Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatność kartą za granicą
Autor Wiadomość
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-22, 22:20   

rakro1 napisał/a:
Kurs fatalny ale oczywiście nie dla Andrzeja627


Bogacze zawsze mają z górki. :-P A ja biedak szukam jakiejś, darmowej karty fizycznej Revoluta. W życiu nie dostanę. Biedni zawsze podwójnie są bici. I dobrze mi tak. :haha:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 338/145
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-22, 23:07   

samotny wilk napisał/a:
to jest screen z jakiejś publikacji wychwalającej Revoluta.

To jest https://www.revolut.com/pl-PL/nasz-cennik
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 338/145
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-22, 23:15   

rakro1 napisał/a:
będą pracować nad tym aby mieć w UE jakiś bank do przelewów bez opłat.

Teraz robisz przelew na konto na Litwie a nie w Wielkiej Brytanii.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 338/145
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-22, 23:19   

samotny wilk napisał/a:
szukam jakiejś, darmowej karty fizycznej Revoluta.

Karta jest darmowa. Płacisz za koszt przesyłki.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-22, 23:36   

Był taki program w revolucie, że dawali kasę za polecenie ich komuś. Może Cię ktoś polecić Revolutovi i odda Ci pieniądze. Akurat mogłoby być na opłatę za przesyłkę karty.
Nie wiedziałem, że mają już jakiś bank litewski. Na Litwie są oni zarejestrowani i stamtąd mają licencję bankową.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 338/145
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-22, 23:40   

rakro1 napisał/a:
Kurs fatalny ale oczywiście nie dla Andrzeja627

Polska emerytura przychodzi coraz niższa. Lepiej byłoby dostawać w złotówkach na konto Revoluta. :spoko

Dzisiejszy kurs wymiany: 1EUR 4,55PLN. A PKO wymienia moją emeryturę tak: :(
Cytat:
ZA KWIECIEN 2021 KURS 1EUR 4,692800PLN
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-22, 23:41   

Mam w telefonie informację, że za polecenie komuś revoluta kto założy konto i wykona kartą trzy transakcje dostanę 160 pln. Może wart oaby ktoś Ci polecił i oddał kasę??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 338/145
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-22, 23:55   

rakro1 napisał/a:
za polecenie komuś revoluta kto założy konto i wykona kartą trzy transakcje dostanę 160 pln

Mnie za to samo chcą zapłacić 37€. Trzeba się pośpieszyć, bo te 3 transakcje muszą być zrobione do 13 maja.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-23, 09:58   

andrzej627 napisał/a:
To jest https://www.revolut.com/pl-PL/nasz-cennik

To jest strona internetowa Revoluta, a nie aplikacja.
Aplikację trzeba dopiero pobrać na telefon (przycisk "Pobierz aplikację" w prawym górnym rogu ekranu). Już po pobraniu na ekranie smartfona jest zupełnie inny układ graficzny.

Na tej stronie www wszystko jest pięknie opisane. Jednak w realu jest zupełnie inaczej.

Strona www Revolut.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 84,4 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-23, 10:30   

andrzej627 napisał/a:
Karta jest darmowa. Płacisz za koszt przesyłki.
To jest oczywiste. Zapoznałem się z regulaminem na stronie www Revoluta.

A może popełniłem błąd, polegający na tym, że najpierw uzyskałem kartę wirtualną? Ta działa bez uwag. Potem chciałem zamówić standardową kartę, fizyczną. Nie mam już dla mnie takiej możliwości. Proponowane są jedynie różne rodzaje kart płatnych. :shock:
W takim układzie (bez karty fizycznej) przydatność Revoluta jest ograniczona.
Będę mógł płacić telefonem i za zakupy w necie.
Niestety nie wypłacę waluty z bankomatu? :mrgreen:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/283
Skąd: Snochowice
  Wysłany: 2021-04-23, 14:29   

samotny wilk napisał/a:
andrzej627 napisał/a:
Karta jest darmowa. Płacisz za koszt przesyłki.
To jest oczywiste. Zapoznałem się z regulaminem na stronie www Revoluta.

