Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W końcu baza kupiona! Stanęło na Ducato 2007 L3H2 /2.3 120KM
Autor Wiadomość
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-12, 19:18   W końcu baza kupiona! Stanęło na Ducato 2007 L3H2 /2.3 120KM

W końcu po jeżdżeniu po Polsce w poszukiwaniu bazy, u przeróżnego rodzaju rolników, handlarzy i pośrednich oszustów, udało nam się kupić auto. (Swoją drogą jak ktoś chce zobaczyć prawdziwą Polskę przez duże DISKO POLO, powinien pojeździć za używanym dostawczakiem i podyskutować sobie ze sprzedającymi ;)

Ducato, 2007r, L3H2, Silnik 2.3 / 120KM, przebieg ok 260tys (od nowości w jednych rękach kupiony w Polsce). Na tyle nas było stać w tej chwili jeśli chodzi o samą bazę, i jak na razie jesteśmy bardzo z żoną zadowoleni. Suka musi jeszcze obwąchać i się przyzwyczaić.

Budujemy tylko dla dwóch osób, znam nowe przepisy dotyczące fabrycznych mocowań siedzeń. Bez prysznica, bez ogrzewania na razie. Zabudowa będzie dosyć prosta, bo doświadczenie na razie mamy żadne. Wolimy nie przekombinować za pierwszym razem, a skończyć przed końcem czerwca.

Jedną z pierwszych rzeczy jaką musimy zrobić to kupić tylne drzwi, od trzaskania są pęknięte mniej więcej na połowie wysokości przy zamku. Przy mocnym domknięciu się domykają, ale trzeba wymienić. I teraz dylemat numer 1.

a) Kupić drzwi całe z blachy i ciąć okna, wstawiając podwójne z jakiejś przyczepy / robione na zamówienie?

b) Kupić drzwi oszklone oryginalnie (a może tylko jedne oszklone, a drugie z blachy - w sumie są tańsze)

Przeglądałem forum, ale czasem trzeba się przekopać przez bardzo długie wątki, żeby znaleźć konkretną odpowiedź
- Jak to jest z tą kondensacją na pojedynczych / fabrycznych oknach? Czy koniecznie musimy robić okna podwójne, czy dobry wentylator w dachu wystarczy aby rozwiązać ten problem?
Tu pojawia się ten problem również w kontekscie bocznego okna, które było robione przed zakupem (samoróbna brygadówka, przed zmianą przepisów jeszcze) i podwójne też nie jest. Nie wiemy czy je zostawić jak jest, czy przerabiać na podwójne (nie wiem czy znajdziemy ten wymiar konkretny).

Drugie pytanie w sumie banalne - sprawdzony pomysł na usunięcie tych oklein? Zakładam, że są na aucie od nowości, więc już z 10 lat. Nagrzewanie i polerowanie?

Na koniec jeszcze pytanie do właścicieli Ducato/Jumpera/Boxera z tych lat. Z tego co zauważyłem jest problem z odpadającym lakierem w tych modelach/rocznikach. Jak sobie z tym poradziliście?

Pozdrawiamy, liczymy na dużą wyrozumiałość i pomoc w zabudowie.
Krzysiu i Atta

P.S. Mieszkamy w Warszawie i chętnie zaprosimy kogoś doświadczonego na dobry obiad w zamian za parę dobrych rad.

P.S. 2 - Czy ktoś ma doświadczenie z tym serwisem w Warszawie? https://www.kmjserwis.pl/ - chcemy tam załatwiać wszelkie sprawy, z którymi sami sobie nie poradzimy, zaczynając od porządnego przeglądu (mniej porządny robiliśmy przed zakupem i wyszło dosyć dobrze jak na razie - zwłaszcza silnik jest suchy i w dobrym stanie).

