Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatność kartą za granicą
Autor Wiadomość
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-04-27, 15:01   

samotny wilk napisał/a:
jak zasilasz ten swój r-k w Euro

mam zwykłe standardowe konto w mBanku + kartę do niego
W rachunku mam drugi - w euro który jest zasilany z konta złotówkowego jeżeli jest potrzeba wykonania przelewu w euro do UE. Operacje pomiędzy rachunkami są bezpłatne a rozliczane po kursie międzybankowym.
Przy reszcie operacji typu kibelek, paliwo, jakieś żarełko po drodze (jak ja tam raz, 2x max bywam w roku za granicą) płacę w/w kartą rozliczaną w złotówkach. Z całego wyjazdu jak tak teraz patrzę, pi x oko uzbierało się 30zł prowizji za przewalutowania z tym że największa 24zł to była za tankowanie się do pełna i rachunek 82 euro. Gdybym te same 100 euro kupił gdzieś po drodze w kantorze i tak bym te 12zł zapłacił tyt. marży pośrednika czyli raptem 12zł drożej.
Jak pisałem: przy jedno razowej akcji - moim zdaniem - nie warto się paprać w jakieś dodatkowe rachunki. Gdybym to robił częściej, wydawał więcej, jak tu już ktoś napisał - wystarczy karta płatnicza do rachunku w Euro i jest taniej.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-27, 20:20   

Piasek1 - wybacz, ale piszesz bzdury i chyba faktycznie trzeba dać sobie spokój z tym tematem. Nie posuwamy się do przodu. Wręcz przeciwnie.
"Tak na prawdę tym co przemawia za "revolutami" itp systemami płatniczymi jest bezpieczeństwo fizyczne karty. W razie zgubienia czy kradzieży stracimy co najwyżej tyle ile mieliśmy na tym rachunku (nie ryzykujemy wyczyszczeniem konta głównego w naszym polskim banku) no i zawsze zostaje nam jeszcze główna polska karta płatnicza na której przeżyjemy do czasu otrzymania kolejnej karty "revo"..." - Karta Revoluta jest tak samo bezpieczna jak z innego, krajowego rachunku i nie ma powodu aby przetrzymywać na niej jakieś abstrakcyjnie niskie kwoty. Jaka różnica ? Otóż obsługę karty revolut masz w telefonie i z tego poziomu możesz uruchamiać transakcje zbliżeniowe, zmieniać limity transakcji, uruchamiać wirtualne transakcje kartą o zmiennym numerze karty, błyskawicznie przelewać pieniądze znajomym i najważniejsze, to o czym piszesz - błyskawicznie zablokować kartę. Spróbuj dodzwonić się do swojego krajowego banku, na infolinię i spróbuj zablokować kartę. Ile czasu to zajmie? Oczywiście zakładając, że masz wklepany w telefonie numer do swojego banku.
Gdy kolega pyta jak zasilasz swoje walutowe konto nawet nie próbujesz zrozumieć sensu pytania. Wpłacasz złotówki i co dalej się dzieje ?? Św. Mikołaj wkracza??? Wymieniasz nie tak drobne kwoty po kursie bankowym. To nie są drobiazgi jak sugerujesz. Jakie dystanse za granicą pokonujesz i zakładając potrzebą tankowania paliwa a nie deszczówki jakie za to ponosisz opłaty??? Bo chyba nie 24 pln za tankowanie do pełna???? Nawet w Bangladeszu paliwo musi być droższe.
To jest Twoja sprawa ale temat jest dla chętnych/pojętnych. I wybacz złośliwości ale nie dajesz możliwości łagodniejszej reakcji.
I to wcale nie chodzi o wysiłek i kłopoty. Nie namawiam zbierania butelek czy makulatury. Revolut to jedna z wielu, jak wydaje się optymalnych możliwości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-04-27, 20:33   

W tym temacie merytorycznie wszystko zostało powiedziane. Kto chciał to przekonał się do Revoluta. Kto ma inne doświadczenia pozostanie przy swoim. Nie warto się denerwować i polemizować w nieskończoność.
Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-04-27, 21:12   

rakro1 napisał/a:
Bo chyba nie 24 pln za tankowanie do pełna????

