Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
węgry 2017 relacja lipiec
Autor Wiadomość
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-01, 20:33   

I jeszcze jedno - Twój ulubiony niemiecki "szwargot". Domniemywam, że język niemiecki jest Ci obcy a szkoda, bo gdybyś go poznał to docenił byś piękno takich piór jak Goethe, Schiller i inni.
Warto się uczyć języków, naprawdę!
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2017-08-01, 21:27   

Panie i Panowie i po co te połajanki jak chcecie aby to forum było żywe to szanujcie przemyślenia innych .Ja nikogo nie chciałem obrażać a tym bardziej osób w starszym wieku ale sorki jak jestem na termalu w Buk i przypatruję się królom term czyli nacji niemieckiej to mam wrażenie że znów spotkałem rasę panów świata......Na marginesie dodam że jest rzeczą niemożliwą aby osoby starsze siedziały przez 4 godziny w tym samym miejscu w basenie i nic a gdzie potrzeby fizjologiczne nie wspomnę że rotacja ludzi w ciemnym basenie była nikła cały czas te same osoby .Tak więc
nikomu nic nie ujmując ta woda nie pachniała fiołkami a czym to proszę się domyśleć . Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja na termalu w Lipocie. i Sarvarze gdzie ludzie w tym też starsi siedzieli max pół godziny i wychodzili aby nie przesadzać z ilością kationów anionów i innych składników mineralnych owych wód.Przy okazji pozdrawiam Andiego z Wiednia i jego żonę którzy byli naszymi sąsiadami w Lipocie .Widzę przy okazji to że to forum to takie Polskie Piekiełko gdzie trzeba komuś dosrać bo inaczej to dzień stracony ..... Mimo to się nie obrażam i życzę wszystkim powodzenia w zdobywaniu Węgierskich doświadczeń. NARKA a moim najzagorzalszym adwersarzom to nie podniecajcie się tak bardzo bo z tych nerwów to możecie dostać najwyżej zawału serca i po co wam to. :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-08-01, 21:27   

no...w basenach "szwargocą" wszyscy , w różnych językach - bywa głośno bo co niejeden kuracjusz swój aparacik słuchowy wyjmuje , a woda echo niesie ...

Pisałam wyżej , do term trzeba dorosnąć ...czy to wiekowo czy mentalnie...ale pojechać i powierzchowne psy wieszać ?

szkoda że nie pojechałeś bliżej polskiej granicy , tam są bardziej swojskie klimaty, ale też siedzą godzinami w basenie z puszkami Tyskiego w ręku- czy baniakami wina ...
odpręż się a jak nie potrafisz to nie korzystaj z tej formy rekreacji :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 259/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-08-01, 21:42   

W Buk , woda taki lekko śmierdzący zapach posada i jest to (pewnie ku Twemu zdziwieniu) normalne.

Co do szwargotania , wszystko zależy od położenia miejscowości. Pisałem wyżej , jak pojedziesz do Hajduszo to będziesz słyszał większość głosów w basenie po Polsku.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-08-01, 22:21   

albo niech jedzie do Igal - tam jest przewaga Węgrów...ale ci też szwargocą :mrgreen:
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2017-08-02, 08:34   

[quote="alinixhi"

[/quote]

Koleś a ktoś ty, kto ????????????????????
nawet nie potrafisz kilka słów o sobie napisać,
przywitać się,
jest takie miejsce na CT. :diabelski_usmiech
Z takiego pięknego miasta pochodzisz (jak piszesz),
a fe nieładnie.
A może z innego miejsca, tylko pod Częstochowę się podpinasz??????
Z miejsca gdzie rodzą i wychowują się (lub tak ich kształtują) ludzie którzy szanują siebie i tylko siebie.

Tak jak sąsiedzi z Klasztoru posyp głowę popiołem i.........
trochę pokory i szacunku dla bliźniego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2017-08-03, 08:41   

Drodzy forumowicze wchodzę na Camperteam i co widzę dzień jak co co dzień czyli fala krytyki mojej osoby bo ktoś miał czelność napisania prawdy o waszym ulubionym TERMALU BUK .Oj boli.Moi oponenci są jak SMURF WAŻNIAK który był zawsze najmądrzejszy a co najgorsze nikomu nie pozwalał nic powiedzieć. Jak czytam te wpisy to osoby które je napisały to takie wampiry energetyczne które żywią się energią życiową innych bo bez tego giną .Rada dla nowych forumowiczów - nawet nie próbujcie tu zamieszczać waszych prawdziwych odczuć bo to nie ma sensu. Spotkacie tu tylko profesorów chemii którzy robili doktoraty że składu chemicznego wody w TERMALFURDO BUK ; znawców literatury niemieckiej lub badaczy związku indian z produkcją rowerów . Cały komentarz który dotyka mojego postu jest jak że skeczu o hydraulkach. pt. Ucz się Jasiu / gdzie Kobuszewski i Gołas wyjaśniają Michnikowskiemu jak powinien zachowywać się petent czyli legendarne JASIU PISZ -PANIE MAJSTER WĘŻYKIEM WĘŻYKIEM. Jedyna nadzieja w tym że nie wszyscy na tym forum są zero-jedynkowi . Z pozdrowieniami wielbiciel całego grona recenzentów mojej relacji z wyjazdu na Węgry w
lipcu 2017. :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 259/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-08-03, 09:18   

