Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rumunia opłaty
Autor Wiadomość
tewas 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Eriba
Dołączył: 12 Cze 2015
Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2017-08-12, 11:59   Rumunia opłaty

Witam ,wybieram się do Rumunii około 20 sierpnia,granicę chciałbym przekroczyć w okolicach Barwinka ,nie wiem jakie opłaty drogowe w poszczególnych państwach ,proszę o pomoc i może wskazanie miejsc wartych zobaczenia w Rumunii (bardziej w północnej części bo brak czasu)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-12, 12:50   

Słowację i Węgry da się przejechać darmowymi a w Rununii wineta na miesiąc coś koło 30pln i dodatkowo za mosty płatne jakieś grosze na bramkach.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-08-12, 17:04   

Do 20.08. to może zdążysz poczytać na Forum bo przecież to :bylo .Nie trudno poszukać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tewas 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Eriba
Dołączył: 12 Cze 2015
Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2017-08-12, 17:14   

Dobrze postaram się do tego czasu poszukać ,bardzo dziękuję za pomoc i wycofuję pytanie ,myślałem ze możemy sobie pomagać a nie pouczać.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-08-12, 18:18   

Nie !!!!!!! Absolutnie nie zrozumiałeś mnie.Nie dokuczam,pouczam,wymądrzam się.Chciałem pomóc.Naprawdę bez złych intencji.Przekop się przez te tematy a zobaczysz jak dużo opisów,zdjęć i koordynat nawet.Ale każdy ma inne preferencje,szukamy często krańcowo innych miejsc do zwiedzania czy wędrówek.Nikt nie jest w stanie dać Ci gotowca na tacy a la streszczenie lektury.Napisz chociaż co Cię interesuje.Byłoby łatwiej pomóc.Przepraszam jeśli uraziłem.Powodzenia.Może nawet spotkamy się na szlaku bo we wrześniu jadę gdzieś na 2 tyg. i ostatnio mówi się u mnie w domu o Rumunii.Waluty nie wymieniaj w Polsce.Na granicy można.Winietka nie na granicy bo naciągają.Po wjeździe do Rumunii masz do końca doby czas na zakup winietki.Na każdej stacji paliw.Paliwo tańsze niż u nas i na Węgrzech,Słowacji czy Bułgarii.Wybrzeża nie polecałbym.Zakupów też nie .Tanio w knajpach i tam absolutna bariera językowa więc przygodą jest zamawiać.Zupa to ciorba.I jest pięknie i bezpiecznie.Raz jeszcze przepraszam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-08-12, 18:23   

Na Słowacji obok autostrady z Preszowa do Koszyc biegnie droga krajowa.Nie ma sensu kupować winiety bo to mniej niż 30 km.Na Węgrzech nie dojedziesz do autostrady jeśli wcześniej w Encs skręcisz na Tokaj.Ale poszukaj sam jednak,może Cię wciągnie???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tewas 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hymer Eriba
Dołączył: 12 Cze 2015
Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2017-08-12, 18:52   

O to mniej więcej mi chodziło ,temat przekopuję ale najbardziej wartościowe są wskazówki od kogoś kto był niedawno,Jestem z ok.Legnicy i będę w okolicach Rzeszowa a stamtąd to już blisko.Mam tydzień czasu i pewnie wiele nie zobaczę ale spróbuję i może we wrześniu ?Dlatego wszystkie wskazówki są dla mnie cenne i z góry dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-08-12, 21:41   

tewas :!: zakupy Lidl i Kaufland,ceny dobre.Mam pytanie do rakro 1,wineta na 7 dni w Rumuni kosztowała 3 euro,płatne karta lub ok.14 ronów,czy teraz drożej czy ty podajesz cene na dłuższy okrez niż 7 dni :?: :?: nam wystarcza na krótki okres. Barbara Muzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-08-12, 21:47   

tewas napisał/a:
Dobrze postaram się do tego czasu poszukać ,bardzo dziękuję za pomoc i wycofuję pytanie ,myślałem ze możemy sobie pomagać a nie pouczać.Pozdrawiam
myslę ,ze to nie pouczanie a podpowiedź.Ja czytam forum,mam mapy ,przewodniki,internet,z filmikami i najciekawszymi miejscami w danym kraju.Potem dopiero pytam szczegółowo kolegów :!: :!: Ale za tydzięń to prawie tam i z powrotem :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-08-12, 22:02   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
,wineta na 7 dni w Rumuni kosztowała 3 euro,płatne karta lub ok.14 ronów

nic się nie zmieniło...(dane z przełomu czerwca i lipca) :)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-08-12, 22:29   

Tak płaciłem w czerwcu wracając z Grecji 3 euro.Mam Peugota Boxera,dałem dowód na stacji tankując paliwo i tak mi policzyli bez problemu.Ale na granicy naciągają.Najlepiej kupić przez internet chociaż mi się nie udało węgierskiej.Do płatności przekierowało mnie na stronę banku i ... niestety tylko po węgiersku.Byłem bez szans.Może rumuński łatwiejszy ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bwie 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Wrz 2014
Piwa: 4/2
Skąd: stąd
Wysłany: 2017-08-13, 07:05   

rakro1 napisał/a:
Może rumuński łatwiejszy ???
:haha:




:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-08-13, 12:35   

rakro1 napisał/a:
Ale na granicy naciągają
,są różne odczucia,nas właśnie na stacji benzynowej chciał ocyganić,jak euro to 5,nie to rony :?: ale można było kartą,i ok.14 ronów.Natomiast nad morzem miedzy Bułgaria a Rumunia na przejściu granicznym bez kantów 3 euro przeliczone z ronow :!: :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Michal_ZUMBA 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Peugeot FFB Europa 650 (Emek)
Nazwa załogi: MMMM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2014
Piwa: 2/1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2017-08-13, 22:06   

ja kupowałem na przejsciu i bez kantow wszystko bylo. Bariera jezykowa, przygoda? Rumunia to wspaniały kraj, gdzie prawie każdy mówi po angielsku. Wybrzeża nie polecacie? niby czemu? Plaja Corvu wspaniałe miejsce, gdzie można stać na dziko praktycznie przy samym morzu!!!
P.S. na tydzień bym się tam nie wybierał, drogi jednak za dobre nie mają i w tydzień to się za wiele nie zobaczy
_________________
Emek -> http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=24314
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2017-08-13, 22:24   

Witam, mam prawie gotową relacje z Rumunii. Region Maramuresz,Bukowina, Transylwania. Relacja jest bardzo szczegołowa z koordynatorami. Postaram się we wtorek ja umieścić na forum. Będziesz miał wszystko jak na tacy. Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam

Gosia i Sławek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***