Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serbia- obwodnica Belgradu- 1991 - 2023
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-26, 15:30   Serbia- obwodnica Belgradu- 1991 - 2023

Zakładam nowy temat dotyczący Serbi. A dokładniej: Autostradowej Obwodnicy Belgradu A1.
Po co? Bo Ci z nas którzy kochają Grecję i ciepłe Greckie morze a jadą kamperem (zamiast nudnego i taniego samolotu :mrgreen: ) to zazwyczaj podróżują przez.... Serbską stolicę.
Jadąc na południe mogę jechać przez centrum Belgradu (czego nie lubię chociaż to niby autostrada) lub obwodnicą ( która nie jest jeszcze autostradą). Od dawna interesowała mnie odpowiedź na pytanie: kiedy wreszcie będzie tutaj CAŁA autostrada???
Już wiem i chętnie Wam o tym opowiem. A to dlatego, że jedno z moich zainteresowań to Infrastruktura Drogowa.

C.d.n.
Ostatnio zmieniony przez LukF 2023-03-04, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-26, 15:35   

Na początek grafika. A potem będzie do niej opis
Zielone: gotowe
Czerwone: mocno zaawansowane, gotowe jesień 2021
Niebieski: zaczęli jesień 2019, gotowe jesień 2022

1003-Obilaznica_U.jpg
Plik ściągnięto 2748 raz(y) 91,8 KB

Ostatnio zmieniony przez LukF 2020-03-27, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-26, 15:37   

Przez ponad trzy dekady Belgrad marzył o obwodnicy, która powinna wyprzeć ruch tranzytowy ze stolicy.  W rzeczywistości było więcej mówienia i pisania niż było robione.  Obecnie jeździmy autostradową obwodnicą A1 2x2 tylko do mostu na Sawie. Budowa kolejnego odcinka do Ostružnicy, została ukończona w tzw. półprofilu 1x2 .Chodzi o prawe pasy aż do tunelu Straževica.
Co się dzieje obecnie?
Budowniczowie z chińskiej firmy Pauercajna wraz z podwykonawcami mają za zadanie zbudowanie lewego pasa tej drogi i przebicie drugiej rury tunelu Strazevica, a także wybudowanie dalej ( podobno 2x3 ) autostrady do Potoku Bubanj.  Odcinki które są w budowie, łączą most przez rzekę Sawę z Ostrużnicą. Prace nad strukturą mostu miały się zakończyć na początku listopada 2019. Chodzi o stan surowy a nie przejezdność.


Wszystkie te konstrukcje są wznoszone na lewym pasie równolegle do istniejących mostów ukończonych wcześniej i będących pod ruchem.  Oprócz budowy lewej strony autostrady i mostów wykonawca powinien zbudować lewe rury tuneli Lipak i Železnik.

Jeśli chodzi o drogę do węzła Orlovaca, obecnie trwają prace nad kanalizacją i odwodnieniem. Przewiduje się, że odcinek o długości 7,7 km zostanie ukończony do września 2020 roku, aż do połączenia z autostradą Ibar czyli A22/A2.

Dalej od węzła Orlovača zaczyna się odcinek który ma tylko 3,1 km długości i jest prawie cały w mostach.  Z jednego z nich wejdzie bezpośrednio do tunelu Straževica. 

Uzgodniony termin ukończenia lewej jezdni obwodnicy od węzła Orlovača do tunelu Straževica to wrzesień 2022 r.  Biorąc pod uwagę tempo postępu prac, możliwe, że prace zostaną zakończone rok wcześniej, tj. do 2021 r.

Większość prac do zrobienia pozostała na odcinku - Sektorze 6, od tunelu Straževica po Potok Bubanj, gdzie trzeba zbudować pełny profil autostrady ze wszystkimi sześcioma pasami ruchu.  To wschodnia strona obwodnicy Belgradu.
W tej części obecny ruch został przeniesiony na nową drogę, a równolegle do niej rozpoczęła się budowa autostrady.

Na tym odcinku o długości 9,6 km planowana jest budowa węzła Aval, która połączy starą drogę Aval z osadą Resnik.  Pozwolenie na budowę wydano w połowie września 2019r, a budowlańcy otrzymali zielone światło, aby rozpocząć te prace.  Na tym odcinku będzie budowany 360-metrowy tunel White Stream.

Wszystkie prace na obwodnicy Belgradu powinny zostać ukończone do września 2022 r.

I jeszcze info o planach które nas nie dotyczą bo nie są związane z kierunkiem w którym się poruszamy w drodze do Grecji.
Planuje się jeszcze zbudowanie odcinka od węzła Bubanj Potok do Pancevo, który jest obecnie tylko w planach i nie wiadomo czy ma zapewnione finansowanie. Dla trazytu Serbia-Grecja wspomniany odcinek jest bez znaczenia, dotyczy lokalnego ruchu.



Więcej zdjęć:

https://www.novosti.rs/ve...39.html:822747-
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-26, 17:27   

To tyle jeśli chodzi o interesującą nas A1. Jesienią 2022 powinna być cała gotowa. Jeśli wirus nie wpłynie na tempo budowy Chińczyków. A tak może się stać, szkoda...