A może popełniłem błąd, polegający na tym, że najpierw uzyskałem kartę wirtualną? Ta działa bez uwag. Potem chciałem zamówić standardową kartę, fizyczną. Nie mam już dla mnie takiej możliwości. Proponowane są jedynie różne rodzaje kart płatnych. :shock:
W takim układzie (bez karty fizycznej) przydatność Revoluta jest ograniczona.
Będę mógł płacić telefonem i za zakupy w necie.
Niestety nie wypłacę waluty z bankomatu? :mrgreen:


Da się żyć z tylko virtualnym Revolutem.

Korzystam TYLKO z kart Revoluta i Curve. Polskie karty służą tylko do zasilenia Revoluta ewentualnie jeżeli trzeba wykonać ileś transakcji z uwagi na bezpłatność z banku wydającego - to płacę z nich za pomocą Curve.

Revolut nie ma polskiego numeru rachunku, jedynie litewski. Zasilenie Revoluta możesz zrobić na dwa sposoby - przelew na Litwę bądź doładowanie z polskiej karty. Szybko i bezpłatnie. Jeżeli masz tylko wirtualnego Revoluta - załóż rachunek w Curve. Przyślą Ci ją w ciągu dwóch tygodni do domu, za darmo. W aplikacji w telefonie podłączasz do karty Curve swoje karty - wirtualnego Revoluta i inne z polskich banków. A potem stojąc w kolejce do kasy w bierdonce możesz wybrać w aplikacji czy płacąc kartą Curve zapłącisz wirtualnym Revolutem, mBankiem, PKO, ING czy co tam podepniesz.

Co ciekawe - nie da się do Curve podpiąć karty żony - inne dane na karcie i wywala. Tylko karty na to samo imię i nazwisko.

O kursach wymiany walut Revolut, Curve - kontra polskie banki nie będę nawet pisał.

Bankomaty - w Revolucie masz 200 euro miesięcznie gratis i to nie wszystkie bankomaty (santander działa); w Curve masz 200 funtów (też santander) ale dziennie.
Jak przeżucisz 50tys przez Curve czy to transakcje, czy bankomaty (osobne limity) mogą poprosić o dowód osobisty.

Przypomni Ci się, że za transakcje mBankiem na BP jest cashback a Ty już zapłaciłeś Curve-m z Revoluta - zaglądasz do aplikacji i cofasz transakcję :shock: Tzn. wybierasz transakcję i zmieniasz kartę, którą zapłaciłeś na ten przysłowiowy mBank. Zabiera Ci kasę z mBanku i liczy się cashback z BP a kasa pierwotnie zabrana z Revoluta w ciągu kilku dni wraca na kartę Revoluta.

Co tu jeszcze napisać. Trzy miesiące cashbacku w trzech wybranych sklepach - np BP HM Lidl. W Curve darmowym. W płatnym cały czas jest cashback.

Gdybyś się chciał skusić na Curve - rejestrując się z tego linku - albo wpisując kod promocyjny DGQVAG9N przy rejestracji - dostaniesz od Curve 5 funtów po pierwszej transakcji.

9ab211ea-6b6a-47e9-9166-56e447b38068.jpg
kwietniowe transakcje wirtualnym Revolutem
Plik ściągnięto 20 raz(y) 61,2 KB

_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-23, 17:03   

Brodacz77, dzięki bardzo za wszelakie wyjaśnienia. Masz to w małym paluszku. :bigok Ja z Revolutem zacząłem dopiero wczoraj wieczorem. Byłem trochę wściekły na Revoluta, bo nie moglem zamówić darmowej karty fizycznej. Wczoraj 2 razy odinstalowywałem i ponownie instalowałem apkę. Nic to nie dawało. O dziwo dziś zrobiłem to ponownie 3 razy. I co? Za 3 razem wszystko pięknie zadziałało. :szeroki_usmiech Już bez problemu zamówiłem fizyczną kartę Revolut. Ma być dostarczona 4 maja br. Od razu z rku Revolut pobrano 27.99 zł.
To musiał być jakiś błąd systemowy.
A już miałem rezygnować z tej karty. Ale, skoro wszystko "samo" się naprawiło, to niech będzie ta kolejna karta w portfelu. :mrgreen:
W rezultacie będę korzystał z obu kart:
- wirtualnej (zakupy online),
- karty standardowej, fizycznej.
Dobrze, że Revolut w swoim wachlarzu walut ma i tę, która będzie mnie interesować na okres jesieni i zimy 2021/2022 - Peso kolumbijskie COP. Teraz Kolumbia mi w głowie. :ok

