Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co o nas sądzą inni
Autor Wiadomość
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2017-08-10, 16:27   Co o nas sądzą inni

Koledzy ponieważ lepiej znam zagranicę niż własny kraj (chodzi o podróżowanie)
w przeciągu ostatniego roku podróżując po kraju ,spotkałem sie już drugi raz z negatywnym odbiorem nas członków CamperTeamu.

Pierwsze zdażenie - camping w Sandomierzu, pan w recepcji na żart może jakaś zniżka dla członków CT, w mało kulturalny sposób odpowiedział cytuje:
..... a z jakiej to racji takiej zbieraninie jak Wy mam dawać zniżki, ja tu mam zarabiać, a Wy byście mnie chcieli okradać....
na moja reakcje że nikt nie mowi o okradaniu, a są dobre zwyczaje że dla zrzeszonych klubów, zorganizowanych, właściciele campingów mają przychylniejsze podejście, i tu dalszej wypowiedzi papa nie zacytuje, .............
Z bólem zrezygnowalem z nocowania z wnukiem (było dość poźno) i pojechalem dalej 20 km do Stalowej Woli i zatrzymałem sie upod domem znajomych na ulicy. bylo mniej komfortowo, bo ich nie było w domu. Sasiedzi sie nami zajeli serdecznie.

Drugie zdarzenie
dzisiejsze, właśnie dojechaliśmy na camping nad j.Drawskim - camping Drawtur.
Jesteśmy z żoną w naszycvh niebieskich klubowych koszulkach CT, więc widać że utożsamiamy się z CT, i na pytanie o jakąś zniżkę, słysze tekst ,...... co Camperteam chce zniżkę , a jakiś czas temu byli tu Wasi koledzy i urządzili mi tu taki czad, że nigdy przenigdy nie ulegnę urokowi Waszego klubu.
Nie było to mile.

Ale zadaję sobie pytanie, co takiego jest w naszym CT że tak źle jesteśmy postrzegani na krajowych campingach ??

Co trzeba zrobić abyśmy byli zapamiętywani tak negatywnie że udzielenie zniżki rzędu 5-10% (czyli kilku złotych) bardziej dla uśmiechu, niż zarobku camperowca, jest niemożliwe.

Nie chcę otwierać wielkiej dyskusji, ale czy to możliwe że Ci mili koledzy, których spotykamy na naszych zlotach, nagle w innych warunkach zachowują się powiedzmy niestosownie, że po ich wizytach pozostaje smród, który obciąża cały klub CT :-/ :-/ :-/
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-08-10, 17:02   

KECZER napisał/a:
Nie chcę otwierać wielkiej dyskusji, ale czy to możliwe że Ci mili koledzy, których spotykamy na naszych zlotach, nagle w innych warunkach zachowują się powiedzmy niestosownie, że po ich wizytach pozostaje smród, który obciąża cały klub CT


Czy ja wiem czy to koledzy be.

Kiedyś już o Sandomierzu było
http://www.camperteam.pl/...=majsak&start=0
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2017-08-10, 18:21   

Kolego KECZER co Ty się tak dziwisz. CamperTeam'u dzisiaj to zupełnie inna społeczność niż jeszcze kilka lat temu. Należysz do dinozaurów tego forum. Dzisiaj CamperTeam trafia szeroką struga pod strzechę. Dobre to ale i też złe. Naklejkę może kupić i przykleić sobie na swoim autku każdy. Dla niektórych "kultura" i Kultura" to to samo. Nie widzą różnicy. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-08-10, 22:06   

Nigdy nie zniżałem się o proszenie o zniżki . Widzę ,że oszczędziłem sobie....gorzkich uwag :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-11, 06:43   

Do zniżek są inne karty i to właściciel decyduje czy je respektuje.

Niemniej spytać można, targować się też.

To prawo usługobiorcy.

Ale jak widać, czasem bywa to przykre i to nie tylko, że u nas zwyczaj negocjacji ceny nie jest w tradycji.

Grupa, partia, klasa, rasa i kolor włosów o płci nie wspomnę bywa czasem ciężarem.


Taki CT jakie Społeczeństwo.

Ad co ma gwarantować kamper z jego nalepkami, itp.

Zakup posiadanie kampera nawet za masę kasy nie zastąpi........ Niczego! To po prostu kamper :mrgreen:
Jak widać dodatkowe "subgrupowe" oznaczenia też nic

Jedynie Beema z ciemnymi szybami, dres i złoty łańcuch kiedyś nobilitowały ale i ten wizerunek upadł :(


Żona po lifcie lepsza od 911a o kamperze nie wspomnę. Lepsza zrobiona, od nawet młodszej.

