Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przekraczania granic vanem bez okien?
Autor Wiadomość
motif 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato L1H1
Dołączył: 17 Maj 2020
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2020-05-17, 22:02   przekraczania granic vanem bez okien?

Witam,
mam pytanie bo kupiłem fiata ducato małego blaszaka i planuje go zaadoptować i podróżować z w nim razem z motocyklem w środku. Czy takie auto bez okien rejestrowane jako ciężarowe nie jest traktowane jako ciężarowe na granicach? pytam bo nie chciałbym stać razem z ciężarówkami w wielkich kolejkach :) mogę podjeżdżać bez problemu razem z osobowymi?

dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-05-17, 22:30   

W granicach Schengen nie masz obowiązku stania z Tirami w kolejce , ale na granicy np Rumuńskiej możesz zostać zważony i policzą opłatę za tranzyt jak za busa :-/
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2020-05-18, 00:17   

Jeśli już kupiłeś małego blaszaka,pragniesz nim podróżować razem z motocyklem i zechciałeś nam to ogłosić to oczywiście Twoje prawo.Ale pamiętaj,że nasze środowisko jest bardzo ortodoksyjne.W jakiś sposób jesteśmy reprezentantami tego biednego kraju.I może to być źle odebrane.Jeździmy sami,z żonami,często z dziećmi.Bywa kolega z kolegą ale tak głęboko?Nowocześnie?Z motocyklem?????
Bardzo odważnie,podziwiam,jestem z Tobą i podoba mi się twoja deklaracja.
P.S.To jasne,że pytanie było tylko pretekstem ale zapewniam Cię - nie obawiaj się,nie będziesz nigdy musiał stać w długaśnych kolejkach tirowych.Kilkakrotnie,przez pomyłkę ustawiłem się w powolnej kolejce dla tych,którzy mają coś do oclenia.Ew.na to musisz uważać,zwłaszcza w środku nocy,przy dużym zmęczeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2020-05-18, 01:21   

rakro1 napisał/a:
.Bywa kolega z kolegą ale tak głęboko?


hmmmmm , w pamięci mam praktycznie tylko jedną taką ekipę naszego ksiundza Mariusza , który z innymi ksiundzami podróżował nazywając ich kolegami .... nigdy nie opowiadał jak głęboko podróżowali ze sobą :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/484
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-05-18, 07:34   

CORONAVIRUS napisał/a:
hmmmmm , w pamięci mam praktycznie tylko jedną taką ekipę naszego

coś pamięć u Kolegi zawodzi :bajer ja w pamięci mam jedną taką ekipę "złombola" na Lublinku :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Neno 
zaawansowany


Dołączył: 14 Lip 2011
Piwa: 73/24
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2021-02-12, 11:35   

Bim napisał/a:
W granicach Schengen nie masz obowiązku stania z Tirami w kolejce , ale na granicy np Rumuńskiej możesz zostać zważony i policzą opłatę za tranzyt jak za busa :-/


Na granicy z Rumunią (tej unijnej Schengen, czyli z Węgrami i Bułgarią) odzielne przejście jest dla samochodów ciężarowych dopiero powyżej 7t (lub 7.5)

rakro1 napisał/a:

P.S.To jasne,że pytanie było tylko pretekstem ale zapewniam Cię - nie obawiaj się,nie będziesz nigdy musiał stać w długaśnych kolejkach tirowych.Kilkakrotnie,przez pomyłkę ustawiłem się w powolnej kolejce dla tych,którzy mają coś do oclenia.Ew.na to musisz uważać,zwłaszcza w środku nocy,przy dużym zmęczeniu.

Mało jeździłeś, i pewnie bez motocykla ;)
Postoi z TIRami i to nie w jednej kolejce.
Problem będziesz miał na granicy z Ukrainą, Rosją, Turcją, Armenią, Gruzją czy Azerbejdżanem. Na tych 3 pierwszych praktycznie bez szans jeśli będziesz tylko Ty, Twój samochód i motocykl. Gruzini (nie dotyczy drogi morskiej, tylko przejścia lądowe) i Azerowie jak zobaczą, że nie masz szyb - z automatu jesteś wyrzucany z kolejki auto osobowych, zanim jeszcze wspomnisz, że masz motocykl "na pace" ;)
_________________
https://www.youtube.com/c...idC1vPGRfkTj4GA
https://www.facebook.com/PERYPETIE-323246362400502
https://www.instagram.com/_perypetie/
http://www.przezswiat.eu/blog
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***