Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pralkowcy na kampingach (crime story)
Autor Wiadomość
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-02, 12:48   pralkowcy na kampingach (crime story)

hej,

wczoraj odwiedziłem kamperowisko żeby zlać płyny z rakiety i.. pogadałem sobie z szefową. okazuje się że po kamperowisku kręci się czujnie cała obsługa obserwując kilkoro pozostałych gości z Wysp. naświetliła całe zdarzenie:

- przyjęli rezerwację na ~60 osób
- przyjechało kilkanaście pojazdów na numerach z GB (część która jeszcze pozostała widziałem - nowe auta wyższej klasy, nowe przyczepy Hobby), pół na pół dorośli i dzieci
- dorośli wystawili pralki z każdej przyczepy i zaczęli prać; dywany, obicia pościeli, zasłony
- niedorośli obleźli kamping: zjeżdżali po panelach słonecznych, włazili do każdego pomieszczenia, dewastowali zieleń i orgodzenie
- 3-go dnia po przyjeździe ktoś (obsługa lub inny goście) wezwali policję; jak tylko pojawił się radiowóz gości wymiotło - ponoć w ciągu kwadransa wyjechali wszyscy poza 3 przyczepami; zapłacone było za tydzień pobytu, stąd nagła ewakuacja zaskoczyła także obsługę
- goście pozostawili po sobie chlew - m.in. mnóstwo ubrań i dziecięcych zabawek porozrzucanych po całym terenie (nie zdążyli pozbierać całości przed 'ewakuacją')
- szefowa skontaktowała się ze znajomymi kampingami w PL i.. okazało się że gościli tę grupę w kilku miejscach; cecha wspólna - pralki na zewnątrz i pierzemy co się da :) nie ze pierwszego dnia po przyjeździe, ale każdego dnia nowe pranie (ośrodek ma własną wiatę na grilla, faktycznie była cała zawalona wiszącymi wykładzinami; jak często pierzecie wykładziny podczas wyjazdów?)
- nie mogłem nie zapytać o co jej zdaniem chodzi - 'przemytnicy' mruknęła pod nosem.

Ktoś się spotkał na 'swoim' kamperowisku z narzekaniami obsługi na takich nietypowych gości? Aż mnie ciekawość skręca..

pozdrawiam
serwan
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
trybeus 
trochę już popisał


Twój sprzęt: McLouis Lagan 220
Dołączył: 02 Paź 2017
Piwa: 8/5
Skąd: Podhale
Wysłany: 2017-11-02, 14:53   

Ja spotkałem na Węgrzech w Tiszaujvaros, byli chyba na 7 aut ( w tym dwa tranzity)i pięć przyczep...pralkę rypli do trawy i suszarkę też i stosy prania...a dzieci ich pałętały się brudne i ożygane...takie angielskie romy :wyszczerzony:









...A może ten tabor zawitał do Polski? :wyszczerzony: ...w każdym bądź razie goście przesiedzieli w tych przyczepach całymi dniami, a jaki mieli bajzel w środku, ho ho ho), nie widziałem ich na kąpieliskach...brudną wodę z tych pralek wypuszczali na trawę...Madziary nie reagowały...

taka "kultura", zachodnia...a słoma z butów :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-11-02, 15:38   

trybeus napisał/a:
taka "kultura", zachodnia...a słoma z butów :wyszczerzony:


Możesz to rozwinąć? Bo chyba nie wiesz o czym piszesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
trybeus 
trochę już popisał


Twój sprzęt: McLouis Lagan 220
Dołączył: 02 Paź 2017
Piwa: 8/5
Skąd: Podhale
Wysłany: 2017-11-02, 15:52   

RadekNet napisał/a:
trybeus napisał/a:
taka "kultura", zachodnia...a słoma z butów :wyszczerzony:


Możesz to rozwinąć? Bo chyba nie wiesz o czym piszesz.


...a co ma rozwijać, zapodałem fotkę...obraz zastępuje tysiąc słów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-02, 16:33   

ten szary transit to jakby ten sam ktory zostal :) i to hobby ktore stoi obok tez podobne, moze to faktycznie ci sami ludzie; tez mialem skojarzenia ze to romowie/cyganie, ale mowia po angielsku, numery z wysp.. taki styl zycia pralkowy? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-11-02, 16:36   

http://www.polishexpress....o-jedna-trzecia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-11-02, 16:44   

trybeus napisał/a:
RadekNet napisał/a:
trybeus napisał/a:
taka "kultura", zachodnia...a słoma z butów :wyszczerzony:


Możesz to rozwinąć? Bo chyba nie wiesz o czym piszesz.


