Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga przedsiębiorcy
Autor Wiadomość
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-12-12, 14:39   

Anras napisał/a:
Tu można sprawdzić czy trzeba:
https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/


I co wywnioskowałeś trzeba czy nie ? 8-) :haha:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Anras 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hobby T550 AK FS
Dołączył: 01 Paź 2018
Piwa: 6/57
Skąd: Wrocław okolice
Wysłany: 2019-12-12, 15:07   

W moim przypadku nie trzeba
_________________
Pozdrawiam Bartek
__________________________
Był Hymer Camp 57 C25 2.5 td
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-12-12, 15:14   

Pawcio napisał/a:
gryz3k napisał/a:
Ja działam w wynajętym budynku. Sprawa śmieci leży po stronie właściciela budynku. To chyba nie muszę zgłaszać?

Obawiam się, że musisz. Jak fryzjer działa w wynajętym budynku też chyba musi.. eeeee?


Pawciu, to kto nie musi? Moja działalność nie wytwarza żadnych śmieci, nie używam torebek ani nic takiego. Właściciel budynku stawia pojemniki do których wrzucamy śmieci typu papierki po cukierkach lub zapisane kartki czy zużyte chusteczki higieniczne. :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-12-12, 15:17   

Bim napisał/a:
Anras napisał/a:
Tu można sprawdzić czy trzeba:
https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/


I co wywnioskowałeś trzeba czy nie ? 8-) :haha:


Mi podaje, że nie podlegam. :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-12-12, 16:24   

gryz3k napisał/a:
Moja działalność nie wytwarza żadnych śmieci, nie używam torebek ani nic takiego. Właściciel budynku stawia pojemniki do których wrzucamy śmieci typu papierki po cukierkach lub zapisane kartki czy zużyte chusteczki higieniczne.


Jak zawsze :diabelski_usmiech tkwi w szczegółach.
Kiedyś jak zawieraliśmy umowy o wynajem nie było takich zapisów jak BDO.

Dla przykładu

Wymiana spalonej świetlówki sprzedawca tej świetlówki był zobowiazany do jej przyjęcia przy zakupie nowej .

Teraz trzeba mieć podpisaną umowę na przegląd i konserwację oświetlenia w firmie.
Z firmą , która jest zarejestrowana i to jej zmartwienie co dalej pod warunkiem ,że wynajmujący budynek jest zarejestrowany w systemie i na tej podstawie będzie mogła wpisać w kartę odbioru od kogo przyjęła tą świetlówkę.

Czy dzierżawca będzie tego świadomy , że najemca spełnia wszystkie zobowiązania wynikające z ustawy :?:

Czy dzierżawca ma taki zapis w umowie z najemcą podpisywaną dużo wcześniej :?:
Przykłady można mnożyć

Czy warto dowiedzieć się po nowym roku od kontrolera czego nie dopełniliśmy i nie przewidzieliśmy po zmianie ustawy ,że jednak podlegamy ustawie o rejestracji i związane z tym koszty :?:

Sama rejestracja jest bezpłatna , która nakłada na nas raz na kwartał wysłania raportu :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maga 
weteran


Twój sprzęt: Roller Team Granduca Garage P
Nazwa załogi: Ewa i Maciek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 78/178
Skąd: Zaniemyśl (Wlkp)
Wysłany: 2019-12-12, 16:36   

W przypadku BDO nie ma znaczenia wielkość firmy.
Do Rejestru muszą się wpisać także firmy jednoosobowe, które wytwarzają odpady i mają w związku z tym obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów.

Czy ktoś powinien,czy nie powinien ?

Czy ktoś musi,czy nie musi ?

Myślę,że pod tym linkiem znajdziecie odpowiedzi na liczne pytania dotyczące BDO

https://www.biznes.gov.pl...rujace-odpadami
_________________
Pozdrowienia z Pyrlandii !

Czołem wiaruchna kochana !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/283
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2019-12-12, 23:52   

A ja widzę to tak.

