Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Heviz
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-25, 07:16   Heviz

Dzisiaj w TV Maja wOgrodzie przedstawiała jeziorko termalne w Heviz. Podobno najlepsze wody na sprawy reumatyczne w Europie. Czy ktoś był i moze coś więcej powiedzieć jak to wygląda od strony kampera?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lwojtek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs T6501 Advantage Elegance
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Kwi 2017
Piwa: 7/2
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-09-25, 08:35   

Największe jezioro termalne na świecie a Heviz to najbardziej znany kurort na Węgrzech. Byliśmy przejazdem w drodze do Chorwacji kilka dni na kampingu Castrum http://www.castrum.eu/en/heviz
Są parcele, prąd woda, miejsce na zrzut kota,zaplecze socjalne czyli wszystko co potrzeba. Zlokalizowany jest praktycznie przy kąpielisku wzdłuż kanału odpływowego wody z jeziora termalnego do Balatonu w którym rosną indyjskie róże wodne spotykane tylko w Indiach. Są herbem Heviz. Cen na kąpielisko nie pamiętam, ale ponieważ są radioaktywne - związki radu wiem,że trzeba było po jakimś czasie wyjść z wody .
http://www.heviz.hu/pl/je...formacja-cennik
Wypływ wody geotermalnej jest tak silny,że wymienia się co 3 dni.Leczy się tutaj choroby układu mięśniowo-szkieletowego, osteoporozę, reumatyzm, infekcje wewnętrzne, choroby kobiece, ischias (rwa kulszowa), schorzenia tarczycy, zaburzenia przemiany materii, choroby przewodu pokarmowego i woreczka żółciowego. Woda i błoto mają właściwości lecznicze przy przewlekłych schorzeniach narządów ruchu, leczeniu pooperacyjnym, przy podagrze i chorobie Bechterewa. Duże ilości wody parując z jeziora termalnego nieustannie oczyszczają powietrze, dzięki czemu jest ono w całym mieście niemal wolne od kurzu i alergenów. Kąpieli w tych wodach nie poleca się pacjentom chorym na gruźlicę, choroby serca i nowotwory złośliwe. Borowiny z jeziora w Hévíz sprzedawane są jako naturalny środek leczniczy, coś jak izraelskie preparaty z Morza Martwego. http://www.heviz.hu/pl/tr...zioro-lecznicze
Niedaleko nad Balatonem 8km ścieżką rowerową jest znane miasteczko Keszthely.

20140620_252.JPG
Plik ściągnięto 13 raz(y) 1,19 MB

20140620_256.JPG
Plik ściągnięto 18 raz(y) 1,14 MB

201406201155.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 1,01 MB

20140620_251.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 1,17 MB

20140620_260.JPG
Plik ściągnięto 18 raz(y) 1,16 MB

20140620_265.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 1,12 MB

20140620115511.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 927 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-09-25, 10:56   

Heviz wygląda od strony kampera ok :lol:
Tej wiosny bylam w Heviz , miasteczko bardzo przyjemne, okolice też bardzo ciekawe dla aktywnych ludzi.

Tydzień tam byłam na CP Castrum , dobry jest , ceny nie wygórowane, mały minusik na placu z dalsza od recepcji miałam brak WiFi . Recepcja powiedziała mi że pracują nad tym problemem.

Z CP na terme jest ileś tam metrów, czyli parę kroków trzeba iść w ruchu publicznym.
Wstęp na termy ma ceny jak w aptece , i jest czas pobytu określony .

Ja więcej przebywałam w kanale za CP bo mógł pies z nami tam leżakować i po łąkach hasać...
Na dziko w Heviz też da radę , ale wtedy jest do jeziorka ciut dalej.
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-28, 16:31   

Dipisuję się do tematu Heviz - byliśmy 3 dni. Rzeczywiście camp fajny, spore parcele - wyznaczone, oznaczone, knajpa, mini sklepik, jest wszystko.... Do jeziora 200m. Do pobliskiego miasteczka Keszthely- 4 km rowerkiem bardzo miło - do zwiedzenia pałac Festeticsów - jak wyczytałem wegierski magnat - do 1944 mieszkała tam ta magnacka rodzina... No i przyszło wyzwolenie... Od ruiny uratowała to miejsce Wegierska armia a póżniej ministerstwo kultury, jednak do dzis widać że do pełnego blasku jest jeszcze daleko... Tym niemniej - polecam !
Bilet do zwiedzania pałacu i wozowni - 2500 FHU. Za camping 3 dni - 28 tys Forintów.
Okolice nie są tanie. W Kashethly na deptaku obiad - gulasz z kluseczkami, pierś z kurczaka i frytki (nawet bez surówek) + 2 małe piwa = 8 tys... Brrrrrry... Ale w końcu to wakacje...
_________________
Andrzej_Gdynia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***