Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Weinsberg CaraCompact EDITION [PEPPER] 600 MG
Autor Wiadomość
JokerZMC 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Cze 2013
Skąd: ZMC
Wysłany: 2017-09-20, 17:13   Weinsberg CaraCompact EDITION [PEPPER] 600 MG

To jest mój drugi typ auta, które mi się podoba, dla dwóch osób oczywiście, pytanie ma ktoś z Was taki model? Czy za rocznik 2017 z przebiegiem 20tyś warto zapłacić 220tyś ? Czy po roku będzie niedosyt miejsca ?

linj do auta: TUTAJ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2017-09-20, 17:59   

)Myślę, że jest trochę klaustrofobiczny. Zauważ, że zaraz za tylną ławką z jednej i drugiej strony ma zabudowę do samego sufitu. Zaznaczam, że to tylko moja opinia. Też przymierzam się dopiero do kupna podobnego kampera, ale nie podobają mi się obecne zabudowy. Z pozoru wszystko jest OK. Na zdjęciach pokazują odwrócone fotele z kabiny co robi wrażenie większej przestrzeni dziennej. Ale tak naprawdę jeżdżąc w 2 osoby kto usiądzie na fotelu kierowcy?. Czy przyjdzie komuś do głowy odwracać te fotele?. Wówczas taki kamper jak pepper ma malutką część dzienną o powierzchni stolika i tylnej ławki. Może się mylę, bo za mało kamperów widziałem, ale obawiam się, że jednak mam rację. Podobnie przestrzeń będą ograniczać wysokie zagłówki przy ławkach w kamperach do jazdy dla większej ilości osób. Bardziej podoba mi się zabudowa Chausson suite (jest na allegro). Ma tylko tą słabość, że bez spuszczania nie ma żadnej leżanki, żeby chwilę odpocząć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-20, 18:11   

JokerZMC napisał/a:
Czy przyjdzie komuś do głowy odwracać te fotele?.


Tak. Siedzenie na kamperowej kanapce przy stole jest karą za grzechy.
A jazda katorgą.

Fotele są obracane, by je obracać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JokerZMC 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Cze 2013
Skąd: ZMC
Wysłany: 2017-09-20, 18:15   

jsaluga napisał/a:
)Myślę, że jest trochę klaustrofobiczny.


Też takie miałem uczucie jak do niego wszedłem, ale nie wiem czy na weekendowe wypady, może z raz/dwa razy w roku tygodniowe potrzebuję więcej miejsca ... raczej prowadzę aktywny tryb życia i siedzenie w samochodzie jak w domu to nie za bardzo mi się podoba ... mało tego to gotowanie też na pół gwizdka ponieważ jestem jaroszem i nie potrzebuję bić kotletów ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JokerZMC 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Cze 2013
Skąd: ZMC
Wysłany: 2017-09-20, 18:16   

Bronek napisał/a:
JokerZMC napisał/a:
Czy przyjdzie komuś do głowy odwracać te fotele?.


Tak. Siedzenie na kamperowej kanapce przy stole jest karą za grzechy.
A jazda katorgą.

Fotele są obracane, by je obracać


Podkreślam, że auto dla dwóch osób ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-20, 18:23   

Wszystkie kampery są dla dwóch osób!

:mrgreen:

Generalnie po za nielicznymi wyjątkami, siedziska przy stole są do :dupa y
Albo siedzisz w poprzek, albo leżysz na wyrku lub siedzisz na fotelach kabiny.

To nie amerykańskie kampery a europejski badziew.

Słuchaj starszych :bigok

A życie toczy się pod markizą , chyba że jedziesz na narty.

Ps.
Fotel obracam niemal odruchowo podczas każdego postoju. Pasażera niekoniecznie. Też nas dwoje.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2017-09-20, 19:10   

Bronku, dziękuję za opinię doświadczonego kamperowicza. Opinię o obracaniu foteli będę brał pod uwagę przy kupnie kampera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-20, 19:18   

Miejsca nie dokupisz, ale coś za coś. :spoko

Jedni wolą wielkie kampery inni mobilne blaszaki itd....
Ja już wiem, co chcem.
Tak mi się błędnie wydaje :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 449/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-09-21, 02:24   