Ps. Udało mi się pierwszy raz wstawić grafikę na to forum :pifko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2020-03-26, 20:58   

Prawie 10lat jeździłem tą obwodnicą i generalnie za każdym razem jakoś tak średnio ją wspominam..
Wieczny plac budowy, na tych węższych odcinkach bardzo duży lokalny ruch samochodowy, kierowcy ciężarówek średnio wyrozumiali, bardzo złej jakości była nawierzchnia - mniej-więcej w miejscu skrzyżowania autostrad, tam gdzie brakowało chyba tego środkowego odcinka. Szczególnie słaby jeszcze przynajmniej do niedawna był ostatni odcinek obwodnicy w "tamtą stronę". W zeszłym roku przejechałem w obydwie strony przez miasto i na prawdę źle tego nie wspominam, chyba jest nawet trochę krócej :)
Dopóki tego nie ukończą to będę jeździł raczej przez miasto :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KulkiDwie 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Caddy Tramper 1.9 TDI (LUNA)
Nazwa załogi: KULKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2012
Piwa: 16/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-03-26, 21:24   

Od lat jeździłem tylko i wyłącznie "obwodnicą" , bywało różnie.... najlepiej nocą ;)
Najgorzej było w sobotnie wczesne popołudnie gdy w okolicy wjazdu na autostradę w Bubanj Potok funkcjonuje targowisko :? , korek na tej drodze to co najmniej kilka km.
W tym roku przejechałem się przez Belgrad tam i z powrotem i nie żałowałem, do tego zyskuje się jakieś 10 km 8-)
W tym roku (jeśli wirus pozwoli) też pojedziemy przez miasto. Jak skończą obwodnicę - zobaczymy :) .
Stawiam piwo za ciekawe info :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-26, 22:25   

KulkiDwie,

Dziękuję bardzo, miło mi :lol: Ty oraz Kuba L wolicie przez miasto. A inni ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2020-03-26, 22:37   

Tylko i wyłącznie przez środek miasta.Bardzo szybko i przyjemnie.Dawniej testowałem obwodnicę i zdecydowanie nie polecam.W dodatku są niemal stałe patrole policyjne wyłudzające haracz na wszelkie możliwe sposoby,w tym jeżdżąca tam i z powrotem wolna ciężarówka, po wyprzedzeniu której następuje zapłata 40-50 euro.poczytałem o tym w internecie już po uiszczonej przeze mnie opłacie.W innym miejscu bardzo miły policjant poinformował,że mają kaskadowy pomiar prędkości i za wolno zwalniałem.40 euro i cóż z tego,że nie miał pomiarów mojej prędkości a ja miałem wszystko nagrane.Moją prędkość i targi z policjantem.I komu to pokazać?
Jadąc przez miasto nie ma dogodnego miejsca na takie polowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2020-03-27, 07:26   

A ja jeżdżę przez miasto, bo nawigacja nigdy nie puściła mnie „obwodnica” - ma to swoją wartość dodana w postaci obserwacji mieszkańców jak i samej stolicy a jak wiecie nudno nie jest. Jak będzie gotowa obwodnica, to pewnie więcej miasta już nie zobaczę.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-03-27, 07:43   

LukF Jestem pozytywnie zaskoczony ze dajesz sobie radę z serbskim. :pifko za ciekawe informacje. Dwa lata temu nocowałem w Belgradzie żeby zobaczyć to miasto. Warto to zrobić. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-27, 08:54   

Kuba L, ZbigStan,
Dzięki za piwa. Cyrylica była w podstawówce. W temacie infrastruktury drogowej i cyrylicy pomaga translator lecz całość trzeba potem zredagować by dało się zrozumieć.

Planuję w dziale Rumunia napisać o tamtejszej autostradzie z granicy Węgierskiej do stolicy ( brakuje dla tranzytu dwóch odcinków).

Ps. ZbigStan, dzięki za :pifko , proszę, naciśnij przycisk odpowiedni :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-03-27, 09:15   

LukF Zapowiada się że będziemy mieli specjalistę od infrastruktury. Informacje o drogach przydadzą się bo one umożliwiają realizację naszych pasji. Już nacisnąłem. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-14, 14:15   

W marcu pisałem o obwodnicy, że:
"Obecnie jeździmy autostradową obwodnicą A1 2x2 tylko do mostu na Sawie"
Otóż 23 czerwca został otwarty budowany nowy most na Sawie a właściwie jego lewa strona. Teraz można przejechać każdą nitkę obwodnicy w pełnym profilu autostradowym 2x2 aż za rzekę do węzła Ostróżnica. Czyli autostrada nam się trochę wydłużyła w kierunku Grecji :mrgreen:
Dalej prace trwają :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-05-07, 12:41   

Kolejna dobra wiadomość w drodze do Grecji przez Serbski Belgrad.

Oddano do użytku kolejne 7km autostradowej obwodnicy Belgradu. Wystarczy popatrzeć na mapkę u góry tematu- sektor 4 jest już przejezdny. Myślę, że w niektórych godzinach już teraz warto jechać obwodnicą.

Co przed nami?

Pozostało 14km w budowie czyli sektory 5 i 6. Termin oddania do użytku to rok 2022, może przed wakacjami. Będę informował.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-06-25, 05:52   

Minął rok od ostatniego posta...

Budowa obwodnicy Belgradu, DOBRE WIADOMOŚCI:

16.06.2022 otwarto piąty (czyli przedostatni) sektor budowanej autostradowej obwodnicy Belgradu (mapka u góry strony). Długość 3,1km.


Co pozostało do zrobienia?
Większość prac do zrobienia pozostała na odcinku - Sektorze 6, od tunelu Straževica po Potok Bubanj, gdzie trwa budowa pełnego profilu autostrady ze wszystkimi sześcioma pasami ruchu.  To wschodnia strona obwodnicy Belgradu.
W tej części obecny ruch został przeniesiony na nową drogę, a równolegle do niej trwa budowa autostrady.

Na tym odcinku o długości 9,6 km powstaje węzeł Aval, która połączy starą drogę Aval z osadą Resnik.  Na tym odcinku będzie budowany 360-metrowy tunel White Stream.
Planowano otwarcie sektora 6 na 2022 rok. Wydaje się, że pomimo tego, iż prace idą w dobrym tempie to ten termin nie zostanie dotrzymany. Może wiosna 2023?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***