Do tego trzeba być znanym.
Świat się wali

Ps. CT to skrót od CamperTeam, a nie CelebryTa i tylko tym ostatnim się należy.

Byłem 2 lata temu na tym kempingu drawskim.
Właściciele i obsługa byli mili nawet coś tam opuścili z własnej woli .
Czyżby to po moim wyjeździe :oops: Co narozrabiałem?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-08-12, 08:44   

Takie pytanie: czym w sensie formalnym jest Campertem? Bo jak niczym to nie różnimy się od zwykłego turysty. Słowo "zbieranina" jest chyba odpowienie.

Ale ja nie o tym. Czy ktoś nagrał może dzisiejsze wystąpienie naszego Kolegi w pr 2 ( bo chyba zaspałem) i może jakoś udostępnić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-08-12, 10:39   

kisielak napisał/a:
.................... Dzisiaj CamperTeam trafia szeroką struga pod strzechę. Dobre to ale i też złe. Naklejkę może kupić i przykleić sobie na swoim autku każdy. Dla niektórych "kultura" i Kultura" to to samo. Nie widzą różnicy. :lol:


Kiedyś , widząc kamperka z naklejką CT starałem się nawiązać kontakt, mając nadzieję, że spotkam w realu kogoś z kim może miałem okazję pisać na forum.
Niestety w większości przypadków daremny trud, zazwyczaj ludki na pytanie o forum, nick, itp. rozdziawiają gały , albo wyraźnie dają do zrozumienia, że nie są zainteresowane kontaktem.
Ostatnio w Bielsku zatrzymałem się przy stojącym na poboczu kamperku z logo CT, a właściciel zdziwiony odparł, że kupił go niedawno i ta naklejka już tam była, a on nie za bardzo wie o co mi chodzi.
Może czas pomyśleć o tym , aby Klub CT stał się bardziej dla świadomych niż przypadkowych członków ...... bo inaczej pozostanie jedynie niebieską naklejką.
Może jakieś karty członkowskie, składki roczne , etc. , które skutecznie odfiltrują tych co faktycznie chcą i ma to dla nich jakąś wartość dodaną, od tych co jedynie z przypadku ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-12, 11:00   

E tam. Forum internetowe to Forum.
Natomiast nalepka czy ciuchy z logo , to widocznie w obecnej dobie, tylko taka reklama tego Forum .
Nie gwarantująca niczego i trzeba się z tym pogodzić. !

Ot założył sobie gościu koszulkę z logo i tyle. Inaczej celowana dystrybucja i przysięga na znaczek o dochowaniu itd.... :shock:


Może to ewentualnie służyć do próby, czasem bezskutecznej, nawiązania rozmowy. Sugerować zaangażowanie ale jak widać niekoniecznie a czasem wręcz wywoływać negatywne skoja4zenia.

Jak znam życie klubowo forumowe w innych dziedzinach wszelkie zmiany na ugruntowanym, "żywym organiźmie" mogą zniszczyć delikaną strukturę.

Po za tym przynależność do grupy wymaga przestrzegania jakiś zasad.

A tego nikt nie lubi, drąc się np. po pijaku itp.

Wystarczy sam kamper a CamperTeam to dla mnie internet.

Ale podobnie jak joko, będę zaczepiał bo gaduła jestem.
A z drugiej strony też będę unikał podobnych do mnie, bo lubię święty spokój.
Nie dogodzisz wszystkim . :spoko
A piwyżej dziesięciu to "tłum" a nie daj... jeszcze jak jest demokracja :gwm

Ps. Zmienić z lekka napis z samego "CT" na "Lubię stronę CT"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-08-12, 12:08   

joko napisał/a:
.................

.......a właściciel zdziwiony odparł, że kupił go niedawno i ta naklejka już tam była, a on nie za bardzo wie o co mi chodzi........


A może jak sie sprzedaje kamperka komuś po za CT to naklejki zrywać ? :-P Po co potem się za nich wstydzić ? :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Powsinogi 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: bezkamperowo / namiotowo
Nazwa załogi: Powsinogi
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Kwi 2017
Piwa: 3/4
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-08-12, 12:13   

My - od niedawna zakamperowani, wcześniej przyczepowi - zauważyliśmy w tym roku za granicą jedną prawidłowość: niezależnie od kraju jak kamper z numerem na drzwiach = z wypożyczalni, to kamperowicze straszne buraki :(
jak kamper bez numerka - to w środku fajni, sympatyczni ludzie. Niezależnie od wieku i kraju pochodzenia.