W/g różnych informacji wpisowi do BDO podlega około 800 tys firm.

Powiedzmy połowa stwierdzi "mam to w :dupa bądź popełni jakiś błąd we wpisie (a to też podstawa do ukarania).

W styczniu wysłannicy prezesa przejrzą rejestr firm w GUS, listę tych zapisanych i wynajdą 400 tys firm, które nie dopełniło obowiązku i podlegają karze.

400.000 firm razy 5000zł (minimalna kara) = 20 000 000 000zł - 20mld zł. I już mamy zrównoważony budżet pisu bez deficytu na 2020 rok.............

Starczy na wszystkie koryta+ rydzyka+ i inne plusy.
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-13, 00:17   

Bim napisał/a:
Sama rejestracja jest bezpłatna


Jesteś pewien??? Nie dość że za wpis trzeba zapłacić, to jest to coroczny obowiązek.. Uważaj Jacuś, komornik już za rogiem...
Tu jest to napisane jak byk, choć nie tak łatwo to znależć bo dokument ma 216 stron.... Podpowiem - art. 57. Niby nie ma tam dużo przedsiębiorców, ale na dobrą sprawę da się do tego worka wrzucić 90% przedsiębiorstw.

http://prawo.sejm.gov.pl/...D20130021Lj.pdf

Jako dodatkowy smaczek polecam pkt 6:

6.Wysokość opłaty rejestrowej i wysokość opłaty rocznej wynosi od 50do 2000zł.

Podsumujmy więc: moja firma które de facto nie wytwarza odpadów musi zrobić wpis do rejestru w grudniu i zapłacić za to 100 lub 300 złotych, za dwa tygodnie będzie nowy rok więc kolejne kilka setek. Do tego żeby w ogóle móc się zarejestrować trzeba mieć umowę z odbiorcą odpadów co też nie jest za darmo. I to wszystko żeby legalnie wyrzucić reklamówkę za recykling której i tak trzeba w markecie zapłacić.... A nawet nie za tą reklamówkę, ale za... No włąśnie... Za co???
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-12-13, 11:56   

Świstak napisał/a:
moja firma które de facto nie wytwarza odpadów musi zrobić wpis do rejestru w grudniu i zapłacić za to 100 lub 300 złotych

Nie.
"Opłacie rejestrowej i rocznej oraz obowiązkowi umieszczania numeru rejestrowego na dokumentach podlegają jedynie podmioty wymienione w art. 57 ust. 1 ustawy o odpadach:

wprowadzający sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz autoryzowani przedstawiciele,
wprowadzający baterie lub akumulatory,
wprowadzający pojazdy typu M1, N1 i L2e,
producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań,
wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach,
wprowadzający na terytorium kraju opony,
wprowadzający na terytorium kraju oleje smarowe."

Świstak napisał/a:
Do tego żeby w ogóle móc się zarejestrować trzeba mieć umowę z odbiorcą odpadów co też nie jest za darmo.

Jeśli "wytwarzasz" opakowanie np.pakujesz klientowi towar w foliówkę to tak
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-13, 17:38   

Obawiam się że jednak pod coś podpadnę - przykładowo jeśli jako firma sprzedam na allegro pilota do telewizora kupionego w hurtowni to w sumie nie powinienem pod nic podlegać, ale jeśli urzędnik będzie miał zły dzień to podciągnie mnie pod trzy kategorie bo przykładowo hurtownia od której towar kupiłem nie miała zgłoszenia do BDO albo dodałem swoją naklejkę przez co wytworzyłem produkt - wprowadzanie urządzeń elektronicznych, wprowadzanie baterii i wreszcie wysyłka czyli wprowadzanie opakowań. A jeszcze jak na niego warknę że to bez sensu to z 5 tysięcy zrobi się pińćset i jestem bankrut na dwa pokolenia wstecz.
Kolejna sprawa - co jest wyznacznikiem? Wpis do CEDIG czy faktycznie wykonane czynności??? Bo jeżeli wpis w CEDIGu "sprzedaż detaliczna" to dla mnie z założenie rozpakowywanie z opakowań zbiorczych, pakowanie w mniejsze opakowania i sprzedaż bezpośrednia lub zdalna w kolejnych opakowaniach.... Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie urzędnicze prawo do prawie dowolnej interpretacji każdego przepisu.
Każda działalność generuje śmieci i jeśli cała ta "proekologiczna" instytucja to zwykłe drenowanie świata gospodarki z nadmiaru funduszy, to trudno się spodziewać jakiejkowiek logiki czy tym bardziej pobłażliwości. Trzeba tańczyć jak zagrają, albo...



