Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Benimar Tessoro 442 NK - dlaczego padło na niego
Autor Wiadomość
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-10, 09:12   

ZEUS napisał/a:
marcincin napisał/a:
(przestałem stresować się gazem)

kuchenka i lodówka również bez gazu?


Używanie gazu mnie nie stresuje - stresuje mnie możliwość jego braku - w poprzednim kamperze brałem na wyjazdy zimowe trzy butle 11'tki - teraz mam jedną obsługującą kuchenkę, lodówkę i grzanie ciepłej wody i dbam o to, aby stawać na kempingu/spellplatzu/parkingu z w miarę zatankowanym zbiornikiem i tyle.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-02-10, 11:19   

Ja też mam fabrycznie zamontowane webasto +lodówka na 12 + kupuje teraz GazBank i dokładam jeszcze 130 solar bo mam 130 + LiFePo4 https://www.carbonzorro.c...sbank-cylinders Dzwoniłem do Poznania i mają butle z wężem do tankowania na CPN
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-10, 11:41   

andi at napisał/a:
Ja też mam fabrycznie zamontowane webasto +lodówka na 12 + kupuje teraz GazBank i dokładam jeszcze 130 solar bo mam 130 + LiFePo4 https://www.carbonzorro.c...sbank-cylinders Dzwoniłem do Poznania i mają butle z wężem do tankowania na CPN

nie wiem jak w innych krajach EU ale w Polsce tankowanie tej butli na stacjach jest zabronione ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2020-02-10, 12:55   

suzu4x4 napisał/a:
nie wiem jak w innych krajach EU ale w Polsce tankowanie tej butli na stacjach jest zabronione


Trzeba być szybszym niż obsługa stacji :szeroki_usmiech
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2020-02-10, 13:29   

Cytat:
Używanie gazu mnie nie stresuje - stresuje mnie możliwość jego braku

to niestety częsty powód "niepokoju" wielu kamperowiczów...🤔 (mam podobnie)🤪 też wolałbym Webasto, miałem w dwóch kamperach, przy dalekich podróżach daje większą niezależność
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2020-02-10, 21:35   

Otrzymałem zapytanie na priv o system pakowania w pojemniki z ikei - wrzucam fotki jak to wygląda u mnie - może komuś się przyda - na zdjęciach 4 pudła - zazwyczaj nam to wystarcza (piąte zmieści się w poprzek). Na górny poziom (2) wkładamy rzeczy lekkie. Aby dostać się do poziomu dolnego przekładam górne pudło na pudło na trzeci poziom i sięgam po to co jest w danej chwili potrzebne - wszystko to bez wychodzenia na zewnątrz. Pudła stoją na podwyższeniu, które jest wsparte bezpośrednio na fabrycznej ramie pojazdu.

pudla1.jpg
Cztery pudła w układzie 2/2
Plik ściągnięto 8 raz(y) 49,95 KB

pudla2.jpg
Dostęp do pudeł z wnętrza
Plik ściągnięto 6 raz(y) 90,03 KB

IMG_20200210_203353124.jpg
Garaż z wnętrza
Plik ściągnięto 3 raz(y) 47,44 KB

IMG_20200210_203608792.jpg
Cały garaż
Plik ściągnięto 6 raz(y) 55,69 KB

_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-10, 21:48   

I jeszcze jeden patent - zasłona zimowa kabiny. Uszyliśmy (zleciliśmy uszycie) z grubego materiału zasłony o wy miarach 180x350. Sprawdziła się na tegorocznym wyjeździe. Zasłona na zdjęciu nie jest dobrze naciągnięta - to było zdjęcie poglądowe dla żony jak ją przymierzałem pierwszy raz. W normalnym użytkowaniu nie ma takich falbanek jak na załączonym zdjęciu. Docelowo pewnie zakupię profesjonalną osłonę zewnętrzną na okna, drzwi i komorę silnika. Ta zasłona sprawdza się na krótkich postojach - jednorazowy nocleg pod stokiem, czy nocleg gdzieś w drodze.

zaslona.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 56,39 KB

_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arti33 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Elnagh T-Loft 450 3.0L 180KM Automat
Nazwa załogi: Artuś
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2020-02-10, 21:57   

