pojawia się Pan parkingowy (który notabene spał tak smacznie, że nasz przyjazd go nie obudził, można by go wynieść razem z jego przyczepą). Pan parkingowy oznajmił nam, że parking jest tylko dla samochodów, więc on pilnuje samochodów, nie ludzi. Reasumując, kamper może spać na parkingu, my nie! Widać od razu, że o słynnej maksymie „Klient, nasz Pan” dawno tu zapomniano.

Absurd, po tym jak nas tu potraktowano (dodaję, że parking ten reklamują na stonie internetowej Stena Line). Bartek stwierdził, że jego noga więcej tu nie postanie, i że nie będzie nas pilnował śpiący dziadek. Udaliśmy się na bezpłatny parking dla tirów po drugiej stronie ulicy, również przed terminalem. Usypiamy o 21.30 słysząc co jakiś czas wyjeżdżające lub podjeżdżające Tiry. Nie jest źle, w dach bębni deszcz i bardzo miło się zasypia.

Norwegia 2008 029.jpg
W kolejce na prom
Plik ściągnięto 6587 raz(y) 125,25 KB

Norwegia 2008 031.jpg
Jest nas więcej
Plik ściągnięto 6587 raz(y) 115,19 KB

Norwegia 2008 032.jpg
Nasz prom już czeka
Plik ściągnięto 6587 raz(y) 131,8 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***