Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tadeusz
2017-06-27, 23:07
Polski Caravaning - cytuje cudze teksty bez podania żródła
Autor Wiadomość
Bartek PolskiCaravaning 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Takiego, jakiego dostaję na testy ;)
Dołączył: 26 Maj 2017
Piwa: 3/5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-25, 17:23   

BIORCA napisał/a:
Dyskusję i "PROBLEM" uważam za zakończony .


BIORCA, skoro tak postanowione to również uważam temat za zamknięty.

W każdym razie proszę pamiętać, że nikt święty nie jest, oburzenie rozumiem i w żadnym wypadku autorowi tematu nie mam nic za złe. Dobrze, że reaguje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2017-06-25, 21:37   

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
BIORCA napisał/a:
Dyskusję i "PROBLEM" uważam za zakończony .


BIORCA, skoro tak postanowione to również uważam temat za zamknięty.

W każdym razie proszę pamiętać, że nikt święty nie jest, oburzenie rozumiem i w żadnym wypadku autorowi tematu nie mam nic za złe. Dobrze, że reaguje :)


Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź.
Faktycznie, uzupełniając miejscówki i inne "darmowe" rzeczy na początku, gdy tworzyliśmy portal PolskiCaravaning od nowa, programiści z zewnętrznej firmy czerpali najwidoczniej "skąd popadnie".


Czyli teksty zaczerpnięte "skąd popadnie" w dalszym ciągu będą "udawać" teksty autorskie Polskiego Caravaningu (a przynajmniej tak mogą być odbierane) i to z pełną wiedzą i akceptacją takiej praktyki przez redakcję - oj nieładnie.
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2017-06-25, 22:05   

Co na to?
Lato.. a dyskusje jak w zimie.

Proponujemy szybko zakończyć tą dyskusję, a rozejdzie się po kościach. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-06-25, 22:12   

krimar napisał/a:

od akapitu "Przestrzegam przed dojazdem trasą wyznaczoną przez google maps i nawigacje" to mój post, który kiedyś napisałem na forum karawaningowiec.eu.


Może jakaś ściepa na browara za te 9 słów załagodzi spór :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-06-25, 22:28   

Szkoda że biorca to c :-P ham , bo gdyby napisal to co napisał bez epitetów to byłoby krytycznie ale ok.

A argument o wyjeżdzie , krawaci i maniu gdzieś to już szczyt :(
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez silny 2017-06-26, 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-06-25, 23:51   

silny napisał/a:
Szkoda że biorca to ham , :(


z angielskiego to ? szynka ? no niech będzie jak już musi .... :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/282
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2017-06-26, 02:58   

Tak sobie czytam ten (w sumie niepotrzebny wątek) i mam kilka przemyśleń. Nie stoję po żadnej stronie - Biorcy, Krimara ani PC. Ale uporządkujmy.

1. Biorca (Adam jak kojarzę) tworzy katalog miejscówek od dawna. Obecnie katalog miejscówek wylądował na stronie Polskicaravaning.pl - jest chyba bardziej dostępny, łatwiej go znaleźć a i PC z obecności miejscówek na swojej stronie nie czerpie finansowych korzyści. Wcześniej był chyba na jakiejś jego stronie bądź w wątku na forum - nie pamiętam dokładnie a jestem tutaj na forum od jesieni ubiegłego roku - i nawet nie chce mi się teraz tego szukać. Jeśli była to strona - to Biorca musiał zapłacić za domenę i jakiś hosting. Jeśli był to wątek na forum - to nie ponosił kosztów. Teraz odnośnie treści - Biorca od dawna (nieważne, gdzie to umieszczono) tworzy dla społeczności CT i pewnie nie tylko katalog polskich miejscówek, gdzie można przycupnąć, przenocować itp. Niejednokrotnie weryfikuje miejsca - wybierając się w nie, bo kojarzę kilka wpisów, gdzie Biorca opisał, skomentował. Wszystko to tworzy GRATIS, NIEODPŁATNIE, ZA FREE - poświęca swój czas.

2. Krimar - jeśli chodzi o opis miejscówki - dodałeś (na innym, nieistniejącym już forum) WAŻNE informacje odnośnie dojazdu do jednej, konkretnej miejscówki. Miejscówka, jako miejscówka była już znana i zarejestrowana w bazie miejscówek. Informacja ta trafiła do kamperowiczów z CT, PC i pewnie nigdzie więcej. Musisz pamiętać, że zasadniczo internet nie zapomina wpisów i komentarz odnośnie dojazdów mógł się jakimś sposobem kiedyś pojawić gdzie indziej. Zgodzisz się chyba, że Twojego komentarza nie możemy porównać do prac dyplomowych, naukowych itp. Nie ta ranga informacji. Nie róbmy z siebie amerykańców. Idąc tym tropem po informacji " Byłem w Żabce na Sienkiewce, była kolejka przy kasie - posypią się pozwy w sądzie o bezprawne rozpowszechnienie informacji, że była kolejka. Nie ten kierunek. Wyluzujmy, tym bardziej, że ani Biorca ani PC nie odnosi z tytułu tej informacji żadnej FINANSOWEJ korzyści.

