Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilion maj / czerwiec 2017
Autor Wiadomość
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2017-06-27, 12:49   Pilion maj / czerwiec 2017

Witam,
25.06 powrocilismy z zona z przepieknego Pilionu. Caly urlop trwal 5 tyg. od 20.05.
Trasa przejazdowa to ok. W-wy--Zab k. Zakpanego // piekny dom na wzgorzu K.Stocha //--
-Zakopane--Eger--Mezokovezd // 1 dzien baseny //--Cserkeszelo // 5 dni baseny camping //--
--aut. Serbia--Macedonia--Wolos--Agioi Saranta.
Niestety w Macedonii rozpoczal sie remont autostrady i sa objazdy--w czasie mojego przejazdu
rozpoczynal sie na wysokosci m.Stobi , a wiec w polowie drogi do Grecji.
Pilion--cudowny zielony porosniety lasami region Grecji.
Z Wolos pojechalismy prosto do Agioi Saranta--gl.droga--nie przez Tarasy Pilionu !!!!
48 km jechalismy 2,5 godz bez zatrzymywania---droga trudna non stop serpentyny , wasko,
ale dla dobrego kierowcy absolutnie przejezdna---uwaga na zwezenia drog i wystajace dachy.
Natomiast zjazd na plaze w Sarancie po prostu mnie " zmrozil "i przejechalem 2 km dalej
do Chorefto tylko po to ,aby w porcie zawrocic // miejscowka dla mnie nie ciekawa // i powoli
podjechalem do tego piekielnego skretu--od tej strony juz lepiej, b.ostry zjazd na dol // 2 km//,
wasko , jedna mijanka ,trzeba trabic i tuz przed wjazdem juz na plaze b.ostry zakret ---
--opona tarla o mur oporowy , a dach auta prawie doslownie ocieral sie o dach budynku.
Wreszcie zjechalem caly mokry i zobaczylem piekno tej plazy.
Moj kamper ma 6,5 m i to jest wszystko co sie tutaj zmiesci.
Podjazd tez trudny bo nachylenie jezdni w tym miejscu to 25% // tak powiedzial Grek//
i trzeba jechac non-stop ,jak sie stanie trzeba cofac na dol. Mnie kola zaczynaly lapac delikatny
poslizg--latwiej od tej str. skrecic.
Jest ujecie wody i wc---2 knajpy .
Plaza ma 2 czesci--1--woda,wc,knajpa,parking
2--tylko knajpa z hotelem // pensjonatem, parasole.
Zakaz kempingowania--stoja slupy.
39st.26min.32.07" 23 st.8min.6.69"
Wlasciciel tawerny podczas rozmowy // pytanie czy mozna stanac //powiedzial, ze 1 raz widzi
tu kampera // Stalismy tu 6 dni--bylo niewiele osob przyjezdnych--najlepsza nasza miejsc.
Odjechalismy w poniedzialek , a tu b. duzy ruch na kretej szosie --Ag.Ioannis--wjazd dobry
jednokierunkowa droga i ....szok ---tlumy ludzi, parking betonowy full // tu mielismy stanac//
Sw. koscielne i 3 dni free--kurort grecki , knajpa przy tawernie -pelna komercja--nie dla nas.
Przejechalismy obok kampingu --ladnie polozony juz lekko za miejscowoscia --lagodny zjazd
i Potistika. Jest knajpa 100m od plazy // woda //--duza ladna plaza z kilkoma pionowymi skalami. Bylismy tu tez 6 dni.Nazwa plazy Paralia Melani 39 st.15 min.34.84" 23 st17 min.45.96". W piatek w nocy zaczeli przyjezdzac mlodzi grecy z namiotami i o malo nas nie
zastawili. 4 rano ewakuowalismy sie do Argalasti--centralna miejscowosc przelotowa i dalej
na wschod i na zachod .W sobote rano jest dobrze zaopatrzony targ i tutaj rowniez swietna