Kolego alinixhi, bez spinki.
Nic wielkiego się nie dzieje , swoje na dzień dobry już przeszedłeś na forum.
Teraz będzie tylko lepiej. Myślę , że jak się zaaklimatyzujesz nie będziesz mógł żyć bez CT.
To jest jak nałóg. :diabelski_usmiech
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2017-08-03, 17:21   

alinixhi napisał/a:

:


w Buku nie bywam, nie moje schorzenia.

alinixhi
mam pytanko:

czy jesteś bezgranicznie przekonany,
że w twojej ulubionej piekarence nieznany ci pomocnik piekarza
(z początkiem gruźlicy)
z lewą książeczką zdrowia kupioną w przychodni lekarskiej zatrudniony przez właściciela w akcie zemsty (za uciążliwe warunki pracy, niską pensję zmiana nocna, gorąco, zakaz palenia itd itp)
nie pluje do kadzi z wyrabianym ciastem.
Rano kupujesz pieczywo, smakujesz, chwalisz znajomym a tu w składzie takie wyplute bakterie.
A fe, a fe.
masz pewność, bo ja , z twoim podejściem do życia bym nie miał.
Pozdrawiam ze słonecznej Bułgarii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2017-08-03, 18:23   

Drogi DI STEFANO. obawiam się że twojego toku myślenia nie zdołaliby nawet wyjaśnić polscy kryptolodzy którzy złamali kod enigmy tj.Rejewski .Zygalski .Różycki.to tak dla przypomnienia.......Nawet dla nich twój ostatni komentarz byłby wielką zagadką. Po prostu napisz co cię irytuje w moich przemyśleniach a nie pisz tylko po to aby pisać. Z poszanowaniem początkujący forumowicz .pozdrowienia że słonecznej POLSKI.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-08-03, 21:22   

Tak się składa ,że w tamtym roku 4 razy a w tym już 2 dotykałem węgierskiej ziemi i .... a i 2 lata temu też 2 razy , zapomniałbym . Unikam tych geriatrycznych basenów ile się da dlatego Wegry kojarzą mi się tylko z autostradą, zielonym Balatonem. żarciem , widoczkami z górek i winem którego nigdy za wiele ... jeśli już basen to kompleks by nacieszyć też oko bo tam tylko pojawiają się obiekty a nie eksponaty :) Może jak będę dziadkiem to zmienię zdanie ale na dziś siedzenie godzinami w jakimś gorącym obsikanym syfku o kolorze wnętrza kota bez uzdatniaczy wydaje się być czynnością zbędną ... :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2017-08-03, 22:37   

alinixhi napisał/a:
.Nawet dla nich twój ostatni komentarz byłby wielką zagadką. Po prostu napisz co cię irytuje w moich przemyśleniach a nie pisz tylko po to aby pisać. Z poszanowaniem początkujący forumowicz .pozdrowienia że słonecznej POLSKI.

Czytam i nie wierzę :shock: Urodziłem się i mieszkałem bardzo długo w Częstochowie dlatego postanowiłem jeszcze raz zabrać głos w tej dyskusji.Szanowny ziomalu nie twoje opinie i postrzeganie węgierskich termali tak nas irytuje ,ale twój styl ,język i tendencje do obrażania wszystkich którzy nie koniecznie mają podobne poglądy.Bardzo delikatnie w poprzednich postach staraliśmy się naprowadzić cię na stosowanie pewnych zasad przypisanych do tego forum ,niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.Po Twoim ostatnim wpisie ,cytowanym powyżej mam pewność ,że twój intelekt nie potrafi ogarnąć takiej retoryki dlatego jeszcze raz w sposób jak najbardziej delikatny a jednocześnie przyswajalny przez Ciebie poproszę o to,żebyś pisząc nie używał wulgaryzmów,prostackiego języka ,nie obrażał starszych nazywając ich geriatrią .NIe musisz basenów leczniczych nazywać syfem ,możesz po prostu napisać ,że ich zapach i wygląd nie są z Twojej bajki .Myślę że stać cię na to ,a jeżeli nie to po prostu nie pisz nic.To forum z tego powodu nie ucierpi.Nie wprowadzaj w zakłopotanie Częstochowian
Niezależnie pozdrawiam życząc udanych podróży ,tak udanych jak niektórych geriatrycznych załóg :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-03, 23:10   

