Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiekowy kamper na start
Autor Wiadomość
tmk 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Sie 2017
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-06, 13:49   Wiekowy kamper na start

Cześć!

Jestem na etapie poszukiwań pierwszego kampera. Budżet mam ograniczony – ok. 20-25k pln. W grę wchodzą wyłącznie starsze konstrukcje – ale to mnie nie przeraża, mam doświadczenie z wiekowymi autami.

Po kilkunastu dniach lektury forum (tego i kilku zagranicznych) – mam już jakiś obraz swoich oczekiwań. Alkowa (bo mi się podoba, a Integra i tak jest poza zasięgiem).

Natomiast mam kilka wątpliwości/pytań do bardziej doświadczonych użytkowników kamperów.
Przede wszystkim – kamperem będziemy jeździć w 4 osoby (2dorosłych + 2 małych dzieci), ew. z psem i świnkami morskimi.

Dlatego myślałem raczej nad mniejszą zabudową (5m długości). Nie mam też dużego doświadczenia w poruszaniu się dostawczakiem – raptem kilkadziesiąt km w małym Transicie oraz MB Vito. Stąd też mała zabudowa wydaje mi się bardziej naturalna na początek.

Z drugiej strony – coś z 6 miejscami do spania kusi bardziej (zawsze to więcej przestrzeni). Więc największy dylemat to chyba – mały czy duży. Małym chyba łatwiej się poruszać i zaparkować. Chodzi mi o używanie w perspektywie dłuższych wycieczek – po kilka kilometrów to i autobusem dałbym radę. Na co dzień jeżdżę Grand Scenic’em – więc nie jest to jakiś mikrus, ale to jednak nie dostawczak. Zwłaszcza, że moja Małżonka też by pewnie prowadziła kampera.

Kolejna sprawa – raczej obstawiam platformę Ducato (i wszelkie Peugeoty/Cytryny). Dostępność części jest dla mnie ważna. I tu znów ale… kuszą mnie bardziej egzotyczne campery – np. jest ciekawy zabytkowy Opel w Trójmieście czy jeszcze niedawno w Legionowie stał Transit z 1985. Jednak tu obawiam się o części – zwłaszcza, że planujemy trasy PL-DE (Rugia), ew. PL-CZ (Morawy Południowe). Nie chciałbym zostać za granicą z koniecznością oczekiwania na paczkę z częściami. Czy słuszne są moje obawy?

Potrzeby mam raczej proste ;-) Chcę sprawne technicznie auto, w którym nie muszę dużo grzebać (nie mam na to czasu), a które da mi trochę zabawy i pozwoli stwierdzić czy warto zainwestować w coś lepszego. Myślę o aucie na 2-3 lata. Wiem, że jak coś ma 20-30 lat to ma swoje wady – nie oczekuję „stanu igła”.

Fajnie byłoby gdyby miało pasy 3-punktowe dla 4 osób – ale to raczej marzenie ściętej głowy i liczę się z koniecznością ingerowania w auto.

Póki co oglądałem z bliska kilka kamperów (nie koniecznie na sprzedaż), a aktualnie zastanawiam się nad 4 ofertami:
1) https://www.olx.pl/oferta...html#fb04b3ab73 – raczej drogi, ale zadbany. Właściciel ma go od roku. Oglądałem auto wczoraj. Kilka ciekawych modyfikacji (np. instalacja pod panel, oświetlenie LED, kamera cofania, TV z czytnikiem kart co przy dzieciakach w drodze jest bezcenne – ja mam mało czasu i pewnie sam tego nie zrobię) Nie ma jednak bagażnika dachowego, a klamotów trochę wozimy.

2) https://www.olx.pl/oferta...D5-IDhxrPX.html - jak już ustaliłem od forumowicza, którego pytają o przebieg ;-) mnie przebieg średnio interesuje, kamper to nie samolot. Wydaje się odpowiedni. Z tego co widzę zadbane auto, a właściciel z forum to dla mnie zawsze jakiś plus. Na jego plus przemawia dla mnie 2,5D wolnossący.

3) https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8 – ten mnie kusi najbardziej, ale boję się gabarytów większego kampera. Czy ktoś go widział z bliska? Zdjęcia są trochę podpimpowane. Pewnie wybiorę się do Malborka obejrzeć. Silnik z turbiną - nie demonizuje turbo - mam jedno blisko 40-letnie, benzynowe.

