Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorwacja w dobie wirusa
Autor Wiadomość
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2020-09-26, 17:50   Chorwacja w dobie wirusa

Patrzę na strony naszego portalu i jakoś mi dziwnie . Prawie wszyscy układają się do snu zimowego razem ze swoimi kamperkami . Tymczasem wystarczy zmienić miejsce pobytu aby przejść do innej rzeczywistości . Gdyby nie maseczki, których noszenia w sklepach przestrzega się bardziej jak u nas mogli byśmy poczuć się jak w bajce . Gorąco jak latem ( ta niedziela ma być brzydka - burzowa) ; w morzu woda ciepła 23-24 stopnie ; w placach - na kempingach można przebierać i stawać przy samej wodzie . Ludzie witają nas serdecznie bo turystów brak . Na kempingach zawsze można znaleźć kilka wozów z Polski i Niemiec , mniej z Czech i Austrii.
Przed wyjazdem z Polski też się trochę bałem teraz widzę ,że tu jest bezpieczniej jak w kraju.
Dzienna liczba to 200- 250 przypadków .
Nie namawiam - tylko daję do myślenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2020-09-26, 18:22   

gdzie jesteś? bo ja kręcę się po Chorwacji od tygodnia (Krk, wybrzeże w kierunku Zadaru i dalej na południe) i pogoda daleka od oczekiwanej, od trzech dni co noc ulewy i gwałtowne burze a dzisiaj cały dzień leje (Paklenica) w nocy pioruny waliły wkoło a wiatr chciał porwać kampera, temp. ok. 13-15 st. C... kempingi rzeczywiście puste ale prognozy pogody nadal nieciekawe...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2020-09-26, 18:59   

Siedzę w Splicie na kempingu Strobec - dzisiaj się ochłodziło ma spaść w nocy do 13 -w dzień było 21 . Czasami kropiło , świeciło wiatru brak ponieważ Split od morza jest zasłonięty wyspami . Na ten tydzień pogoda zapowiadana to około 20 stopni - od poniedziałku z norweskiej prognozy.

https://www.yr.no/sted/Kr...tidsvarsel.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Neno 
zaawansowany


Dołączył: 14 Lip 2011
Piwa: 73/24
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2020-09-27, 08:15   Re: Chorwacja w dobie wirusa

Fordek napisał/a:

Przed wyjazdem z Polski też się trochę bałem teraz widzę ,że tu jest bezpieczniej jak w kraju.
Dzienna liczba to 200- 250 przypadków .


Jak przeliczysz to na ilość obywateli to jednak u nas trochę mniej tych zarażeń.
Nie mniej jak bym miał możliwość to w PL już bym nie siedział, ale to jeszcze "chwilkę" potrwa nim wyjadę ;(
_________________
https://www.youtube.com/c...idC1vPGRfkTj4GA
https://www.facebook.com/PERYPETIE-323246362400502
https://www.instagram.com/_perypetie/
http://www.przezswiat.eu/blog
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2020-09-27, 08:47   Re: Chorwacja w dobie wirusa

Ponowie pisałem już to w innym wątku, nie dajmy się zwariować, po drugie te statystyki to...... jedna wielka ściema. Covid19 jest i nie zaprzeczam ale już te statystyki zmarłych na Covid19 dają do myślenia. Szpitale jak mogą to przypisują śmierć do Covid19 bo za takiego pacjenta co w karcie zgonu ma Covid19 dostają z NFZ 700 zł,

W każdym miejscu możemy się zarazić, trzeba tylko przestrzegać bardziej rygorystycznych obostrzeń higienicznych.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2020-09-27, 11:41   

Na kempingach naprawdę jest dużo środków do dezynfekcji i czysto jak nigdy dotąd . Dbają - bo się boją aby i tych kilka kun ,które mogą jeszcze zarobić im nie uciekło . Ręczniki papierowe w dużej ilości :shock: z podajników . Wykrycie wirusa to prawdopodobnie zamknięcie kempingu na kilka dni .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-27, 11:46   Re: Chorwacja w dobie wirusa

voice napisał/a:
Ponowie pisałem już to w innym wątku, nie dajmy się zwariować, po drugie te statystyki to...... jedna wielka ściema. Covid19 jest i nie zaprzeczam ale już te statystyki zmarłych na Covid19 dają do myślenia. Szpitale jak mogą to przypisują śmierć do Covid19 bo za takiego pacjenta co w karcie zgonu ma Covid19 dostają z NFZ 700 zł,

W każdym miejscu możemy się zarazić, trzeba tylko przestrzegać bardziej rygorystycznych obostrzeń higienicznych.


