Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jumper-średni blaszak - przeszczep z przyczepy TE-380T
Autor Wiadomość
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-10-23, 01:30   Jumper-średni blaszak - przeszczep z przyczepy TE-380T

Poszukiwania sensownego kamperka w blaszce nie dały rezultatu - albo góra forsy za lada co albo spaprane, albo auto z ruda albo.... tak czy inaczej z poszukiwań wyszła pupa
Podniesienie budżetu też nie dało skutku wiec doszedłem do wniosku że jak mam wydać kupę szmalu i demontować, remontować, przerabiać to jest to bez sensu i lepiej będzie jak sam zrobię od podstaw.

Założenia są następujące:

  1. Kamperek w blaszce na 2 osoby ale dorywczo na 3 - normalnie żona i ja lecz córcia jeszcze na jakiś egzotyczniejszy wypad darmowo z wapniakami też by się chciała zabrać :)
  2. Auto małe - niewiele dłuższe od mojego Sharana bo będzie jeździć na co dzień również
  3. Minimalizacja kosztów na zasadzie przeszczepu z mojej archaicznej budy lecz w 100% szczelnej i sprawnej - jest już problem z osia taki że z racji wieku gum amortyzujacych mających 40lat po PL jeżdże ale trochę się obawiam daleko jeździć
  4. Budżet max 10,000 + rezerwa 10%
  5. Robocizna własna - jestem technikiem mechanikiem z pokolenia p. Słodowego, bude robebeszałem i naprawiałem w dużym stopniu, narzędzi trochę i placu iest, jakieś tam meble, podłogi i kupę innych rzeczy w domu się kleciło, pod Żukiem się leżało i z Malczana silnik darło + przeryte sporo forum i podpowiedzi - to da sie radę w końcu kampiór z blaszki to nie prom kosmiczny :)
  6. Termin ukończenia i dziewiczego rejsu - no majówka 2020 może nie choć pożądana ale Boze Ciało 2020 musi być :)


Kilka dni temu obok dawcy zaparkował biorca - średni Jumper paka L=3,30 H2 z jedynym słusznem wg mnie we Francuzach klekotem 2,8 HDI na CR i stajenka 128 kucyków
Obecnie na sali operacyjnej trwa przygotowywanie biorcy i badanie zgodności tkankowej z dawcą.

Żal tyłek ściska i łza sie oku kreci bo dawca jest sporo lat w rodzinie, dziecka sie nam praktycznie w nim wychowały, mnóstwo super miłych wspomnień oj bez jakiejś butelki dla znieczulenia ciężko mi będzie pruć oj bardzo ciężko :roll:

W pierwszym kroku chciałbym Was poprosić o ocenę wstępnego szkicu układu zabudowy i konstruktywna krytykę - wymiary na szkicu są orientacyjne mogą po parę cm być skorygowane po dokładnym pomiarze. Układ mojej przyczepy i wymiary nam odpowiadały więc sadzę że blaszaka zrobię podobnie

W drugim kroku za kilka dni opisze jak mam zamiar zrealizować budowę począwszy od wygłuszenia i ocieplenia które chce w miarę szybko zrobić aby umożliwić sobie pracę nad kamperkiem w środku przez późną jesień i zimę nie dysponując niestety ciepłym wysokim garażem - obecnie sprawdzam dostępność materiałów i porównuje ich ceny

Wrzucam też schemat układu przyczepy i przedstawiam dawce i biorcę na fotach :) oraz liczę na Waszą konstruktywną krytyke i rady :)

TE380T.jpg
Dawca
Plik ściągnięto 29 raz(y) 123,47 KB

20191022_160522.jpg
wstępny schemat biorcy
Plik ściągnięto 51 raz(y) 577,99 KB

dawca i biorca.jpg
Dawca i biorca
Plik ściągnięto 28 raz(y) 449,22 KB

_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2019-10-27, 12:14, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krisp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Movano
Dołączył: 10 Lip 2018
Piwa: 2/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-10-23, 11:22   