17203075_10155015530882226_8213477727641255627_n.jpg
jeszcze bez nazwy
Plik ściągnięto 37 raz(y) 60,77 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-03-12, 19:45   

Gratuluję zakupu i 3 mam kciuki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-03-12, 20:20   Re: W końcu baza kupiona! Stanęło na Ducato 2007 L3H2 /2.3 1

turikke napisał/a:
znam nowe przepisy dotyczące fabrycznych mocowań siedzeń.
.



oooo to coś nowego , podaj proszę jakieś paragrafy i materiały , chętnie tez poczytam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-12, 20:37   

łooo, znowu się zmieniły interpretacje? próbowałem przebrnąć przez te wszystkie dzienniki ustaw i dyrektywy UE, wydawało mi się, że zmiana liczby miejsc (na więcej niż 3) wchodzi w grę tylko, jeśli auto posiada fabryczne punkty mocowań foteli, w innym razie to raczej niemożliwe, ale już nie mam siły, a do końca nas to nie dotyczy, bo nie chcemy robić więcej niż dwa miejsca, więc już nie wnikam. Diagnosta na stacji w Gdańsku też nie do końca wiedział jakie są przepisy dot. takich zmian. Ale nie chcę już tu mieszać wątków. Chodziło mi o to, że te wątpliwości prawne nas nie dotyczą w przypadku tego auta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2017-03-12, 20:41   

turikke gratulacje - fajny zakup i również przyłączam się do kibicujących
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
frólik 
zaawansowany


Twój sprzęt: Frólikowóz
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2014
Piwa: 28/30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2017-03-12, 20:54   

turikke napisał/a:
jeśli auto posiada fabryczne punkty mocowań foteli, w innym razie to raczej niemożliwe

Uprzedzając Adama :haha: dawaj zdjęcia, opisy... może uda nam się trochę pomóc, albo poprzeszkadzać.
Na pewno nie będziesz czuł się samotny :spoko
_________________
Buduje się następny...
Burstner Ixeo time 585
Frólikowóz 2014
Knaus Sun Traveller 2005
Bavaria i71 2008

www.campervan.pl
https://www.facebook.com/budowakamperow/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-03-12, 21:05   

frólik napisał/a:
turikke napisał/a:
jeśli auto posiada fabryczne punkty mocowań foteli, w innym razie to raczej niemożliwe

Uprzedzając Adama :haha: dawaj zdjęcia, opisy... może uda nam się trochę pomóc, albo poprzeszkadzać.
Na pewno nie będziesz czuł się samotny :spoko


o tak... będziemy kibicować a co do tych mocowań to temat przerabiany i już na tyle nudny ,ze śmieszny chwilami :)

gdybyś w przyszłości miał problem z rejestracją na specjalny kempingowy to do Rumi masz krok a tu z biegu takie sprawki , prze ze mnie diagności musieli nauczyć się tematu więc nie powiedzą , że czegoś nie wiedzą :) Budowa blaszaka trwa 2 miesiące dwoma ręcyma :) czas START :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-03-12, 21:33   

Gratuluję i trzymam kciuki.Chciałem doradzić abyście skupili się i to bardzo,niezależnie od finansów i chęci jazdy na jak najlepszej izolacji.Ja mam w swoim śladową izolację - powkładana gąbka,taki już kupiłem.Zainwestowałem w kabinę prysznicową,łóżko,całą infrastrukturę a teraz najchętniej rozebrałbym to i zaczął od IZOLACJI.To baza.Drzwi trzaskają okrutnie i z zazdrością obserwowałem przeróbki na węższe,kamperowe.Mniej miejsca zabierają,cichutko domykają i pewno lżejsze.Łatwiej zrobić moskitierę.Długo myślałbym nad oknami dachowymi bo tanie i szybko ale później myśli się o solarach i antenie i miejsca brakuje.Zamiast tylnych foteli zrobiłem skrzynię - też jeździmy we dwójkę.Dużo kilogramów i miejsca oszczędności.Teraz właśnie wmontowuję tam agregat prądotwórczy.Gratulację bo szczęśliwi jesteście bardzo.A tymczasowo materac,kuchenka na kartusze,kanister z wodą i pompka do mycia i ew.przenośna toaleta. :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-12, 21:36   

Na razie zacznę od zdjęć zastanego środka i zarysu planu zabudowy.