woda do pobrania // przy wejsciu na targ 3 potezne ujecia wody ktora leci non-stop //
Plaza Lyrii-39 st.12 min.6.5" 23 st.20min.13.3"---najbardziej ciche ,spokojne miejsce--knajpa
100 m przy wjezdzie na plaze, ludzie serdeczni,pomocni. Rybacy po polowie podeszli do nas
i dali ok. 2 kg ryb--stanowczo odmowili zaplaty, dostali dwie czarne lomze --podziekowali.
Po 6 dniach odjazd i zach.wybrzeze Milina--tu w pld.odwiedzilismy Bozene ktora prowadzi
tawerne Argentina z duza tablica Witamy Polakow tel.+30 699 465 36 01.
Tawerna od str. wjazdu z wybrzeza wsch. jest blisko po prawej str. gl. deptaka.
Bardzo serdeczna ,pomocna // kupilismy oliwe z Krety 0,2% , ser feta //
Jezeli ktos bedzie blizej zaint. udziele wiecej info--znakomity kontakt.
Pojechalismy do Agia Kyriaki i stanelismy dokladnie na parkingu w tym miejscu ,gdzie widac
kamperka Basi M. na zalaczonym zdjeciu.Znaki zakaz kempingowania
Obok plaza miejska z parasolami i woda.Czas tu stanal b. dawno temu--miejsce godne uwagi.
Po jednym dniu jedziemy do Pau za Horefto--i tu czysta wpadka.
Plaza owszem piekna--tylko nie ma jak stanac ,ani nawrocic. Stanelismy przytuleni do ogrodzenia, ale do kilku domow ,ktore tu sa stale jezdzily auta i musialy wjezdzac na zwirkowa waska plaze. W pewnym momencie wjechal kamper // grek // --pirwszy kamper widziany przez nas na Pilionie--podszedl do mnie i zapytal jak wyjechac--tylem i wyjezdzac tylem
uszkodzil platforme na ktorej stal skuter--huk byl okrutny.
Po jednej nerwowej nocy // odjechalbym od razu ,ale byla niedziela i plaze inne full // pojechalismy do Afissos 39 st.16min.5.2" i 23 st.10min.0.0"---kurort -ledwie przejechalismy
deptakiem--wasko--na koncu parking--sa prysznice.
Plaze piaszczyste,woda turkus, temp.wody 22--24, pow.27-30 w cieniu , prawie caly czas wialo
na wsch. -bardziej.
Pilion wsch. bez porownania piekniejszy, ale zdecydowanie trudniejszy do pokonania.
Podczas calego 3 tyg. pobytu na Pilionie spotkalem 3 kampery --2 greckie i jeden z Francji.
Ten z Francji spotkalem w Afissos na koncu miejscowosci juz za parkingiem, chcialem zobaczyc
gdzie ta droga prowadzi--zobaczylem tego "francuza "kpl. zakleszczonego na " agrafce "
i ciagnik gasiennicowy probujacy go wyciagnac do tylu.
Po pol godz. odszedlem bo slonce pieklo okrutnie. Po dwoch godz. powrocilem--juz ich nie bylo
ale popatrzylem kto tu przejezdza--przez 20 min. 3 auta terenowe i na zakrecie auta byly tak przechylone ,ze tylne kolo od str, kierowcy bylo ok.30 cm nad pow. jezdni i mielilo pow.
Bylem 4 razy na Peloponezie --wszystkie 3 palce z p-pa-objazdowka ,ale tak pieknego miejsca
jak Pilion nie spotkalem.
Moja rada jest taka ,aby o ile ktos sie zdecyduje na przyjazd tutaj to przed lub po sezonie.
Tu wypoczywa 95 % Grekow i miejsca trzebo rezerwowac w lutym-marcu.
Bozenka miala jeszcze 1 pokoj wolny --tanio // dla swoich--tak powiedziala -30 E 4-osoby//
Przepraszam, ze sie tak rozpisalem--dziekuje tym ktorzy dotrwali do konca.
Telefon w avatarze---kilka zdjec zamieszcze w sobote.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-27, 14:09   