Szukam czegoś co już trochę stoi w PL i było używane przez sprzedającego-właściciela. Mam alergię na handlarzy ;-)

Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam,
Tomek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2017-08-06, 15:42   

Tylko max . Piszę poważnie, miałem na busie , teraz integre z garażem trochę ponad 6 metr9w
Za rok/ dwa jak będę zmieniał to pod 7 metrów i komfort.

Jeżdzę 2+2 więc wiem co mówię.
Do 7 metrów wszędzie się mieści. :spoko

:spoko
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2017-08-06, 19:13   

Jak będziesz chciał wybrać się do Malborka żeby obejrzeć to Ducato to daj znać. Jestem z okolic Gdańska, mam za sobą kilkadziesiąt obadanych kamperów i parę lat z rodziną w kamperze. Służę pomocą, daj znać na PW. :spoko
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-08-06, 19:23   Re: Wiekowy kamper na start

tmk napisał/a:


3) https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8


W tym umywalka wygląda jakby właściciel kiepował papierosy przy goleniu. Może to wina tej paintowej obróbki zdjeć. Gość retuszować nie umie i po wycięciu niedoskonałości na kamperze trzeba było nałożyć filtr :malarz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2017-08-06, 22:40   

Kampery Hobby świetnie wyglądaja ,ale niestety ciekną im alkowy co zresztą widać na zdjęciu w trzecim kamperze. Co do pewności w jakim jest stanie to pozycja nr dwa to 100%pewniak.Facet remontował go i pokazywał etapy remontu.Kamper jest w stanie idealnym.Dziwie sie ,że sprzedaje go po kosztach remontu ponieważ wart jest dużo więcej, Za uczciwą cene ja bym krzyczał 30000 i to by nie było drogo, jak tylko lubisz spokojną jazdę bo silnik bez doładowania ,Ale za to bezawaryjny to bym sie nie zastanawiał ani chwili.Doskonaly patent z schowkiem od strony markizy cały sprzęt turystyczny masz pod ręką .Pierwszy dobry dla dwócn osób. Brak stopnia z kampera może świadczyć o zgnitej podłodze w tym miejscu.Ja bym nie zwrócił na niego uwagi. Bierz drugiego i po wakacjach czekam na flaszkę ,bo będziesz zadowolony z wyboru. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Robert K. 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Citroen c25
Nazwa załogi: Robert - Teresa odeszła z Tekilą.
Dołączył: 16 Lis 2016
Piwa: 4/2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-08-07, 09:38   @tmk

Jakoś tak ostatniemi czasy wakacje mijają mi na oglądaniu kamperków. Takie hobby...
Malbork sobie daruj, łazienka zgniła a ościeżnica drzwi wejściowych trzyma się już na słowo honoru. polecam tego olsztyńskiego. Nie było się do czego przyczepić. Facet - forumowicz "digue" odbudował ściany, pokrył nowym aluminium i z takich poważnych spraw naprawdę nie ma się czego czepiać. Jest parę drobiazgów ale samochód do jazdy. Ja nie kupiłem bo szukam innego wnętrza. A no i jeszcze ważna sprawa długość 4,8 m. To maleństwo.
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tmk 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Sie 2017
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-08, 13:36   

Cześć,

Dzięki za porady. Kamper od Dique faktycznie wydawałby się najsensowniejszy - ale po różnych przymiarkach i "podglądaniu" kamperów na 3miejskich parkingach i kampingach jednogłośnie uznaliśmy, że szukamy czegoś co najmniej 5-6 osobowego.

Układ, który nas interesuje to alkowa + łóżko po środku (to ze stolikiem) + łóżko na końcu kampera. Pozostają więc większe zabudowy. I tak musimy się nauczyć jeździć taką krową - więc czy będzie miała 5, 6 czy 7 m długości - to już nie robi większej różnicy.

Nie planujemy nocowania pod supermarketami, itp. - raczej kampingi i leśne miejscówki, także łatwe parkowanie nie ma cechy kluczowej.

Niestety - jeszcze nie natrafiliśmy na ciekawy egzemplarz, który by nas zainteresował.

Dzięki!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
La Digue 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato i skrzynki od warzywniaka
Dołączył: 18 Wrz 2009
Piwa: 4/3
Skąd: Stawiguda
Wysłany: 2017-08-22, 19:30   

:spoko
_________________
Dorota i Roman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Powsinogi 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: bezkamperowo / namiotowo
Nazwa załogi: Powsinogi
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Kwi 2017
Piwa: 3/4
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-08-22, 19:38   

tmk - czyli szukacie takiego kampera, jak my mamy. Bardzo chwalimy sobie układ.
Długość - niecałe 6 metrów, bez rowerów mierzone.

