Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klejenie scian sandwich
Autor Wiadomość
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-05, 21:56   

Wlodo,mam zamiar podeprzeć i nawet więcej,mam zamiar wyciąć dach i zrobic przejście do kabiny mieszkalnej.i wtedy to oprę na jakimś solidnym podparciu.i dlatego niedroga baza na spód,bo ciąć nie będzie szkoda.Ale warunek jeden,kabina ma być ściągana i demontowalna i z możliwością jej
montażu na każdym innym pickupie
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-06, 17:23   

Ja kanapki robię sam, ja decyduje gdzie wzmocnić a gdzie odpuścić
Możesz kupić izotermę i wykorzystać poszycia
Z tą dziurą w dachu to odpuść.

poz
Tolo
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-06, 18:07   

W dachu mogę odpuścić,ale.tylna szybA wypada i przejście być musi,jeździ z nami owczarek podhalański i musi mieć gdzie leżeć,bo w aucie ciasno,wróciliśmy ,mój Chińczyk przejechał około 1000 km od czwartku,jeździ,skręca hamuje,nawet do 160 go rozpędziłem ,ale na założonych MT kach to hardcore,zachowuje się nad wyraz przewidywalnie,a wjechał w teren dalej niż mój jeep.I WYJECHAŁ!
Więc przejście musi być z jeszcze jednego powodu,normalnie jak słyszę siusiu od mojego pięciolatka to....
W kanperze wstawał i szedł na tył ,teraz 3 razy musiałem pobocze łapać,od razu wysiadał pies,masakra jakaś,musi być przejście i juz
Resory z tyłu to.takie.se.rozwiazanie,o ile w ducaciaku nie mam ztym problemu to tu pusta paka podskakuje jak glupia

4x4camper,sam robisz kanapki to spoko,taki twoj profil działalności,dom sobie też sam buduje( znaczy moje chłopaki,bo nie myślę że sam laminat z styrodurem składasz),taki mój profil działalności.a sandwicha kupię i to kupię tego bo jak go z zewnątrz przelece całego mata z żywicą to powinien być spoko.Namiary na tanią sklejkę w obustronnym kolorze podrzuci ktos?Bo jak nie to z budowlanej zrobię i okleje
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-06, 19:07   

Oferty używanej izotermy mnie nie przekonują,badziew pogięty i zniszczony,za 40m2 nowej płyty zapłacę 2800netto,więc taniej się faktycznie nie da,boję się tylko żeby te 25mm styroduru nie było zbyt mało,ramę pod spodem wypełnię dodatkowym styrodurem 3cm między profilami ,ścianę łazienki wewnątrz z powodu wagi i szczelności tego materiału chce też z sandwicha.pomysla mam takiego żeby podwyższyć brodzik i wejście do toalety na jakieś 15 cm i ta przestrzeń bezpośrednio pod brodzikiem wykorzystać jako zbiornik wody szarej.szerokie na 80 cm,długie na jakiś metr to jak dam 13 wyżej to mam zbiornik 100 litrów szarej,spust z brodzika bezpośrednio w zbiornik,spust z umywalki za pomocą pompy od pralki,tak mam teraz w ducaciaku i pompa się sprawdza.zbiornik wyłożę mata i żywica to będzie szczelny i na to brodzik,w środku podpory żeby się brodzik nie załamał,niestety oddzielnego prysznica się nie da,ale będę kombinował z roletami żeby odcinac ubikacje od prysznica,ciepła woda z piecyka gazowego,piec w oddzielnej komorze z wentylacja w bok auta więc się nikt nie potruje,woda biała w szafkę pod zlew,butla ?
Mam miejsce na ramię auta,pod kontenerem,można by szybko złączkę ciśnieniowa zastosować(oczywiście że nie dedykowana bo kosztuje miliony,wystarczy zwykła od węży do kompresorów),kontener rzadko będzie zrzucany a jak już to pojedziemy se autem i wtedy nikt gotować w nim nie bedzie
Z rzeczy które muszę skombinować i proszę o jakieś sprawdzone namiary to tak jak pisałem

Okna
Toaleta c200 lub c250
Kuchnia uzywka ze zlewem,wąska najlepiej
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-10-06, 19:09   

No proszę, a ja zjechałem dzisiaj 150km Hiluxem i stwierdziłem - można to auto na prawdę polubić. Biorę w przyszłym miesiącu (lub grudniu - zależy od promocji końcorocznych) w leasing i też się zabieram do klejenia kabiny. Z tym, że kompletnie inaczej :) .
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-06, 19:25   

Koder,to jak będzie potrzeba to mam magazyn na Chorzowie długi na 15 m szeroki na 5 i wysoki że tir wchodzi,jak będziesz chciał to miejsce mogę udostepnic
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-10-06, 19:48   

Rewelacja, na pewno się odezwę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-10, 08:13   

Koder masz merytoryczną odpowiedź




Na filmiku widać jak odrywam laminat poliestrowy z płyty Cosmo.Poliester to Polimale z Sarzyny

Każdy sandwich który kosztuje mniej niż 100 euro/m2 nie nadaje się na ściany zewnętrzne

poz
Tolo
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2019-10-10, 10:30   

Nie wiem czy dobrze widzę ale z pod poliestrowego laminatu prześwitują napisy Cosmo i inny nadruk naniesiony na folię ochronną płyty warstwowej, folię którą trzeba zdjąć. Czyżbyś laminował z folią ochronną? Powierzchnię do laminowania raczej trzeba jakoś wcześniej przygotować, zmatować, odtłuścić. No chyba, że oderwałeś razem z kawałkiem płyty warstwowej. Trudno z tego filmu coś dokładnie zobaczyć ocenić. Napisz proszę co od czego się oderwało.
:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-10, 11:29   

no comment
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2019-10-10, 11:42   

4x4camper napisał/a:
no comment


dzięki
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-10, 20:04   

To h..j,dołożę se kuntowniki z amelinium,ale tego się nie pomaluje....

A na poważnie boję się bardziej przełamania łóżka na alkowie,jak ja wzmocnić od spodu,chyba że od środka zrobię stelaż ameliniowy i pociągnę boki stelaża po ścianie w kierunku drzwi i podparcie pod dach i w ramę
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-10, 20:08   

A tak na poważnie to dzisiaj w moim pickupie odkryłem ,że chiniole włożyli mi reduktor Borg Warnera !i to nie podrobe a oryginał,razem ze sterownikiem.Na razie bawię się nim ,ale pomimo.szdserych chęci nie udało mi się go zakopać,przejeżdża tam gdzie mój 2cx(koparka) musiała se łyżka pomoc.wiec jestem pod dużym wrażeniem.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-10, 20:36   

Blachę aluminiowa ryflowana w rozmiarze 160 cm na 110 cm ,przygarnę za duzego Jaska :lol:
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrul
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato-Adria(była) Iveco 4x4 w budowie
Dołączył: 23 Mar 2013
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Fidlin/Gdańsk
Wysłany: 2019-10-11, 08:36   

A wie ktoś ile z grubsza kosztuje płyta +/- 20mm z Przasnysza? O rząd wielkości mi chodzi. 100-200-500zl?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***