Może chcesz sprzedać tą przyczepę ? Zamiast ją rozwalać? :kawka: Jak coś to zapraszam na priv :spoko Pomyśl o tym ile elementów jesteś w stanie z niej wykorzystać ? A ile zostanie zniszczonych i niewykorzystanych.
_________________
Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vIrek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 L3H2 automat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lut 2012
Piwa: 17/10
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2019-10-23, 12:45   

Moim zdaniem nie warto niszczyć przyczepy - niewiele wykorzystasz, a wykorzystane i tak trzeba będzie przerabiać. Lepiej sprzedać przyczepę i kupić nowocześniejsze wyposażenie.
Przerabiałem blaszaka i też planowałem zakup uszkodzonej przyczepy. Z perspektywy zakończonej budowy takie mam właśnie wnioski.
Powodzenia życzę.
_________________
vIrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kris44 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Półintegra Sunlight T65
Dołączył: 27 Paź 2016
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2019-10-23, 13:05   

Mam blaszanke Adrie Twin i fajnie jest mieć jeszcze ławeczke z stolikiem.
Ja mam układ taki gdzie ty planujesz zbiornik z szafą to ja mam tam łazienke a idąc do przodu ławeczka pod nią zbiornik i stolik plus przdnie fotele obrotowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-10-23, 13:10   

Jeśli w tej cepie jest starodawne wyposażenie jak na tym folderze to faktycznie na końcu wyjdzie z tego kupa .... auto choć nie młode wygląda zacnie , kolor petarda na kampera , pięknie zrobić i fura wartosć razy 4 .... sprzedaj ta cepkę jesli nie jest zgniła , 5 tyś dostaniesz na wiosnę :) 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-10-23, 21:20   

To może najpierw ogólne dzięki za odzew, dzięki też za kubeł zimnej wody na łeb to bywa czasem potrzebne :) Transplantologia generalnie jest rzeczą fantastyczną przedłuża życie, Wasze uwagi jednak są w dużej mierze słuszne bo w tym przypadku faktycznie mamy do czynienia z żyjącym dawcą, któremu daleko do zgonu.
Co więcej choć tego nie pisałem rozważałem wystawić budę do sprzedania i klecić kampiórka z innych gratów - tu jednak pewnym istotnym dla mnie uwarunkowaniem jest kasa. Nie ma jej za dużo na ten projekt więc sprzęty byłyby kupowane z w dużej mierze z używki, owszem w budzie też są używki ale to znane używki więc ryzyko nadziania się na minę uznaję za nieco mniejsze.
Faktem jest również to co piszecie - z posiadanej używki nie zrobi się tak jak chce bo trzeba się dostosować do parametrów posiadanej używki co będzie pewne rzeczy wymuszało a to zgadzam się że nie jest najlepsze.
Kolejnym aspektem jest dla mnie czas - wiadomo na poszukiwanie sensownych używek w dobrej cenie p tego czasu potrzeba trochę a ja go za wiele nie mam. Jeśli przez zimę trochę nie podziałam to wakacje 2020 kamperem stają pod znakiem zapytania bo wiosnę mam zwykle mocno ciasną z czasem.
Na pewno jak pisałem wcześniej choć jestem raczej racjonalnie i trzeźwo myślącym umysłem technicznym to działa gdzieś w tyle głowy sentyment do tej budy, jej wnętrza itp itd..... więc pewnie i to ma znaczenie na moje decyzje nie da się wymazać ze łba blisko 20 lat nawet jeśli to jest głupie :)
Ale skoro 4 ludzi wylewa mi na łeb kubeł zimnej wody to ten racjonalny umysł nakazuje mi powtórnie włączyć przetwarzanie danych i być może zrewidować moje zamiary :)

No dobra to teraz po kolei odpowiadam Kolegom

@krisp
nie wykluczam handelku - może zróbmy tak że puszczę tu trochę starych fot budy a w najbliższych dniach zrobię aktualne i postaram sie spisac co robiłem i dac Ci jakieś foty z remontu - polookasz i będziemy mogli porozmawiać co nie ukrywam zrobię chętnie
a tak z grubsza
co wykorzystam - małe okna, lodówkę, ogrzewanie, spania i trochę elementów konstrukcyjnych zabudowy wnętrza oraz szafek
co zostanie - cała reszta z której część lune szybko jak np AKS-1300 ale z wieloma rzeczami jak np. duże okna listwy, blachy będę sie bujał z rok a i pewnie wszystkiego nie lune magazynowanie specjalnie mnie nie boli ale zawsze to graciarnia w chałupie
co się zniszczy - niewiele bo umiem to pudełko rozebrać bezszkodowo ale trochę zniszczeń na pewno też będzie a także niektóre rzeczy pójdą w kosz z racji nawet nie uszkodzeń a braku przydatności i zastosowania w dzisiejszych budach

