Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przegląd techniczny zabudowy kampera
Autor Wiadomość
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-10, 12:20   

Co do wilgoci w kamperze to problem jest taki że nie każdy ma kampera na zimę pod domem ( z dostępem do prądu)i może wstawić tam pierdalnik do osuszenia powietrza.

Pochłaniacze wilgoci działaja ale pytanie jakie ilości wody w stosunku do tej która jest w zabudowie wyłapują.

Zastanawiam się tylko czy wykorzystując parę prostych zasad fizycznych można ulżyć zabudowie w nadmiarze wilgoci.

Swojego kamperka trzymam w namiocie w zimie ale jeśli pogoda pozwala raz na jakiś czas go "przewietrzam " i mimo tylu latek nic mi w nim nie wania.

Co do uszczelnienia kampera to mimo czytania tego forum kilka lat dopiero rozmowa z Andrzejem otworzyła mi oczy na temat trwałości uszczelniacza.

To że 10 la to górna granica zdatności uszczelniacza w zabudowie dowiedziałem się dopiero teraz.

Teraz wyjaśnię tylko po co założyłem ten wątek bo z rozmowy z Andrzejem wyszło że nie do końca jest to jasne.

Czeka mnie naprawa naprawy alkowy którą opisywałem rok temu w wątku o uszkodzonej alkowie.
W skrócie to miałem wgniotkę w blasze alkowy. Kamper był szczelny ale estetycznie było tak sobie. Chciałem sobie polepszyć :gwm i oddałem sprawę firmie do naprawy. Błędem było, że wcześniej na forum nie zapytałem się Was jak taki defekt naprawić tylko wstawiłem kampera do firmy myśląc radośnie, że będzie po sprawie.

Założono na dotychczasową blachę nowy arkusz blachy od początku (gdzie fabrycznie była zamocowana) nad przednią szybą kabiny do specjalnie zamontowanej w tym celu listwy na dachu. Pierwszy montaż opisywałem szeroko w tamtym wątku i nie ma potrzeby wracać do tego. Ostatecznie mocowanie blachy poprawiono i pod względem estetycznym zostałem zaspokojony. :-P

Napisałem wtedy że zobaczę jak sprawdzi się w praniu sposób naprawy który zaproponowała firma która ją popełniła. :) . Niesprawdził się.

Woda dostaje się gdzieś pewnie leci sobie pomiędzy blachami i zbiera się pod płytą pod łóżkiem w alkowie.

Skoro czeka mnie demontaż listew w alkowie i ponowna jej naprawa to postanowiłem nie popełniać błędu z przed roku i dlatego zapytałem się Was co można sprawdzić w całej zabudowie by wstawiając autko na warsztat zrobić co potrzeba.

Ponieważ wyszło że najlepiej w moim przypadku uszczelnić od nowa całego kampera to sprawa jest chyba wyjaśniona.

Dzięki za wszelkie info.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-11-10, 12:41   

jeśli jest możliwość podłączenia do 230V to poczytajcie o tym urządzeniu
https://wentsystem.com/pl/klimatyzator-przenosny-fral-supercool-fsc03-o-mocy-09-kw-osuszanie-do-25l-24h-gwarancja-3-lata-wysylka-gratis.html

skropliny można rurą na zewnątrz odprowadzać

mam tego frala i naprawdę daję radę, łapie takie ilości wilgoci z powietrza że nie do wiary :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***