Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kamper polecacie?
Autor Wiadomość
Grzegorz_N 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sie 2017
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-08-06, 20:22   Jaki kamper polecacie?

Witam,
Jestem tu nowy, więc na początku "dzień dobry" i pozdrowienia dla wszystkich kamperowiczów.

Bardzo proszę o poradę - jaki kamper polecacie, niestety nie mam doświadczenia w temacie i nie chcę wywalić kasy na coś, co będzie zawodne, brzydkie i bezużyteczne.
Ponieważ zbliża się emeryturka, zamierzamy wraz z żoną pojeździć po Europie i nie tylko. Bierzemy pod uwagę wzięcie ze sobą jeszcze 2-ch osób. A więc 4 osoby to maksimum.
Zależy mi na wygodzie, komforcie i niezawodności użytkowania. Mam kategorię B, więc wchodzą w grę kampery 3,5 T. Mogę wydać do 300 tys. Automatyczna skrzynia biegów konieczna (żona nie umie jeździć manualem).

Pomóżcie proszę, nie orientuję się jaka jest różnica pomiędzy Hymerem, Detleffsem i innymi markami.

Pozdrawiam - Grzegorz
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert K. 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Citroen c25
Nazwa załogi: Robert - Teresa odeszła z Tekilą.
Dołączył: 16 Lis 2016
Piwa: 4/2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-08-06, 23:43   

No 300 klocków to wyyyyysoka półka. Zazdraszczam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-07, 07:01   

Czytaj Forum. :bylo wszystko...
I jedź np. do Dusseldorfu na Targii.

A i tak.... zresztą zobaczysz :spoko

300 000 to dużo, ale zawsze to mniej od 500 000 itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-08-07, 09:51   

Nikt Tobie w tej materii nie doradzi musisz sam swoje wymagania przenieść na rodzaj kampera czyli oglądać , oglądać i oglądać a później siadać, kłaść się i mierzyć jak zwykle Bronek Ma Rację.
Jeśli chodzi o nowy za 300 k to raczej średnia półka doliczając akcyzę, podatek i nie wiadomo co jeszcze wymyślą
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-07, 11:05   

Grzegorz_N napisał/a:
A więc 4 osoby to maksimum


Dodam ,że o dwie za dużo!!!
Kamper europejski jakikolwiek by nie był jest na dwie osoby :mrgreen: :bylo

Tylko okoliczności jak rodzicielstwo z późniejszym zdziadzieniem usprawiedliwiają zabieranie dodatkowych osób .

Chyba ,że ... :diabelski_usmiech imprezka :hello :pifko :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-08-07, 11:57   

Jeśli "nie mam doświadczenia w temacie" oznacza całkowity brak styczności z kamperowaniem to na początku lepiej pojeździć kamperami z wypożyczalni. Minimum po tygodniu raz alkowa raz np półintegra itp.
Przejechać długą trasę, poparkować w miejscach gdzie jest go mało, pomieszkać na ciasnej przestrzeni a na końcu dopytać na forum o szczegóły.

Ktoś mądry na forum napisał, że kamper to worek kompromisów. Bez własnych doświadczeń z tego worka nie wybierzesz co najlepsze akurat dla Ciebie.
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz_N 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sie 2017
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-08-08, 10:02   

Cytat:
to na początku lepiej pojeździć kamperami z wypożyczalni. Minimum po tygodniu raz alkowa raz np półintegra itp.


Słusznie, ale wiek już nie ten żeby przez najbliższe kilka(naście) lat eksperymentować. Życia nie starczy ...
Chcę od razu wybrać optymalnie, dlatego pytam ludzi, którzy - jak myślę - przeszli taką ścieżkę próbowania i mają swoje przemyślenia.

Pozdrawiam - Grzegorz
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-08, 10:09   

Grzegorz_N napisał/a:
Chcę od razu wybrać optymalnie


Tylko czasem partnera życiowego się uda tak niby optymalnie dobrać . 8-)
.
Kamper jest mniej podatny na adaptację od żony czy męża. :mrgreen:





Długość ,
Typ : ( blaszak, alkowa , półintegra, integra..)
silnik
skrzynia biegów
rozkład wnętrza kampera , jego "garaż"
wyposażenie : markiza , antena , solar , klima
itd .....

Optymalnie wszystko fajne do wszystkiego .

Realnie : coś za coś .

Im więcej z Twoich marzen i preferencji tym będziesz bardziej zadowolony .