Zgadzam się z poglądami Voice, ciekawe co powiedzą w zimę kiedy będzie czas na grypę, angine i inne choroby. :haha:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-09-27, 12:05   

Misio napisał/a:
co powiedzą w zimę kiedy będzie czas na grypę, angine i inne choroby.
"Trzecia fala" i ktoś znowu zarobi, a potem spier....... :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-09-27, 13:03   Re: Chorwacja w dobie wirusa

Zgadzam się z poglądami Voice, ciekawe co powiedzą w zimę kiedy będzie czas na grypę, angine i inne choroby. :haha: [/quote]

Powinni przyśpieszyć prace i wprowadzić mobilne stetoskopy :mrgreen:

Nie wiem jak tam z badaniami nad stetoskopem ale dwa lata temu były bardzo zaawansowane.
Dla mnie bajer, bo mój rodzinny i tak nie słucha przez tradycyjny.

Uruchomi się apkę w telefonie wykona samemu diagnostykę wg instrukcji i telefon wyrzuci wynik :zapalenie płuc, oskrzeli itp. albo nic.

Pomijając pandemię dla nas w podróży gdzieś na zadupiu to będzie jak przenośny ciśnieniomierz, czy pomiar cukru.

Ciekawe co ich zatrzymało?

https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-mobilny-stetoskop-pozwoli-na-badanie-na-odleglosc,nId,2546486
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-09-27, 15:01   

Byłem koniec sierpnia- wrzesień przez 3 tyg.w Chorwacji. Też się trochę wcześniej obawiałem lecz lektura forum sprawiła, że pojechaliśmy. Takiego luzu czyli pustek turystycznych o tym czasie jeszcze nie widziałem na Istrii. Było tam całkiem jak w weekend majowy - tylko pasjonaci CRO. A to nadal prawie sezon był.

Fajne takie wspominki... :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2020-09-27, 18:30   

LukF napisał/a:
Byłem koniec sierpnia- wrzesień przez 3 tyg.w Chorwacji. Też się trochę wcześniej obawiałem lecz lektura forum sprawiła, że pojechaliśmy. Takiego luzu czyli pustek turystycznych o tym czasie jeszcze nie widziałem na Istrii. Było tam całkiem jak w weekend majowy - tylko pasjonaci CRO. A to nadal prawie sezon był.

Fajne takie wspominki... :spoko


LukF ty byłeś we wrześniu a ja byłem w sezonie w pierwsej połowie sierpnia i na kempingu na Braci byłem kamperem SAM - czułem się jak VIP, nigdy jeszcze tak nie miałem.
Tak Tak dokładnie przez 10 dni byłem sam
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-09-28, 11:21   

Mam duży sentyment do Chorwacji, góry i morze, tworzą piękne widoki. W czasach przed kamperowych jeździliśmy tam co roku, przez wiele lat. Ale obecnie jest za bardzo poukładana. Stanie na kampingach, jeden obok drugiego, to nie jest moja bajka. Grecja nie jest tak czysta, ale tu jest większy luz i swoboda. Grecy wydają się bardziej przyjaźni. Linia brzegowa jest olbrzymia i zawsze można znaleźć, odpowiadające miejsce. Byłem w tym roku w Chorwacji i myślę, że na długo mi to wystarczy. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-09-28, 21:38   

Grecja nie jest tak czysta, ale tu jest większy luz i swoboda. Grecy wydają się bardziej przyjaźni. Linia brzegowa jest olbrzymia i zawsze można znaleźć, odpowiadające miejsce.


Dokładnie. :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-10-22, 20:14   

My byliśmy w drugiej połowie lipca. Z obłożeniem było różnie. Na wyspie Pag- kemping załadowany do pełna, w Solaris w około 50 % a w Dubrowniku prawie pusto.
Dołączam filmik z kempingu Solitudo. Jak opracuję (a teraz mam słabo z wolnym czasem) będzie jeszcze film z pustego (no prawie) Dubrownika, kempingu Solaris i z kempingu na wyspie Pag.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-11-11, 07:17   

zgodnie z obietnicą film z prawie pustego Dubrownika. Zapraszam do oglądania.

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***