Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakłócenia pracy elektroniki od paneli fotowoltaicznych
Autor Wiadomość
krolisie1 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Blaszanka Ducato 2.3 2016
Nazwa załogi: królisie
Dołączył: 05 Wrz 2012
Postawił 5 piw(a)
Skąd: okolice Wadowic
Wysłany: 2017-08-09, 17:58   

Panowie , żadnej Ameryki nie odkrywam swoim rozwiązaniem , po prostu włącznik przetwornicy
zwiera elektroniczny czujnik temperatury zainstalowany w lodówce, a że czasami przetwornica jęczała przy rozruchu jednoczesnym z lodówką kompresorową z powodu kilkudniowego braku słońca to postanowiłem ustawić kilku sekundową zwłokę na kolejnym sterowniku elektronicznym który załącza po uruchomieniu przetwornicy lodówkę. Niestety jak wcześniej pisałem nie można przetwornicy zapiąć bezpośrednio do regulatora napięcia ze względu na moc więc zapiąłem ją do akumulatora który jest obarczony impulsami z solara ...I tak pojawienie się napięcia 12 v na przetwornicy steruje układem zwłocznego załączenia lodówki którą załącza wariujący czasami przekaźnik i to tyle w skrócie.
Wszystko oczywiście działa poprawnie kiedy akumulatory nie są całkowicie naładowane w słoneczny dzień ale kiedy pojawia się " nadprodukcja " prądu to wszystko zaczyna wariować...
Dzięki Wszystkim za pomoc 'po prostu upuściłem trochę energii akumulatorom ' i wszystko wróciło do normy :gwm
Pozdrawiam piotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-08-09, 18:19   

krolisie1 napisał/a:
układem zwłocznego załączenia lodówki którą załącza wariujący czasami przekaźnik i to tyle w skrócie.
Wymienić na sprawny nie bojący się skoków napięcia lub zasilić go jakimś malutkim stabilizatorem (lub np. dioda zenera ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krolisie1 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Blaszanka Ducato 2.3 2016
Nazwa załogi: królisie
Dołączył: 05 Wrz 2012
Postawił 5 piw(a)
Skąd: okolice Wadowic
Wysłany: 2017-08-11, 11:11   

I tak trzeba zrobić . Zamówiłem co trzeba i działam...
Lodówka niestety musi startować chwilę po starcie przetwornicy u mnie...
Pozdrawiam Wszystkich dziękując za pomoc i jak widać nie wszelkie konfiguracje są możliwe do prawidłowej pracy urządzeń :spoko
Piotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2017-11-11, 20:03   

wirefree napisał/a:
A to ze robi to z rozna czestotliwowscia to juz inna bajka, w kazdym badz razie jest to bardzo prymitywny sposob ladowania. MPPT przynajmniej w teorii dostarcza napiecia stałego na wyjsciu juz nie wspomne o regulacji ratosci pradu jak i napiecia na wyjsciu (pewnie to napiecie stale to tez mniej lub bardziej wygladzone schodki) w odroznieniu od PWM ktory zwiera "napiecie" z panela do aku z okreslona czestotliwoscia. W PWM zamiast przekaznikow siedza mosfety ktore zwieraja panel do aku i to jest ta cala regulacja.


Hmmm, a jak wytłumaczysz cykliczne zmiany wartości napięcia zwieranego?
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***