Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja kamperka na zabytek
Autor Wiadomość
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2017-03-22, 19:45   

slawekmal, Marian 1949,
Nic dodać, nic ująć. Dzięki wielkie za informacje z pierwszego źródła. Nawet pytań nie trzeba zadawać. :)
Mnie zainteresowała ta sprawa ze względu na poważne obostrzenia we Francji. Od tego roku obowiązują zaostrzone przepisy dot. emisji spalin. Tak jak w Niemczech wprowadzili strefy niskiej emisji w większości miast (od kwietnia). Ponieważ mój Osiołek nie dostanie żadnej plakietki (co najwyżej czarną ha ha) trzeba temu jakoś zaradzić. Oldtimer - to jest sensowne, niedrogie a do tego jeszcze prestiżowe rozwiązanie.
Piwko poleciało. :pifko
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2017-03-22, 20:01   

... i jeszcze jedno pytanie - co w przypadku dużej szkody. Czy można taki samochód bezproblemowo zezłomować czy trzeba bezwzględnie bez względu na koszty odbudowywać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2017-03-22, 20:04   

przyłącze się do tematu

planuje zakup kilku starych samochodów więc lektura odpowiednia :wyszczerzony:
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-03-22, 20:14   

OC na żółtych blachach 270 zł w PZU

Ja płacę za kampera OC 376 zł

stówka różnicy

kosztów 1400 zł

przeglądów nie trzeba co roku choć warto wiedzieć czym się jeździ


licząc po łepkach trzymając moje auto na zwykłych blaszkach dopiero za jakieś siedem lat zwróciłbym sobie inwestycję w żółte blachy ...

siedem lat w jednym kamperze ...

chyba jeszcze za młody jestem na taką stabilizację :lol: :lol:

no i na szczęście chyba moje auto się nie chwyta w ramy zabytkowe to i nie mam większych rozterek :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-03-22, 21:25   

Jak dla mnie to jedyną (acz czasem bardzo ważną) zaletą to brak "szkody całkowitej" przy błachej stłuczce. Przegląd co sezon i tak należy zrobić, dla ubezpieczenia wystarczy "opinia o wartości historycznej" (200 zł). Prestiż żaden w zalewie współczesnych samochodów tak zarejestrowanych.

Chociaż czasem mnie kusi zarejestrować moje Volvo 69' na "żółte" - ale równie szybko przechodzi po analizie za i przeciw.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-22, 22:59   

Adampio napisał/a:
A przypadkiem nie ma jakichś sęków z wywozem zabytku za granicę? W Unii to się jeszcze jakoś przemknie, ale co jak się jedzie zabytkiem dalej?


Nie znam żadnych seków w tym temacie mówiąc szczerze wyjeżdżałem i było bezproblemowo.
Ostatnio zmieniony przez slawekmal 2017-03-22, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-22, 23:02   

Ahmed napisał/a:
Marian 1949 napisał/a:
Badanie techniczne kosztuje 305 zł


Nie 98 tylko 305 :bajer

No to jak to jest :haha:


Badanie techniczne 99 jak zwykły przegląd, jeżeli ktoś skasował 305 to znaczy że Was oszukał i tyle. Nie ma w cenniku przegląd zabytkowego auta i kasowac powinno się 99.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-22, 23:09   

BIORCA napisał/a:
OC na żółtych blachach 270 zł w PZU

Ja płacę za kampera OC 376 zł

stówka różnicy

kosztów 1400 zł

przeglądów nie trzeba co roku choć warto wiedzieć czym się jeździ


licząc po łepkach trzymając moje auto na zwykłych blaszkach dopiero za jakieś siedem lat zwróciłbym sobie inwestycję w żółte blachy ...

siedem lat w jednym kamperze ...

chyba jeszcze za młody jestem na taką stabilizację :lol: :lol:

no i na szczęście chyba moje auto się nie chwyta w ramy zabytkowe to i nie mam większych rozterek :spoko


KOSZTÓW 1400? ludzie skąd Wy bierzecie te bajki?

za OC na zwykłych tablicach 376 to jakieś mistrzostwo mogę prosić nazwę ubezpieczyciela wykupię tam ubezpieczenia na pozostałe auta ze zwykłymi rejestracjami ;)
Ostatnio zmieniony przez slawekmal 2017-03-22, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-22, 23:15   

RadekNet napisał/a:
Jak dla mnie to jedyną (acz czasem bardzo ważną) zaletą to brak "szkody całkowitej" przy błachej stłuczce. Przegląd co sezon i tak należy zrobić, dla ubezpieczenia wystarczy "opinia o wartości historycznej" (200 zł). Prestiż żaden w zalewie współczesnych samochodów tak zarejestrowanych.

Chociaż czasem mnie kusi zarejestrować moje Volvo 69' na "żółte" - ale równie szybko przechodzi po analizie za i przeciw.