@vIrek
Podzielam w większości Twoje zdanie - ale też są pewne ale o których napisałem wcześniej - cóż życie to sztuka kompromisów mawiają i maja racje :)

@Kris44
Owszem fajnie byłoby zrobić dzienny stolik i siedzenie i myślałem o tym ale przy 3,30 paki to nie bardzo to wychodzi Łazienka ma wymiar fix bo to gotowiec który trafił mi się w fajnej cenie wiec tu nie ukradne, znów b. wąska szafa hmmmmm.... kontrowersyjne
Ale nigdy nie mów nigdy też mawiają i też mają rację :)

@MECENAS
OK uwaga sensowna ale czy kampióra z blaszki nie można zrobić na starodawne wnętrze ?
Tak naprawdę jest ciut nowocześniejsze choć nie jest nowoczesne na pewno - folder przekłamuje był uzyty jako materiał poglądowy o układzie i wymiarach wnętrza a sprawę najlepiej wyjaśnią foty bo pismo obrazkowe jest szybsze :)
Dzieki za uznanie dla autka - fakt na te lata wygląda nieźle podczas zakupu byłem w kanale na spodzie rudej praktycznie nie uświadczyłem na progach są fachowo zrobione łatki powiedziałbym bardzo ładnie pospawane i pierwszorzędnie zakonserwowane. Motor no cóż przejechałem 400km więc nie sposób oceniać ale wydaje mi sie że pracuje b. ładnie. skrzynia też. szarpany był zero luzów w zawiesze amory ok 70%
Jeśli chodzi o kolor - dla mnie też super i na pewno była to mini przesłanka żeby go łyknąć :)
Cepka nie jest zgniła - sam robiłem duuuuży remont robiłem z założeniem długiego jeżdżenia może nie jest to super profi estetyka miejscami ale za skuteczność dam se łeb uciąć - to kolejny powód dlaczego żal ja ciąć.

Dołączam foty budy - foty wnętrza są dawne takich na dziś to nie mam na pewno gdzieś jakaś szrama jeszcze na dziś się znajdzie i parę rzeczy do dokończenia czy zrobienia w środku, dokończenie malować zewn paski i fabryczne loga - wiecie jak to jest jak sie czymś stale jeździ coś się trochę tłucze to głośniej radio i człowiek przyzwyczaja sie do drobnych wadliwości a po czasie powszednieją o ile nie sa krytyczne dla bezpieczeństwa dorzucam też kilka fot z ostatnich wakacji ale z zewnątrz :)

No i jak Wam tu nie wierzyć - no przecież szkoda ciąć :)

post-2203-0-44860600-1320356375.jpg
Plik ściągnięto 5981 raz(y) 47,35 KB

post-2203-0-55261400-1320356377.jpg
Plik ściągnięto 5980 raz(y) 41,14 KB

post-2203-0-60090600-1320356374.jpg
Plik ściągnięto 5980 raz(y) 35,36 KB

post-2203-0-68642000-1320356376.jpg
Plik ściągnięto 5980 raz(y) 38,21 KB

post-2203-0-88502100-1320356373.jpg
Plik ściągnięto 5980 raz(y) 37,36 KB

start-20190906_083610.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 180,23 KB

ZłotyStok20190906_143441.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 283,02 KB

Teplice-20190911_112114.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 236,45 KB

Teplice-20190911_111931.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 307,33 KB

Bolków-20190917_114728.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 255,31 KB

_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2019-10-24, 01:19, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-10-23, 21:31   

Obejrzałem foty i teraz już jestem pewien na 100%. Sprzęty z tej cepki do tego auta to błąd nad błędy , weź pod uwagę jeszcze fakt ,żę kiedyś będziesz tego kampa sprzedawał , skrzywienie potencjalnych klientów będzie wielkie zatem i cena będzie kiepska ...

