Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja kamperka na zabytek
Autor Wiadomość
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-23, 19:12   

RadekNet napisał/a:
slawekmal napisał/a:

Temat zakładałem jako poradnik jak zarejestrować, dyskusja zbacza na temat które święta są ważniejsze? Te Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. To że masz dwa stare auta to super ale zaczyna się dziwna dyskusja czy się opłaca. Idąc takim tokiem rozumowania wykupując polisę OC od razu zakładać trzeba czy się opłaca więc pierwsze co to powoduję szkodę żeby się mi zwróciła składka i wtedy inwestycja ma odpowiednią stopę zwrotu. :) To czy jest to ODPOWIEDNIO prestiżowa rejestracja pozostawmy właścicielom aut zarejestrowanych w ten sposób. Bo powoli dochodzimy do toku myślenia ludzi bezdzietnych o wychowaniu dzieci (cudzych oczywiście) :) Pozdrawiam Sławek.

ps. Dla jasności Ja żyję w Polsce a do Irlandii jeżdżę tylko turystycznie. Idąc tym tokiem rozumowania w Afryce nie trzeba rejestrować w ogóle samochodów, nie wspominając o braku przeglądów technicznych. :) W Arabii Saudyjskiej nie ma w ogóle podatków a w Polsce są jedne z najwyższych obciążeń dla obywatela. I jaki to ma wpływ na Mnie? Żaden :) zatem to tylko sucha bezowocna dyskusja, której oczywiście nikt nie zabrania.


Skoro już wiemy "jak" to dowiedzmy się "po co". Jak dla mnie to ważne pytanie.

Np. to istotne, że jest obowiązek utrzymania auta w stanie niepogorszonym - w razie wypadku nie z Twojej winy sprawca odbuduje Ci samochód. Gorzej jeśli walniesz Ty... Należy zdawać sobie z tego sprawę rejestrując auto na "żółte", że prócz przywilejów (hmm prestiż, przegląd, ubezpieczenie) mamy też obowiązki. Część tych przywilejów może załatwić "opinia o wartości historycznej", nie nakładając na nas obowiązków.

ps
Zupełnie nie rozumiem tych wstawek o różnych państwach - ja cały czas mowie o polskim aucie w Polsce. A zaznaczam to, ponieważ ktoś może się zasugerować moim miejscem zamieszkania.


Drogi kolego jeżeli będziesz uważał, że twój klasyk nie nadaje się już jako auto zabytkowe składasz wniosek o wypisanie z rejestru zabytków u konserwatora i masz wtedy auto na białych tablicach. Po kłopocie, pytanie zasadnicze: Czy chcesz dbać i mieć, czy użytkować zużyć i sprzedać kolejnemu. Podejście jak z żoną: Fajna i na długo czy fajna i na krótko bo inna czeka w kolejce :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-23, 19:20   

Adampio napisał/a:
RadekNet napisał/a:
ja cały czas mowie o polskim aucie w Polsce
Ale mowa o kamperach, które zwykle wyjeżdżają za granicę. Ja ma dwa samochody (nie kampery), które się za chwilę będą kwalifikowały do zabytku (25/15lat), a miałem taki który by się dało w cuglach przerejestrować na żółte tablice ale każdy z nich jest/był użytkowany i nigdy mi nie przyszło do głowy robić problem typu zabytek. Inaczej jest jak się ma pomnik :)


Przecież każdy ma prawo do dowolnego korzystania ze swojego auta w dowolny sposób i robienia z nim co mu się podoba. Temat jest: Rejestracja kampera na zabytek, a nie przerejestrujmy wszyscy swoje kampery na zabytki :)

JEST TO TYLKO W RAMACH INFORMACJI JEŻELI KTOŚ BY CHCIAŁ. To że się komuś nie podoba, że inny tworzy sobie pomnik, hm no trudno przecież to JEGO auto i jego pomnik.

:haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-03-23, 19:52   

slawekmal, co zaliczyłbyś do plusów żółtych tablic?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-23, 20:00   

mischka napisał/a:
slawekmal, co zaliczyłbyś do plusów żółtych tablic?


