Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa od podstaw
Autor Wiadomość
Daniel32 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Paź 2017
Piwa: 2/1
Skąd: Pinczyn
Wysłany: 2017-10-06, 20:29   Budowa od podstaw

Witam wszystkich odwiedzających mój temat. Zacznę od początku, będzie łatwiej. 3 Lata temu postanowiłem kupić kampera, ale szybko okazało się że jest to bardzo drogi temat, no i jest to duże auto co rzuca się w oczy. Postanowiłem więc przerobić VW LT 35 maxi z dwóch przyczyn, jest mniejszy, nie wyróżnia się aż tak i cenowo jest ok. Przed kupnem już okazało się że przerobić nie będzie tak łatwo bo:
Po pierwsze, tańsze LT są 3 osobowe a ja muszę mieć 5 a najlepiej 9 osobowe. (przepisowo zwiększyć nie idzie miejsc rozporządzenie z 01.2017r. ,ale idzie zmniejszyć) więc pokombinowałem i kupiłem LT 35 autobus 20 osobowy do 3.5 DMC i przerobić na 9 osób.
Kłopot drugi, to że osobowy ma swoje wymagania jeśli chodzi o miejsca (fotele i pasy) więc znowu pokombinowałem i „załatwiłem”. Mam w dowodzie wielozadaniowy 9 osobowy do 3.5 DMC a co za tym idzie można jeździć na kat B🙂.
Na dzień dzisiejszy, wymieniam blachy do połowy auta i czeka mnie malowanie (chcę żeby było idealnie).
Niedługo kończę i cały czas się zastanawiam jak najlepiej autko wygłuszyć, ocieplić itp????. (przypominam, że to jest blaszak)
Po za tym proszę o pomoc jakieś sugestie zanim zacznę dalszą prace wykończenia wnętrza. W moim kamperze chce mieć tv, dvd, ogrzewanie gazem ale z butli w kole tak jak w aucie lpg (wiem że butla musi mieć atest) klimę, wodę pitną (pojemnik pod autem) zlew, kuchenka, mikrofala, solary, coś jeszcze wymyśli. Chce być całkiem nie zależny od pul kempingowych itp. (ale podłączenie do 230v też będzie) Co jest bardzo ważne i na co mam zwrócić uwagę przy budowie. Robię wszystko sam. A może jest ktoś kto chciał by się spotkać ze mną i pogadać, mieszkam o okolicach Starogard Gdański mogę też dojechać ale tylko Pomorskie. Dołączam zarys tego, jak bym chciał mieć w środku rozmieszczone.

kam.jpeg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 180,8 KB

kam1.jpeg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 121,17 KB

kam2.jpeg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 144,3 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2017-10-06, 23:22   

Hej
Też Ciebie serdecznie witam...
Może jak się przedstawisz będziesz miał więcej odpowiedzi
Przeszukaj forum jest tam tego pełno
http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=396
A tak na początek to ile waży ten Twój nabytek
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Daniel32 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Paź 2017
Piwa: 2/1
Skąd: Pinczyn
Wysłany: 2017-10-07, 09:11   

Już sie przedstawiłem dziekuje za odp. Około 2700 kg. Bardziej szukam fizycznej rozmowy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-07, 10:40   

przejrzyj sobie mój wątek budowy http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=24074 może ci się coś przyda. Sprinter I i LT 35 to są bardzo podobne auta, buda identyczna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-07, 11:43   

Tematów z budową jest wiele. U mnie podobnie priorytetem było bycie niezależnym od kempingów. Izolację możesz wykonać na kilka sposobów. Zależy ile możesz wydać. Najtaniej, ale dużo roboty to wełna w workach. U mnie 3 lata, ale dodatkowo alufox, przy czym w tym 3 zimy i w sumie ponad 1000 dni spędzonych w kamperze i nadal sucha, więc jak dobrze zrobisz, to między bajki, że wełna nasiąka wilgocią. Nieźle wytłumiła przy tym akustycznie.
Drugi, droższy sposób to maty bitmat, ale to kwoty 2-3 tys zł w zależności od grubości i wielkości auta. Styropian odradzam jako pomyłkę.

Dziwię się, że nie przeglądnąłeś tematów z budowami, gdzie wielu kolegów opisało krok po kroku swoje budowy. Czas nadrobić. :spoko
U mnie w stopce link, lub tu na forum "budowa domka ze złomka" też masz moją relację.

Czytaj, buduj, masz kolejnego fana do obserwowania postępów :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Daniel32 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Paź 2017
Piwa: 2/1
Skąd: Pinczyn
Wysłany: 2017-10-07, 12:33   

a co myslicie na temat wypełnienia pianą?(nowy sposób ocieplania domów) oczywiscie mata izolacyjna też będzie.myślałem nad bitumasą i na to mata izolacyjna tylko czy materiał będzie się trzymał.
jaki materiał polecacie do środka ??? skóra welur czy vinyl?????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-07, 12:50   

Daniel32 napisał/a:
a co myslicie na temat wypełnienia pianą?(nowy sposób ocieplania domów) oczywiscie mata izolacyjna też będzie.myślałem nad bitumasą i na to mata izolacyjna tylko czy materiał będzie się trzymał.
jaki materiał polecacie do środka ??? skóra welur czy vinyl?????