Jarek nie przeczytałam -brak czsu ale i tak :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-27, 17:44   

Z tego co ja wiem na Pilonie był Spax/ale ociąga się z pisaniem/,teraz wróci jeszcze jedna załoga,ale jedzie w odwrotnej kolejności ,tak jak my by mieć piękne widoki.Serce na ramieniu to ja i tak miałam jadąc do Agia 'Kiriaki.Jarek,na mapie 300 000 nie ma wymienionych dużo plaż jakie tam są więcej w przewodniku podroże z pasjaa Grecja.Tak że miałam kłopot, ale odszyfrowałam Twoje miejsca,zwlaszcza po wschodniej stronie.Tam nie robiliśmy wjazdek w gląb,przejechalismy Milina,zreszta GPS nie poprowadził nas na Argalasti tylko na południe.Zachod wspaniały,ale od Ag.Joanis do Horefto nie pojechaliśmy,ale jazda w dół do Volos wspaniała.Byliśmy dwa razy na Pilonie,ale za drugim razem tylko Kato Gatzea,nie miałam nastroju na serpentyny.Jak się uda to w jesieni spróbujemy :?: :?: Dzieki Barbara Muzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-06-27, 21:14   

Brawo !!!! Uświadomiłeś mi telefonicznie jak tam ciężko a ten opis to potwierdza;zwłaszcza,że wiem,że przyczepką też niezłe góry robiłeś.Gratuluję odwagi,techniki i powrotu z tarczą.Stawiam piwo też za konkretny i przydatny opis.Jak Jola zniosła tą jazdę ??? Pozdrawiamy Was bardzo :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2017-06-27, 22:52   

jarek49 napisał/a:
ale tak pieknego miejsca
jak Pilion nie spotkalem.


- i to jest właśnie ten powód dla którego my jeździmy do Grecji za każdym razem głównie na Pelion :bigok

Ja wam jeszcze polecam miejscowość na samym dole płw. Pelion - Platanias, jest tam min. camping Louisa, knajpy, troszkę większe nabrzeże portowe gdzie cumuje kilka statków rybackich które non-stop wychodzą na połowy, również z tego nabrzeża chyba w każdą sobotę rano pływa statek pasażerski Africana który zabiera turystów (do 100os.) na Skiathos. Bardzo fajny całodniowy rejs, 25E za 1os.
Z plaży w Platanias można gajem oliwnym przejść na plażę Mikro (15min) która znajduje się we wsi o tej samej nazwie. Na plaży jest czynna duża rodzinna tawerna :spoko

P.S. W tym roku tez się tam wybieramy :wyszczerzony:
Ostatnio zmieniony przez Kuba L. 2017-06-27, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2017-06-27, 22:53   Pilion maj/czerwiec 2017

Przed wyjazdem na urlop dlugo poszukiwalem miejsc na Pilionie sprawdzonych.
Nie znalazlem zadnych info.z przejazdu kamperem. Natomiast na Forum Greckim odszukalem
kol.Pawelh ktory zna ten region b. dobrze, ale jezdzi do pensjonatow autem os.
To kopalnia wiedzy i on mnie ostrzegl ,abym nie majac spr. namiarow nie wjezdzal , a raczej
nie zjezdzal na dol. On kilkakrotnie probowal i musial wycofac sie tylem.
Zaluje ,ze nie wjechalem na plaze Mylopotamos, a przejezdzalem 7 km obok, ale bylo to sw. koscielne i wlasciciel tawerny w Ag.Sarancie powiedzial mi abym nawet nie probowal ,bo nie bedzie miejsca.
Wjazd na plaze w Sarancie mozna dokladnie obejrzec w googlemaps.
Powtorze raz jeszcze--przejazd kamperem z Wolos na wsch.wybrzeze jak najbardziej mozliwy--
---zjazdy na plaze z wyjatkiem Saranty --rowniez // mam na mysli te na ktorych ja bylem //
W sezonie jazda tymi waskimi drogami bedzie wymagala duzej cierpliwosci i rozwagi--wiadomo
jak jezdza zwlaszcza mlodzi grecy.
Basiu -droga // odnoga od gl. szosy // pnie sie do gory , ale ta jazda to juz sama przyjemnosc
--przepiekne panoramy i droga szeroka !!
Rafale--Jola zniosla jazde po tych drogach poprawnie--najgorzej zjazd i wjazd w Sarancie.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-27, 23:19   

jarek49 napisał/a:
Przed wyjazdem na urlop dlugo poszukiwalem miejsc na Pilionie sprawdzonych
nie ma relacji o samym Pilonie,ale dokładnie pisałam o Pilonie w mojej Kreta 2014 jako początek wyjazdu,potem Tertmopile no i Kreta ,nie da się wszystkiego napisac w temacie.Szkoda że nie czytałeś :?: :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-27, 23:35   

