Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Straż miejska Władysławowo a brudasy
Autor Wiadomość
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-05-31, 08:29   

Masz racje to wina miedzy innymi radnych .Nie wszystkie kempingi mają zlewnie w Polsce i nie tylko u nas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2020-05-31, 15:11   

andi at napisał/a:
Ale sracie haha .To te miasta wioski itd nic nie zrobiły do nas kamperowcow .Myślę tu o zlewniach tego brudu .]


A bardzo przepraszam czy te miasteczka MUSZĄ cos robić dla kamperowców ? Jutro powstanie turystyka kosmiczna i będą musieli robić doki dla wahadłowców zamiast łodzi ?
Prawda jest taka ,że kamperowiec dla miasteczka na helu to tylko kłopot , oni tam już od dziada są zarobieni na zwykłym turyście , maja po kilka domów a w nich po naście pokoi i żyją jak pączki w maśle łupiąc turystę kilka miesięcy w roku . Kamperowiec to zło i szkoda inwestować w jego śmieci i ścieki , kamperowiec nic nie wnosi do ich biznesu a to sie tam liczy i nic więcej .

Oni tam nie muszą i nie chcą inwestować w coś co nie przyniesie zysku z założenia i wcale im sie nie dziwię ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2020-05-31, 21:32   

Na trasie S7 przed Gdańskiem miałem pilną potrzebę zatankować i wyprowadzić zwierze, podjechałem na stację paliw zatankowałem i zapytałem obsługę, gdzie mogę opróżnić kasetę toalety 18 litrów odpowiedź była że nie ma możliwości , grzecznie poprosiłem aby podali mi numer telefonu opiekuna z ramienia koncernu, chyba kierownik zmiany powiedział że sam zadzwoni , po pięciu minutach kaset była pusta .
Parę kilometrów za stacją jeszcze czułem na plecach wzrok obsługi , zbytnio nie okazywali wielkiego zadowolenia z kamperowego klienta.
Niestety i tak trzeba sobie pomagać , aby nie rewanżować się Szwedom za XVII wiek
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2020-06-01, 21:21   

Problem ze ściekiem może się nasilić.Ruch się wzmaga, będzie ciasno.
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-polsce-wakacyjne-plany-w-czasie-pandemii,1015730.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2020-06-02, 08:42   

moskit napisał/a:
Na trasie S7 przed Gdańskiem miałem pilną potrzebę zatankować i wyprowadzić zwierze, podjechałem na stację paliw zatankowałem i zapytałem obsługę, gdzie mogę opróżnić kasetę toalety 18 litrów odpowiedź była że nie ma możliwości , grzecznie poprosiłem aby podali mi numer telefonu opiekuna z ramienia koncernu, chyba kierownik zmiany powiedział że sam zadzwoni , po pięciu minutach kaset była pusta .
Parę kilometrów za stacją jeszcze czułem na plecach wzrok obsługi , zbytnio nie okazywali wielkiego zadowolenia z kamperowego klienta.
Niestety i tak trzeba sobie pomagać , aby nie rewanżować się Szwedom za XVII wiek


Zostawiłeś napiwek obsłudze?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-06-04, 07:23   

W MOPach na autostradach spotyka się tablice informacyjne WC BUS. Jest to stanowisko przygotowane do wypuszczenia szarej i opróźnienia kasety. Najczęściej jest to mała studzienka przykryta żeliwną pokrywą, a obok jest kran z wodą. Korzystałem z tego na A4 Kraków-Rzeszów. Często opróżniam kasetę i tankuję wodę na stacjach paliw. Odwdzięczam się wafelkiem "pince polo". Jest na to pozytywna reakcja. Metoda na wafelka jest wzięta od Basi Muzyk i się sprawdza. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2020-06-04, 21:42   

ZbigStan - po drodze na swojej trasie masz Dębicę.Gdybyś kiedykolwiek szukał bazy na nocleg lub towarzystwa zapraszam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-06-05, 20:57   

rakro1, Dziękuję, trudno przewidzieć co los gotuje . Może spotkanie na ładnej miejscówce w okolicy. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-06-05, 21:05   

ZbigStan napisał/a:
W MOPach na autostradach spotyka się tablice informacyjne WC BUS. Jest to stanowisko przygotowane do wypuszczenia szarej i opróźnienia kasety. Najczęściej jest to mała studzienka przykryta żeliwną pokrywą, a obok jest kran z wodą. Korzystałem z tego na A4 Kraków-Rzeszów. Często opróżniam kasetę i tankuję wodę.


Zawsze korzystam z nich na A! ; A4 a ostatnio na S5 za Wrockiem :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2020-06-06, 09:43   

Pawcio napisał/a:


Zostawiłeś napiwek obsłudze?


Nie dodałem że na mapie stacja była oznaczona WC Bus.
napiwku nie zostawiłem, sytuacja była napięta i stąd moja próba telefonu do opiekuna
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-06, 11:06   

Ja wyprowadzałem zwierzę na MOP na S5, miejsce do opróżniania WC zamknięte na kłódkę, ale pani z budynku WC przyjechała rowerem, otworzyła i specjalnie nie narzekała.

Natomiast co do infrastruktury dla kamperów, można to ignorować, ale to jest coraz większa grupa konsumentów, która chce zostawić kasę, a kto się nad tym pochyli - coś zarobi.

Gdy w 2008 roku jechałem nad morze w długi weekend nie zobaczyłem żadnego kampera, teraz w tygodniu, poza sezonem stoję w Dziwnówku w towarzystwie 7 kamperów, na sąsiednim kempingu jest też ich parę.

Budowa infrastruktury pod taką formę turystyki to nie uprzejmość, ale wyczucie rynku.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-06-06, 16:57   

Cyryl napisał/a:
Ja wyprowadzałem zwierzę na MOP na S5, miejsce do opróżniania WC zamknięte na kłódkę, ale pani z budynku WC przyjechała rowerem, otworzyła i specjalnie nie narzekała.

Natomiast co do infrastruktury dla kamperów, można to ignorować, ale to jest coraz większa grupa konsumentów, która chce zostawić kasę, a kto się nad tym pochyli - coś zarobi.



Budowa infrastruktury pod taką formę turystyki to nie uprzejmość, ale wyczucie rynku.


Zarobi ta stacja tankowanie do pełna .Coś za coś :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-06, 17:14   

Nie pisałem o stacji benzynowej, ale o MOP miejsce obsługai podróżnych, tak zwany parking toaletą.
Tam są miejsca do opróżniania WC dla autobusów.
Znak drogowy "parking" z napisem BUS oznacza możliwość opróżniania WC. .
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-06-06, 20:08   

Ale stacja benzynowa ktora ma zlewnie i wode i skorzystam tam z tego to chętnie zatankuje tam do pełna paliwo .Coś za coś .Na 5 Poznań -Wrocław zapomnieli o nas i autobusach.Potem zrobili i prawdopodobnie na tej trasie jest 1 :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-07, 05:40   

Na tej trasie nie potrzebowałem zrzutu (postaram się sprawdzić), ale nabierałem wody, co więcej na jednym z MOP jest cały czas otwarty prysznic.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***