Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2014-10-16, 13:38
Relacje z wypraw na PortalTurystyczny.pl
Autor Wiadomość
Arturo 
stary wyga


Twój sprzęt: caravana ;)
Dołączył: 05 Sie 2008
Piwa: 2/1
Skąd: niedaleko W-wy
Wysłany: 2008-11-04, 18:52   Relacje z wypraw na PortalTurystyczny.pl

Chciałbym zaproponować Wam możliwość umieszczenia swoich relacji z wypraw oraz zdjęć na www.PortalTurystyczny.pl, oczywiście niezależnie od forum CT (relacja może być i tu i tu).
Najlepiej gdyby udało się to przedstawić w takiej formie jak tu: Expedycja Mahrab 2006

Można podesłać komplet materiałów jak też tylko info, że zgadzacie się na przeniesienie zdjęć i opisów z forum CT.

Przygotowałem też 2 artykuły o kamperach (oczywiście są to artykuły dla osób nie mających dotychczas znaczącego kontaktu z kamperami):
Kamper - moja wolność
Kupujemy kampera

Jeśli chcielibyście umieścić swoje relacje na PortalTurystyczny.pl lub macie jakieś uwagi do kamperowych artykułów to proszę o kontakt bezpośrednio do mnie na PW lub maila z forum.
_________________
Arturo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-11-04, 19:42   

Drogi Arturo Myślę że ten post ma się nijak do działu o podróżach. W podróżach umieszczamy posty o naszych wyprawach.
Pozdrawiam Janusz.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-11-04, 21:09   

Miły Arturo.
Janusz przeniósł Twój post z "Podróży" do tego działu z dwóch powodów:
1. Bo nie jest relacją z podróży i nijak ma się do tamtego działu.
2. Bo jest w istocie reklamą.

Miły Kolego, nie wypada bez pytania administratorów wprowadzać reklamy na forum.
Uczyniłeś to "tylnymi drzwiami" i wyszło nie ładnie. Proponujesz przenoszenie relacji z podróży na inne forum. Nie czujesz niestosowności takiego zachowania?
Mamy do naszego forum i klubu stosunek bardziej lub mniej emocjonalny, ale w każdym razie na tyle nie obojętny, że tego rodzaju postępowanie wzbudza w nas niesmak, a w wielu z nas nawet irytację.
Jeśli chcesz być naszym kolegą w Klubie CamperTeam, zapraszamy i cieszymy się, że jesteś z nami. Jeśli jednak jednak Twoja obecność w naszym gronie obliczona jest na wykorzystanie naszego forum dla swoich prywatnych celów, to wyrażamy sprzeciw.
Mam nadzieję, że nie będziemy musieli wracać do tego tematu.

Życzymy miłej zabawy na naszym forum.

Rzecznik prasowy Klubu CamperTeam - Tadeusz.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arturo 
stary wyga


Twój sprzęt: caravana ;)
Dołączył: 05 Sie 2008
Piwa: 2/1
Skąd: niedaleko W-wy
Wysłany: 2008-11-04, 23:17   

Drogi Tadeuszu,

Jako że nie chcę, aby źle zrozumiano moje intencje i podejrzewano nieczyste zamiary to się wytłumaczę.

Ad.1. Nie mam nic przeciwko przeniesieniu postu do bardziej odpowiedniego działu, wrzuciłem go do relacji z podróży bo głównie o relacjach chciałem napisać, mój błąd.
Ad.2. Jest reklamą? Tak, ale chyba w mniejszym stopniu niż reklamy innych forumowiczów np. o otwarciu serwisów związanych z kamperami i nikt wtedy nie pisał, że to reklama i niestosowne (no chyba że wszyscy konsultowali umieszczenie tych informacji wcześniej z administratorami, nie wiem, jeśli tak to przepraszam; ale ja poczułem to raczej tak, że są tu forumowicze równi i równiejsi, którzy mogą więcej :( ).

Jeśli chodzi o "przenoszenie" relacji to trochę złe słowo, chodzi mi raczej o ich kopie, tak jak to było z pokazaną relacją z Expedycji Mahrab 2006, która umieszczona jest na wielu portalach jednocześnie, dlatego napisałem, że relacja może być i tu i tu, nie wszyscy czytający PT czytają CT i odwrotnie, więc taka relacja na portalu (nie forum) ogólnoturystycznym mogłaby tylko spopularyzować kamperowanie.

Nie chcę aby PT był konkurencją CT, chciałbym aby się co najwyżej uzupełniały.

