Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sprawdzić co czai się pod podłogą
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-04-22, 19:53   

MOPAR napisał/a:
Piszecie, że to kopia. Przeglądam teraz oferty tej wersji 541 i wyglada identycznie. Mi to wyglada na oryginał 100%.


jeśli jest oryginałem to dlaczego zarejestrowany jako ciężarowy na 3 osoby ? :) Nie jest to oryginał, porównajcie sobie kilka detali i pierdółków w zabudowie , jest inaczej .

oglądałem oryginały tej samej długości ... gość coś z łazienką naciągnął to mu nie starczyło na jadalnie :)

Biorca przyznaje ,że na fotach wygląda to obiecująco :)

:spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-04-22, 20:01   

BIORCA napisał/a:
jeśli jest oryginałem to dlaczego zarejestrowany jako ciężarowy na 3 osoby ?

Są różne sposoby omijania zkcyzy. ;)
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawomir89 
początkujący forumowicz

Dołączył: 25 Sty 2014
Wysłany: 2017-04-22, 20:35   

Mamy super rzeczoznawców od zabudów na forum.Miesiąc temu kolega kupił Winsberga u przedstawiciela w Niemczech bo chciał koniecznie takiego 5,4,odbieralismy razem i nie widzę detali innych jak w oryginale.Ogólnie fajne autko dla 2 osób.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-04-22, 20:50   

Może by VIN sprawdzić? Coś by wyszło?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MOPAR 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Matrix
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 4/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-22, 20:53   

Biorca musiałeś oglądać inne modele. Jest dokładnie identycznie jak w każdym 541 jeśli chodzi o miejsce przy "stoliczku"
_________________
OFF ROAD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-04-22, 20:55   

Jak byście się dokładnie przyjrzeli to byście zauważyli detale ... trzeba przyznać ,że kopia prawie idealna ...

tak z biegu to co widać na pierwszy rzut oka , oryginał ma ścięty stół przy słupku a ten nasz cięty stół prosto ... noga jest tak blisko II rzędu ,że nie wyobrażam sobie tam wejścia bez wyginania stopy o 90 stopni

ściana za 2 rzędem z wycięciem nad oparciem od strony przejścia a nasz na prosto.

ściana między kuchnią a sypialnią w oryginale na wysokości blatu w oryginale spasowana na zero a w naszym wystaje jakiś centymetr

rozstaw uchwytów dolnych lustra w łazience inny niż w oryginale

poducha II rzędu w naszym odsłania prawy przedni narożnik podstawy siedziska , w oryginale poducha to zakrywa

górna listwa stołu w oryginale dłuższa w stronę oparcia II rzędu

no i pokażcie mi drugiego na peugeocie :) z 2014 roku :roll:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-22, 21:29   

Jeśli to faktycznie kopia, to kopista jest mistrzem świata, może robić tanie kampery na zamówienie :spoko . Jak ja bym tak skopiował to żądał bym minimum 230000 pln a nie jakieś marne 130000 pln. :szeroki_usmiech . Jak kopista się ujawni to w tej cenie zamawiam furkę tylko że na L4H2 dodam 20000 pln za długość większą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-23, 09:07   

Jeżeli np ktoś kupi auto z 14 r cięzarowe to z przebiegiem ok 300000km i zabuduje to wtedy się opłaci.Inaczej to okazja może być.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-04-23, 11:29   

zbyszekwoj napisał/a:
Jeżeli np ktoś kupi auto z 14 r cięzarowe to z przebiegiem ok 300000km i zabuduje to wtedy się opłaci.Inaczej to okazja może być.


w lutym kupiłem 2011 z przebiegiem 175 tyś , papierów z Niemiec cała teczka ale w niej takie kwiatki jak wymiana skrzyni na nową , głowicy i sporo innych "bzdur" które powinny wytrzymać teoretycznie dłużej .... takie robią teraz auta , jednorazówki dla spokojnego kierowcy, wtedy jest szansa ...tylko szansa :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-23, 12:39   