Przepraszamy wszystkich, których mogliśmy urazić tą wypowiedzią. Ale tak nam się składało.

Przykład: zapuścili silnik na kamperstopie, rura wydechowa prosto na nas siedzących przed kamperem na krzesełkach. Po co? mikrofalówkę chcieli uruchomić. Prądu nie było na tej miejscówce.
Nie pomyśleli o sąsiadach.

My jesteśmy mało towarzyscy na wakacjach, specyfika pracy - praca z ludźmi i konieczność odpoczynku od tłumów. Raczej nie będziemy się umawiać na wspólne wyjazdy typu karawana.
Ale oglądamy wszystkie kampery i nalepki po drodze, machamy i chętnie gadamy na postojach :)

Grupa zawsze będzie taka, jak zbiór jednostek.
My udzielamy się na forum turystycznym = całkowicie inna specyfika, na kolejnym zawodowym = jeszcze inaczej. A, płacimy tam składki na funkcjonowanie i za domeny. Dobrowolne. To bardzo spaja ludzi.
_________________
Pozdrawiamy
Powsinogi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-08-12, 12:46   

Też jestem za tym, aby CT nie było zwykłą zbieraniną, a jednak jakimś klubem, ale to raczej mrzonka.
Forum oczywiście niech sobie pozostanie w postaci jakiej jest, no może jakiś zamknięty dział tylko dla klubowiczów, którzy opłacą składkę.
Składka mogłaby odstraszyć potencjalnych trolli, którzy nie mają za wiele z kamperowaniem wspólnego i robią tylko burdel.
To jednak nie sprawi, że zniknie naklejka na sprzedawanym kamperze. Właściciel takiegoż mógłby być bardziej świadomy i sprzedając mógłby albo ją zdjąć, lub nakleić coś innego na nią, lub poinformować przyszłego kupującego o istnieniu takiego klubu. Ale to nadal kwestia chęci.
No i zmiana nastawienia też może zająć trochę czasu lub wcale u tych, którzy kojarzą CT negatywnie.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-08-12, 13:46   

Ale tak jest. Ludzie się tu poznali i się spotykają. Zrzeszają w podklubach regionalnych. Jeżdżą na swoje zloty, wycieczki czy trasy.
Znają się z zlotów CT, lub utrzymują miłe kontakty, czasem tylko telefoniczne, mailowe.

Sam gadam często z kilkoma kolegami.

Zrywanie nalepki wymaga polerowania całej ściany. Sprzedając mam w to nosie. Zresztą zakładam pozytywnie , iż kupujący to pożądny człowiek.

Niestety tak jak my nie lubimy pracującej chłodni, tak nas czy inne samochody są znienawidzone gdy pracują na postoju.
Jest więcej "tak kich pkt zaczepienia" : grille, psy, dzieci, muzyka, śpiewy.... śmiech i płacz.

Wszystko, wszystkich wkur wia ostatnio. :?

Cóż ludzi jest za dużo, liczyłem na AIDs, Sars itd.... Coś Korea próbuje zrobić w tym temacie :oops:


Nie zgadzam się w pełn z opinią, iż kodyfikacja ściślejsza i składki zwiążą ludzi. Owszem zwiążą pewną grupę ale więcej da sobie spokój.

Ni3koniecznie zrezygnuną Ci "gorsi". A i zrobi się smutno. Będzie pisanina o swoich podróżach, tylko nikt już tego nie będzie z zaciekawieniem kolejny raz czytał.
Wszyscy wszystko będą wiedzieć i Zasada Entropi przygasi Forum
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2017-08-12, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-08-12, 13:51   

Za klasykiem grunt by "plusy dodatnie przewyższały plusy ujemne".

Pomysł na takie zrzeszenie się (pewnie nie nowy) by z faktu ilości członków mieć jakieś korzyści jest ok. Pytanie co ta "ilość" wywalczy: zniżki w AC,lepsze warunki assistance, zniżki na kempingach... może zanim zaczniemy rozmawiać o składkach, formalnościach, demokracji itp. rozwiążmy te zagadnienia.

Może jakiś ubezpieczyciel zmieni warunki dla kamperów jak ubezpieczy się kilkaset kamperów na raz? Sprawdzał to ktoś?

