Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Encyklopedia lub co wybrać?
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-11-11, 11:16   Encyklopedia lub co wybrać?

Proponuję ten dział jako zaczątek proponowanej "encyklopedii". Koledzy którzy proponowali poprowadzenie takiego działu mają pole do popisu. Dobrze byłoby umieszczać tu opisy, takie swoje i zaczerpnięte od producentów, dealerów. Lektura tego działu pomocna będzie, przyszłym kamperowcom, lub kolegom zmieniającym samochody, w wyborze wymarzonego samochodu. Na początek przeniosłem to co już było i założyłem tematy dla najpopularniejszych u nas w CT marek zabudowy. Reszta według potrzeb. Piszcie tu o sprawach pomocnych w wyborze samochodu.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WG 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Będzie piękny
Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Łomianki k/Warszawy
Wysłany: 2009-01-14, 01:04   

Dział "co wybrać?" jest bardzo ważny. To pytanie, to główna przyczyna logowania się na forum nowych uczestników. Nie chowajcie więc go za "Podwoziami i zabudową" bo nikt a tym bardziej nowy, go nie znajdzie. Ale nie o tym chciałem.
Chcę kupić kampera i szukam dobrych rad. By nie okazać się jednostronnym konsumentem doświadczeń tych, którzy wiedzą więcej, chcę też coś od siebie dorzucić. Oto jak zabrałem się do rzeczy (oceńcie czy sensownie).
Dodam, że mam specyficzne wymagania. Ze względu na garaż, kamper nie może być wyższy niż 2.55m. Ponadto chciałbym by mogły w nim spać 3 osoby, by można się umyć i bez skrępowania skorzystać z WC. Założyłem też, że moc silnika to minimum 110KM.
Jedyny serwis, w którym jako kryterium wyszukiwania występowała wysokość pojazdu, to www.motorhomes-world.org. Niestety nie mam o tym adresie najlepszej opinii. Prawie nie ma zdjęć, trudno się zorientować jak kamper wygląda, sporo przekłamań. Wypisane z tego wyszukiwania modele kolejno sprawdzałem w www.mobile.de. Próbowałem też w www.autoscout24.de ale było w nim znacznie mniej i jest gorzej zredagowany. W wyniku kilkudniowych poszukiwań ustaliłem następującą krótka listę (w kolejności częstości występowania):
Possl 2 Win
Bavaria Player
Bavaria Sol y Sombra
Adria Twin
Globecar Globescout
Modele te są do siebie dość podobne a różnią się głównie ulokowaniem głównego spania:
Z tyłu, w poprzek (Possl, Adria, Globecar),
na środku rozkładane dwie kanapy + piętrowe łóżko z tyłu w poprzek (Sol y Sombra),
wzdłóż lewego boku z tyłu (Player).
Próba kupienia któregokolwiek z tych kamperów w Polsce spełzła na niczym (nie ma nic ani w Gratce ani w Allegro).
I na tym kończy się zasób tego, czym mogę się podzielić a zaczynają się pytania.
O źródła wiedzy, miejsca zakupu ( może coś w Holandii), opinie o modelach i kryteriach oraz o wszystkim co mogłoby mnie ale też i wielu innym, być przydatne.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-01-14, 09:35   

WG napisał/a:
Ze względu na garaż, kamper nie może być wyższy niż 2.55m.

skoro to najważniejsze kryterium to pozostają Tobie
kamperki zbudowane w oparciu o typową zabudowę blaszaka Fiat Ducato, Renault Master
a takich kilka widziałem na allegro,
inną ale mniejszą ewentualnością są Wesfalie oparte o VW T4 lub Vito
-też widziałem na allegro
rozumiem więc że przyczyną niepasowności jest cena bądż rocznik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WG 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Będzie piękny
Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Łomianki k/Warszawy
Wysłany: 2009-01-14, 15:32   

Dzięki. Dotychczas szukałem wg. producentów zabudowy. Pomysł żeby przeszukać wg. producentów podwozi jest cenny bo być może wielu osobom sprowadzającym do Polski kampery, te nazwy nic nie mówią, więc są pomijane w opisach. zaraz to posprawdzam. Do wymienionych przez Ciebie Ducato i Mastera dodałbym jeszcze Citroena Jamper i Peugeota Boxera. Jeśli chodzi o mniejsze pojazdy na bazie VW T4 i Vito (zabudowa Westfalia, Cathago Malibu, Dehler) to zrezygnowałem z nich ze względu na ciasnotę i rozwiązanie problemu WC. Najczęściej jest tylko pota-porti. Jeśli chodzi o kryterium wieku pojazdu to po połączeniu wymogu niewysokiej zabudowy z większym silnikiem praktycznie wszystkie powyżej 10 lat wypadają. Kwestia ceny oczywiście jest istotna. Szukałem w okolicach kilkunastu tysięcy EUR ale w tej cenie są tylko te mniejsze. Te, które wybrałem to raczej okolice 20 tys. EUR.
Liczę na dalsze uwagi a wynikami poszukiwań oczywiście się podzielę.
Pozdr.
WG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
48a-ELANKO 
weteran
dawniej: 48a-ELANKO


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2007
Piwa: 125/78
Wysłany: 2009-01-14, 16:25   

WG, fajnie, że jesteś z nami na forum, świetnie, że szukasz kampera , wiemy dokąd dążysz ale...
Ale mamy prośbę: opowiedz coś o sobie, skąd przybywasz,... czyli...zajrzyj do działu Przedstaw swoje CV. Wiesz jak to fajnie rozmawiać z kimś "widząc" go ?!
_________________
Ela i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-14, 16:41   

48a-ELANKO napisał/a:
WG, fajnie, że jesteś z nami na forum, świetnie, że szukasz kampera , wiemy dokąd dążysz ale...
Ale mamy prośbę: opowiedz coś o sobie, skąd przybywasz,... czyli...zajrzyj do działu Przedstaw swoje CV. Wiesz jak to fajnie rozmawiać z kimś "widząc" go ?!