O kibelku zwykło się mawiać , że to on tworzy kampera i bez niego to tylko pojazd turystyczny. Podobnie jest z obracanymi fotelami. Są standardem , bez których kamper w ogóle nie istnieje i nie znam nikogo kto je posiada a z nich nie korzysta.
Tak jak pisał Bronek, postój nawet chwilowy w drodze na posiłek czy odpoczynek i foteliki idą o 180 stopni. Mam już nawet taki odruch, że jak wstaję od kierownicy to pierwsze się obracam razem z fotelem w kierunku zabudowy i dopiero wstaję.
Czy jem, czy oglądam TV, czy zwyczajnie sobie siedzę , zawsze na fotelu kierowcy.
Żonie o dziwo pasuje ta ławeczka przy stoliku , więc fotel pasażera mam jako podnóżek .
Nie wyobrażam sobie nawet sytuacji że fotele byłyby na stałe ...... wtedy połowę kampera mniej :szeroki_usmiech .
Kwestia fatalnego rozplanowania i zagospodarowania wnętrza we wszystkich kamperach jak leci, to już zupełnie inna kwestia na inna rozmowę.
Kamper w najbardziej typowej dla siebie konfiguracji czyli dwuosobowej , w ogóle nie powinien mieć tej ławki, bo własnie obracane fotele sprawdzają się w tej roli o niebo lepiej. Zamiast stolika, dwa mniejsze blaty rozkładane z tylnych słupków kabiny , oddzielnie dla każdego fotela. Gdyby jeszcze fotele posiadały większy zakres regulacji od pozycji siedzącej do pół leżącej, to funkcję jadalni i salonu z miejscem wypoczynkowym mamy ogarnięte niemalże w obszarze samej kabiny.
W miejscu gdzie normalnie jest ta ławka i stolik, dał bym na ścianę pod okno węższą rozkładaną kanapę /fotel, a na przeciwległą ścianę obok drzwi od zabudowy , telewizor.
W takim układzie posiłki, wszelkie pisanie czytanie, komputer, etc., każdy na swoim fotelu i swoim blacie, a do wypoczynku i TV jedna osoba na dwóch fotelach w kabinie, a druga na tej rozkładanej wąskiej kanapie/fotelu (w razie czego nawet spać na tym można)
Z tyłu łóżko poprzeczne umieszczone wysoko z przepadlistym garażem pod spodem , a na reszcie przestrzeni możemy szaleć z kuchnią , szafami, kiblem, osobnym prysznicem i co tam komu pasuje.
A i najwazniejsze wywalił bym wszystkie wiszące szafki (no może poza kuchenną ) , bo okrutnie ograniczają odczucie przestrzeni , a do niczego się nie przydają (w kamperze dla dwóch , duży garaż załatwia sprawę).

A co do kampera będącego tematem przewodnim, to jest całkiem zgrabny, zwłaszcza dla kogoś dla kogo małe zewnetrzne gabaryty stanowią ważny atut, a ciasnota nie przeszkadza.
Ja osobiście bym nie kupił , bo bym się w nim udusił nawet w pojedynkę ....... ale ja jestem specyficzny :-P
Kupiłem największą półintegrę jaka była , a i tak po czterech latach nadal nie mogę zrozumieć jak można w tym żyć w dwie osoby, dłużej niż kilka dni (o większej załodze nawet nie wspominam).
Ludki jeżdżą w kilka osób i niektórzy nawet sobie chwalą ..... no i fajnie :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-09-21, 06:19   

No... tyle mógłbym odniesień napisać, ale co ja tam będę uszczypliwy w ten piękny ranek ostatnie dnia mej tygodniowej pracy :kwiatki: :mrgreen: No może tylko... Joko tylko "goły" niemal kontener byłby bliski Twym wyborom.. Fotel stoliczek, kibel i wanna. :lol: . No i room service, o odpowiednich kwalifikacjach..

I po zastanowieniu... jestem zaintrygowany :lol:

I jak upierdliwy giez (Tabanus bovinus) powtarzam , Slajda kcem :diabelski_usmiech . Tylko ściany rozsuwane załatwiają moje pragnienia co do kampera - krótko i szeroko.
Ku.. w i w związku z tym powinienem mieszkać w Ameryce :mrgreen:


PS. A propos ciasnoty, onegdaj spędziłem wiele nocy w Bułgarii w Fiacie 126p w bardzo miłym 20sto letnim towarzystwie. Teraz też bym się skusił :mrgreen:

Ale fakt.... po za w/w przypadkiem, nie lubię ciasnoty. Ma wytrzymałość w kamperze sięga miesiąca, przy wysokich temperaturach zew. gdzie życie jest "pod markizą". Czas raczej ograniczony tęsknotą za swoimi śmieciami, niż brakiem przestrzeni.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-09-21, 08:58   

Mam takie coś https://www.google.at/sea...9i57.16266j0j1&{google:bookmarkBarPinned}sourceid=chrome&{google:omniboxStartMarginParameter}ie=UTF-8
Ma 5,99m i jeździmy nim już z 4 lata
Ciasny ale własny :haha:
Na promy ok ma 6 m dł. Opłaty mniejsze
Parkingi też się wciśnie
Wyjazdy urlopowe i co tydzień gdzieś w kolo komina (raczej termy Węgry do 130 km )
Spełnia swoją role

Myślę o wymianie na coś takiego
http://www.palmo.de/fahrz...17-automatik-1/
Spanie prawo i lewo
Alkowa jako szafa albo spanie do wnuków ,wyjazdy 2-3 miesięce
Kibelek i natrysk oddzielnie
Garaz na motorek 125
Największa lodówka
Marka obojętnie co

A co wyjdzie z tego czy zostaniemy przy obecnym czy będzie inny :bylo
Duzo jeździ małych kamperów 6 do 6.5 m
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-21, 17:51   

andi at - oba kamperki są super i mogą stanowić wzorzec w swojej klasie i rozmiarze. Niestety zgodnie z mądrością naszego narodu i jego możliwościami - "jak się nie ma co się lubi ........" ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-22, 14:28   

Andrzej, mnie podoba się bardziej ten obecny.Układ idealny w tej długości do 6m.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-09-22, 16:38   

Zbyszek auto jest fajne . Co więcej chcieć od 6 m dł.
Nawet już wybrałem motorek Honde 125 https://www.1000ps.at/geb...l/Honda-MSX-125
Mam nadzieje ze wejdzie do piwnicy ,jak auto zostanie u nas
Oczywiście muszę przedłużyć siedzenie do Zosi :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-09-22, 17:05   

No nie żartuj. Przecież Zosia z przodu !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***