To że właściciel kempingu inaczej będzie patrzył na naklejki jak rocznie odwiedzi go 100 takich kamperów (zwłaszcza po sezonie) jest oczywiste.

Jeżeli te korzyści spowodują, że na forum zaczną częściej zaglądać "starzy forumowicze"
których bardzo mi brakuje bo to na ich forumowych opowieściach "się wychowałem" to podpisuję się wszystkimi kończynami.

Stworzenie czegokolwiek oderwanego od forum sobie nie wyobrażam wręcz przeciwnie powinniśmy robić wszystko by to forum nie skończyło jak powiedzmy "nasza klasa".

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-08-12, 20:19   

Od wielu lat jestem członkiem PCP (Porsche Club Polska) a od roku 2013 zapisałem się na forum CT i od tego czasu przeglądanie obu forów stało się dla mnie pewnego rodzaju rytuałem .
Siłą rzeczy porównuję oba byty i stąd moja sugestia co do stworzenia czegoś na wzór klubu.
W PCP funkcjonuje to tak, że są dwie grupy użytkowników , klubowicze i forumowicze , a samo forum ma strefę otwartą dla wszystkich i strefę tylko dla klubowiczów .
Aby zostać forumowiczem wystarczy tak jak na CT zarejestrować i aktywować konto i ma się wtedy możliwość czytania części ogólnodostępnej, oraz po pewnym czasie w niej pisania własnych postów.
Aby zostać klubowiczem, trzeba się zarejestrować,podając pełne i prawdziwe dane osobowe , udowodnić że jest się posiadaczem samochodu marki Porsche (warunek niezbędny) oraz opłacić roczną składkę klubową .
Po rejestracji i aktywacji konta , klubowicz otrzymuje kurierem materiały rejestracyjne, takie jak legitymacja, naklejki, ramki na rejestracje z logo klubu i różne inne klubowe gadżety.
Klubowicze poza możliwością czytania i pisania w strefie klubowej, mają prawo do posiadania avatara (przy wpisach forumowiczów jest tylko ich nick), uczestniczenia w zlotach klubowych oraz innych imprezach organizowanych przez klub (np. wyjazdy na tory wyścigowe w różnych krajach europejskich), wycieczki do fabryki Porsche, etc.etc.)
Składka jest spora (zależnie od rocznika posiadanego samochodu , może dochodzić do 1000PLN/rok - klasyki płacą mniej), ale dla czynnie uczestniczących w życiu klubu są to pieniądze które zwracają się w postaci dofinansowań imprez, nagród za uczestnictwo w różnych zawodach organizowanych podczas takich imprez itp.
Taka organizacja forum i klubu powoduje, że z jednej strony wszyscy chętni pasjonaci mają dostęp do większości dyskusji, opisów i innych treści na forum (zwłaszcza do tych które są najbardziej interesujące i potrzebne dla początkujących, będących na kupnie , planujących budowę,etc.) , a jednocześnie "stare wygi" mogą dyskutować sobie , na bardziej osobiste tematy,we własnym gronie osób , których dane są znane i zweryfikowane, mając pewność , że nie pasą trolli i nie uprawiają internetowego ekshibicionizmu .
Naturalną drogą dla nowych zainteresowanych tematem forum jest ich rejestracja, potem czytanie tego co w interesującym ich temacie zostało już na forum napisane , nastepnie zadawanie pytań, szukanie pojazdu dla siebie , itp.
Kiedy stają się posiadaczami sprzętu i zaczynają przygodę, mają do wyboru , albo pozostać nadal forumowiczem, albo wstąpić do klubu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-08-12, 20:27   

Joko, miałem to samo na myśli, bo podobnie jest w jednym z brytyjskich klubów. Jest forum, można sobie czytać, ale żeby mieć dostęp do całości musiałem podać prawdziwe dane, adres i inne dane, oczywiście składka. Po opłaceniu dostałem różne materiały typu naklejki na kampera, czy dostęp do zniżek np. ubezpieczenie kampera itd. W spotkaniach klubowych też nie da rady uczestniczyć ktoś kto nie opłaca składki z prostej przyczyny - nie widzi informacji o spotkaniach klubowych. :ok
Poza zniżkami na ubezpieczenie jest cała lista firm i miejsc, gdzie kamperowcy mają jakieś bonusy. Wg mnie warto było opłacić składkę.
Myślę, że w jakimś stopniu taka wersja wypaliłaby i na CT, bo składka w pewnym stopniu zweryfikuje trolli lub tylko zaglądających z ciekawości od ludzi, których kamperowanie fascynuje. :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***