Zgadzam się z Andrzejem.
Drogi WG, my nawet nie mamy pewności co do Twojej płci. :haha:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-01-14, 17:10   

Tadeusz napisał/a:
my nawet nie mamy pewności co do Twojej płci

Janusz w sprawie Jarka też :hide: :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-01-14, 18:31   

janusz napisał/a:
w sprawie Jarka

jakiego Jarka???
czyżbym coś przegapił??
a może nie wiem czegoś o sobie????
Żetema- jak to ze mną jest?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekM 
weteran
Piękny inaczej


Twój sprzęt: Bürstner Quadro IT674G
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2007
Piwa: 17/9
Skąd: Stettin
Wysłany: 2009-01-14, 19:07   

papamila,
Już dawno myślałem, że coś nie tak. Po tym, jak w Zieleninie w sukience biegałeś.
_________________
Mirek ze Szczecina
I znowu jeden post więcej
Nie kłóć się z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
www.shippol.pl www.uszczelki-cnc.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eeik 
Kombatant
"Mała Karawana"


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2007
Piwa: 12/7
Skąd: Śląsk-Wodzisław Śl.
Wysłany: 2009-01-14, 20:28   

WG ja Ciebie równiez witam serdecznie :bajer :bajer
_________________
Ewa

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dorota i Robert 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 9lat James Cook teraz HYMER
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 5/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2009-01-15, 15:57   

Witam,
pomoca dla Ciebie moze byc www.camper.de , dzial: Gebrauchte Wohnmobile
Zabudowe ( Aufbau) wybierz Kastenwagen, a Hersteller (producenta) bierz po kolei.
powodzenia.

_____________________
poprawiłem link.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WG 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Będzie piękny
Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Łomianki k/Warszawy
Wysłany: 2009-01-15, 18:48   

Brawo Robert, to najkonkretniejsza osoba na forum. Zaraz to sprawdzę. Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami trochę się zdekonspirowałem. Mam nadzieję, że najbardziej zaciekawionym to wystarczy. Idąc za pomysłem Papamila przeszukałem Allegro wg marek producentów podwozi. Rzeczywiście coś jest. Ilość tego jest jednak przygnębiająca. Gdy porównać to z 36 tysiącami kamperów, porządnie opisanych i dobrze zredagowanych w mobile.de to ręce opadają. Bez zagranicznej wyprawy na zakupy jednak się nie obejdzie. I w tym miejscu pojawia się ważne pytanie. Jak to jest z nowymi przepisami o akcyzie od samochodów powyżej 2l pojemności, czy dotyczy to tylko osobowych czy także kamperów?
Podczas różnych przeszukiwań trafiłem na firmę, która przerabia dostawcze na kampery. Ma swą stronę w Niemczech www.tjl-mobile.de ale także kontakt w Katowicach tadeusz_paduch@hotmail.com. Sam chyba nie skorzytam, bo obawiam się tych podwozi, które dotychczas woziły gruz z budowy. Ale jeśli ktoś ma coś swojego, to może to być interesująca opcja. Na zdjęciach zabudowa jest bardzo o.k.(nie do odróżnienia od Possl czy Adrii).
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2009-01-15, 19:00   

WG tez Cie witam.. :-/
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2009-01-15, 19:15   

Witam Kolegę z Łomianek.

Jakby co służę pomocą i radami "na miejscu" tzn w Łomiankach :-)


Pozdrawiam

Bartek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
WG 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Będzie piękny
Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Łomianki k/Warszawy
Wysłany: 2009-01-15, 19:23   

Niestety Robercie, pod tym adresem nie ma już chyba tego o czym rozmawiamy. W miejscu gdzie powinien być link do ofert sprzedaż jest wzmianka END PARTNER PROGRAM. A może to tylko chwilowa awaria.
Przy okazji przeczytałem ciekawy tekst o wadze kampera. Autorzy radzą by nie żałować czasu i zważyć swój załadowany pojazd przed podróżą, zanim zrobi to kontrola na szosie. Przekroczenie dopuszczalnej wagi grozi nie tylko mandatem ale i problemami podczas jazdy. Radzą też by ciężar rozkładać równo, jak najniżej i między osiami. By to zweryfikować warto zważyć obciążenie każdej osi. Acha, i jeszcze jedna trafna uwaga, puszki upakowane w szafce nad kuchenką lub szafie ubraniowej, w ekstremalnej sytuacji zadziałają jak pociski dużego kalibru.
Nikomu tego nie życząc pozdrawiam wszystkich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***