Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupowanie kampera - moja kolejna strata czasu
Autor Wiadomość
krytom 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato 2,8JTD był 2,5D
Nazwa załogi: krysie
Dołączył: 06 Sty 2012
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2017-11-24, 16:24   

Dostałem zdjęcia najgorszych miejsc auta. M.in. alkowy na których lepiej widać te naklejki - są z komisu kamperów we Francji. Obok komisu jest również serwis zabudów. Wiązałem z tą naklejką nadzieję, że Francuzi sprzedali PO uszczelnieniu i stąd taki dobry stan pojazdu :haha:
Jak to się człowiek sam nakręca :-/ Nie będę już roztrząsał tego tematu ...
Zdjęcia sufitu nie dostałem...

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-11-28, 17:06   

No niestety przy zakupie kampera nie ma (chyba) możliwości zlecenia inspekcji. W zeszłym roku wpadło mi w oko jedno auto osobowe we Wrocławiu, kawał drogi. Zleciłem to firmie autotesto ale są i inne takie, nie żebym reklamował. Trzeba by zapytać czy mają może fachowców od kamperów (ale niestety wątpię).
Anyway: za ok 200 zł dostałem super szczegółowy raport o stanie auta, dużo bardzo szczegółowych zdjęć i dużo ciekawych opinii oglądającego auto. I werdykt: nie warto kupować. Zaoszczędziłem cały dzień, nerwy, paliwo. (więc w sumie wyszło na plus). Super usługa, będę korzystał. Bo więcej niż 100km nie warto po auto jechać.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krytom 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato 2,8JTD był 2,5D
Nazwa załogi: krysie
Dołączył: 06 Sty 2012
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2017-11-28, 23:01   

Ja poprosiłem do innego auta kolegę ze Szczecina. Diagnosta samochodowy, mechanik z powołania. Mechanicznie jestem pewien, że sprawdził dobrze. Ale zabudowę polecał, w dobrej wierze, jako w bardzo dobrym stanie. Bogu dzięki, że robił zdjęcia i przesłał mi je na WhatsApp (przechodzą w całkiem dobrej rozdzielczości). Po analizie nie pofatygowałem się aby sprawdzić auto osobiście. To też niezły sposób na wstępne rozpoznanie. Jeszcze lepiej by było aby zdjęcia przechodziły w czasie rzeczywistym i można byłoby poprosić wizytującego o konkretne ujęcia. Gdybym tak robił nie zrobiłbym ostatnich dwóch wycieczek po 600 - 700km zakończonych 3 minutowymi oględzinami :gwm
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-11-28, 23:44   

no to zapytam jeszcze raz bo może umknęło ...na pierwszej stronie tematu , 2 post dałem link , oglądałeś ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krytom 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato 2,8JTD był 2,5D
Nazwa załogi: krysie
Dołączył: 06 Sty 2012
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2017-11-29, 10:58   

Sprawdziłem, dzięki. Jednak ja mam mocno skonkretyzowane wymagania: dwa stoliki, łóżka piętrowe, alkowa lub łóżko opuszczane z przodu (integra), silnik z tych już trochę mocniejszych. Obecnie nie ma nadmiaru podaży takich aut w Polsce. Dramatycznie mi się nie śpieszy bo mam czym jeździć ale uświadomiłem sobie, że to co mam jest odrobinkę za małe dla mojej pięcioosobowej bandy, a szczególnie dla 3,5 latka, który nijak w deszczowe dni nie chce siedzieć w kamperze i czytać książek :haha: Przestrzeń jest potrzebna. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***