Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W końcu baza kupiona! Stanęło na Ducato 2007 L3H2 /2.3 120KM
Autor Wiadomość
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-08-05, 09:55   

No właśnie nie kojarzę takich objawów, ale ostatnio sporo po górach jeździliśmy i sprzęgło mogło dostać w kość, jednak wydaje mi się ze zdjęć, że sama tarcza aż tak zjechana nie jest - bardziej widziałbym problem w docisku chyba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-08-05, 18:20   

no własnie ... z fotek nie wynika nic co by miało zatrzymać auto ... :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-08-05, 22:33   

Nie wiem co to było, ale wymiana kompletu sprzęgła i wymiana oleju pomogla. Czuję różnice w pracy sprzęgła po wymianie, ale wciąż nie jestem na 100% przekonany że to wina tarczy, docisku czy wysprsrzeglika - wyglądają na używane ale w sumie jeszcze jakoś tam ok. Cóż, ważne że pomoglo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2017-08-05, 22:51   

Środek tarczy się obrócił, uszkodzenie typowe w 2.3 :mrgreen:
Widać to na pierwszym zdjęciu, przegrzanie w okolicy wieloklinu.
Krzysiek, powodzenia dla Was w dalszej trasie :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-08-05, 23:50   

Dzięki Marcin - a jest jakiś powód specjalny takiej awarii, czy ten typ tak ma po prostu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2017-08-05, 23:59   

Zmęczenie materiału. Po za tym, widać po sprężynach, że łatwo to sprzęgło nie miało ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-09-14, 00:43   

Jakoś nam umknęło, ale w sierpniu pojawił się o nas artykuł na Aktiviscie - zapraszamy :) http://aktivist.pl/polprysznic-pelnia-wolnosci/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-11-13, 17:50   

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/34774943/przebudowali-dostawczaka-i-podrozuja-po-swiecie

Oglądałem, fajnie wypadliście.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku :spoko :spoko :spoko
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-11-14, 08:35   

xbartman napisał/a:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/34774943/przebudowali-dostawczaka-i-podrozuja-po-swiecie

Oglądałem, fajnie wypadliście.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku :spoko :spoko :spoko


u Was też się zacina jak kamera zaczyna pokazywać wnętrze ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-14, 11:06   

A ja myślałem, że to net mi padł. :haha:
Ale przeskoczyłem o kilka sekund do przodu i ruszyło dalej. :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-11-14, 11:37   

toscaner napisał/a:
A ja myślałem, że to net mi padł. :haha:
Ale przeskoczyłem o kilka sekund do przodu i ruszyło dalej. :ok


jak by o każdym z CT zrobili śniadanie w TV to nie starczyło by już terminów na obiady i kolacje :) jakoś nie mogę odnaleźć newsa przewodniego tego materiału , hmmmm , Toscaner by mnie wbił w fotel a nasi nowi forumowicze ze swoją historią jakoś takoś dziwnie pospolitą raczej .

Pomijam oczywiście niewątpliwe atrybutu pięknej kamperowiczki , Ona w tym materiale jest number ONE :)

No i kochani , nie macie niestety kampera , powinniście wiedzieć dlaczego :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-11-14, 11:50   

Każdy robi jak potrafi, panowie - mogliśmy też zrobić dużo ładniej.. na przyszłe lato ;)
Z kamperem trochę jak z winem - najlepsze jest takie, jakie ci smakuje ;P I taką radę dałbym osobom zaczynającym dopiero przeróbki (albo mający w planach), nie mając żadnego doświadczenia - podziwiajcie i podglądajcie takich asów jak Biorca i Toscaner, ale w ogóle nie przejmujcie się ich docinkami, bo to nie o to w tym chodzi, żeby zadowolić innych i załamać się w trakcie samej przeróbki, bo wygląda to inaczej niż u innych, bardziej doświadczonych.

Generalnie taka tv śniadaniowa - gadanie o niczym, przerywane przez prowadzących, po 3.5h snu. Historia nie jest o tym jak ładnie i profesjonalnie przerobiliśmy auto, albo w jaką wielką podróż się nim wybraliśmy (musicie mi uwierzyć na słowo, że nawet ze swojej historii mam lepsze do porównania ;) ) ale, że w ogóle zrobiliśmy nie mając z tym nic wspólnego. Nie o kunszcie robocizny, a umiejętności realizowania marzeń, pomimo takich właśnie docinków z każdej strony. Chcieli, żebyśmy opowiedzieli coś, zaprosili, to poszliśmy. Czy to ma dla nas jakiekolwiek znaczenie? Absolutnie nie.