Ja mam taką oryginalną zasłonę , też z grubego materiału, na szynie.
Po środku mam rzep ,który ułatwia dostęp do deski i np. włączenia radia na postoju.
Taka zasłona na zimowych wyjazdach jest bardzo potrzebna.
_________________
Caravanig to wolność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-10, 22:00   

co do zewnętrznej maty termicznej to mogę potwierdzić jej skuteczność w zimowym karawaningu.
Przed zakupem byłem trochę sceptycznie nastawiony, myślałem że to wymysł niemieckich emerytów i mata niewiele daje.
Myliłem się.
Bez maty różnica pomiędzy sypialnią a kabiną wynosiła nawet 3-4 stopnie . Z matą był tylko jeden stopień różnicy :!:
Ponadto z matą odpadł całkowicie problem skraplania się wody na przednich szybach, szyby przestały parować .

PS. Marcin jak wytrzymałość tych pojemników ? trzymasz w nich ubrania czy też techniczne rzeczy ? ja używam skrzynek z Castoramy ale naradzie tylko na techniczne rzeczy i zastanawiam się nad szybkim transferem ciuchów i rzeczy osobistych , rozważam też niebieskie miękkie torby z ikei na ciuchy :roll:

20200111_154455_resized.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 184,23 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arti33 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Elnagh T-Loft 450 3.0L 180KM Automat
Nazwa załogi: Artuś
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2020-02-10, 22:09   

Ja używam skrzynek z JYSK , też przezroczystych , które dodatkowo są zamykane po bokach.
Mam ich 7szt, każda ma swoje miejsce i zastosowanie.
_________________
Caravanig to wolność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-02-10, 22:09   

Ja dzisiaj kupiłem w Castoramie 2 szt.na próbę :-/ i tak zastanawiałem się jak je rozmieścić..mają jeszcze takie niby obrotowe ale o mniejszej pojemności
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-10, 22:14   

Pudełka z ikei są wytrzymałe spokojnie można całkiem ciężkie pudło postawić na drugim (choć oczywiście staram się najcięższe rzeczy pakować jak najniżej) - w jednym pudle trzymam narzędzia, złączki, saperkę, lejek, itp. Pozostałe to w zależności od wyjazdu np. jedzenie, które nie mieści się w lodówce, drobne sprzęty sportowe które dzięki temu nie rozchodzą się po garażu. Ubrania trzymamy w torbach elastycznych z expresami - trochę mniejsze od nebieskich z ikei - są węższe, ale wyższe - dwie takie torby idealnie wchodzą na spód naszej szafy. Zimowe ubrania, których jest dużo pakujemy w przezroczyste torby na pościel/poduszki (także z ikei) i wozimy w garażu. Torby z zimowymi ubraniami przechodzą przez "otwór komunikacyjny" - sięgamy po nie bez wychodzenia.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-10, 22:53   

to ja podobnie pakuje jeśli chodzi o skrzynki, te z castoramy mam sprawdzone od kilku lat, woziłem je w przyczepie ;)

z ciuchami na razie pakujemy się do zwykłych miękkich toreb podróżnych ale myślę nad zmianą nawet na małe skrzynki żeby mieć więcej "na widoku" :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-11, 13:47   

Tak sobie taktycznie poobserwuję temat, bo to prawie dokładnie ta droga którą zamierzam podążyć... :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-02-11, 15:17   

suzu4x4 napisał/a:
andi at napisał/a:
Ja też mam fabrycznie zamontowane webasto +lodówka na 12 + kupuje teraz GazBank i dokładam jeszcze 130 solar bo mam 130 + LiFePo4 https://www.carbonzorro.c...sbank-cylinders Dzwoniłem do Poznania i mają butle z wężem do tankowania na CPN

nie wiem jak w innych krajach EU ale w Polsce tankowanie tej butli na stacjach jest zabronione ;)


A skąd takie wnioski że nie wolno tankować na CPN .One są specjalnie dostosowane do tankowania na CPN https://www.lpgshop.co.uk...tle-difference/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***