Tak nawiasem , to takie wnętrze w takim aucie będzie zwyczajnie brzydkie ale to kwestia gustu .

życzę miłej budowy :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 259/70
Skąd: Częstochowa

Wysłany: 2019-10-23, 22:21   

MECENAS napisał/a:
to takie wnętrze w takim aucie będzie zwyczajnie brzydkie

Nie to że będzie brzydkie , tylko nie z tej epoki względem pojazdu.
Jak już budujesz od podstaw , to lepiej to robić bardziej nowocześniej.
Nowa zabudowa lepiej pasuje do starego samochodu niż odwrotnie.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Ostatnio zmieniony przez Andrzej 73 2019-10-23, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-10-23, 22:22   

Zrobisz co uważasz za słuszne ale:
a) racjonalnie - wg mnie za kasę uzyskaną ze sprzedaży będziesz mógł kupić sporo sprzętów bardziej pasujących do kampera niż do przyczepy
b) emocjonalnie i w przenośni - może lepiej pozwolić zwierzakowi żyć u innego właściciela niż wieszać sobie jego wypchany łeb w pokoju?
P.S. Super kolor auta :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-10-23, 22:52   

MECENAS napisał/a:
....Sprzęty z tej cepki do tego auta to błąd nad błędy , weź pod uwagę jeszcze fakt ,żę kiedyś będziesz tego kampa sprzedawał , .......
Tak nawiasem , to takie wnętrze w takim aucie będzie zwyczajnie brzydkie ale to kwestia gustu

Argumenty sprzedażowe - zgoda 100% - czy brzydkie tu właśnie rzecz gustu, zgadzam się że w starszym typie auta pasowałyby lepiej chciałem zabudowę HYMER 555 lub lepiej PILOTE GALAXY 24MX - ale taki sie nie trafił w stanie i cenie akceptowalnej oba masz tutaj http://retro-camper.pl/galeria/

Andrzej 73 napisał/a:
Nie to że będzie brzydkie , tylko nie z tej epoki względem pojazdu.
Jak już budujesz od podstaw , to lepiej to robić bardziej nowocześniej. Nowa zabudowa lepiej pasuje do starego samochodu niż odwrotnie.

Z dopasowaniem epoki - zgoda !00% z pasowaniem nowe stare to rzecz gustu a czasem mixy fajnie wychodzą :) a propos tu nie ma nic nowego niby to zielona Cytryna (może to Limonka ?) jest tez już mocno dojrzała bo 2005 trudno nowym autem nazwać :) jednak blisko 3 razy młodsza od TE bo on 1978

drFeelGood napisał/a:
racjonalnie - wg mnie za kasę uzyskaną ze sprzedaży będziesz mógł kupić sporo sprzętów bardziej pasujących do kampera niż do przyczepy
tak zgoda jest to racjonalne natomiast nie zgodzę się ze słowem sporo - w nówkach sprzętach ceny kosmiczne a w porządnych używkach też określiłbym je jako wysokie natomiast zdaje sobie sprawę z tego że za tę staruszkę budę worka kasy nikt nie da lecz na pewno troche sie kupi :)
Z emocjami i przenośnią zgoda !00%, kolor dzięki za uznanie :)

Tak czy inaczej - trza polookac po necie za bebechami i rekalkulację przeprowadzić - dzięki za Wasze opinie

Pany w tym stare-nowe może nie na full ale w dużej mierze przekonaliście mnie a teraz chciałbym ponowić prośbę o krytykę i rady/sugestie co do wstępnego schematu rozkładu wnętrza (szkic w 1szym poście)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2019-10-24, 01:30, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-10-23, 23:09   

Maciej S. napisał/a:
.... Z zewnątrz całkiem współczesny a wnętrze muzeum. Jeżeli brak kasy to rób etapami. Przecież budowa łóżka, czy bloku kuchennego to nie są wielkie koszty. Poza tym dawca jest prostopadłościanem, ducato każdą ścianę ma krzywą.