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi. Wypij se, na zdrowie. :piwo:
:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-24, 11:09   

Wszyscy chwalą tego Revoluta. Zatem i ja zerknąłem na aktualne kursy Euro do różnych źródeł:
1. Onet.pl 4.5649 zł
2. ING 4.7280 zł
3. Revolut 4.5042 zł
4. Walutomat 4.5720 zł
5. Śr. kurs kantorowy 4.5570 zł

A ten mój bank ING, już chyba nie będzie mój. Pewnie go odlubię. :szeroki_usmiech

Powiem krótko: jest dobrze. :lol:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/283
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2021-04-24, 12:13   

samotny wilk napisał/a:
Wszyscy chwalą tego Revoluta. Zatem i ja zerknąłem na aktualne kursy Euro do różnych źródeł:
1. Onet.pl 4.5649 zł
2. ING 4.7280 zł
3. Revolut 4.5042 zł
4. Walutomat 4.5720 zł
5. Śr. kurs kantorowy 4.5570 zł

A ten mój bank ING, już chyba nie będzie mój. Pewnie go odlubię. :szeroki_usmiech

Powiem krótko: jest dobrze. :lol:


Weź jeszcze poprawkę, że jest weekend i Revolut zamraża kurs i pobiera w sobotę i niedzielę czasu brytyjskiego prowizję 1% za wymianę walut. Sprawdziłem teraz - kurs który wymieniłeś - za tyle sprzedałbyś Euro w tej chwili. Gdybyś chciał kupić Euro - zapłaciłbyś teraz 4,6084zł. Średni kurs na chwilę obecną wyjdzie 4,5563zł. Na pewno lepiej to wygląda niż w ING.
Gdybyś chciał wczoraj - piątek o 17:00 kupić euro, przed weekendem zapłaciłbyś za 1 euro - 4,5655zł.

Przy większej ilości wymian pamiętaj, że jest 5000zł bezpłatnego limitu, potem 0,5% prowizji, chyba że wybierzesz plan płatny - minimum premium - tam nie ma już limitu wymian.

Dalej polecę Ci jako uzupełnienie Revoluta kartę Curve.
Nie napisałem wcześniej a może nie drążyłeś zasady działania Curve. Tam nie wpłacasz żadnych pieniędzy. Nie przetrzymują żadnej Twojej kasy. W momencie transakcji kartą Curve - ściągają z Twojej ustawionej w aplikacji karty visa/mastercard debetowa/kredytowa kwotę danej transakcji.
Możesz ustawić jako kartę płatniczą w aplikacji kartę kredytową a Curvem wypłacić gotówkę z bankomatu. Wystawca karty kredytowej widzi transakcję płatniczą kartą i nie pobiera prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu. To taka ciekawostka.
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-24, 12:28   

Brodacz77 napisał/a:
Weź jeszcze poprawkę, że jest weekend i Revolut zamraża kurs i pobiera w sobotę i niedzielę czasu brytyjskiego prowizję 1% za wymianę walut.


Tak, tak - wiem o tym. Zrobiłem jedynie takie teoretyczne sprawdzenie kursu w stosunku do innych sprzedawców. Co by nie powiedzieć kurs w Revolut wychodzi najlepiej. Nawet lepiej niż w IK kantorze Internetowym, z którego korzystałem dotychczas.
Moje ING poszło w odstawkę. :-P

Ta opcja Curve wydaje się b.interesująca. Muszę ją przeanalizować, rozgryźć niejako. A potem zobaczymy?
W dalszą drogę, tak poza UE wybieram się dopiero na jesieni 2021 r. Wcześniejsze podróże będą w ramach UE. A tam dominuje E. :spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***