Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O co chodzi z takimi kamerami ????
Autor Wiadomość
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-09-07, 16:16   

grzegorz_wol napisał/a:
salek napisał/a:
to nie można tego zgłosić na Policję, żeby zainteresowali się takimi aukcjami? Wiem, że generalnie kontrolują oni allegro w jakiś tam sposób, bo byłem kiedyś wzywany jako świadek - sprawa dotyczyła akurat felg...


Akurat ta aukcja jest może i legalna. Jeżeli ten facet kupił zabudowę legalnie (w Polsce) to dopiero ten co kupi i coś z tego wyrzeźbi może naruszyć prawo.

Ale wierzę że ta zabudowa na aucie na forum się za jakiś czas znajdzie :lol:


Naruszy prawo jeśli w polu nr VIN nabije (wspawa) nowe numery, jeśli wykorzysta to co kupił do budowy lub przebudowy to nic się nie dzieje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-09-07, 16:38   

na aukcji Jumpera jest nawet fotka skasowanego certyfikatu, czyli wszystko normalnie, jest to auto odzyskane, a co kto z tym zrobi to już inna sprawa

cer.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 271,98 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-09-07, 16:49   

Ciekawi mnie czy nie naruszył przepisów o ekologii sprowadzając do Polski złom. Może po wyciągnięciu elementów samochodowych już jest ok. bo nie ma płynów, opon, itp.

Zna się ktoś na tym?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-09-07, 16:58   

grzegorz_wol napisał/a:
Ciekawi mnie czy nie naruszył przepisów o ekologii sprowadzając do Polski złom. Może po wyciągnięciu elementów samochodowych już jest ok. bo nie ma płynów, opon, itp.

Zna się ktoś na tym?


To nie jest złom, to są części. A to na aukcjach wymienionych, to nie jest już pojazd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-09-07, 17:27   

Ale chyba to jest "odpad".

http://www.rp.pl/artykul/...wiska.html#ap-2

Dlatego przezornie na początku napisałem "legalnie nabył (w Polsce)" :lol:

Jeżeli ktoś sprowadził "odpad" to ciekawi mnie co dalej.

W sumie to mam kogo się zapytać więc swoją ciekawość w tej materii zaspokoję :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-09-07, 18:00   

grzegorz_wol napisał/a:
Ale chyba to jest "odpad".

http://www.rp.pl/artykul/...wiska.html#ap-2

Dlatego przezornie na początku napisałem "legalnie nabył (w Polsce)" :lol:

Jeżeli ktoś sprowadził "odpad" to ciekawi mnie co dalej.

W sumie to mam kogo się zapytać więc swoją ciekawość w tej materii zaspokoję :spoko
. To co nieraz jedzie na lawetach z Niemiec to w większości odpad :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-09-07, 18:48   

No fakt :haha:

Polacy (np. laweciarze) niczym roztocza upaśli się na "odpadkach" zachodniej cywilizacji ale przyszli ekopolicmajstry i jak powystawiali rachunki ( w mojej okolicy 6 -cio cyfrowe) za zaległe eko opłaty to niektórzy do dziś chodzą zdziwieni.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2017-09-07, 20:29   

Darek Szczecin napisał/a:
grzegorz_wol napisał/a:
salek napisał/a:
to nie można tego zgłosić na Policję, żeby zainteresowali się takimi aukcjami? Wiem, że generalnie kontrolują oni allegro w jakiś tam sposób, bo byłem kiedyś wzywany jako świadek - sprawa dotyczyła akurat felg...


Akurat ta aukcja jest może i legalna. Jeżeli ten facet kupił zabudowę legalnie (w Polsce) to dopiero ten co kupi i coś z tego wyrzeźbi może naruszyć prawo.

Ale wierzę że ta zabudowa na aucie na forum się za jakiś czas znajdzie :lol:


Naruszy prawo jeśli w polu nr VIN nabije (wspawa) nowe numery, jeśli wykorzysta to co kupił do budowy lub przebudowy to nic się nie dzieje


Pod warunkiem, że to co kupił (zabudowa) pochodzi z np. rozbitego np. przodem kampera. Gorzej jak pochodzi - a tak jest w większości (i można to spokojnie ustalić :diabelski_usmiech ze skradzionego kampera) wtedy mamy już paragraf.
A ta zbudowa myślę, że za moment trafi na aukcje jako piękny kamper - bezwypadkowy, śliczny suchy i pachnący,będzie miał DMC do 3500 a nie niemieckie 4200 i ciekawe czy w dowodzie będzie jako specjalny kempingowy :lol:
Zabudowa winna mieć swoja tabliczkę znamionową, najczęściej jest w okolicy wejścia/ schodka np. tak jak moja tabliczka (sprawdźcie czy ją macie i czy czasem nie ma otworów po nitach, wkrętach) - nie mylić z tabliczką znamionową.