E no do Ducata trójki to wyglądem nowoczesnym odstaje :)
wyro kuchnia ok zgoda kasa nie szał - drogawe to jest grzanie i lodówa oraz okna - to chyba najbardziej uderzy w kieszeń
Krzywizna ścian tu absolutnie nie przeszkadza - zauważ na szkicu praktycznie tylko łazienka ze ścianami na full wysokość no i klocek przy drzwiach bocznych ale to i tak nie szłoby z budy.
Etapowość zgoda jak najbardziej to bardzo sensowne - też myślałem tak robić po kawałku ale na ok
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kojot85 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Blaszak Ducato II L2H2 2005
Dołączył: 17 Kwi 2019
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2019-10-24, 10:53   

Ja robię też na podobnej budzie. Twój jest L3H2, a nie średniak. Jest to największa buda z serii Ducato II, no chyba że jeszcze dach z laminatu wyższy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-10-25, 10:10   

Maciej S. napisał/a:
Nie przesadzajmy, ogrzewanie, najprostsze suche na rope używka lub chińczyk to max 1000 zł, pozbywasz się upierdliwego gazu, lodówa, większość montuje domowe + falownik 12/230 i poniżej 1000 się zamykasz, a masz pożądne chłdzenie...

Od razu mówię jestem raczej antygazowy, owszem nie zaprzecze webasto ok w tej cenie i na dzikusa będzie spoko natomiast ma kampie jak dmuchniesz śmierdzącymi spalinami komuś w okno to tak srednio
Lodówka jak najbardziej domowa ale + przetwornica w 1000zl - super ale chyba nierealne 13-14 stówek zgoda
Kuchnia ? - mała butla chyba bo kartusz to pierniczenie a elektryczna to tylko na kampie zakładam że też podziękuję trochę wiec nie może być tylko elektryka.
Okna Dema - dzięki za info bo nie znałem a dość to fajnie wygląda trza przekalkulować cenowo ale raczej byłbym zwolennikiem podwójnych
Dukato II wygląd też tak uważam inaczej bym nie kupił :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2019-10-25, 16:03, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-10-25, 10:23   

Kojot85 napisał/a:
Ja robię też na podobnej budzie. Twój jest L3H2, a nie średniak. Jest to największa buda z serii Ducato II, no chyba że jeszcze dach z laminatu wyższy.
owszem były chyba H3
Ciezkawo znaleźć. dane fabryczne wymiarów dla jumpera dobra ok to ten sam diabeł co Ducato i boxer
Mi w przeglądzie diagnosta wewalił L=5099 bodajże więc to nie L3
Spoko to co ja chce zrobić mieści się na pace L2 i L3 mierzyłem tak na szybko od grodzi 3.30 kilka ale jak w bramkę cofałem to widzi mi się sporo dłuższy od Sharana więc może ma te L3 choć tu i szerokoś swoje robi
. metr prawdę mi powie w weekend :)

Bardziej interesują mnie podane na szkicu w 1szym poście układ i wymiary przejść bo choć klautrofobii nie mam to po paru browcach bebech rośnie :)
Trochę w sadło obroslem , wzorowałem zabudowę i wymiary przejść z budy - mniej więcej widzi mi się ok ale każda opinia coś wnosi się dlatego zawsze warto poczytać doświadczenia innych z praktyki :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
groniar 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Ducato L3H2
Dołączył: 10 Lis 2017
Piwa: 6/2
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2019-10-25, 14:45   

Wtrącę swoje trzy grosze co do kuchni, mam zamontowany zlew z dwoma palnikami,a w szafce narożnej butlę 5kg, do tego dokupiłem jednopalnikową indukcję za 100 zł. Oczywiście indukcji używam tylko jak jestem podpięty do słupka, jest mobilna więc wystawiam ją na zewnątrz żeby nie ogrzewać wnętrza, gotuje się bardzo szybko . Co do gazu to po dwóch sezonach zważyłem butlę i ubyło tylko 3 kg. Zaznaczę że nie gotujemy objadków trzy daniowych :haha: a w trasie byliśmy dwa miesiące. Na następny sezon wymienię tą 5 na 2-kg, przy okazji zyskam półkę. Naboje to tęż jest opcja do przemyślenia jeden wystarcza na ok 3 godziny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***