...a co ma rozwijać, zapodałem fotkę...obraz zastępuje tysiąc słów...


Głupotę łatwo palnąć. Wyprostować trudniej. Co w/w obrazek ma wspólnego z kulturą zachodnią wyjaśnij. Przecież to typowy przykład "ludów wędrownych".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2017-11-02, 17:01   

Trafiłem na to zjawisko dwa razy ale po sezonie. Cztery lata temu na kempingu pod Bełchatowem i rok później w Sławie. Wpadli, sprytnie zaparkowali, pralki wykidali na trawę i kobiety jak laleczki barbie, prały.
Faceci autami gdzieś zaraz pojechali i do wieczora ich nie było, chyba "pracowali". Następnego dnia znikali równie szybko jak przybyli.
Żadne tam markizy, stoliki, krzesełka. Wszystko z wyjątkiem pralek było w przyczepie.

:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-11-02, 17:41   

normalni (jeno zmotoryzowani) cyganie czy jak poprawność nakazuje Romowie.
Pełno tego szwenda się po Europie, głównie wschodniej i południowej, szczególnie po sezonie. Zasiłki biorą w UK a żyją to tu to tam robiąc swoje machlojskie interesiki.
Aby było jasne, mnie nie przeszkadzają, w każdym bądź razie tak długo jak nie kradną/oszukują/włażą nieproszeni i nie syfią w pobliżu (od pilnowania dalej są ci co są dalej).
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-02, 20:41   

Kilka lat temu będąc na kempingu w Żninie chcieliśmy dowiedzieć skąd taka cena za prąd. Było to 17 zł za dobę. Pan kierownik oświadczył że zrobili bilans za zeszły rok i tak im wyszło. Głównie chodziło o kibiców z GB którzy przyjeżdżali na mecze żużla, i w swoich wielkich kamperach włączali jakieś urządzenia, że na kempingu wywalało korki. Kibice z wysp m.in robili sobie wielkie pranie, mieli pralki w kamperach, klimy, mikrofale, ogrzewanie podłogowe itp. Do dzisiaj nie rozumiem czemu Polacy mają płacić tak drogo za prąd. A znowu na kempingu w Tarnowie Cyganie zrobili sobie też wielkie pranie. Mieliśmy co oglądać, bo to wyglądało tak: kobiety w pralkach prały całe pościelowe - prześcieradła, poszwy, ręczniki, odzież i coś tam jeszcze. Potem na długich sznurkach suszyły to wszystko i wyglądało to jak Święto Morza. Zabawnie wyglądały np. ręczniki czy prześcieradła bo wisiało ich pięćdziesiąt szt. Takie bialutkie, równiutkie. Natomiast pan Cygan siedział na krześle na środku kempingu czytał gazetę i palił papierosa. Dzieci bawiły się i biegały po całym polu bawiąc się radośnie omijając świeżo powieszone pranko. Ale w Tarnowie prąd nie zdrożał, to taka ciekawostka. ;)
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2017-11-02, 21:16   

Taka ilość prania i do tego pralki, to wygląda jak biznes na kółkach :lol: Pozyskać używaną odzież itp. można prawie za darmo lub darmo w hurtowych ilościach, następnie ładnie wyprać i puścić to na nowym rynku :ok Przedsiębiorczość w najczystszej :wyszczerzony: postaci.
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-02, 21:25   

To są cyganie irlandcy którzy specjalizują się w budowie dróg i przekrętach przy tych budowach obecnie stoją też na olimpijskim we Wrocławiu
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2017-11-02, 21:26   

Są tacy co piorą na zlotach :haha: :haha: :haha:

IMG_20160828_121757.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 725,05 KB

IMG_20160828_121746.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 902,79 KB

_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-11-02, 22:21   

Samo życie :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2017-11-02, 22:47   

kimtop napisał/a:
Są tacy co piorą na zlotach :haha: :haha: :haha:


Jakoś ten kamperek dziwnie znajomy!!!
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***