Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza podróż naszego kamperka do Polski
Autor Wiadomość
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-07-05, 22:43   Pierwsza podróż naszego kamperka do Polski

Zakładając ten temat, zastanawiałem się czy właściwy dział wybieram, bo w końcu po Polsce mamy jeździć ;) Pytanie co dla kogo to "zagranica" ;)

Bilety Rosslare - Cherbourg i Roscoff - Rosslare - 5.08 - 1.09.2017 - już kupione to możemy zacząć planować.

Zastanawiam się czy jechać najkrótszą drogą na Śląsk, jaką pokazuje google (Cherbourg, Kolonia, Drezno..czyli klasyka), czy nie zrobić sobie wycieczki i pojechać bardziej dołem - Cherbourg, Paryż, Luksemburg, Norymberga, Praga..? W sumie zatrzymać po drodze chciałbym się tylko w Pradze (śladami Pana Samochodzika ze starszym synem). Bardzo ruchliwa to trasa? Jak potem z Pragi na Katowice najlepiej?

Właśnie, ważna wiadomość dla "podpowiadaczy" - na pokładzie będę ja, dwulatek, pięciolatek i pies. Podróż będzie musiała odbywać się w takim rytmie, żeby mnie kiedyś dzieci w zemście do domu starców nie oddały ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-07-06, 07:46   

nie chcąc zwiedzać Paryża, bym go z dalsza omijała...z małymi dziećmi i psem nie masz tam zbyt wiele uciechy ,,,grozić moż na starość dom starców ;)

Wybrałabym drogę wiodącą mnie do celu z priorytetem.
Tradycyjna trasa jest dobra , z Drezna do Pragi masz tylko rzut beretem ,,,a z Pragi do Katowic teź,
Nie zapominaj o Crit' Air Vignecie obowiązujące na Paryż i Lille.

Trasa przez Luxemburg i Nurnberg też ma swoje uroki...wszystko zależy od upodobań :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-07-06, 12:27   

izola napisał/a:
nie chcąc zwiedzać Paryża, bym go z dalsza omijała...z małymi dziećmi i psem nie masz tam zbyt wiele uciechy ,,,grozić moż na starość dom starców ;)

Wybrałabym drogę wiodącą mnie do celu z priorytetem.
Tradycyjna trasa jest dobra , z Drezna do Pragi masz tylko rzut beretem ,,,a z Pragi do Katowic teź,
Nie zapominaj o Crit' Air Vignecie obowiązujące na Paryż i Lille.

Trasa przez Luxemburg i Nurnberg też ma swoje uroki...wszystko zależy od upodobań :spoko


Złotym środkiem chyba będzie jak pojedziemy "tradycyjna" trasą, a faktycznie zawsze z Drezna można odbić na Pragę. Jeśli się nam będzie jeszcze chciało ;) Bo na Śląsku dziadkowie czekają z atrakcjami.

ps Winieta francuska czeka na półce na nową szybę przednią ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-07-06, 20:06   

Atrakcje dziadków nic nie jest w stanie topikować :szeroki_usmiech

Winieta , w tym sezonie pojadę na dzikusa,
chciałam sobie zamówić winietę i musiałam skapitulować jak doszło do zapłaty.
Moja Debit Karta nie jest akceptowana,,,więc wypuszczam się tym razem w drogę na północ Francji - omijając Paryż i Lille, poturlam się uroczymi pipidówkami...czas mam :mrgreen:
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2017-07-06, 22:02   

Jak będziesz leciał z Cherbourga autostradami, to przygotuj się na jakieś 30+ euro opłat we Francji. Warto też przejechać się mostem w Le Havre (czy jakoś tak). Oczywiście płatny ;)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-07-06, 23:00   

Mavv napisał/a:
Jak będziesz leciał z Cherbourga autostradami, to przygotuj się na jakieś 30+ euro opłat we Francji. Warto też przejechać się mostem w Le Havre (czy jakoś tak). Oczywiście płatny ;)


Most faktycznie robi wrażenie :)

Bardziej niż opłaty denerwuje mnie fakt płacenia na bramkach po stronie pasażera ;) Zastanawiam się czy sobie czegoś takiego nie sprawic:
https://www.tolltickets.c...aspx?lang=pl-PL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-07-06, 23:10   

Autostrada D1 z Pragi na Brno jest praktycznie nie przejezdna . Remontują w kilku miejscach i wszędzie tam korki do 15km .
Wczoraj jechałem ze Stuttgartu i coś mnie pokusiło aby zamiast na Drezno i Zgorzelec, polecieć na Czechy. Do Pragi jakoś poszło a potem kanał ....
W niemcach momentami zapinałem budzik , bo trochę mi się spieszyło , spaliłem przez to wiadro nadplanowego paliwa ....... i wszystko psu w ....... dwie i pół godziny w korkach i to w takich miejscach, że nawet nie było jak w bok uciec . Jak bym wiedział , że tak będzie to bym z Pragi normalną drogą na Kłodzko poleciał , z pewnością byłbym szybciej.

Przy okazji pozdrawiam właścicieli kamperków , których konwój (4szt jeden za drugim) minąłem przed Norymbergą , gdzieś na wysokości Ansbach. Nie zdążyłem zauważyć tablic, ale ostatni miał bankowo naklejkę CT z tyłu po lewej. To czarne ryczące co Was minęło ta byłem niestety ja :spoko ........ przepraszam jeśli wystraszyłem :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-08, 11:28   

Jak ci wystaje antena ponad 3 m to bankowo zapłacisz jak za tira.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-07-11, 23:01   

Dzięki za uwagi o trasie przez Pragę - tym bardziej odpuszczę.

Odkryłem aplikcję na angroida Google Trip !! Po 15 minutach zabawy z wyszukiwaniem fajnych miejsc jestem zachwycony ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***