Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowicjusz prosi o radę w zakupie kampera o DMC pow. 3.5 tony
Autor Wiadomość
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2024-04-10, 20:37   

Miałem w życiu kilka kamperów . I nowych i starych .I do 3,5tony i kilka powyżej 3,5tony.
Moim zdanie ocena co lepsze .Jest sprawą indywidualną . Jeden lubi na kempingu czuć się trochę jak w domu i zabiera z sobą najlepiej wszystko .I on za nic nie zmieści się w 3,5 tony . Inny Tak jak JOKO jest minimalistą kempingowym i z pewnymi wyrzeczeniami , ale mieści się w tym przedziale. I jemu nie potrzebne jest auto > 3,5t
I tyle na ten temat.
Ja lubię zabrać z sobą skuter , rowery a nawet hulajnogi. Czasem ponton z silnikiem. Więc mimo posiadania w zasadzie nowej Mobilvetty .Trzeba było zmienić na Carthago powyżej 3,5 t.
Każdy musi sam ZDECYDOWAĆ CO LUBI. i Ne ma innego wyjścia . Nie można mówić ." a ja tam jeszcze raz zaryzykują .Może znowu się uda " Bo może być coś więcej niż mandat ,czy inna grzywna.
Co do ubezpieczeń , to myślę .Tylko bogatych stać żeby nie płacić za auto wartości kawalerki.
Ja płacę autocasco. Ponieważ kiedyś ukradziono mi bardzo drogie auto. Po wypłaci odszkodowania .Kupiłem nowe ,takie samo
W pewnym wieku .Spokój jest bezcenny.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2024-04-10, 21:26   

MAWI napisał/a:
Miałem w życiu kilka kamperów . I nowych i starych .I do 3,5tony i kilka powyżej 3,5tony.
Moim zdanie ocena co lepsze .Jest sprawą indywidualną . Jeden lubi na kempingu czuć się trochę jak w domu i zabiera z sobą najlepiej wszystko .I on za nic nie zmieści się w 3,5 tony . Inny Tak jak JOKO jest minimalistą kempingowym i z pewnymi wyrzeczeniami , ale mieści się w tym przedziale. I jemu nie potrzebne jest auto > 3,5t
I tyle na ten temat.
Ja lubię zabrać z sobą skuter , rowery a nawet hulajnogi. Czasem ponton z silnikiem. Więc mimo posiadania w zasadzie nowej Mobilvetty .Trzeba było zmienić na Carthago powyżej 3,5 t.
Każdy musi sam ZDECYDOWAĆ CO LUBI. i Ne ma innego wyjścia . Nie można mówić ." a ja tam jeszcze raz zaryzykują .Może znowu się uda " Bo może być coś więcej niż mandat ,czy inna grzywna.
Co do ubezpieczeń , to myślę .Tylko bogatych stać żeby nie płacić za auto wartości kawalerki.
Ja płacę autocasco. Ponieważ kiedyś ukradziono mi bardzo drogie auto. Po wypłaci odszkodowania .Kupiłem nowe ,takie samo
W pewnym wieku .Spokój jest bezcenny.

Dokładnie MAWI :ok i nie mam dylematu czy dziś pojadę skuterem czy rowerem lub brakuje zmrożonego piwa czy wody lub zapasu żywności i trzeba dreptać do marketu :wyszczerzony: a o tych zakazach to bajki piszecie i roztrząsacie jak w przysłowiowym "kółku różańcowym" ..w większości miejsc gdzie jest zakaz pod 3.5t to i zwykły kamper ma problemy z poruszaniem się tak więc nie straszcie ludzi..jedyne co mnie ogranicza w poruszaniu się dużym kamperem to wysokość i na to najwięcej kładę uwagę.
Bawcie się :spoko o wyższości świat wielkanocnych na ...
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-10, 21:32   

Wiecie co ja o tym myślę, mam to :dupa :dupa :dupa :dupa :przestan2
:haha: :haha: :haha:
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-10, 21:47   

yamah napisał/a:
...więc nie straszcie ludzi...


to nie jest straszenie.

kolega w tytule poprosił o radę.
każdy ma inne doświadczenia, inne oczekiwania, inne podejście do turystyki i każdy przedstawia swoje stanowisko.
kolega widząc różne podejścia może dokonać wyboru na podstawie nie jednej, ale wszystkich opinii.

każdy wybór dokonujemy sami, bo konsekwencje tego wyboru spadną tylko na nas i autor tego tematu na pewno sobie zdaje z tego sprawę.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-04-10, 22:07   

Zapomniałem....gril cadac waży chyba z 15kg....
kostkarka do lodu kolejne 7kg....

Cóż nie jestem zwolennikiem wypożyczalni, co moje to moje, mam pod nosem, wsiadam i jadę kiedy chcę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-10, 22:41   

MAWI napisał/a:

Moim zdanie ocena co lepsze .Jest sprawą indywidualną .


I tu się Wiesiu z Tobą zgadzam w 100%. Ja w tej kwestii wypowiadam się wyłącznie za siebie :spoko

MAWI napisał/a:

Jeden lubi na kempingu czuć się trochę jak w domu i zabiera z sobą najlepiej wszystko .


Ja gdybym na kempingu lubił czuć się jak w domu , to bym se zamiast parceli dom wynajął ...... a najlepiej to został we własnym ..... prościej, tanieji efekt lepszy :ok

MAWI napisał/a:

Inny Tak jak JOKO jest minimalistą kempingowym i z pewnymi wyrzeczeniami , ale mieści się w tym przedziale.


Mieszczę się to fakt, a o wyrzeczeniach nic mi nie wiadomo :-P

MAWI napisał/a:

jemu nie potrzebne jest auto > 3,5t


Powiem więcej, jemu takie auto zepsuło by całą zabawę :bigok

MAWI napisał/a:

Co do ubezpieczeń , to myślę .Tylko bogatych stać żeby nie płacić za auto wartości kawalerki.


