Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kamper polecacie?
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2017-08-08, 22:21   Re: Jaki kamper polecacie?

Grzegorz_N napisał/a:

...
jaki kamper polecacie, niestety nie mam doświadczenia
...Mogę wydać do 300 tys.
...

Każdy zaproponuje Ci coś innego, ja napiszę troszkę inaczej.
Do kampera docelowego trzeba dojrzeć, dotrwać drogą ewolucyjnych potrzeb.
Zacznij od czegokolwiek, kup po prostu obojętnie jakiego kampera i go zaadoptuj pod swoje, z każdym dniem rodzące się nowe potrzeby. Po roku sprzedasz bo kolejnych potrzeb nie da się już realizować ale już będziesz wiedział czego chcesz. NIe ma innej praktyki, każdy z nas zaczynał albo od budki albo od wypożyczalni, albo tak jak ja, najpierw kilka budek, potem pierwszy kamper ale od czegoś taniego - do wypróbowania i doświadczenia nabierania.
Drugi kamper był okazją ale i nieporozumieniem, choć w rewelacyjnym stanie. Dojrzałem do większego wydatku, wiedziałem czego chcę i z czystym sumieniem mogłem sobie pozwolić na bezpowrotne zamrożenie pieniążka.
Ten kamper będzie z nami co najmniej do pierwszego wyjazdu z wnukami kiedykolwiek one na świat przyjdą - miejsce na nie czeka. Tymczasem ja go sobie rzeźbię po swojemu, wyposażam, daję mu życie, swoje serce, jest w nim dusza.
Ale...
Bywa że mi odbija i podejmuję zaskakujące dla najbliższych decyzje więc "nigdy nie mówię nigdy".
Powodzenia.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wanderer 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sie 2017
Postawił 8 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-08-29, 19:15   

Mając do wydania 3 stówy można zasadniczo wybrać sobie co się chce. A co ty chcesz to wiesz tylko ty i takie pytania na forum są bez sensu. Za niewielką opłatą powiedzmy 5 tys. jakiś doświadczony forumowicz może przygotować ci analizę porównawczą tego segmentu camperów która ułatwi ci wybór. Wtedy jak będziesz miał jakieś szczegółowe pytania to pisz śmiało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-08-29, 20:06   

@ "Wanderer"

krytykujesz/doradzasz/oceniasz jak doświadczony "kamperowiec" a tymczasem w innym temacie piszesz:

Wanderer napisał/a:
Chętnie wynajmę, pożyczę małego kampera na miesiąc czasu dla jednej góra dwóch osób. Warunek konieczny prysznic. Może być samoróbka. Gwarantuję dbałość o cudzą własność. :) Trasa po europie. przełom września-październik. (czyli ogrzewanie)
Nie muszę dodawać, że cena ma znaczenie :)
Przymierzam się do zakupu lub zrobienia i chciałem przetestować, czy to dla mnie.


o co chodzi? :roll:
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-08-29, 20:09   

ZEUS napisał/a:
@ "Wanderer"

krytykujesz/doradzasz/oceniasz jak doświadczony "kamperowiec" a tymczasem w innym temacie piszesz:

Wanderer napisał/a:
Chętnie wynajmę, pożyczę małego kampera na miesiąc czasu dla jednej góra dwóch osób. Warunek konieczny prysznic. Może być samoróbka. Gwarantuję dbałość o cudzą własność. :) Trasa po europie. przełom września-październik. (czyli ogrzewanie)
Nie muszę dodawać, że cena ma znaczenie :)
Przymierzam się do zakupu lub zrobienia i chciałem przetestować, czy to dla mnie.


o co chodzi? :roll:


z tych co to wszystko wie na podstawie doniesień :) analogicznie jak taksówkarze/99% by nie było , zabezpieczam się :) / są wszystkowiedzącymi mechanikami , blacharzami , lakiernikami i ogólnie na temat motoryzacji wiedzą wszystko wszędzie i zawsze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2017-08-29, 21:39   

Grzegorz, przyjedź w tym roku do Nadarzyna 8-)

https://polskicaravaning.pl/dzial/56-targi/artykuly/camper-caravan-show-2017,52579

szykuje się troszkę większa impreza, pochodzisz sobie i pooglądasz, pomacasz, porozmawiasz i już będziesz mądrzejszy!

Jeżeli ja miałbym Ci doradzić? Celowałbym w półintegrę z dużym garażem - tyle w temacie. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
brams 
Kombatant


Twój sprzęt: DajLaika Kreos 5010
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Piwa: 172/170
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-29, 21:52   

Wanderer napisał/a:
Za niewielką opłatą powiedzmy 5 tys. jakiś doświadczony forumowicz może przygotować ci analizę porównawczą tego segmentu camperów która ułatwi ci wybór. Wtedy jak będziesz miał jakieś szczegółowe pytania to pisz śmiało.