Trudno taki znaleźć, nasz jak się trafił to jechaliśmy od razu.
_________________
Pozdrawiamy
Powsinogi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
relabi
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Mirage
Nazwa załogi: Hela
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2017-08-25, 21:03   

Piszesz 2-3 lata to nawet na drzwiach od stodoły dasz radę za ten budżet a ryzyko nie wielkie kupuj dużego inwestycja podobna a wygodniej do jazdy tylko z mocnym silnikiem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wanderer 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sie 2017
Postawił 8 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-08-29, 14:28   

Temat pasuje to się podepnę. Mam zamiar kupić pierwszego kampera dla 1-2 osób. Dla mnie musi być prysznic, i wyrko bez rozkładania, coby w podróży odsapnąć od czasu do czasu. Co powiecie o tym?
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDo3OSE.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gabriel 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Paź 2017
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-10-10, 15:01   

Witam,

Temat pasuje więc chciałbym się poradzić. , nie mam kompletnie pojęcia o camper ach ale po latach spania w aucie lub obok na wakacyjnych wyjazdach podjąłem decyzję , że czas na camper dla 2 dorosłych i 2 dzieci,a możliwe ze niebawem 3 dzieci. Niestety budżet bardzo ograniczony maksymalnie 20-25tys.zł. zastanawiam nad kupnem blaszaka i przeróbki lub kupno gotowca (tak byłoby najfajniej). Przeglądam różne oferty i widze , że w małych cenach to kiepsko coś trafić. Czy camper w kosztach ok 10 tys. Zł ma w ogóle sens?

https://www.otomoto.pl/of...y-ID6z2s7a.html

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6z4xRX.html

https://www.otomoto.pl/of...e-ID6z8aNg.html

Przypuszczam, że wywołam śmiech wielu camper'manow, ale ponoć nie ma głupich pytań. Czy warto w ogóle szukać w takich pieniądzach domu na kółkach.

Auto byłoby wykorzystywane na wiele wyjazdów w ciągu roku również w okresie jesienno -zimowym.

Co byście radzili, czego szukać i gdzie w kraju czy za granicą. ?

Dziękuje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wanderer 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sie 2017
Postawił 8 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-10-10, 16:15   

:spoko Wszystko ma sens a smiechem (który na pewno będzie) się nie przejmuj. Tutejsze "wujki dobra rada" zaraz ci napiszą, ze kamper nie wino, że w tych pieniądzach to ty żebrak jesteś i że to nie jest sport dla biedaków. Aha, i ze poniżej 50K to ty nic rozsądnego nie kupisz. Większość też tutejszych bywalców poleci ci kampera od forumowicza bo pewniejszy, bo przecież dba, "się zna" i inne takie. Niestety większość też tu sprzedających robi podstawowy błąd przy wycenie i do wartości "blachy" dodaje wartość sentymentalną. No i jeszcze będą ci wciskać, że "rama" nieważna a liczy się "buda", co jest bzdurą przy kamperze w tych pieniądzach.
Reasumując nie liczył bym na jakieś praktyczne rady, chyba że ktoś podjedzie i auto z tobą obejrzy. Musisz niestety sam sprawdzać każdy egzemplarz. Wszyscy tu piszą, że najważniejsze to sucha zabudowa i brak zapachów w związku z tym w każdym ogłoszeniu przeczytasz, że autko jest "suchutkie i pachnące". :-P Trzeba pojechać pomacać i zapłacić za diagnostę.
Dla mnie osobiście równie ważne co brak nieszczelności była sprawna mechanika auta. Budę zawsze mogę jakoś pouszczelniać w trasie, a jak się auto rozkraczy szczególnie za granicą, to koszty cie zjedzą. nie wspomnę już o bezpieczeństwie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-10-10, 16:36   

Wszystko na co zwracać uwagę przy kupnie kampera :bylo

Kolego Wanderer lubisz wbijać kij w mrowisko :stop: Sytuacja przez Ciebie opisana wynika sama z siebie. Nie wiem nic wybierzcie za mnie. Koszty odbudowy zabudowy są nieporównywalnie większe od robienia mechaniki w autach wiekowych. Dlatego takie rady.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-10-10, 16:46   

A możne za te złote zobaczyć za przyczepką .Myśle że była by w niezłym stanie
Zobacz i popytaj tu http://forum.karawaning.pl/index.php?&Itemid=2
Bez urazy tylko doradzam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***