No tak prawdziwe Polskie podejście do tematu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marian 1949 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato HOBBY 600
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2011
Piwa: 24/4
Skąd: Wiśniowa
Wysłany: 2017-03-23, 09:54   

slawekmal napisał/a:
BIORCA napisał/a:
OC na żółtych blachach 270 zł w PZU

Ja płacę za kampera OC 376 zł

stówka różnicy

kosztów 1400 zł

przeglądów nie trzeba co roku choć warto wiedzieć czym się jeździ


licząc po łepkach trzymając moje auto na zwykłych blaszkach dopiero za jakieś siedem lat zwróciłbym sobie inwestycję w żółte blachy ...

siedem lat w jednym kamperze ...

chyba jeszcze za młody jestem na taką stabilizację :lol: :lol:

no i na szczęście chyba moje auto się nie chwyta w ramy zabytkowe to i nie mam większych rozterek :spoko


KOSZTÓW 1400? ludzie skąd Wy bierzecie te bajki?

za OC na zwykłych tablicach 376 to jakieś mistrzostwo mogę prosić nazwę ubezpieczyciela wykupię tam ubezpieczenia na pozostałe auta ze zwykłymi rejestracjami ;)


Ja w listopadzie 2016r nie mając jeszcze żółtych tablic za całoroczne OC mojego HOBBY 600 w P Z U zapłaciłem dokładnie 247 zł

A dla tego tyle że mój kamper ma już ponad 30 lat i w PZU na takie auta dają duże zniżki
Dlatego w pierwszym moim poście napisałem czy potrzebnie wydałem tyle kasy na żute tablice jak i tak mam niskie koszty ubezpieczenia . :spoko
_________________
Pozdrawiamy
Zofia i Marian
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-03-23, 11:42   

slawekmal napisał/a:
RadekNet napisał/a:
Jak dla mnie to jedyną (acz czasem bardzo ważną) zaletą to brak "szkody całkowitej" przy błachej stłuczce. Przegląd co sezon i tak należy zrobić, dla ubezpieczenia wystarczy "opinia o wartości historycznej" (200 zł). Prestiż żaden w zalewie współczesnych samochodów tak zarejestrowanych.

Chociaż czasem mnie kusi zarejestrować moje Volvo 69' na "żółte" - ale równie szybko przechodzi po analizie za i przeciw.


No tak prawdziwe Polskie podejście do tematu :)


Możesz rozwinąć?
Mam historyczne (historyczne wg ustawy, bo zabytkowe to potoczne określenie) Volvo 142 1969 na normalnych rejestracjach. Mam Fiata Regatę 1984 z opinią o wartości historycznej na normalnych tablicach. Chyba mogę na bazie tych doświadczeń wypowiedzieć swoje zdanie?

ps
Dla jasności - w/w auta mam zarejestrowane w Polsce. W Irlandii przywileje związane z wiekiem pojazdu otrzymuje się z automatu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-23, 11:53   

RadekNet napisał/a:
slawekmal napisał/a:
RadekNet napisał/a:
Jak dla mnie to jedyną (acz czasem bardzo ważną) zaletą to brak "szkody całkowitej" przy błachej stłuczce. Przegląd co sezon i tak należy zrobić, dla ubezpieczenia wystarczy "opinia o wartości historycznej" (200 zł). Prestiż żaden w zalewie współczesnych samochodów tak zarejestrowanych.

Chociaż czasem mnie kusi zarejestrować moje Volvo 69' na "żółte" - ale równie szybko przechodzi po analizie za i przeciw.


No tak prawdziwe Polskie podejście do tematu :)


Możesz rozwinąć?
Mam historyczne (historyczne wg ustawy, bo zabytkowe to potoczne określenie) Volvo 142 1969 na normalnych rejestracjach. Mam Fiata Regatę 1984 z opinią o wartości historycznej na normalnych tablicach. Chyba mogę na bazie tych doświadczeń wypowiedzieć swoje zdanie?

ps
Dla jasności - w/w auta mam zarejestrowane w Polsce. W Irlandii przywileje związane z wiekiem pojazdu otrzymuje się z automatu.


Temat zakładałem jako poradnik jak zarejestrować, dyskusja zbacza na temat które święta są ważniejsze? Te Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. To że masz dwa stare auta to super ale zaczyna się dziwna dyskusja czy się opłaca. Idąc takim tokiem rozumowania wykupując polisę OC od razu zakładać trzeba czy się opłaca więc pierwsze co to powoduję szkodę żeby się mi zwróciła składka i wtedy inwestycja ma odpowiednią stopę zwrotu. :) To czy jest to ODPOWIEDNIO prestiżowa rejestracja pozostawmy właścicielom aut zarejestrowanych w ten sposób. Bo powoli dochodzimy do toku myślenia ludzi bezdzietnych o wychowaniu dzieci (cudzych oczywiście) :) Pozdrawiam Sławek.