a co ja właśnie napisałem ?
A zapomniałem że to ja jestem z tych niepojętnych...
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej1 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato Elliot Van P
Nazwa załogi: Teresa i Andrzej
Dołączył: 21 Kwi 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2021-04-27, 21:45   

Główna siedziba Revolut jest w UE na Litwie !
_________________
www.ajeziorowski.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-04-28, 00:44   

rakro1 napisał/a:
Jakie dystanse za granicą pokonujesz i zakładając potrzebą tankowania paliwa a nie deszczówki jakie za to ponosisz opłaty??? Bo chyba nie 24 pln za tankowanie do pełna???? Nawet w Bangladeszu paliwo musi być droższe.
rakro1 wrzucasz trochę niesłusznie Piaskowi - to jest absolutnie prosto zrozumiałe
Piasek1 napisał/a:
uzbierało się 30zł prowizji za przewalutowania z tym że największa 24zł to była za tankowanie się do pełna i rachunek 82 euro.
24 ciaki to prowizja od przewalutowania a nie Bangladeszowa kasa za paliwo :haha: ,
Piasek1 - napisałeś to trochę jednak po polskawemu :haha:
Ale jednak zachęcam chciejcie się Koledzy zrozumieć

Pozostałe argumenty jak wygoda i bezpieczeństwo ok - rakro1 wg mnie masz racje są sensowne zakładając że dzisiaj na revo zasilasz tylko np. kwotę co będzie potrzebna na jutro -
Ryzyko zagubienia czy kradzieży jest takie samo dla Revo i bankowej więc aby mieć podobne bezpieczeństwo na karcie bankowej trzeba by ustalać sobie b. niski limit a to nie jest wygodne i tu uważam że to jest zasadniczy plus i Revo jest górą. Numer do zastrzezenia zwykle mam w telefonie wiec nie problem - gorzej natomiast jak dźwigna mi i telefon i karty - wtedy robi się dość spory ból bo cienko z zastrzeżeniem a złodziejaszek doi - ale też nie tragizujmy zblizeniowo bez pina to tez nie wydoi jakichś obłędnych sum. Przecież mamy przepis że po 5-ciu zbliżeniowych musi byc transakcja z pinem
Natomiast koszty można spoko policzyć co tańsze ale trzeba by zasymulować tę samą kwotę wydatków w podobnym czasie - tu nie ma się co spierać - liczby nie kłamią :) Ale jednak też mi sie wydaje że Revo tu wygra
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-28, 09:21   

Piasek1 - no jasne, nie zrozumiałem, przepraszam :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-11-19, 01:45   

Całkiem niedawno, bo na początku listopada znowu wyskoczyłem se na kilka dni do Lwowa.
Jednym z warunków wjazdu do Ukrainy jest teraz posiadanie stosownego ubezpieczenia zdrowotnego.
Znalazłem takowe i opłacałem je drogą internetową. Tym razem postanowiłem wykorzystać kartę Revolut.
Za 5 dni ubezpieczenia wyliczono mi kwotę 28.69 UAH, tj. 4.37 PLN.
Jak się okazało to był bardzo dobry przelicznik, bo 1 UAH wyniosła 0.1523 zł. Jednym słowem 1 zł kosztował tylko 6.56 UAH.
Płatność internetowa Revolutem w walucie UAH była zatem bardzo korzystna. Dodam, że Revolut nie ma w swoim portfelu waluty ukraińskiej UAH, a pomimo to płacić kartą można i wychodzi to bardzo korzystnie. Za wymianę Revolut pobrał mi aż 0.04 PLN :mrgreen: Ale mocno nie zbiedniałem, chyba. :wyszczerzony:
Potem postanowiłem dokonać płatności kartą Revolut w ukraińskim sklepie. I tu kurs UAH wyszedł już mniej korzystnie, bo 6.41 UAH za 1 PLN.
Kolejne należności regulowałem już gotówka z pominięciem karty Revolut. W kantorze na Rynku za 100 PLN można było otrzymać 650 UAH.
I to by było na tyle z tym Revolutem na Ukrainie. :-P

Kurs wymiany PLN ma UAH.jpg
100 PLN = 650 UAH w jednym z kantorów przy lwowskim rynku.
Plik ściągnięto 5 raz(y) 131,27 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-11-19, 09:30   

Złotówka słabnie, nawet w stosunku do waluty ukraińskiej. Miesięczny wykres kursu wg aplikacji XE.