tabliczka.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 119,67 KB

_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Ostatnio zmieniony przez dziwaczek 2017-09-07, 20:43, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2017-09-07, 20:31   

To są często auta pokradzieżowe, wypłacone odszkodowanie, a kamper się znajduje. Auto zostaje zezłomowane, bez dokumentów, wystawione na aukcji firm ubezpieczeniowych. Bez demontażu silnika i przedniej części kabiny nie wypuszczą takiego auta z placu od siebie. Sprzedają za śmnieszne pieniądze z przeznaczeniem na części ale ............ my już tak mamy, że pokombinujem, pokombinujem i wymyślim nowego kampera na jakimś spalonym, albo dostawczym i już nas stać na nowego :szeroki_usmiech
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-07, 20:34   

Gdyby tak dla siebie, to OK. Bo szkoda a Polak potrafidobrze zrobić.

Natomiast na handel, to inna sprawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-07, 20:39   

A czy sama zabudowa kempingowa nie jest częścią. Nie mówię tu o ramie czy kabinie.
Jeśli tak , to zamawiam nową ramę pod zabudowę kempingową i wrzucam na nią zabudowę , stacja diagnostyczna i rejestracja jako specjalny kempingowy. Dobrze myślę?
Oczywiście z uprzednim sprawdzeniem wiarygodności i legalności pochodzenia zabudowy.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2017-09-07, 20:49   

Oczywiście jeśli byśmy mieli nową ramę z kabiną specjalnie pod kampera z kwitami to budujemy sobie nowego- nowego, mamy fakturę zakupu z aukcji firmy ubezpieczeniowej na zabudowę, ale znacznie taniej wychodzi .............. pokombinować :lol:
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-09-07, 20:54   

Andrzej 73 napisał/a:
A czy sama zabudowa kempingowa nie jest częścią. Nie mówię tu o ramie czy kabinie.
Jeśli tak , to zamawiam nową ramę pod zabudowę kempingową i wrzucam na nią zabudowę , stacja diagnostyczna i rejestracja jako specjalny kempingowy. Dobrze myślę?
Oczywiście z uprzednim sprawdzeniem wiarygodności i legalności pochodzenia zabudowy.
:spoko


I generalnie wszystko gra i buczy tylko w dowodzie będziesz miał wpisane, marka model auta które kupiłeś i dopisek specjalny kempingowy.
Nie da się do DR przemycić nazwy zabudowy
dla siebie ok na handel słabo bo teorie spiskowe będą się mnożyć
To tak jak mój przypadek z Fordem Nugget, mam poprawionego i ulepszonego Nuggeta, a w dowodzie Ford Custom tylko stoi, sprzedać się tego nie da , a użytkuje się fajnie :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2017-09-07, 20:56   

Andrzej 73 napisał/a:
A czy sama zabudowa kempingowa nie jest częścią. Nie mówię tu o ramie czy kabinie.
Jeśli tak , to zamawiam nową ramę pod zabudowę kempingową i wrzucam na nią zabudowę , stacja diagnostyczna i rejestracja jako specjalny kempingowy. Dobrze myślę?
Oczywiście z uprzednim sprawdzeniem wiarygodności i legalności pochodzenia zabudowy.
:spoko


Tylko dlaczego ta zabudowa ma zwyczajowo usunięte oznakowania identyfikacyjne - same znikły?
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-09-07, 21:02   

DC napisał/a:
Oczywiście jeśli byśmy mieli nową ramę z kabiną specjalnie pod kampera z kwitami to budujemy sobie nowego- nowego, mamy fakturę zakupu z aukcji firmy ubezpieczeniowej na zabudowę, ale znacznie taniej wychodzi .............. pokombinować :lol:


Kiedyś na allegro widziałem aukcję z nowym Ducato, była to kabina z silnikiem i napędem przeznaczona właśnie do połączenia z ramą pod kampera. Jakaś tam była różnica konstrukcyjna polegająca na niższym położeniu łącznika pasująca pod ramy ALKO (nie pamiętam o co chodziło) ale było takie coś do kupienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***