Poczytaj trochę relacji z przebudów, ciężko coś doradzić. Każdy sposób izolacji ma swoje wady i zalety ( cena, efektywność, szybkość wykonania, możliwość ingerencji). Jeśli robisz auto na 9 osób to materiał na obicia raczej zmywalny, taki tłum wypaćka środek dość prędko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Daniel32 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Paź 2017
Piwa: 2/1
Skąd: Pinczyn
Wysłany: 2017-10-07, 14:07   

Ok dzięki Na 9 osób to tylko w trakcie jazdy Nas jest 5 w tym 3 dzieci małe (jeszcze ;) ) Czytałem dużo tematów ale do wielu nie jestem przekonany jak będzie w późniejszym czasie. Kasę mam ale wiadomo lepiej taniej i mnieć na coś jeszcze żeby mu zamontować. Robię wszystko sam z pomocą żony i staram się żeby był na lata a nie na chwile. Za same auto dałem już 10tyś i zdaje sobie sprawę że to mały procent całości. Czytam i szukam dalej. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-07, 14:11   

Ja w moim kamperze spędziłem ponad 1000 dni. Gdybym spędzał np. 30 dni w roku, to żeby wyszło tyle dni, potrzeba ponad 30 lat.
I najważniejsze, gdy będę budował następnego, to zastosuję w 95% podobne rozwiązania.
Ty możesz oczywiście przecierać swoje szlaki i testować to co uznasz za stosowne. Każdy ma inne potrzeby :)

pozdrowienia :spoko
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-10-07, 14:41   

toscaner napisał/a:

Dziwię się, że nie przeglądnąłeś tematów z budowami, gdzie wielu kolegów opisało krok po kroku swoje budowy.


a bo tak najłatwiej , czekać na gotowca tylko komu się chce któryś już raz pisać o tym samym ???

nowicjusze tego nigdy nie biorą pod uwagę , niestety .

ja pasuję , leń ze mnie :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-07, 14:48   

Ja powoli też. Bo nie tylko opisałem jak zbudować, ale i zrobiłem wiele testów, badań i po setkach dni korzystania wielokrotnie pisałem, co się sprawdziło, co bym poprawił. Robię i opisuję modyfikacje i ulepszenia. Tylko czerpać pełnymi garściami.
Fakt, że na CT już mniej, skupiam się teraz bardziej na blogu :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Daniel32 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Paź 2017
Piwa: 2/1
Skąd: Pinczyn
Wysłany: 2017-10-07, 15:08   

Ja bym chciał gotowca to bym kupił, ale uparłem się że sam zrobię od podstaw Przeznaczam na to 2 lata. Zobaczymy jak to będzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-07, 16:16   

Daniel32 napisał/a:
Ja bym chciał gotowca to bym kupił, ale uparłem się że sam zrobię od podstaw Przeznaczam na to 2 lata. Zobaczymy jak to będzie.


Taka mała moja rada. Zanim zbudowałem Panzera przeczytałem wszystko co się dało, w necie obejrzałem milion fot z realizacji, następnie zrobiłem plan zabudowy i wymiarowo przeniosłem na auto. Wybrałem komponenty takie o których opinia była dobra i rozpocząłem prace. Na forum nie dostaniesz gotowej recepty na gotową zabudowę. Zacznij pracę i pytaj o konkretne rzeczy. Dostaniesz wsparcie merytoryczne od wielu fachowców. :spoko .
Te 2 lata to przesada :shock: . Ja zakładałem 2 miesiące wyszło 3 :lol: . Kurde to nie budowa domu żeby tyle z tym się pierniczyć. Albo chce się budować, albo nie, brak czasu na który wszyscy się powołujemy to taka wymówka :wyszczerzony: , Konsekwencja działania i plan kluczem do sukcesu :diabelski_usmiech , Powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Daniel32 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Paź 2017
Piwa: 2/1
Skąd: Pinczyn
Wysłany: 2017-10-07, 16:34   

Darek Szczecin,dzieki. :spoko U mnie to brak kasy przy pełnej rodzinie. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-07, 16:45   

Daniel32 napisał/a:
Darek Szczecin,dzieki. :spoko U mnie to brak kasy przy pełnej rodzinie. :roll:

Rozumiem, też jest na to rada. zanim zaczniesz grzebać sukcesywnie odkładaj ile możesz na kupkę nienaruszalną, postaw w domu skarbony i wrzucajcie wszystkie drobne :ok . Nazbierasz coś zrób ile się da. I tak dalej, jak zrobisz to z głową to dasz radę, byle nie odpuszczać :-P . A na zachętę jak już coś pokażesz że zrobiłeś, to solar 240W i kupę grubych kabli masz gatis, wyślę pod wskazany adres :wyszczerzony: . Kolejność taka, foty, plan, demonstracja mocy i zawziętości efekt nagroda :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***