Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Popiskiwanie silnika 2.8 jtd
Autor Wiadomość
Heniek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer BC575
Dołączył: 07 Lip 2013
Wysłany: 2017-05-13, 08:28   Popiskiwanie silnika 2.8 jtd

Mam prośbę do znawców Fiata z silnikiem 2,8 jtd z 2003 roku.
Kilka tysięcy temu pojawiło mi się lekkie popiskiwanie po odpaleniu. Teraz jest ono coraz głośniejsze i zaczynam się obawiać, że coś się tam zatrze i narobi "bigosu".
Popiskiwanie jest w rytm silnika, tak jakby jakaś rolka się zacierała (nie jest to na pewno charakterystyczny pisk luźnego paska).
Wiem, że proszę tak trochę o wróżenie ale może jest tutaj ktoś, kto zna te silniki i ma pojecie co może popiskiwać.
Niestety w integralu to ja prawie nie widzę przodu silnika i paska wiec trudno mi szukać, szczególnie, że popiskiwanie znika po kilku kilometrach, wiec podjechanie na warsztat nic nie daje.
Jak myślicie co może w tym silniku popiskiwać? Czy ma ktoś może rysunek jak wygląda układ paska rozrządu a jak paska alternatora, klimy itd.

Druga sprawa, to półoś prawa. Czy może mi ktoś pomóc dobrać półoś? W serwisie to taka oś ponad 1600 zł plus kaucja za starą. A w innych miejscach żądają informacji których nie umiem podać, czyli ilości ząbków od strony koła i skrzyni oraz długości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-05-13, 08:35   

... popiskiwanie w rytm silnika tak...:)


to kapnij na pasek czegoś tam i sprawdź czy przestało co nie naprawi auta bo jak zadajesz takie pytania to jesteś zielony ... para w gwizdek z naszych rad , i tak skończysz u mechanika i lepiej już tam jedź . :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2017-05-13, 08:43   

BIORCA napisał/a:
... popiskiwanie w rytm silnika tak...:)
jak zadajesz takie pytania to jesteś zielony ... para w gwizdek z naszych rad , i tak skończysz u mechanika i lepiej już tam jedź . :bajer

On zaczyna jak ty kilka lat temu ale tobie nikt tak po prostacku odpowiedzi nie udzielał.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-13, 09:29   

Do wymiany pasek PK. Polecam Dayco
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Heniek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer BC575
Dołączył: 07 Lip 2013
  Wysłany: 2017-05-13, 10:30   

BIORCA napisał/a:
... popiskiwanie w rytm silnika tak...:)

to kapnij na pasek czegoś tam i sprawdź czy przestało co nie naprawi auta bo jak zadajesz takie pytania to jesteś zielony ... para w gwizdek z naszych rad , i tak skończysz u mechanika i lepiej już tam jedź . :bajer


Tak, popiskuje w rytm obrotów silnika, nie jest to ciągły pisk jak w przypadku luźnego paska. Co do reszty twojej wypowiedzi to ... .
Co do tego, czy jestem zielony, to mam świadomość, że pewnie wielu tutaj ma dużo większa wiedzę na temat tego silnika niż ja - czego i tobie BIORCA życzę. :-P

Jest duża szansa (jednak nie pewność), że trafię do mechanika ale i w takiej sytuacji wolałbym wiedzieć co może być nie tak, żeby nie dać się naciągnąć na wymianę połowy silnika.

Mam świadomość (co napisałem), że oczekuję trochę tak wróżenia ale chodzi mi o Wasze doświadczenie co może piszczeć - może pompa wody, jakaś rolka napinacza - nie wiem jak wygląda układ w tym silniku (nawet trudno go dojrzeć), stąd moje pytanie.

mrsulki napisał/a:
Do wymiany pasek PK. Polecam Dayco


Pasek klinowy był wymieniany w październiku.
To brzmi raczej jak jakaś rolka, tylko zanim zabiorę się za rozbebeszanie, to wolałbym wiedzieć gdzie zaglądać w pierwszej kolejności, a gdzie ewentualnie później.