3. Polskicaravaning.pl - trzymają niekomercyjnie darmowe miejscówki u siebie na stronie. Gazeta komercyjna, branża się zgadza, miejscówki się przydają ale nie zauważyłem, aby PC czerpało jakiekolwiek korzyści finansowe z obecności darmowych miejscówek autorstwa Biorcy. Cały zamęt zrobił się o zacytowanie w opisie jednej miejscówki opisu Krimara.

Podsumowując - Chłopaki - chyba nie warto kruszyć kopii, awanturować się, chyba nie od tego jest to forum. Pomagajmy sobie, podpowiadajmy miejscówki, wstawiajmy zdjęcia miejscówek i cieszmy się z życia.

PS. Jutro (jak znajdę czas) dokładam następną (dziś byłem) bez zastrzegania praw autorskich.
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2017-06-26, 07:07   

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

Ale zgubiłem się lekko w tej dyskusji - kto jest autorem i gdzie pierwotnie opublikowano tekst/opis?

Powinieneś w następnym numerze wskazać precyzyjnie adres forum z którego korzystałeś i podziękować autorowi wymieniając go z pseudonimu.
To chyba nie trudne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-06-26, 08:44   

Johny_Walker napisał/a:
Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

Ale zgubiłem się lekko w tej dyskusji - kto jest autorem i gdzie pierwotnie opublikowano tekst/opis?

Powinieneś w następnym numerze wskazać precyzyjnie adres forum z którego korzystałeś i podziękować autorowi wymieniając go z pseudonimu.
To chyba nie trudne?



Panowie , nie ma fizycznej możliwości by na dziś zidentyfikować 100% autorstwa zgłaszania miejscówek , kiedyś dopisywałem na końcu przesłanego opisu kto był autorem "donosu" :) na kawałek polskiej ziemi :) To było za czasów gdy katalog znajdował się na forach . Praktykę taka stosowałem by mieć jakiś ślad kto ziemie tą nadał , by ewentualnie zapytać w kwestiach niewiadomych lub kontrowersyjnych . Na przestrzeni lat okazało sie to zbędnym balastem informacyjnym . Często dostarczane mi wiadomości były podpisane nickiem lub wcale a te spływały od smsów do pokaźnych maili przez strony i tematy na forach . Jak wpisać autora jeśli mam tylko jego numer telefonu , którego przecież nie udostępnię w katalogu , nie będę się też w mailu pytał czy sobie ktos tego życzy . Ludzie w 99% chcą zostać anonimowi i jak dla mnie to tak ułatwienie jak i oczywista sprawa . Jeden procent zostaje dla zgłaszających swoja ziemię, ogród, kawał swojego pola nad jeziorem , chcą by podać namiar aby ludki sie umawiali bo nie zawsze są w swoim obejściu , jest brama , jest pies i miejscówka która udostępnia za free , zatankują wodę i pewnie nakarmią wędrowca .

Tak , robię to za zupełną darmochę co powtarzam często bo wyobraźnia niektórych jednostek nie jest w stanie tego zaakceptować , no tak się porobiło ,że akurat za to nie chcę i nigdy nie będę chciał żadnej kasy .

Dlaczego ? zaraz ktoś zapyta i często pyta ... odpowiedź krótka . Polska jest wszystkich , jak i wszystkich jest 99% miejscówek , nie moja ziemia , nie mój biznes to i ja z tego nic nie chcę .

Dziś , dzięki zainteresowaniu sprawą , katalog jak i zupełnie nowa mapka znajduje się na serwerze PC . Ktoś zapyta dlaczego ? Dlatego,że by mieć większe możliwości obsługi i przekazu informacji trzeba zaangażować większe środki , których ja z własnej kieszeni angażować nie chciałem . Zadowolony ma być odbiorca mapki , ma mieć wszystko co możliwe by z niej SPRAWNIE korzystać . Wcześniejszy zbiór był na ogólnie dostępnych serwerach a te jak wiecie maja jedną wadę , nigdy nie wiadomo kiedy się wyłączą i znikną razem z całym majdanem , trochę strach , trochę szkoda ... Teraz jest bezpiecznie a do tego jest sporo dodatkowych funkcji i ułatwień dla odbiorcy co było zawsze priorytetem tak jak i to,że mapka ma być zawsze z dostępem FREE . Tak jest ustalone i tak będzie zawsze gdy ja się tym zajmuję .

Jeśli są jeszcze jakieś pytania to proszę bardzo ale szczerze to drażni mnie niesamowicie i jadowi pisanie o swojej pracy z PC pod auspicjami OSZCZERCZEGO TEMATU Krimara , tak się nie godzi i jest to nieprzyjemne .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-06-26, 09:30   

Brodacz77 napisał/a:
. Polskicaravaning.pl - trzymają niekomercyjnie darmowe miejscówki u siebie na stronie. Gazeta komercyjna, branża się zgadza, miejscówki się przydają ale nie zauważyłem, aby PC czerpało jakiekolwiek korzyści finansowe z obecności darmowych miejscówek autorstwa Biorcy. Cały zamęt zrobił się o zacytowanie w opisie jednej miejscówki opisu Krimara.