- fajne tablice :)
- wieczny przegląd
- duża zniżka na OC
- możliwość zawieszenia OC
- możliwość uczestniczenia w fajnych zlotach
- Policjanci nie czepiają się takich aut (sprawdzone) podchodzą raczej z zaciekawieniem
- wjazd do stref z ograniczeniami ( wiele miast ma zakazy wjazdów do ścisłych centrów ale są wyłączenia dla pojazdów specjalnych w tym zabytków)
Sceptycy stwierdzą zapewne, że to za mało no ale KTO DA NAM WIĘCEJ :haha:

A tak szczerze to lubię się wyróżniać a jak jest czym to tym bardziej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-03-23, 20:09   

slawekmal napisał/a:

Drogi kolego jeżeli będziesz uważał, że twój klasyk nie nadaje się już jako auto zabytkowe składasz wniosek o wypisanie z rejestru zabytków u konserwatora i masz wtedy auto na białych tablicach. Po kłopocie, pytanie zasadnicze: Czy chcesz dbać i mieć, czy użytkować zużyć i sprzedać kolejnemu. Podejście jak z żoną: Fajna i na długo czy fajna i na krótko bo inna czeka w kolejce :)


W każdej odpowiedzi wstawiasz taką dziwną wstawkę jak tutaj na końcu. Mogłbyś jaśniej? Nie podoba Ci się, że uważam, że zółte tablice w przypadku normalnego auta to przerost formy nad treścią i w zasadzie nie mają większych zalet vs czas im poświęcony?

Co ma wpisanie do rejestru (masz auto w rejestrze a nie w ewidencji?) do dbania o niego?

Dobra, spadam z tematu, bo się robi niemiło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-23, 20:14   

RadekNet napisał/a:
slawekmal napisał/a:

Drogi kolego jeżeli będziesz uważał, że twój klasyk nie nadaje się już jako auto zabytkowe składasz wniosek o wypisanie z rejestru zabytków u konserwatora i masz wtedy auto na białych tablicach. Po kłopocie, pytanie zasadnicze: Czy chcesz dbać i mieć, czy użytkować zużyć i sprzedać kolejnemu. Podejście jak z żoną: Fajna i na długo czy fajna i na krótko bo inna czeka w kolejce :)


W każdej odpowiedzi wstawiasz taką dziwną wstawkę jak tutaj na końcu. Mogłbyś jaśniej? Nie podoba Ci się, że uważam, że zółte tablice w przypadku normalnego auta to przerost formy nad treścią i w zasadzie nie mają większych zalet vs czas im poświęcony?

Co ma wpisanie do rejestru (masz auto w rejestrze a nie w ewidencji?) do dbania o niego?

Dobra, spadam z tematu, bo się robi niemiło.


....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-03-23, 20:59   

:spoko

http://www.pytajnia.pl/dz...zolte_papiery_/


:bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2017-03-23, 21:05   

slawekmal napisał/a:
RadekNet napisał/a:
slawekmal napisał/a:

Drogi kolego jeżeli będziesz uważał, że twój klasyk nie nadaje się już jako auto zabytkowe składasz wniosek o wypisanie z rejestru zabytków u konserwatora i masz wtedy auto na białych tablicach. Po kłopocie, pytanie zasadnicze: Czy chcesz dbać i mieć, czy użytkować zużyć i sprzedać kolejnemu. Podejście jak z żoną: Fajna i na długo czy fajna i na krótko bo inna czeka w kolejce :)


W każdej odpowiedzi wstawiasz taką dziwną wstawkę jak tutaj na końcu. Mogłbyś jaśniej? Nie podoba Ci się, że uważam, że zółte tablice w przypadku normalnego auta to przerost formy nad treścią i w zasadzie nie mają większych zalet vs czas im poświęcony?

Co ma wpisanie do rejestru (masz auto w rejestrze a nie w ewidencji?) do dbania o niego?

Dobra, spadam z tematu, bo się robi niemiło.


....



Ja chcę mieć auto z żółtymi tablicami bo mam taką zachciankę i sobie ją spełnię bo kto mi zabroni :szeroki_usmiech
Ty nie masz i też fajnie ale uszanuj czyjąś wolę nic więcej troszkę wyrozumiałości z twojej strony. :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
forhend 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0
Dołączył: 11 Gru 2013
Piwa: 2/3
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-03-23, 21:12   

Sławek,czyli przy Twojej pomocy :wyszczerzony: można uniknac płacenia rzeczoznawcy ?
Wtedy tylko przegląd i zmiana dowodu rejestracyjnego ,w sumie około 300 zł i to wszystko?
Dasz ściągnąć?
_________________
forhend
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-23, 21:37   

forhend napisał/a:
Sławek,czyli przy Twojej pomocy :wyszczerzony: można uniknac płacenia rzeczoznawcy ?
Wtedy tylko przegląd i zmiana dowodu rejestracyjnego ,w sumie około 300 zł i to wszystko?
Dasz ściągnąć?


