Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Węgry (i nie tylko) z trójką dzieci ;)
Autor Wiadomość
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-12, 13:02   Węgry (i nie tylko) z trójką dzieci ;)

Hej, zamierzam opisać tutaj krótko naszą podróż kamperem na Węgry i nie tylko - może nasze doświadczenia się komuś przydadzą.

Jak słusznie zauważył Bim tutaj raczej nie dam rady (na przestrzeni ostatnich 7 lat zabierałem się 2 x do tego i nic nie wyszło). No nic, przynajmniej spróbuję.

Jedziemy w składzie Żona + 9 latek, 6 latka i 9 miesięczna dziewczynka już jutro - pewno około g. 20 z okolic warszawy. Cel: Balaton a później Włochy lub Chorwacja. Nic nie załatwiamy wcześniej. Uzbrajamy sie tylko w aplikację ACSI, która ma znakomitą bazę kempingów, ze zdjeciami, recenzjami itd - korzystaliśmy z niej już wczesniej i możemy polecić wszystkim, którzy planują kampingowanie "na spontanie".

Poprzednio czesto jeździliśmy na kempingi pod namiot i już 2 razy jechaliśmy kamperem.

W 2010 r. kamper pożyczyliśmy z Everpolu - samochód super (nowiutki i fajny) ale mamy kiepskie doświadczenia przy zwrocie kampera. Za materac, co tu ukrywać, zasikany przez dziecko chcieli dopłaty 2 tys PLN! Ostatecznie ugadaliśmy sie na mniej (już nie pamiętam ile) ale to była dla mnie przesada. Z drugiej strony nie robili problemu z tym, że zarysowałem tego kampera. Wycenili szkodę i po sprawie.

W 2013 wzięliśmy kampera od Złotnickich. Kamper nie był może super nowy (te już były wynajęte) ale dał radę. Natomiast obsługa była na najwyższym poziomie - odpowiedzi na wszelkie pytania itd. itp.

W 2017 bieżemy kampera z MC Rent Kamper ma być nowy (nie widziałem, bo wszystko załatwiła żona). Jak na razie wszelkie kontakty z nimi były OK. Jutro odbieramy samochodzik to zobaczymy w praktyce.

Ok, to chyba na dzisiaj wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-07-12, 16:23   

Mang jedz na te Węgry (i nie tylko) i miej przede wszystkim dużo radości...jakby co to popytaj tutaj - tu są sami experci i przewaga właściciele ...jak co to pomogą , o Węgrach też jest dobra rubryka ... :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 22:16   

No dobra, jesteśmy drugi dzień w podróży. Najpierw, po odebraniu kampera (nówka sztuka dopiero ok 4 tys na liczniku) pakowalismy się wiele godzin i dopiero późnym wieczorem wyruszyliśmy z domu. Jak zwykle z powodu reisefieber byłem dosyć podły dla swoich dzieci, krzyczałem na nie i cały czas byłem zrzedliwy i nieprzyjemny. Okropnosc. No, ale w końcu wieczorem wyruszyliśmy i zatrzymaliśmy się na MOP Radziejowice (ok 1h drogi od Wa-wy). Następnego dnia zatrzymaliśmy się w okolicach Brna na kempingu Free Star Strachotín (do znalezienia w google). Camping taki sobie, ale obsługa bardzo przyjazna. Jutro mamy nadzieję dotrzeć nad Balaton.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2017-07-15, 16:14   

Hej, a nad tym Balatonem to gdzie? My jutro ruszamy z pól Grunwaldu ( nasi znowu dali łupnia Krzyżakom ) i ruszamy na połódnie, myślałem zatrzymać się gdzieś właśnie nad Balatonem.
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-07-15, 19:42   

Cytat:
Hej, a nad tym Balatonem to gdzie?

