Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowicjusz prosi o radę w zakupie kampera o DMC pow. 3.5 tony
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/422
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-04, 06:21   

moskit napisał/a:
Wartością dodaną.....................................częstym najlepszym rozwiązaniem jakie my stosujemy jest komunikacja miejska, i święty spokój .


Widzę sęs ciężkiego kampera, w Hiszpanii było ich bardzo dużo jeśli nie większość, ale ale taki koło 7.5t bo to jest się już o co bić metry kawalerki :szeroki_usmiech bardzo się powiększają do życia.
Zimować np. Hiszpanii
Do przemieszczania w około komina z garażu nierzadko wyjeżdża mały samochód np. Smart
:spoko

IMG_20240404_062722.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 254,42 KB

IMG_20240403_210559.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 657,29 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-07, 01:04   

Komplecik napisał/a:

Widzę sęs ciężkiego kampera, w Hiszpanii


No i może jeszcze w Maroku ....... ale tylko dla emerytów i to jeszcze takich, którzy jadą pół Europy i kawałek Afryki , aby ustawić się na jakimś łatwo dostępnym ubitym placu ..... i stoją tam miesiąc , albo dwa :szeroki_usmiech
Jak dla mnie to i to bez sensu , bo jakbym miał wydać dwie bańki + i potem jeździć tylko tam gdzie dam radę dojechać , stawać tylko tam gdzie się zmieszczę i jeszcze miałbym targać ze sobą lub za sobą jakieś wozidło, aby móc się gdziekolwiek poruszać, to wolał bym sobie na miejscu wynająć willę z basenem i porządny samochód z wypożyczalni :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/422
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-07, 06:59   

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Widzę sęs ciężkiego kampera, w Hiszpanii


No i może jeszcze w Maroku ....... ale tylko dla emerytów i to jeszcze takich, którzy jadą pół Europy i kawałek Afryki , aby ustawić się na jakimś łatwo dostępnym ubitym placu ..... i stoją tam miesiąc , albo dwa :szeroki_usmiech
Jak dla mnie to i to bez sensu , bo jakbym miał wydać dwie bańki + i potem jeździć tylko tam gdzie dam radę dojechać , stawać tylko tam gdzie się zmieszczę i jeszcze miałbym targać ze sobą lub za sobą jakieś wozidło, aby móc się gdziekolwiek poruszać, to wolał bym sobie na miejscu wynająć willę z basenem i porządny samochód z wypożyczalni :spoko


Eeeeeee nie przesadzaj :haha: przecież anosz nóż i owesz, tymi pod 8m a i poniżej 7m jeździ się podobnie, wszystkie te dziury wjeżdżały te kolosy a i większe w Hiszpanii :diabelski_usmiech

Kamperem w koło komina nie będziesz zwiedzał, mordęga, stawiasz we Wsi wyjeżdża Smart lub Boxter :) i hejka po okolicy, wieczorkiem ucieczka od zgiełku :ok
Pod większość ciekawych rzeczy jest dobry dojazd PKSy MPK dojeżdżają, MORELEK nie wjedzie, wjedzie, MORELEK ma tą zaletę że jest pędzony na tył + blokada :haha:
Nie zgodzę się z Tobą wogóle :haha:

Ten z ostatniego zdjęcia stał wi za wi mnie :ok

:spoko

IMG_20240407_070731.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1,1 MB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-07, 08:49   

ja nie bardzo widzę sens w dużych kamperach, ale to tylko moje zdanie.

po to wyjeżdżam, aby zaznać czegoś czego nie mam w domu i życie na niewielkiej powierzchni, skromny zasób wyposażenia, to też jest częścią atrakcji wyjazdu.
jeżeli w kamperze mam mieć jak w domu, to po co wyjeżdżać?
z jednej strony jeżdżąc mniejszym muszę pamiętać co zabrać, z czego zrezygnować, przy podróżowaniu dużym kamperam mamy inny problem: gdzie można wjechać, gdzie nie.