Ja robiłem WSZYSTKIE auta bez rzeczoznawcy, przy przeglądzie trochę kręcą nosem. Ale muszą to zrobić. Konserwator też by wolał z opinią ale nie zmusi nikogo. Dla świętego spokoju można z rzeczoznawcą Ja osobiście robiłem bez.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yaro 65 
zaawansowany


Twój sprzęt: Sprinter 212D
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Gru 2013
Piwa: 10/8
Skąd: Chełmek / Kraków
Wysłany: 2017-03-23, 21:57   

Cytat:
Drogi kolego jeżeli będziesz uważał, że twój klasyk nie nadaje się już jako auto zabytkowe składasz wniosek o wypisanie z rejestru zabytków u konserwatora i masz wtedy auto na białych tablicach.


Kolego czy jesteś pewien że tak można zrobić czy tak z rozpędu napisałeś ?
a pytam bo kilka lat temu dołożyłem sporo starań żeby pojazd ponad 60 letni zarejestrować jednak na ''białych'' bo miałem wyjaśnione że

'' Trzeba jedynie pamiętać, że o ile można zarejestrować na żółte tablice pojazd zarejestrowany jako „normalny”, to w drugą stronę tak to już tak nie działa. Raz zarejestrowany pojazd zabytkowy, już nigdy nie będzie miał możliwości powrotu do „białych tablic” '',
i nie wiem czy coś się teraz zmieniło .
_________________
Życie zaczyna się po pięćdziesiątce,
czasami po dwóch .

pozdr. Jarek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-23, 22:10   

yaro 65 napisał/a:
Cytat:
Drogi kolego jeżeli będziesz uważał, że twój klasyk nie nadaje się już jako auto zabytkowe składasz wniosek o wypisanie z rejestru zabytków u konserwatora i masz wtedy auto na białych tablicach.


Kolego czy jesteś pewien że tak można zrobić czy tak z rozpędu napisałeś ?
a pytam bo kilka lat temu dołożyłem sporo starań żeby pojazd ponad 60 letni zarejestrować jednak na ''białych'' bo miałem wyjaśnione że

'' Trzeba jedynie pamiętać, że o ile można zarejestrować na żółte tablice pojazd zarejestrowany jako „normalny”, to w drugą stronę tak to już tak nie działa. Raz zarejestrowany pojazd zabytkowy, już nigdy nie będzie miał możliwości powrotu do „białych tablic” '',
i nie wiem czy coś się teraz zmieniło .


Tak było istotnie, ale była zmiana przepisów i wiele rzeczy znormalniało takie jak wyjazdy za granicę lub sprzedaż auta za granicę. W każdym momencie można złożyć u konserwatora pismo o wykreśleniu. Sprawdzone.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
leszek1234 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1991r. 2.5TD
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 2/24
Skąd: k/Rybnika
Wysłany: 2017-03-23, 23:16   

Sławek - poszło :pifko za informację. Kawał dobrej roboty. Ubezpieczyłem 26 letniego kampera na białych tablicach w PZU z promocją dla członków PZMot (ja ma tam tylko assistance). OC wyniosło 265zł, więc taniocha i to przestało być argumentem za żółtymi tablicami. Martwię się jednak o przeglądy i niespełnianie norm jakości spalin - żółte tablice by to załatwiły. Ale chciałbym wcześniej być pewny, że nie wpakuję się w przymus wiecznego inwestowania w zabytek. Czy mógłbyś wskazać podstawę prawną - chciałbym to dokładnie przeczytać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2017-03-24, 01:57   

slawekmal napisał/a:
Temat zakładałem jako poradnik jak zarejestrować, dyskusja zbacza na temat które święta są ważniejsze? Te Bożego Narodzenia czy Wielkanocy.

I myślałeś, że nasi forumowicze podziękują Ci za wieści, których niektórzy musieliby się dokopywać w necie... i albo by znaleźli albo nie...
Oj naiwny, naiwny, naiwny... fajna piosenka
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
slawekmal 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 03 Lip 2015
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-03-24, 03:08   

wbobowski napisał/a:
slawekmal napisał/a:
Temat zakładałem jako poradnik jak zarejestrować, dyskusja zbacza na temat które święta są ważniejsze? Te Bożego Narodzenia czy Wielkanocy.

I myślałeś, że nasi forumowicze podziękują Ci za wieści, których niektórzy musieliby się dokopywać w necie... i albo by znaleźli albo nie...
Oj naiwny, naiwny, naiwny... fajna piosenka


Trafiony zatopiony :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***