DC , dała bym ci koordynaty ...ale tam "naszym" do do jajec kopiom :mrgreen
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-15, 21:37   

Hej, jesteśmy na Pelso Camping gdzieś tu 46.974725,17.958901

Kempingu jeszcze nie zwiedziliśmy dokładnie. Młody zawiedziony że jest głęboko (na razie ocenił to z brzegu patrząc na kąpiących się) i że nie ma wakeboardingu. Mówi że jak 2 lata temu byliśmy w siofok (na południowym, plytsztm brzegu) to było lepiej. Jutro zbadamy wszystko dokładniej .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-16, 21:09   

Kemping jest taki sobie. Jakiś mini basenik dla dzieci, dwie zjeżdżalnie do jeziora, sklepik, restauracja i to chyba wszystko... Woda b. zimna. Młody namówił mnie na siatkówkę w wodzie, a córka na poszukiwanie muszli, więc wiem co mówię. Jutro się wynosimy i jedziemy albo na południowy brzeg albo zupełnie gdzieś indziej. Acha - fajna jest ścieżka rowerowa wokół jeziora. Przyjechaliśmy sie nią trochę i spodobała się nam szczególnie ścieżka wyłożona na kolejnych odcinkach różnymi rzeczami np. szyszkami, żwirkiem, dużymi kamieniami itd. Chodzi się po niej na bosaka i ma to ponoć walory zdrowotne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-17, 21:30   

Ok, jesteśmy w Siofok. Woda już nie zimna a tylko chłodna - da się wejść. Kemping też dużo lepszy Balatontourist Aranypart Kemping és Üdülőfalu (46.929359,18.103241) zostajemy tu 2-3 dni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-18, 20:43   

Zostajemy jeszcze 1 dzień. Woda jest już ciepła. Potem jedziemy (chyba) w okolice Wenecji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-21, 23:30   

W sumie zostaliśmy jeszcze 2 dni, bo to dobry camping. Wyruszyliśmy do Wenecji 21 lipca i teraz zatrzymaliśmy się na noc na parkingu dla kamperow w okolicach Lubliany (46.021686,14.522481). Camper stop Vrbinc. Jest to betonowy płatny placyk, zamykany na noc, z infrastruktura dla kamperow, w sąsiedztwie hoteliku, gdzie można coś zjeść
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-22, 23:08   

Wylądowalismy tutaj Centro Vacanze Pra 'delle Torri (45.575427,12.817361). Kemping jest ogromny (właściwie to całe miasteczko) , fajne baseny dla dzieci, fajna plaża, jutro go przetestujemy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-24, 21:35   

Kemping b. fajny tylko dużo komarów. Zrą wszystko co się rusza, ale głównie wieczorem, więc można wytrzymać. Poza komarami są 4 baseny, podobno 6 restauracji (przetestowalismy 2), activity park (nawet fajny), stoły do pinponga, mnóstwo animacji (z których nie korzystaliśmy). Kemping można spokojnie polecić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-07-24, 21:56   

Mang napisał/a:
Jak słusznie zauważył Bim tutaj raczej nie dam rady (na przestrzeni ostatnich 7 lat zabierałem się 2 x do tego i nic nie wyszło). No nic, przynajmniej spróbuję.


Mang za chęci i próbę opisania stawiam Ci :piwo:

Mam nadzieję ,że naumisz się wstawiania zdjęć :lol:

Wtedy relacja będzie doskonałą :haha: :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mang 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 22:01   

Hej, zdjęcia i uporządkowana relacja po powrocie do Polski. Na razie tylko zajawki na gorąco. Jutro wyjeżdżamy w drogę powrotną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawek7 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Lip 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: w-wa
Wysłany: 2017-07-26, 14:51   

czy czasami Twój synek nie relacjonuje tego na YT ? bo od paru dni chłopiec o pseudonimie "kluczyk" nagrywa bardzo fajne filmiki z wycieczki camperem do sarvaru, na chorwację i do włoch (wenecja) :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***