oczywiście podobają mi się duże kampery, ale trochę jak motocykle i boks: lubię popatrzeć, ale po co wchodzić między liny?

dla mnie jedynym sensownym argumentem jest brak obawy o wagę, ale jak znam życie, to żona widząc takie możliwości i przestrzeń już tak by ją zagospodarowała, że też miałbym kłopoty z wagą.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-07, 11:48   

Kamper to ma podobno być wolność i niczym nie skrępowana swoboda w przemieszczaniu w celach rekreacyjno-turystycznych i ja tylko w takim zastosowaniu go widzę.
Te duże i ciężkie pojazdy to nie są dla mnie kampery tylko domki letniskowe które można co jakiś czas przestawić z miejsca na miejsce :wyszczerzony:
To, że można nimi zabrać więcej niepotrzebnych gratów z samochodem osobowym włącznie to nie jest ich zaleta , tylko zwyczajna konieczność , która same generują poprzez swoją niegramotność i niepraktyczność.
Mając zwinnego kamperka do 3.5t mogę podjechać praktycznie wszędzie gdzie chcę, a do poruszania się w bliskiej odległości wokół , rowerki elektryczne biją osobówkę czy spalinowy skuter na głowę bo też nimi mogę pojechać wszędzie , a nie tylko wyznaczonymi drogami.
Jeśli jestem w miejscu gdzie osobówka może się przydać to sobie lokalnie wynajmuję to co chcę i na tyle ile chcę i nie muszę grata za sobą wlec przez pół świata , tylko dlatego że "może się przyda" :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/422
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-07, 12:20   

joko napisał/a:
Kamper to ma podobno być wolność i niczym nie skrępowana swoboda w przemieszczaniu w celach rekreacyjno-turystycznych i ja tylko w takim zastosowaniu go widzę.
Te duże i ciężkie pojazdy to nie są dla mnie kampery tylko domki letniskowe które można co jakiś czas przestawić z miejsca na miejsce :wyszczerzony:
To, że można nimi zabrać więcej niepotrzebnych gratów z samochodem osobowym włącznie to nie jest ich zaleta , tylko zwyczajna konieczność , która same generują poprzez swoją niegramotność i niepraktyczność.

Mając zwinnego kamperka do 3.5t mogę podjechać praktycznie wszędzie gdzie chcę, a do poruszania się w bliskiej odległości wokół , rowerki elektryczne biją osobówkę czy spalinowy skuter na głowę bo też nimi mogę pojechać wszędzie , a nie tylko wyznaczonymi drogami.
Jeśli jestem w miejscu gdzie osobówka może się przydać to sobie lokalnie wynajmuję to co chcę i na tyle ile chcę i nie muszę grata za sobą wlec przez pół świata , tylko dlatego że "może się przyda" :spoko


O takich rzeczach nie rozmawiamy to jest oczywista oczywistość,
mówimy o kamperach kilkaset kilo cięższych od 3.5t to jest bezsens totalny, albo kawalerka albo 3.5t
Swoją drogą
Byłem na targach i oficjalnie można kupić Hymera 680 zarejestrowanego na 4 osoby a nawet, 580 4x4 też na 3.5t, Eura 7.4m też przepchnąć się da na 3.5t,
Układ Adrii 670DK to będzie hit poezja mieszkania w kamperze do 3.5t na Mercu 2,0 wersja Supreme wizualnie też ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-04-07, 12:52   

No i się zgodziliśmy: do 3.5 tony to jest kompromis ale rozsądny kompromis.
Powyżej: dla tych co mają inną filozofię życia :bajer

Robert, daj foto Adrii co chcesz kupić :bigok
Bo widzę, że chodzi za Tobą i już się nie odklei :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/422
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-07, 15:27   

LukF napisał/a:


Robert, daj foto Adrii co chcesz kupić :bigok
Bo widzę, że chodzi za Tobą i już się nie odklei :haha:

Mierzyłem się do blaszaków Man tga 680 Adria 640, ni jak mi to nie wychodzi w obydwu przypadkach łazienka i wyrka ok nawet skuter można przewieźć ale jednak chyba nie, Hymer 580tka też by był, salon słaby w nim, Eura Mobil 720 garaż miała maławy i integra z niej trzeszcząca jest :szeroki_usmiech dopiero jak wlazłem tu do Adrii wszystko się zgodziło


:ok
https://youtu.be/YBA3t07w4y0?si=n2xuKscTeHCybCeg

Screenshot_20240407_154517.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 49,17 KB

Screenshot_20240407_154539.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 144,24 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-04-07, 18:24   

Komplecik,
Sympatyczne.
I ten Merc jest do 2.0 z małą akcyzą czy się pomyliłeś???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-07, 20:21   

oczywiście każdy ma wolny wybór i nikt nikomu nie zabroni kupić sobie autobus, aby jeździć jak osobówką.
to kwestia upodobań.
dla mnie auto to zawsze tylko narzędzie do realizacji turystyki.

jeżdżąc w dójkę, góra trójkę większy kamper jest moim zdaniem po prostu zbędny.

no ale to tylko moje zdanie.

jest jeszcze czynnik psychologiczny: jeżdżę większym!
ale dla kogoś, kto jeździł dużo większymi, nie jest to żadną atrakcją.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/422
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-07, 21:33   

LukF napisał/a:
Komplecik,
Sympatyczne.
I ten Merc jest do 2.0 z małą akcyzą czy się pomyliłeś???

No tak 2.0 Mercedes, coś bąkają że mają problemy z grzaniem się silnika nie wiem jeszcze o co chodzi będę rozkminiał.
Nie ma zbyt wiele do zarzucenia tej Adri, układ wnętrza funkcjonalny, duży garaż z miejscem na bocznej ścianie na krzesła i stolik, w garażu sporo półeczek.
Salon jest przestronny face to face
Wady to brak szafy szafy
Naciągane 3.5t
Rejestracja na 2 osoby, krzesła do jazdy na 4 osoby ale to raczej na Bolka i Lolka :haha:
Podobnie jak w innych ciężkich kamperach
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-07, 22:14   

Komplecik napisał/a:
dopiero jak wlazłem tu do Adrii wszystko się zgodziło


:ok
https://youtu.be/YBA3t07w4y0?si=n2xuKscTeHCybCeg


To jeśli ten układ jest dla Ciebie Robert ok, to pewnie teraz lepiej zrozumiesz o co mi chodziło , kiedy pisałem że wolę moja starą Vetkę niż N&B .
Mam w niej wprawdzie nie łóżko jachtowe tylko poprzeczne z bocznymi schodami , ale reszta jest praktycznie identyczna .
Pisałem już o tym w innym wątku . Kamper ma wyraźnie wydzielone funkcjonalnie 4 pomieszczenia : przestronny salon, kuchnia z lodówką naprzeciw , łazienka na całą szerokość kampera (po jednej stronie kibel po drugiej osobny prysznic ) i sypialnia z garderobą (duża szafa ubraniowa). Do tego przepadlisty garaż (dodatkowo z wygodnym wejście od środka )i drzwi przesuwne zaraz za kuchnią , które po zamknięciu rozdzielają kampera na część dzienną i nocną .
Tak jak piszesz , wchodzisz i wszystko się zgadza :spoko

Moja żona to skowronek a ja to sowa. W Vetce Ona idzie się myć , zamyka drzwi i idzie sobie spać kiedy chce , a ja mogę siedzieć tak jak lubię do 2-giej w nocy , oglądać coś czy siedzieć na lapku. Wszyscy zadowoleni i nikt nikomu nie przeszkadza.
Jak jedziemy N&B to pomimo, że niby też te drzwi przesuwne ma, to kibel z prysznicem jest po stronie dziennej , a kuchnia przy samej sypialni. Poza tym, aby zamknąć te drzwi przesuwne trzeba podnieść szafkę kuchenną i wtedy w sypialni robi się klaustrofobicznie , przez co robimy to rzadko.
W Vetce mam wieczorem spokój, a w N&B słyszę na okrągło "gaś to już i chodź spać", "wycisz ten telewizor", "co się tam tłuczesz po garach" , itp :szeroki_usmiech