Zacznę od wyczyszczenia tej podłogi i zabezpieczenia miejsc gdzie jest rdza (rady w cenie, ale jeszcze przeszukam forum) Z góry przepraszam, że po angielsku, ale żonie na razie łatwiej w tym języku).

Na jednym ze zdjęciu widok na zamocowane okno (takie jakie zastałem) - Generalnie ma takie wymiary jak to: http://allegro.pl/a-55-sz...6746947243.html , więc zastanawiam się, czy na coś takiego nie zmienić.

DD376C44-1068-47DC-94A4-AECA7541BD59.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 260,26 KB

01A9565F-F005-482B-93A3-3E7056E6B57F.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 250,83 KB

8AE51A12-0972-422A-AEE8-B85D3F0FB236.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 209,69 KB

590EC2DF-F097-47B7-A935-B180AEA32CF3.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 199,08 KB

52190BCE-569F-4103-8656-A1CB7B469E22.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 216,22 KB

76692952-2764-4BA7-B3EC-669EDBA3DC7F.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 189,39 KB

E933BCF8-0082-47BA-82F1-404CE01C71FF.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 222,27 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2017-03-12, 21:43   

turikke napisał/a:

...
zmiana liczby miejsc (na więcej niż 3) wchodzi w grę tylko, jeśli auto posiada fabryczne punkty mocowań foteli,
...

...lub takowe zostały wykonane przez firmę upoważnioną do takich modyfikacji.
Faktura musi być z wyszczególnieniem usługi.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-03-12, 22:38   

wiem,że plan poglądowy ale na podstawie wymiarów w realu będziecie weryfikować szerokość łóżka , dla pełnej wygody wystarczy 140 cm a na rysunku to mi wygląda na 180 spokojnie ... w blaszaku każde 2-3 cm to mieć wygodę lub sie o coś obijać ...rozrysujcie plan na papierze w kratkę z uwzględnieniem proporcji i wymiarów auta wewnątrz ... już widzę,że sporo pozmieniacie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-12, 22:47   

Będziemy robić wszystko wymierzone w cadzie, na razie ten plan jest 'not to scale' ;)
tutaj mniej wiecej wymiary po pomierzeniu auta - łóżko na szerokość ma tak ok. 146cm

Nie mierzyłem jeszcze ile tak naprawdę zajmie lodówka / kuchenka, więc pewnie się trochę pozmienia, ale mamy tam trochę zapasu, więc powinno być ok.

WC ma być 'jachtowe', schowane w kufrze, wsunięte pod szafkę z elektryką.

@BIORCA - widziałem w innym wątku, że szukałeś uchylnego okna do tylnych drzwi - z ciekawości - znalazłeś coś? Myślimy o podobnym rozwiązaniu, ale nie wiem jeszcze jaki to koszt - oczywiście przeglądałem allegro i widziałem sporo okien od przyczep, ale muszę doczytać, czy one się do czegoś nadają jeszcze.

Krzysiu

368A5127-B277-4A8F-8A04-DBBEA6CEBCBF.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 325,44 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-03-12, 22:53   

odpowiedniego okna za fajną cenę nie znalazłem a czasu juz nie było , zmiana koncepcji i jest okno w sypialni z lewej strony zamiast takiego z tyłu ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2017-03-12, 22:59   

O, taki jak mój, loguję się do tematu, chętnie pomogę jak coś...
To okno, jak nie ma ciśnienia, to na razie zostaw. W chłodne dni przyłożysz docięty na wymiar np.kawałek alufoxa i nie będzie rosić.Jak zdejmiesz tą sklejkę z boków zajrzyj w dolny pas, tam jest nieciekawie i tam najpierw gniją, zasikaj np.fluidolem.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viper 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Master 2,8 TD
Nazwa załogi: Viper
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 2/10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-13, 08:49   

Gratulacje turikke. Logujemy się do tematu. Szerokości i wysokości życzymy. :spoko
_________________
Pozdrawiamy
Iwonka & Tadeusz

Noclegi w Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***