D :!: la wszystkich zainteresowanych poprawiłam temat przy Kreta 2014 tak,ze jest w temacie Płw.Pilon na str 2 i 3 :!: :!: :!: barbara
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2017-06-27, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2017-06-27, 23:47   Pilion maj / czerwiec 2017

Basiu --czytalem, ale o ile mnie pamiec nie myli to bylo wybrzeze zach.-Kato Gatzea--a mnie
glownie int.strona wsch.----nie ma porownania --nie pomylilem sie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-06-27, 23:56   

Potistika,Lambiou,Milopotamos strona 2,3 odświeżonej Krety 2014 :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2017-06-28, 06:55   Pilion maj / czerwiec 2017

Dobrze piszesz--odswiezonej---
Tak jak napisalem czytalem ta relacje, ale to bylo prawie 3 lata temu i wylecialo z glowy.
Natomiast w wyszukiwarce po wpisaniu Pilion--tego nie bylo--teraz juz jest--dzieki.
Przy okazji odkrylem , ze nie bylem w Potistice, ale na praktycznie tej samej plazy, przedzielonej
duzym rumowiskiem skalnym, lecz niedostepnej od strony plazy.
Kol.Pawelh tez mi mowil o starym nieczynnym kampingu i teraz zobaczylem go na zdjeciu
ktory zamiescilas w 2014 r.
Podaje wspolrzedne plazy w Potistice--39 st 15 min.51.13" , 23 st.17min.27.52"--teren st.camp.
Kuba L--dzieki za wskazowki odnosnie Platanias.
Chcialem tam pojechac--przejezdzalem blisko obok-byl drogowskaz--ale w Sarancie dowiedzialem
sie ,ze ten statek na Skiatos kursuje tylko w sezonie , a ja bylem ok.15.06.
Gdybym wiedzial jeszcze o tych rybakach , to bym wjechal z cala pewnoscia nawet na camping,
bo jest jak na Grecje tani.Szkoda ,wszystko da sie naprawic, moze jeszcze we wrzesniu.
Moze masz wiedze w jakim okresie plywa ten statek ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2017-06-28, 22:35   

Tu są chyba najważniejsze informacje:

http://pyrofani.blogspot....ly-cruises.html

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2017-07-01, 17:56   Pilion maj / czerwiec 2017

Dzieki za link, statek plywa codziennie w okresie letnim, ale nie ma nic o miesiacach 05-06 i 9-10
Wyslalem zapytanie mailowe.
Załączam kilka zdjęć z urlopu na prośbę Basi.

M5110007.JPG
Agia Saranda, pierwsza część plaży.
Plik ściągnięto 15 raz(y) 664,7 KB

M5110010.JPG
Wjazd na plażę Agia Saranda.
Plik ściągnięto 18 raz(y) 614,38 KB

M5110021.JPG
Agia Saranda, kawałek drugiej części plaży.
Plik ściągnięto 19 raz(y) 601,53 KB

M5110025.JPG
Paralia Milini, obok Potistiki.
Plik ściągnięto 22 raz(y) 549,05 KB

M5110031.JPG
Paralia Milini.
Plik ściągnięto 18 raz(y) 636,52 KB

M5110038.JPG
Plaża Lyrii.
Plik ściągnięto 22 raz(y) 682,92 KB

M5110041.JPG
Lyrii, nasz postój.
Plik ściągnięto 19 raz(y) 661,45 KB

M5110044.JPG
Agios Kyriaki.
Plik ściągnięto 22 raz(y) 748,99 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-07-01, 22:18   

Dziękuje :!: i proszę o jeszcze tych miejsc w których nie bylam.Wydawałoby się ze Ty i my znamy Grecje ,a tu jeszcze tyle miejsc do odkrycia :?: :? :Stawiam na zaś drugie :pifko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2017-07-07, 23:39   Pilion maj / czerwiec 2017

Minal tydzien i nie ma odpowiedzi n/t kiedy plywa statek po za sezonem.
A wiec wnioskuje ,ze wtedy kiedy sa turysci--rejsy nie regularne.
Jezeli ktos ma inne info. prosze o podanie.
Dziekuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***