A jak Pan Bozia Cie lubi , to może trafisz od razu optymalnie . :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweq 
początkujący forumowicz

Dołączył: 12 Cze 2017
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-08, 12:00   

grzegorz_wol napisał/a:
Jeśli " to na początku lepiej pojeździć kamperami z wypożyczalni. Minimum po tygodniu raz alkowa raz np półintegra itp.
Przejechać długą trasę, poparkować w miejscach gdzie jest go mało, pomieszkać na ciasnej przestrzeni a na końcu dopytać na forum o szczegóły. :spoko


Sam tak zrobiłem - 2 tygodnie na przełomie lipca i sierpnia i uważam, że to stanowczo za mało aby porywać się na zakup , tym bardziej za taką kasę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-08-08, 13:08   

Cytat:

Sam tak zrobiłem - 2 tygodnie na przełomie lipca i sierpnia i uważam, że to stanowczo za mało aby porywać się na zakup , tym bardziej za taką kasę.


O kasie to nie rozmawiamy bo jest ona wypadkową chcenia i wyobraźni ,która i tak jest weryfikowana przy zakupie

Jaką kolega trasę pokonał od kempingu do kempingu,że jest niezdecydowany?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-08-08, 16:00   Re: Jaki kamper polecacie?

Grzegorz_N napisał/a:

Ponieważ zbliża się emeryturka, zamierzamy wraz z żoną pojeździć po Europie i nie tylko. Bierzemy pod uwagę wzięcie ze sobą jeszcze 2-ch osób. A więc 4 osoby to maksimum.


Jeżeli planujecie więcej jeżdżenia, codziennie gdzie indziej itp to proponuję blaszaka. Jak blaszak to z elcampu bo nikt nie robi lepszych (zamawiając można dowolnie cudować z materiałami, kolorami i dodatkami).
Jeżeli jednak będzie też sporo stacjonowania typu zimowanie w ciepłych krajach to proponuję jak najdłuższą pół - integrę. Wybor producenta to sprawa bardzo indywidualna (preferencje kolorystyczne, design, układ itp itd) wybierałbym pewnie pomiędzy: Laika, Benimar, Mobilvetta, Hymer i paru innych jeszcze :-) Podwozie oczywiście Ducato (Boxer, Jumper).
Poza preferowaną skrzynią automatyczną pamiętaj o tempomacie i powiększonym zbiorniku paliwa.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2017-08-08, 17:00   

Bajaga napisał/a:
Jak blaszak to z elcampu bo nikt nie robi lepszych


:shock: :haha:
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-08-08, 17:10   Re: Jaki kamper polecacie?

Bajaga napisał/a:
Grzegorz_N napisał/a:

Ponieważ zbliża się emeryturka, zamierzamy wraz z żoną pojeździć po Europie i nie tylko. Bierzemy pod uwagę wzięcie ze sobą jeszcze 2-ch osób. A więc 4 osoby to maksimum.


Jeżeli planujecie więcej jeżdżenia, codziennie gdzie indziej itp to proponuję blaszaka.


Blaszakiem w 4 dorosłe osoby :?: :?: :?: Życzę powodzenia... :haha:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2017-08-08, 17:12   

z tą "blaszanką to lekka przesada ile dają za reklamę może i ja będę chwalił te niedoróbki, byłem ze znajomym bo też napalił się na blaszankę z El...... pokazałem parę niedoróbek to pan jakoś zmieniał temat że to Polska firma a poza tym wagi to ta blaszanka nie trzyma
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-08-08, 17:31   

moskit napisał/a:
z tą "blaszanką to lekka przesada ile dają za reklamę może i ja będę chwalił te niedoróbki, byłem ze znajomym bo też napalił się na blaszankę z El...... pokazałem parę niedoróbek to pan jakoś zmieniał temat że to Polska firma a poza tym wagi to ta blaszanka nie trzyma


Ja chwalę bo miałem i zapłaciłem pełną cenę bez upustów. I sprzedalem za bardzo dobre pieniądze bo nabywca też to i owo na rynku poogladał wcześniej.
Oglądałem też blaszaki Hymera, Possla i Adrii. Nie ma jak dla mnie porównania. Tam oprócz niedoróbek jest kompletny brak pomysłu na auto. Jedyny, jak dla mnie, blaszak "zachodni" robiony z głową to Westfalia (te na Ducato).
Jeżeli miałbym kupować blaszaka (wiadomo, że dla 2 osób, te 4 w temacie są jak rozumiem opcjonalne) to w Elcampie. I tyle.
Ps. Sprzedałem bo ze względu na rosnące dzieci potrzebuję teraz alkowy a także dlatego, że wystawiłem i sprzedałem go Bardzo korzystnie.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***