IMG_20211119_092348.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 131,16 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-11-19, 09:52   

andrzej627 napisał/a:
Złotówka słabnie

To prawda. I końca nie widać.
Nie trudno zauważyć, że przy każdym kryzysie PLN traci na swojej wartości.
Przed chwilą zerknąłem w Revolut na kursy UAH i Euro. Nie wygląda to dobrze, niestety. :gwm

Najkorzystniej jest jednak już na miejscu (na Ukrainie) wymienić PLN na Hrywny. Kantorów tam przy rynku i w okolicach opery nie brakuje. I tak zrobiłem. :spoko

Screenshot_20211119-094309_Revolut.jpg
Słabo to wychodzi.
Plik ściągnięto 8 raz(y) 95,45 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-11-19, 14:39   

czytam i nadziwić się nie mogę! Przeliczniki, kursy, bezpieczeństwo! Ło matko! A ileż to zyskasz jeden z drugim jak wydasz kilkaset euro lub kilka tysięcy hrywien??? Jeżdżę sporo po świecie i zawsze nam 3 różne te same od lat karty i nigdy mnie bank nie orżnął bardziej niż kantor na miejscu. Zaś jeśli chodzi o bezpieczeństwo to za parę zeta na rok mam te karty ubezpieczone a dodatkowo jak to miało miejsce kilka lat temu w Stanach bank odpowiada za kradzieże kasy z mojego konta. Wypłukano mi ok 9k PLN i to bank wykrył niezbyt do mnie pasujące transakcje i sam zablokował kartę powiadamiając mnie w środku nocy. Było oczywiście kilka niedogodności jak jakieś zgłoszenie i zeznanie na policji czy wizyta w macierzystym oddziale ale na tym koniec. Pieniążki wróciły na moje konto!!! O co więc chodzi w tej dyskusji. O 2 złote???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-19, 18:58   

JanusS - "jeśli nie schylasz się po drobne nie dojdziesz do dużych pieniędzy" - ja tego przysłowia nie wymyśliłem. Już samo to, że od trzech lat trzymasz się tych samych banków potwierdza Twoje lekkie podejście do pieniędzy. Banki prześcigają się w zdobywaniu klientów i co rusz wymyślają promocje dla nowych klientów.
Nikt nie napisał, że Ty osobiście powinieneś mieć Revoluta. I nikt nie ma prawa napisać źle o Tobie z tego powodu, że nie chcesz z niego korzystać. To forum jest po to abyśmy wyrażali swoje zdanie i nie ma gwarancji i powodów, że ktokolwiek będzie nas naśladował.
Czy sprawa dotyczy kwoty, którą podałeś ? 2pln?? Nie zrozumiałeś chyba :-/ .
Pozdrawiam ciepło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-11-19, 21:50   

JanusS napisał/a:
czytam i nadziwić się nie mogę!.............O co więc chodzi w tej dyskusji. O 2 złote???

Mnie np.o wygodę za..2zł :chytry Otwarłem konto i jestem :yay: ..a co tam będę sobie żałował :diabelski_usmiech
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-09-05, 19:58   

:?: :?:
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2022-09-08, 20:08, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-09-06, 10:25   

Wczoraj zaprosilismy wnuczke na obiad, wydałem ponad 100zl wszyscy sie porzygali i już zaoszczędziłem. Jeszcze kelnerce zostawiłem dychę. Za karte w Eu opłacam ok O,3 Eu miesięcznie. Chyba zbankrutuję.
A, jeszce po tym obiedzie muszę opóżnić wyjad kamperowy o 1 dzień z uwagi na samopoczucie. :chacha2
No i jeszcze opłaciłem assistans na rok 650zł z którego nigdy nie skorzystałem. No w dodatku mam karte Acsi chyba 16 eu nawet nie wypełnioną , pewnie przepadnie.Zaraz, ile na tych przelicznikach mozna zaoszczedzic? :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***