ps. Dla jasności Ja żyję w Polsce a do Irlandii jeżdżę tylko turystycznie. Idąc tym tokiem rozumowania w Afryce nie trzeba rejestrować w ogóle samochodów, nie wspominając o braku przeglądów technicznych. :) W Arabii Saudyjskiej nie ma w ogóle podatków a w Polsce są jedne z najwyższych obciążeń dla obywatela. I jaki to ma wpływ na Mnie? Żaden :) zatem to tylko sucha bezowocna dyskusja, której oczywiście nikt nie zabrania.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-03-23, 12:52   

slawekmal napisał/a:

Temat zakładałem jako poradnik jak zarejestrować, dyskusja zbacza na temat które święta są ważniejsze? Te Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. To że masz dwa stare auta to super ale zaczyna się dziwna dyskusja czy się opłaca. Idąc takim tokiem rozumowania wykupując polisę OC od razu zakładać trzeba czy się opłaca więc pierwsze co to powoduję szkodę żeby się mi zwróciła składka i wtedy inwestycja ma odpowiednią stopę zwrotu. :) To czy jest to ODPOWIEDNIO prestiżowa rejestracja pozostawmy właścicielom aut zarejestrowanych w ten sposób. Bo powoli dochodzimy do toku myślenia ludzi bezdzietnych o wychowaniu dzieci (cudzych oczywiście) :) Pozdrawiam Sławek.

ps. Dla jasności Ja żyję w Polsce a do Irlandii jeżdżę tylko turystycznie. Idąc tym tokiem rozumowania w Afryce nie trzeba rejestrować w ogóle samochodów, nie wspominając o braku przeglądów technicznych. :) W Arabii Saudyjskiej nie ma w ogóle podatków a w Polsce są jedne z najwyższych obciążeń dla obywatela. I jaki to ma wpływ na Mnie? Żaden :) zatem to tylko sucha bezowocna dyskusja, której oczywiście nikt nie zabrania.


Skoro już wiemy "jak" to dowiedzmy się "po co". Jak dla mnie to ważne pytanie.

Np. to istotne, że jest obowiązek utrzymania auta w stanie niepogorszonym - w razie wypadku nie z Twojej winy sprawca odbuduje Ci samochód. Gorzej jeśli walniesz Ty... Należy zdawać sobie z tego sprawę rejestrując auto na "żółte", że prócz przywilejów (hmm prestiż, przegląd, ubezpieczenie) mamy też obowiązki. Część tych przywilejów może załatwić "opinia o wartości historycznej", nie nakładając na nas obowiązków.

ps
Zupełnie nie rozumiem tych wstawek o różnych państwach - ja cały czas mowie o polskim aucie w Polsce. A zaznaczam to, ponieważ ktoś może się zasugerować moim miejscem zamieszkania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-03-23, 13:03   

Marian 1949 napisał/a:

I

Z wykupieniem ubezpieczenia OC na pojazdy ponad dwudziestopięcioletnie lat nie ma w Polsce większego problemu, istnieją jednak duże rozbieżności cenowe w proponowanych składkach. Pani Joanna chcąc ubezpieczyć nowo zakupionego Volkswagena Garbusa z 1980 roku, skontaktowała się z kilkoma firmami i oto rezultat jej poszukiwań:

Dane ubezpieczającego:

Wiek: 31 lat

Stan cywilny: panna

Zniżki 60%

Dane pojazdu:

Data produkcji: 1980

Data pierwszej rejestracji: 1981

Kod parkowania pojazdu: 09-410

Dotychczasowy przebieg: 300 tys./km

Planowany przebieg roczny: do 5 tys./km

Masa własna: 710 kg

Pojemność: 1200l

Moc: 34KM
Towarzystwo Proponowana roczna składka za OC
AVIVA 470 zł
Liberty Direct 530 zł
Link4 326 zł
Proama 915 zł
PZU 267 zł

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia pojazdów zabytkowych PZU jest bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o oldtimery.

pozdrawiam :spoko :spoko :spoko

Ok, fajnie, ale ta kwota w PZU to bez tej karty z PZMotu? Bo jest też opcja na 70% znizki na OC ale tylko u agenta PZU z kartą PZMot. I teraz pytanie czy od tej kwoty 267 pln jeszcze odjąć 70% to całkiem niezle by było.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
Wysłany: 2017-03-23, 14:20   

RadekNet napisał/a:
ja cały czas mowie o polskim aucie w Polsce
Ale mowa o kamperach, które zwykle wyjeżdżają za granicę. Ja ma dwa samochody (nie kampery), które się za chwilę będą kwalifikowały do zabytku (25/15lat), a miałem taki który by się dało w cuglach przerejestrować na żółte tablice ale każdy z nich jest/był użytkowany i nigdy mi nie przyszło do głowy robić problem typu zabytek. Inaczej jest jak się ma pomnik :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***