I jeszcze jedno: Czy gdyby moja obecność na forum CT obliczona była na wykorzystanie go dla swoich prywatnych celów to spędzałbym tu tyle czasu co obecnie?
_________________
Arturo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-11-05, 07:36   

Robin napisz coś a nie stawiasz tylko piwo :haha:
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-11-05, 13:19   

Drogi Arturo.
Miałem nadzieję, że zakończyliśmy dyskusję na temat Twego nietaktownego postu. Gdybyś w odpowiedzi zechciał przed kolegami wytłumaczyć się, nie widzielibyśmy w tym nic złego. Jednak nie ograniczyłeś się do wytłumaczenia ze swego błędu, lecz nadal nas pouczasz. Nie mnie, drogi Arturo, bo ja tu tylko jestem tylko od sprzątania po takich, którzy,bardziej lub mniej umyślnie bałaganią na forum i psują atmosferę, ale nas wszystkich. Bo to całe forum w dyskusji postanowiło, że na naszym forum reklam nie będzie. Ponieważ jednak w naszym gronie znajdują się koledzy prowadzący jakąś działalność gospodarczą i chcieli by pochwalić się tym i zaproponować usługi kolegom z forum, więc zaproponowano utworzenie specjalnego działu: Supermarket. Tam i tylko tam można umieszczać posty reklamujące naszych kolegów, ale tylko naszych kolegów. Administracja forum traktuje ten dział jako wydzielony i nie bierze za niego odpowiedzialnośći. Taka była inicjatywa kolegów z forum i my, admini i juniorzy admini honorujemy te ustalenia.
Pisząc zatem, że na naszym forum są równi i równiejsi, dajesz dowód nieznajomości obyczajów tu panujących i jesteś nie grzeczny. Mogłeś przecież napisać to we właściwym miejscu. W Twoim przypadku tym właściwym miejscem byłby także dział "Strony www", ten sam na który Twój post przeniósł Janusz.
Janusz Twój post przeniósł, a nie skasował. Warto zwrócić na to uwagę. Na tym forum praktycznie nie ma cenzury, ale musimy dbać o zasady. Nie pozwalamy na ich łamanie. Pilnują tego admini i moderatorzy i konsekwentnie będą to czynić nadal.
Nasze forum, jako całkowicie wolne i zarządzane demokratycznie ( każda ważna decyzja jest dyskutowana i głosowana w ankietach) jest narażone na próby wykorzystania go do własnych, często nieuczciwych celów. Mamy takich przypadków wiele.
Pomyśl, Arturo, jak można spokojnie czytać taki tekst:

Można podesłać komplet materiałów jak też tylko info, że zgadzacie się na przeniesienie zdjęć i opisów z forum CT.

i na niego nie reagować będąc moderatorem. Przecież jest to postępowanie, które w kręgach ludzi dobrze wychowanych nazywa się nie godnym. I nie ważne jest dalsze tłumaczenie się, drogi Arturo, ponieważ nie zrozumiałeś właśnie tego, co w tej sprawie jest najważniejsze.
Użyłeś argumentu: Czy gdyby moja obecność na forum CT obliczona była na wykorzystanie go dla swoich prywatnych celów to spędzałbym tu tyle czasu co obecnie?
Odpowiadam: tak Arturo, jest tu na tym forum pewna grupa ludzi, którzy mają zaliczonych 2000 godzin i więcej czytania, a nie wnoszą nic do naszej dyskusji. Są też tacy, którzy na tym forum "pracują", wynotowując co ciekawsze fragmenty dyskusji jako istotne informacje.
Są nawet tacy, którzy wchodzą na forum, czytają i nie zamierzają brać udziału w dyskusji otwarcie, a tylko czekają na tzw. rozróby i dają wirtualne piwo każdemu, kto wnosi niepokój na forum.
Przywykliśmy do tego. To nawet bywa czasami zabawne.

Kończąc te przydługie wyjaśnienie, proszę Cię, Arturo o jedno - jeśli chcesz być naszym kolegą - zapraszamy do zabawy, ale interesy załatwiaj na PW.

Twój oddany kolega z forum - Tadeusz.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-11-05, 16:49   

Dalsza częśc dyskusji przeniosła się na PW, gdzie wyjaśniliśmy sobie wszelkie niedomówienia i nieporozumienia, a najważniejsze, że uwierzyliśmy w dobre intencje Arturo.
No cóż, wszystko dobre co się dobrze kończy.
Przy okazji mogliśmy przypomnieć nasze dawne ustalenia i omówić od nowa niektóre nasze problemy. Arturowi też przyda się taka lekcja, bo jako właściciel portalu, spotka się na pewno z takimi problemami. Życzymy Ci, Arturo, abyś jednak podobnych kłopotów uniknął.
Powodzenia. :-D
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***