BIORCA napisał/a:
wymiana skrzyni na nową , głowicy i sporo innych "bzdur" które powinny wytrzymać teoretycznie dłużej .... takie robią teraz auta , jednorazówki dla spokojnego kierowcy, wtedy jest szansa ...tylko szansa


U Niemca puszcza uszczelka ,to wymieniaja głowice, a jak bieg nie wchodzi to skrzynia do wymiany. Czasami trafi sie zmiana taboru, to wszystkie auta ida pod młotek, ale to trzeba trafu ,żeby wyłowić ten z mniejszym przebiegiem. Kidyś kupiłem iweco 4 letniego z małym przebiegiem , ale zardzewiały jak 14 letni. :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
listewka 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Globe Traveller XS
Dołączył: 21 Kwi 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 12:41   

grzegorz_wol napisał/a:
Może by VIN sprawdzić? Coś by wyszło?


VIN sprawdzałem. Poza tym że kolor powinien być czerwony nie widzę innych odstępstw. O kolorze jeszcze nie miałem okazji porozmawiać ze sprzedawcą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
listewka 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Globe Traveller XS
Dołączył: 21 Kwi 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 12:48   

Darek Szczecin napisał/a:
Jeśli to faktycznie kopia, to kopista jest mistrzem świata, może robić tanie kampery na zamówienie :spoko . Jak ja bym tak skopiował to żądał bym minimum 230000 pln a nie jakieś marne 130000 pln. :szeroki_usmiech . Jak kopista się ujawni to w tej cenie zamawiam furkę tylko że na L4H2 dodam 20000 pln za długość większą


Ja myślę że to nie kopia tylko przeszczep z jakiegoś oryginału. Wizualnie wygląda bardzo OK. Zastanawiałem się tylko nad ociepleniami, instalacjami i innymi których nie widać.

Stolik jest wąski ale przesuwany na szynie, po obróceniu przednich foteli da się zmieścić. JA wprawdzie jestem chudy, ale mam blisko 2m więc wpasowanie się tam było wyzwaniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
listewka 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Globe Traveller XS
Dołączył: 21 Kwi 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 12:51   

BIORCA napisał/a:
MOPAR napisał/a:
Piszecie, że to kopia. Przeglądam teraz oferty tej wersji 541 i wyglada identycznie. Mi to wyglada na oryginał 100%.


jeśli jest oryginałem to dlaczego zarejestrowany jako ciężarowy na 3 osoby ? :) Nie jest to oryginał, porównajcie sobie kilka detali i pierdółków w zabudowie , jest inaczej .

oglądałem oryginały tej samej długości ... gość coś z łazienką naciągnął to mu nie starczyło na jadalnie :)

Biorca przyznaje ,że na fotach wygląda to obiecująco :)

:spoko


Oryginałem prawie na pewno nie jest. Pisałem do weinsberga i nie mają w swojej bazie wyprodukowanych takiego auta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-04-23, 14:21   

listewka napisał/a:
Oryginałem prawie na pewno nie jest. Pisałem do weinsberga i nie mają w swojej bazie wyprodukowanych takiego auta.


Czyli na 100% przeszczep.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-23, 15:24   

kaimar napisał/a:
listewka napisał/a:
Oryginałem prawie na pewno nie jest. Pisałem do weinsberga i nie mają w swojej bazie wyprodukowanych takiego auta.


Czyli na 100% przeszczep.


Jak ktoś zrobił to z głową to nawet lepiej, fabrycznie to czasem tragedia mam przykład Westfalii Nugget z roku 2014. W oryginale było zero izolacji, cięcia blachy nadwozia zapaćkane byle jak i byle czym, sikaflex nakładany z wiadra bez sensu, gluty po parę centymetrów. Instalacja puszczona w takich miejscach i w taki sposób że tylko cud powoduje przepływ elektronów i brak zwarć. Długo można by pisać, generalnie masakra jakaś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***