.

boso.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 207,05 KB

_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/483
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-12-13, 18:09   

Świstak napisał/a:
to podciągnie mnie pod trzy kategorie bo przykładowo hurtownia od której towar kupiłem nie miała zgłoszenia do BDO albo dodałem swoją naklejkę

Arku pod cztery kategorie - czwarta to spekulant :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-13, 18:26   

Dobrze że nie bimbrownik, :mrgreen:

1358701118_gvn2ra_600.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 153,49 KB

_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-12-13, 18:28   

W mojej firmie jedynym odpadem który pojawia się cyklicznie to opakowania po tonerach do drukarek w ilości kilku sztuk rocznie. Nadmieniam, że puste opakowania zdaję do hurtowni w której kupuję nowe a jako pokwitowanie otrzymuje kartę przekazania odpadu.

Pod koniec listopada wszedłem na stronę BDO i wyczytałem w przykładach tam zamieszczonych że w przypadku niewielkich firm: sklepy, apteki itp. obowiązek wpisu do BDO w przypadku tonerów pojawia się po przekroczeniu 100 kg.

Ponieważ znam specjalistę od ochrony środowiska poruszyłem z nim ten temat na początku grudnia. Zdziwił się bardzo bo stwierdził, że te 100 kg to norma toneru(proszku) dla np drukarni. Wszedłem jeszcze raz na tą stronę i okazało się, że to co wyczytałem parę dni wcześniej wyparowało ze strony. Sam już nie byłem pewien czy to było na stronie BDO czy nie.
Odnalazłem jednak jakąś opinię (opracowanie) prawnika na necie który przytoczył dokładnie to co przeczytałem i podał link (oczywiście odsyłający do nikąd).

W trakcie rozmowy ze specem wyszło także że hurtownia która odbiera opakowania po tonerach stosuje błędny kod ( nieaktualny od 2 lat).

Zamiast gdybać, grzecznie zapłacę za usługę komuś kto się zna zarejestruję się nawet niepotrzebnie a jak sytuacja się ustabilizuje to się wyrejestruję jak zarejestrowanie okaże się niepotrzebne.


:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gregorio 
zaawansowany
Don Gregorio


Twój sprzęt: na jakiś czas bezdomny :(
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Maj 2011
Piwa: 14/9
Skąd: EPI
Wysłany: 2019-12-13, 19:25   

Anras napisał/a:
Tu można sprawdzić czy trzeba:
https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/


Sprawdziłem i np. nie wiem pod który punkt podciągnąć fryzjerów, o których tak głośno.
Do końca również nie wiem gdzie przypisać warsztat samochodowy zakładając, że części kupuje w kraju.
Przecież za olej czy części opłatę produktową płaci producent/importer! To co? Mechanik ma powielać opłatę? Po drodze pięć hurtowni, czyli płaci producent, 5 hurtowni i na końcu mechanik?
Chyba coś nie halo...
_________________
Pozdrawiamy
Ewa i Grzesiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-14, 02:18   

Gregorio napisał/a:
Mechanik ma powielać opłatę?




Touche !!!

Ja też się zgłaszam, nie ma co czekać na promocję za pół bańki... Albo zwijam działalność i przechodzę do szarej strefy.

Trudny wybór...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***