Dodam, że pasek rozrządu był wymieniany (zgodnie z informacją otrzymaną od poprzedniego właściciela i na naklejce w komorze silnika) dwadzieścia kilka tyś km. temu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2017-05-13, 10:43   

na 90% obstawiał bym rolki paska wieloklinowego. I tu mały problem bo występują 2 rodzaje o różnych średnicach i szerokościach. Jedyną pociechą jest to że nie kosztują aż takich wielkich pieniędzy. W sumie jak miałbyś takie słuchawki do zbadania szumów rolek - to może bys sam zdiagnozował przyczyne popiskiwania. :ok :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszekk 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: DUCATO 2.8 idTD WEINSBERG Komet 2000r
Nazwa załogi: Komet
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Gru 2014
Piwa: 2/11
Skąd: Irlandia- Ballylynan
Wysłany: 2017-05-13, 10:52   

Witam .ja miałem problem z napinaczem paska , łożysko blokowało się i nie trzymał -podobne objawy .Pasek był wymieniany ale czy mechanik wymieniał napinacz tego nie wiem podobno tak a wyglądało że jednak nie.Powodzenia :spoko
_________________
LEGOL971
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2017-05-13, 11:21   

Skoro popiskuje na dzień dobry to zwróciłbym uwagę na alternator, chyba jeszcze nie był regenerowany, czy wymieniany?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-05-13, 19:21   

lepciak napisał/a:
BIORCA napisał/a:
... popiskiwanie w rytm silnika tak...:)
jak zadajesz takie pytania to jesteś zielony ... para w gwizdek z naszych rad , i tak skończysz u mechanika i lepiej już tam jedź . :bajer

On zaczyna jak ty kilka lat temu ale tobie nikt tak po prostacku odpowiedzi nie udzielał.


ej ty, dziadku..... 30 lat siedzę w mechanice to i wiem co piszę a popatrz sobie na kolejne po moim wpisy ... wróżbictwo forumowe wśród których jest trafna diagnoza i nawet gdyby ją podkreślić na czerwono to i tak nic nie da bo samo się nie naprawi .... na bank nie zrobi tego zadający takie pytania jak w temacie , więc o czym tu mowa ??? Właściciel się naczyta internetu a potem jedzie do mechanika i go poucza i informuje co jego zdaniem się zrąbało .... mam dla takich fajny cennik a jak jeszcze chcą pomagać to już lepiej by pojechali do ASO bo tam taniej będzie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-05-14, 10:48   

BIORCA napisał/a:
.... mam dla takich fajny cennik a jak jeszcze chcą pomagać to już lepiej by pojechali do ASO bo tam taniej będzie :)


Jasna sprawa: Pan Mechanik.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-05-14, 10:55   

Bajaga napisał/a:
BIORCA napisał/a:
.... mam dla takich fajny cennik a jak jeszcze chcą pomagać to już lepiej by pojechali do ASO bo tam taniej będzie :)


Jasna sprawa: Pan Mechanik.


dokładnie tak jak piszesz .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2017-05-14, 12:35   

Biorca, nie znasz się, to się nie udzielaj :haha:
Mi to wygląda na uszkodzony rezystetator, lub te rolki paska PK które w tym silniku nie występują :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2017-05-14, 12:38   

Teraz na poważnie. Podjedź do mechanika, niech na to spojrzy. Jak to z rozrządu, to możesz sobie narobić biedy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2017-05-14, 18:51   

Dziadunio, stary taksówkarz, to pasek pocierał kalafonią. Z reguły wszelki pisk ustawał. A jak piszczało dalej, to szukało się rolek itp;)
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2017-05-14, 19:25   

BIORCA napisał/a:
lepciak napisał/a:
BIORCA napisał/a:
... popiskiwanie w rytm silnika tak...:)
jak zadajesz takie pytania to jesteś zielony ... para w gwizdek z naszych rad , i tak skończysz u mechanika i lepiej już tam jedź . :bajer

On zaczyna jak ty kilka lat temu ale tobie nikt tak po prostacku odpowiedzi nie udzielał.

ej ty, dziadku..... 30 lat siedzę w mechanice to i wiem co piszę)

A ja nie siedzę tylko pracuję i wiem co robię.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***