Wracając jeszcze do dużych kamperów, to ja ich nie uznaję głównie dlatego, że w kwestii funkcjonalności wnętrza (zwłaszcza w kontekście tego co znam z Vetki i do czego jestem przyzwyczajony ) wnoszą one niewiele , a dużo odbierają w kwestii praktyczności w takim ogólnym stosowaniu (ogranieczenia, ograniczenia, ograniczenia)
Prawda jest taka, że taki kamper 7,5t o długości 8m z hakiem jest w środku tylko jakieś pół metra dłuższy od mojej Vetki 7,65m i tam ta róznica w przestronności jest bardziej kosmetyczna. Duże cięzkie kampery mają większą i to sporo część bagażową i oczywiście większą ładowność, ale są to rzeczy które akurat w moim przypadku nie są warte tych ograniczeń.
Jeśli w kamperku do 3,5t mam wystarczająco dużo miejsca i mogę nim zabrać wszystko co na wycieczki chcę i potrzebuję , a jednoczesnie mogę nim poruszać się łatwiej, swobodniej i mam w tycm zakresie nieporównanie mniej ograniczeń , to z oczywistych powodów nie zamienię go na "kloca" w którym wszystkie jego dodatkowe zalety zużyję na dzień dobry na załatanie jego wad :spoko

A tak jeszcze w ramach dygresji ;
Ciekawe dlaczego większość wanlajferów-jutuberów jeździ kamper-vanami, albo co najwyżej kamperami do 3,5t :wyszczerzony:

Dobra spać idę . Dzisiaj grubo przed czasem , bo rano lecę do egzotycznego kraju w którym kempingowanie jest czymś normalnym i bardzo popularnym i obowiązuje tam zasada że im prościej i bliżej natury tym lepiej (łącznie ze spaniem pod gwiazdami) .
Ciekawe czy trafię tam na jakieś kampery powyżej 3,5t :mrgreen:
Jak się zaaklimatyzuję to dam znać :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2024-04-07, 22:50   

@jako przybliż mi co kryje się pod określeniem Vetka :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/422
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-08, 05:50   

blue60 napisał/a:
@jako przybliż mi co kryje się pod określeniem Vetka :spoko

Zdrobniale mówi o Mobilvecie Mobilvetta ;)
_________________
komplet
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2024-04-08, 06:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/422
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-08, 06:18   

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:
dopiero jak wlazłem tu do Adrii wszystko się zgodziło


:ok
https://youtu.be/YBA3t07w4y0?si=n2xuKscTeHCybCeg


To jeśli ten układ jest dla Ciebie Robert ok, to pewnie teraz lepiej zrozumiesz o co mi chodziło , kiedy pisałem że wolę moja starą Vetkę............
..........
Tak jak piszesz , wchodzisz i wszystko się zgadza :spoko



Ja doskonale wiedziałem o co Tobie chodzi , bo w poprzednim kamperze Grandusi miałem podobnie do tego o czym piszesz podzielone strefy, duży wygodny salon, reszta też podobnie, dlatego wracam myślami do starego szukając jednocześnie mniejszego, :szeroki_usmiech :haha: :szeroki_usmiech na razie jeżdżę kochanym Eliocikiem i obserwuję portale ogłoszenie raz na jakiś czas jeśli się pojawi coś dla mnie to może? wymienię, wszystko musi nabrać mocy urzędowej :haha:
Jeśli ta Adria miała by dach jak w Hymerze i napęd na tył bo tylko Hymer Mercedesa ma napedzanego na tył to było by to ;)
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***