Nie ma większego sensu rozwodzić się nad wyjątkowością BIORCY i Krimara, bo nie tego dotyczy temat. Warto natomiast spojrzeć na firmę prasową. W dzisiejszych czasach nawet papier toaletowy w publicznej, czy komercyjnej WC ma umocowanie prawne. Dla znanej nam firmy prasowej taka mapka to dobry kąsek i nie prawdą jest, że nic z tego nie mają. BIORCA może udostępnić ją, ale pod pewnymi warunkami. Jest to jednak praca zbiorowa i ma swoje uwarunkowania.

Dobrze by było zamknąć temat, bo może się okazać, że będziemy mieli problemy w dotarciu do owej mapki.
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-06-26, 09:58   

Cytat:
" Powiedziała Pi.da , :dupa ie,
Nie możemy żyć tak w kupie !

Ty mi smrodzisz, popierdujesz
Apetyty ch (h).. jom psujesz :evil: !

Na to :dupa obrażona : :stop:
Och Ty Pi..o pier..na!!! :!:

Ciebie jeb..ą , Tobie płacą ,
A mnie kopią Bóg wie za co !!! :( "


Tak to jest jak dawno wojny nie było i się we wszystkich częściach ciała popierd... ło niektórym .
Gdyby była wojna to tacy patrzyli by , kto strzela i po kompocie .

Cytuje wierszyk , ale autora nie podaję . No i ten mnie pewnie poda ... :gwm .

Ale to pikus wobec WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH , tam dopiero sarmacja kwitnie . :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek PolskiCaravaning 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Takiego, jakiego dostaję na testy ;)
Dołączył: 26 Maj 2017
Piwa: 3/5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-06-26, 11:03   

Johny_Walker napisał/a:
Powinieneś w następnym numerze wskazać precyzyjnie adres forum z którego korzystałeś i podziękować autorowi wymieniając go z pseudonimu.
To chyba nie trudne?


W numerze? Dlaczego w numerze, skoro temat tyczy się informacji zamieszczonych na portalu? Co ma opis miejscówki do informacji branżowych publikowanych w piśmie? To raz.

Dwa - nie ja wstawiałem tę informację. Tak jak napisałem wcześniej: prawdopodobnie dodał ją ktoś, kto naszą stronę programował. Być może była to jednak zupełnie inna osoba, z naszej redakcji, osoba, która przeszukuje takie fora i uzupełnia treści po to, aby wszystkie były w jednym miejscu. Tak jest prościej i łatwiej.

Trzy - faktycznie, nie mam żadnego dodatku premiowego za to, że dodam miejscówkę na nasz portal ;) Powiem więcej: ostatnio rozdawaliśmy nagrody za to, że ktoś doda miejscówkę i się do nas zgłosi - tacy jesteśmy :diabelski_usmiech

Cytat:
Dobrze by było zamknąć temat, bo może się okazać, że będziemy mieli problemy w dotarciu do owej mapki.


Gwarantuję, że nie ma żadnych powodów do obaw. Co więcej, tak jak pisałem w dziale "Przywitaj się", członkowie tego forum do pewnych informacji będą zawsze mieli dostęp szybciej od innych. Taka nasza niepisana współpraca :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-06-26, 14:55   

Ot i problem sam się rozwiązał, nie chodzi bowiem o teksty artykułów ale o zgłaszane tzw. miejscówki na popas naszych domków na kółkach.
Od początku byłem i jestem gorącym zwolennikiem takiego koleżeńskiego współdziałania przy tworzeniu bazy danych służącej nam wszystkim.
Ja osobiscie nie widzę powodu dla którego mielibyśmy eksponować osoby zgłaszające owe miejscówki. Robimy to dla wspólnego dobra, zatem również dla siebie.

Myślę, że Krzysztof i Adam zakończą tę dyskusję przy stoliku z moim udziałem i przy nalewce, którą na tę okazję przygotujemy z Halszką.

Adam wyszedł z inicjatywą i ciągnie tę pracę poświęcając swój czas. Robi to bardzo dobrze za co ma moją wdzięczność.
Za jego zapalczywość w dyskusji zmyłem mu głowę osobiście bez nakładania krawata.
:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-06-26, 15:28   

Można?



Można!

:bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-06-26, 16:15   

Tadeusz napisał/a:

Za jego zapalczywość w dyskusji zmyłem mu głowę osobiście bez nakładania krawata.
:spoko


CO ZA NUDNE CZASY NASTAŁY :( nawet już nie potrafię zasłużyć na krawat , dziadzieję w strasznym tempie :oops: :oops: :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***