A jeżeli chodzi, o to, czy mamy kampera czy nie, to na szczęście, drogi Biorco, możesz mieć jakiekolwiek zdanie jakie chcesz :)

Pozdrawiamy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-14, 12:15   

Adam, ja się nie nadaję do TV, nie z taką gębą :haha:
Wolę sobie siedzieć gdzieś w ciszy i dziczy. Ogólnie nuda dla 99% kamperowiczów, nie byłoby co opowiadać.
Chociaż ostatnio znów w mieście, bo robię jakieś nowe przeróbki w kamperze i powoli się szykuję na to południe. Będzie z miesiąc opóźnienia, ale wszystko na plus :ok
Przecież zdążę :haha:

Turikke jakie docinki? Kiedy? Od początku na ile mogłem to doradzałem i Tobie i niemal każdej tu osobie budującej w oparciu o jakąś tam praktykę, co warto, a co nie. A mogę mieć na to wyj...ane.

A to co Biorca napisał, to ...po prostu nie zrozumiałeś żartu. :mrgreen:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turikke 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Przerabiamy Ducato L3H2 (2007)
Nazwa załogi: BuenaVentura
Dołączył: 15 Sie 2016
Piwa: 6/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-11-14, 12:34   

Toscaner, owszem, doradzałeś, ale akurat na koniec uszczypliwości sobie nie podarowałeś (patrz kilka postów wyżej), i w Twoim przypadku o to mi bardziej chodziło :) Nie to, żebym się przejmował szczególnie, bo to co robimy, robimy tylko dla siebie, ale nie każdy musi mieć grubą skórę, zwłaszcza na legendarne już docinki Biorcy chociażby ;)

Bardziej chodziło mi o docinki osób z najbliższego otoczenia, gadanie generalnie, 'że się nie uda', bo to, bo tamto, bo siamto. Każdy pewnie ma wokół siebie takich pomagierów. Należy się nimi w ogóle nie przejmować i robić po swojemu.

A co do komentarza Biorcy, to może faktycznie nie zrozumiałem (teraz coś kojarzę z innych wątków, że pewnie chodziło o kibel z kasetą wyciąganą z zewnątrz). Odebrałem to jak inne bardzo popularne teksty, że nie mam kampera, bo nie mam kibla, prysznica, i ogrzewania. Moim zdaniem to nie ma znaczenia, ale rozumiem, dlaczego dla innych może mieć. W naszym przypadku wszystko co zrobiliśmy w aucie działało (w 99%) idealnie jeśli chodzi o nasze potrzeby, włącznie z kiblem schowanym w skrzyni na kółkach schowanej pod łóżkiem. Jedyne co się zepsuło w ciągu dwóch miesięcy, to sprzęgło, którego nie wymieniliśmy przed wyjazdem, oraz chwalona tu wszędzie klima z Borek (bo podobno "klima tak ma, że w gorących krajach lubi padać").

Jeżeli chodzi o auto, to już na spokojnie mamy w planach przerobić na wiosnę kilka spraw w środku, już bez pośpiechu, z trochę większym doświadczeniem, i z wiedzą czego potrzebujemy, a czego nie bardzo.

Najważniejsze, że po kilku miesiącach spania po 4h udało nam się jednak w Europę pojechać, bo o to w tej całej zabawie chodziło. Czy nasza historia jest warta opowiedzenia w śniadaniowej TVPiS, ocenę zostawiam ichnim riserczerom. Ja się cieszę, że mogę powiedzieć, że byliśmy w tv z psem, oraz, że udało mi się w TVP wcisnąć parafrazę Bartoszewskiego ;P

K
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-14, 12:58   

Wiesz, nie lubię niejasności, więc oświeć mnie o którą wypowiedź chodzi jako uszczypliwą? Przeglądnąłem z 5 kart wstecz i jedyna moja z ostatnich 5, to ta z dziś o zamrożeniu filmu:

Cytat:
A ja myślałem, że to net mi padł. :haha:
Ale przeskoczyłem o kilka sekund do przodu i ruszyło dalej. :ok


O tą chodzi? Bo jak tak to chyba żartujesz. :haha:
Oglądając ten film na brytyjskim necie zawiesiło mi obraz w momencie gdy kamera zaczęła pokazywać wnętrze zabudowy i serio myślałem, że net mi zgubił sygnał.
Poszło dalej po kliknięciu 2 mm dalej na pasku.

Mam nadzieję, że inną "uszczypliwość" miałeś na myśli, bo jeśli to, to po prostu się teraz ośmieszyłeś. :haha:
Przepraszam, że uraziłem pisząc, że kliknąłem dalej na filmie :haha: :haha: :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***