Ale po co się spierać, przecież kolega był i widział że koledzy za zachodniej granicy dolewają do basenów i pewnie tak jest. Pewne też jest że woda w basenach ma specyficzny zapach i nie dla tego że Niemcy piłują pod siebię tylko ma taki skład. Czyli każdy ma rację i nikt na siłę nie powinien drugiego prostować.Może i niestosownie wypowiedział się o starszyźnie ale i starszym czasami też się na młodych wymsknie :lol: Natomiast za odwagę i batalię jaką toczy postawie browara na zachętę i za jakąś tam relację.
Jak to mówią " Jeden lubi jak cyganie grają, a drugi jak nogi śmierdzą"
A i browar dla Biorcy za " eksponaty" :haha:
O tak se napisałem ,
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2017-08-04, 07:47   

Kochani Moi.Sam już nie wiem jakiego mam używać języka aby nikogo nie urazić.Uczestnicząc w dyskusji staram się nie używać wulgaryzmów ani nie mam zamiaru kogokolwiek dołować -to po pierwsze .Po drugie.Najpierw był atak na to co opisałem a teraz gdy już pogodziliśmy się z tym co było meritum sprawy /czyli BUK/ atakujecie styl w jakim to przedstawiłem. Każdy ma do tego pełne prawo to przecież wolny kraj . Teoretycznie też mógłbym powiedzieć to co Linda w filmie PSY tj NIE CHCE MI SIE Z WAMI GADAĆ z tym że byłoby to niesmaczne i niegrzeczne. Nie wiem czy wiecie ale każde forum potrzebuje trudnych tematów bo jak ich nie ma to społeczność forumową umiera.Tyle jeśli chodzi o styl narracji a teraz sprawa ważniejsza .Węgry mógłbym opisać tak jak WY czyli to było cudowne to przepiękne to wspaniałe wtedy jednak skrzywdziłbym tych którzy nie zawsze zgadzają się z Waszymi opiniami .Każdy kraj nawet ten najwspanialszy ma jakieś wady i warto o nich czasami wspomnieć tak aby inni czytający to forum nie byli zawiedzeni odwiedzając dany kraj czy region. Pamiętajcie o tym. Z wyrazami szacunku ten którego najchętniej byście usunęli z tego forum - ale to też ten który mówi to co myśli a nie opowiada bajek o gumowym wilku i kwadratowej piłce :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2017-08-04, 13:02   

alinixhi napisał/a:
Kochani Moi.


alinixhi
Nie jestem, nie byłem i nie będę twoim kochankiem to nie zakon kapucynów bosych
Jesteś na CT.
Cienko myślisz i rozumujesz,
coś tak jak większość z luda opcji aktualnie w słonecznej rządzącej.

I.
Napisałem abyś się na trzeźwo zastanowił czy przypadkiem nie kupujesz bułek i chlebka w który nocą piekący go pomocnik piekarza intensywnie pluje prątkami gruźlicy.
Czy masz taką pewność, że tak nie jest?
Z twoją wrodzoną moralizatorską podejrzliwością, będąc tobą zacząłbym piec chleb i bułki w domu a i tak nie byłoby pewności czy do użytej mąki ktoś nie napluł w magazynie.
Teraz czytany tekst staje się dla ciebie jasny???

II.
Wyjechałeś do nieznanego ci kraju i od razu stajesz się jego ekspertem a zapominasz się tak po prostu przedstawić, napisać coś o sobie, chyba,że......
nic o sobie nie możesz napisać, więc z taką "namiętnością" piszesz "bzdety" o innych.

III.
Będąc na basenach nikt nie kazał ci do nich wchodzić.
Pojechałbyś za odpowiednią zapłatą do super SPA ze złotym łożem, szczególnie teraz jak się ma sumkę z funduszu 500+ za dobre wyniki.
O ile wiem to jeszcze nie ma obowiązku wyjazdu na Węgry.
Decyzja gdzie się jedzie zależy od nas, od reprezentowanej kultury i przede wszystkim od zasobności portfela.
Jedni camperują zatrzymując się na kempingach, drudzy na dziko i są ci którzy podróżują palcem po mapie intensywnie przy tym czytając przewodniki, relacje i wertują internet.
Ja wszystkich szanuję, nie dyskredytując żadnej z tych grup.

W zakończeniu apel nie tylko do ciebie młody człowieku:

Młodzi wiekiem lub udający młodych szanujcie starszych, chorych, niepełnosprawnych
gdyż nie wiecie co wam w życiu jest pisane,
czy was będą wozić na wózku inwalidzkim.
wam medycy zaordynują basenowe kąpiele.
Już widzę wasz głupie miny kiedy młodszy z wykrzywioną gębą odwracał się będzie widząc was w takim węgierskim leczniczym basenie.
Ze słonecznym pozdrowieniem
(z TVN wiem, że świętym mieście leje, tutaj w pięknej Bułgarii + 42 w cieniu)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***