Ja już za 4.5 tyś. przeanalizuje Ci to, co chcesz kupić. ;)
_________________
www.wesolepodroze.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wanderer 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sie 2017
Postawił 8 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-09-07, 11:26   

ZEUS napisał/a:
@ "Wanderer"

krytykujesz/doradzasz/oceniasz jak doświadczony "kamperowiec" [...]o co chodzi? :roll:

Trochę racji masz ale tylko trochę ;) Po pierwsze nie oceniam. Po drugie nie doradzam jak "doświadczony kamperowiec" tylko jak doświadczony człowiek. Moja rada w żaden sposób nie odnosi się do szczegółów kampera czy kamperowania. Zauważ, że moje dylematy dotyczą kupienia kampera w ogóle a Grzegorz już wie, że chce kupić. O ile trudno przewidzieć, czy życie w domku na kółkach to coś co na dłuższą metę jest dla nas, to już wiedza na temat tego co będzie "zawodne i bezużyteczne" dla osoby zbliżającej się do emerytury jest raczej oczywista. No i różnica podstawowa - kasa. Większość kupujących z uwagi na ograniczony budżet staje przed kompromisem pomiędzy tym co by chciała a tym na co ich stać. Stąd zrozumiałe, ze dopytują. Wiadomo, że im większe pieniądze tym konieczność kompromisu mniejsza. Gwarantuję ci, że mając 300tys. do wydania nie zadałbym swojego pytania. Kupiłbym coś za 50 przetestował i najwyżej sprzedał, choćby ze stratą.

No i najważniejsze, co chyba sprowokowało mój komentarz.
Cytat:
nie chcę wywalić kasy na coś, co będzie ... brzydkie ...
Serio? Kolega pyta sie na forum czy mu się będzie przyszłe auto podobać? :roll: :shock:

BIORCA napisał/a:
z tych co to wszystko wie na podstawie doniesień[/b][/u]
Nie trzeba być na biegunie północnym żeby wiedzieć, że tam jest zimno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-07, 13:28   

Cytat:
Wiadomo, że im większe pieniądze tym konieczność kompromisu mniejsza. Gwarantuję ci, że mając 300tys. do wydania nie zadałbym swojego pytania.


Z pierwszym zdaniem można się od biedy zgodzić...
Z drugim nie.

:lol:

Raczej pytań będzie więcej i rozterek mnóstwo.

Wiem, to. :spoko


W jednym zgoda, kamper w europejskich warunkach, to kompromis..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz_N 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sie 2017
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-09-18, 08:31   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki. Niektórym z Was gratuluję też przedsiębiorczości - odpłatna analiza jest bardzo dobrym pomysłem :-) Chętnie zlecę taką ale pod warunkiem posiadania odpowiednich kwalifikacji przez autora (co najmniej dyplom wyższej uczelni w zakresie mechaniki) oraz doświadczenia (co najmniej 5-letni staż pracy przy sprzedaży lub obsłudze kamperów i wykonanych co najmniej 50 odpłatnych opinii). Jacyś chętni?
Na pewno wybiorę się do Nadarzyna. W sumie niedaleko a będzie można naocznie i nausznie zapoznać się z tym co jest na rynku.
Pozdrawiam wszystkich Kamperowiczów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-09-18, 16:50   

Grzegorz_N napisał/a:
Chętnie zlecę taką ale pod warunkiem posiadania odpowiednich kwalifikacji przez autora (co najmniej dyplom wyższej uczelni w zakresie mechaniki) oraz doświadczenia (co najmniej 5-letni staż pracy przy sprzedaży lub obsłudze kamperów i wykonanych co najmniej 50 odpłatnych opinii). Jacyś chętni?

spróbuj w PZM-cie... :diabelski_usmiech
są na Forum ludzie nie spełniający stawianych przez Ciebie warunków ale posiadający odpowiednią wiedzę :idea zarówno teoretyczną jak i praktyczną ... :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-09-18, 18:21   

Grzegorz_N napisał/a:
Chętnie zlecę taką ale pod warunkiem posiadania odpowiednich kwalifikacji przez autora (co najmniej dyplom wyższej uczelni w zakresie mechaniki) oraz doświadczenia (co najmniej 5-letni staż pracy przy sprzedaży lub obsłudze kamperów i wykonanych co najmniej 50 odpłatnych opinii). Jacyś chętni?


Nudzisz...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-18, 18:29   

Grzegorz_N napisał/a:
naocznie i nausznie zapoznać się z tym co jest na rynku


No, no - zobaczysz nowe produkty kamper - ładne, acz nie wszystkie tak dobre jak wyglądają - no i te ceny - jak w planetarium - kosmos.
No i zobaczysz starsze - na zlocie. Nie tak ładne, acz zdecydowanie lepsze niż wyglądają.
Spotkasz ludzi z wiedzą i doświadczeniem wieloletniego kamperowania i takich z wiedzą samodzielnej budowy kampera.

Spotkasz się też z sytuacjami śmiesznymi - przykład - w trakcie wychodzenia z nowego kampera na hali wystawowej spotkaliśmy z kolegą młodą kobietę, która zapytała się nas - "czy coś może opowiedzieć o sprzęcie - odpowiedzieliśmy - nie dziękujemy - my już wszystko wiemy. Spojrzała na nasze polary C.T. i z westchnieniem powiedziała - uf - jak to dobrze, że nie muszę się wygłupiać przed ludźmi od kamperów. Było śmiesznie.

Zlot jest super, tylko wybierać i kupować ;) :spoko
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***