Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okno dachowe MIDI Heki
Autor Wiadomość
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-24, 07:18   Okno dachowe MIDI Heki

Zna ktoś matodę wyciszenia takiego okna jak w temacie? W zeszłym roku jakoś nie zwracałem mocno na to uwagi, bo ekscytacja z posiadania kampera brała górę, ale jak się przejechałem w tym roku w koło komina to wkurzający jest szum podczas jazdy z prędkościami powyżej 100 km/h. Może jekieś uszczelki gdzieś ktoś wklejał? Albo wymiana na okno w lepszym wykonaniu. Wdzięczny będę za wszelkie sugestie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-05-24, 10:11   

To okno występuje z dwoma rodzajami uszczelek - w pierwszym wariancie przeznaczonym do przyczep uszczelka jest niska ,okno nie jest szczelne - jest stała szczelina wentylacyjna. W drugim wariancie uszczelka jest wyższa i okno szczelnie się zamyka.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-24, 23:10   

kaimar napisał/a:
To okno występuje z dwoma rodzajami uszczelek - w pierwszym wariancie przeznaczonym do przyczep uszczelka jest niska ,okno nie jest szczelne - jest stała szczelina wentylacyjna. W drugim wariancie uszczelka jest wyższa i okno szczelnie się zamyka.


To prawdopodobnie mam wersję od przyczep. Rok temu jak budowałem byłem zupełnie zielony w temacie i bardzo polegałem na opinii firmy od której kupowałem wszystkie okna potrzebne do przebudowy. Prawdopodobnie wcisnęli mi okno nie nadające się do kamperów. Ja w swoim oknie żadnej uszczelki nie widzę. Teraz pytanie do fachowców, można to jakoś poprawić i dokleić uszczelkę, czy kupić inne okno i wymienić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-05-25, 08:05   

Ja kupując obecnego kamperka miałem podobnie. Żadnej uszczelki :-/
Kupiłem na allegro uszczelkę na metry o profilu "U" i nasunąłem od góry na brzeg ramki. Teraz jak zamykam okno nie mam już szczeliny między ramką a pokrywą.
Z własnych obserwacji wiem, że zasunięcie żaluzji dodatkowo zmniejsza ten drażniący uszy szum :evil:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-25, 08:37   

Dzięki :szeroki_usmiech , zrobię tak samo. Z żaluzją zauważyłem że trochę ciszej, ale w okolicach 120 km/h wpada w wibracje od tworzącego się podciśnienia :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nikita55 
stary wyga

Twój sprzęt: Hobby T600 2,5 TDi 115PS
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 28/12
Skąd: Nieokreślone
Wysłany: 2017-05-25, 12:15   

Uszczelka do tego okna oryginalna kosztuje około 100zł.Można ją dokupić i jest to najlepsze rozwiązanie bo inna ..w pełni..tego nie uszczelni.Trzeba też pamiętać,że Camper ze względów na to że używa się kuchenki na gaz (i wielu innych)powinien mieć co najmniej dwa miejsca (w dachu)które dają przewiew.Najprostrzą metodą jest niedoszczelnione okno (lub 2)ewentualnie ..grzybki..antypleśniowe w dachu.
_________________
nikita55
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-05-25, 19:09   

nikita55 napisał/a:
Uszczelka do tego okna oryginalna kosztuje około 100zł.Można ją dokupić i jest to najlepsze rozwiązanie bo inna ..w pełni..tego nie uszczelni.Trzeba też pamiętać,że Camper ze względów na to że używa się kuchenki na gaz (i wielu innych)powinien mieć co najmniej dwa miejsca (w dachu)które dają przewiew.Najprostrzą metodą jest niedoszczelnione okno (lub 2)ewentualnie ..grzybki..antypleśniowe w dachu.


OK, masz rację, ale w tym oknie jak chcesz mieć wentylację to możesz je delikatnie unieść i zablokować.
Podczas jazdy szczelnie zamykasz i masz ciszę ;)

A jeśli chodzi o uszczelkę to mnie taka "nieoryginalna" wyniosła kilkanaście złotych :ok
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-25, 19:21   

Roberto napisał/a:
nikita55 napisał/a:
Uszczelka do tego okna oryginalna kosztuje około 100zł.Można ją dokupić i jest to najlepsze rozwiązanie bo inna ..w pełni..tego nie uszczelni.Trzeba też pamiętać,że Camper ze względów na to że używa się kuchenki na gaz (i wielu innych)powinien mieć co najmniej dwa miejsca (w dachu)które dają przewiew.Najprostrzą metodą jest niedoszczelnione okno (lub 2)ewentualnie ..grzybki..antypleśniowe w dachu.


OK, masz rację, ale w tym oknie jak chcesz mieć wentylację to możesz je delikatnie unieść i zablokować.
Podczas jazdy szczelnie zamykasz i masz ciszę ;)

A jeśli chodzi o uszczelkę to mnie taka "nieoryginalna" wyniosła kilkanaście złotych :ok
. A dasz radę podesłać fotkę jaki dokładnie profil zastosowałeś, jest tego trochę i kombinuję którą by tu wybrać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-26, 07:51   

Znalazłem coś takiego, ta niby oryginalna uszczelka z rysunku to co niby uszczelnia? W moim oknie które kupowałem nowe, nawet tam uszczelki brak

erg_Dicht.jpg
Plik ściągnięto 2162 raz(y) 66,12 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrekbb 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Blaszany namiot
Dołączył: 14 Sie 2013
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-06-10, 12:34   

Odnośnie tego okna, chce założyć takie to blaszka i mam pytanie : czy przy prędkościach rzędu 150-160 km/h nadal zostanie na dachu? :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nikita55 
stary wyga

Twój sprzęt: Hobby T600 2,5 TDi 115PS
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 28/12
Skąd: Nieokreślone
Wysłany: 2017-06-10, 22:41   

Jest to bardzo dobre okno montowane seryjnie w nowych kamperach,które czasem testuje na autostradzie czasem 160km/h i jest ok,polecam. :szeroki_usmiech
_________________
nikita55
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-07-19, 10:34   

Dzięki uszczelce od Nikita okno już nie świszczy :ok przetestowane do 150km/h więcej Pancer nie chce jechać :spoko nawet z górki
Jest znacznie ciszej trasa 3200km odbyta w spokoju
Nikita :pifko się należy :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nikita55 
stary wyga

Twój sprzęt: Hobby T600 2,5 TDi 115PS
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 28/12
Skąd: Nieokreślone
Wysłany: 2017-07-19, 12:35   

Fajnie,że jest lepiej czyli efekty są,uszczelka potrzebna.
_________________
nikita55
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***