Ale mówią też, że "biedny zawsze dwa razy płaci" ;)
Korporacje ubezpieczeniowe żywią się właśnie strachem ludzi o utratę tego na co długo i ciężko pracowali, bo ludzie w tym strachu przestają trzeźwo i logicznie myśleć .
Czym różni się utrata sumy wartości samochodu na skutek kradzieży czy szkody całkowitej z własnej winy, od utraty tej sumy w formie składek ubezpieczeniowych przez x lat na y samochodów ? ...... Tak wiem, ta pierwsza jest jednorazowa w całości , ale niezwykle mało prawdopodobna, a ta druga pewna ..... ale w ratach :haha:

MAWI napisał/a:

Ja płacę autocasco. Ponieważ kiedyś ukradziono mi bardzo drogie auto. Po wypłaci odszkodowania .Kupiłem nowe ,takie samo


No i gdybyś Wiesiu po tym zdarzeniu zaprzestał płacić to dzisiaj byłbyś na zero, albo może nawet na plusie . Miałeś możliwość wyjścia z kasyna z wygraną , a Ty zostałeś i obstawiasz do dzisiaj :spoko

MAWI napisał/a:

W pewnym wieku .Spokój jest bezcenny.


Ale Staruszków oczekujących spokoju, to raczej w kasynie ciężko znaleźć :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-10, 22:47   

majsterus napisał/a:
Zapomniałem....gril cadac waży chyba z 15kg....
kostkarka do lodu kolejne 7kg....

Cóż nie jestem zwolennikiem wypożyczalni, co moje to moje, mam pod nosem, wsiadam i jadę kiedy chcę.


A nalewak do piwa i 25 litrowa beczka to są dopiero kilogramy , a to przecież dla wielu pakiet podstawowy, ważniejszy choćby od kabla czy węża do nalewania wody :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-04-11, 07:37   

majsterus napisał/a:
Cóż nie jestem zwolennikiem wypożyczalni, co moje to moje, mam pod nosem, wsiadam i jadę kiedy chcę.

Generalnie też wolę swoje, ale w podróży jadąc w czwórkę zbiera się tych gratów co nie miara. Kiedyś woziłem ze sobą wszystko a teraz tylko to co najważniejsze. Oczywiście każdy robi jak lubi i jak mu dobrze. Kamperowanie to przyjemność a ta ma wiele twarzy. Jak zaczynałem przygodę z kamperem myślałem inaczej niż teraz. Z biegiem lat preferencje się zmieniają. Jak zacznę jeździć we dwójkę na dłuższe wyjazdy to pewnie znowu będę inaczej pakować.
Najważniejsze być zadowolonym :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-11, 16:40   

jakieś 10 może 15 lat temu przynajmniej ja zaobserwowałem wśród braci karawaningowej gadżetomanię.
wożenie wszystkiego.

teraz coraz więcej jest minimalistów.
coraz mniej rozściela podłogi, na niektórych kampingach trawiastych wręcz proszą o zaniechanie.
coraz mniej ludzi rozpina markizy (w okresie gdy słońce jeszcze nie jest uciążliwe).
wielu ogranicza się tylko do stołu i krzesełek.

coraz mniej grilluje, gotuje, a co za tym idzie mniej garnków i przyrządów to gotowania, mniej zabieranego jedzenia, nastawiając się na lokalne smaki.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-04-11, 17:10   

Cyryl napisał/a:
jakieś 10 może 15 lat temu przynajmniej ja zaobserwowałem wśród braci karawaningowej gadżetomanię.
wożenie wszystkiego.

teraz coraz więcej jest minimalistów.
coraz mniej rozściela podłogi, na niektórych kampingach trawiastych wręcz proszą o zaniechanie.
coraz mniej ludzi rozpina markizy (w okresie gdy słońce jeszcze nie jest uciążliwe).
wielu ogranicza się tylko do stołu i krzesełek.

coraz mniej grilluje, gotuje, a co za tym idzie mniej garnków i przyrządów to gotowania, mniej zabieranego jedzenia, nastawiając się na lokalne smaki.


..to raczej Ci z wypożyczonymi kamperami....kamper to drugi dom, więc miło jak się ma w nim swoje dodatki...
przecież grilowanie to jedna z ceremonii kamperowania, warunek: Trzeba posiadać grilla :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-11, 18:55   

Cyryl napisał/a:
jakieś 10 może 15 lat temu przynajmniej ja zaobserwowałem wśród braci karawaningowej gadżetomanię.
wożenie wszystkiego.

teraz coraz więcej jest minimalistów.
coraz mniej rozściela podłogi, na niektórych kampingach trawiastych wręcz proszą o zaniechanie.
coraz mniej ludzi rozpina markizy (w okresie gdy słońce jeszcze nie jest uciążliwe).
wielu ogranicza się tylko do stołu i krzesełek.

coraz mniej grilluje, gotuje, a co za tym idzie mniej garnków i przyrządów to gotowania, mniej zabieranego jedzenia, nastawiając się na lokalne smaki.

Tak było faktycznie to dawne czasy wszystko i jeszcze więcej, na tym wyjeździe nie wyjąłem stolika, krzesełka kilka razy, ale stwierdzam że są za duże, myślę kupić mini i stoliczek też malutki, markizy bym chyba nie zakładał klimy na pewno nie, telewizji praktycznie nie oglądam, generalnie crocsy 3 majtki 1 kąmpielowki
Jeden podkoszulek najlepiej bardzo stary sprany
To powinien być luz nie robota :szeroki_usmiech

Screenshot_20240411_185736.jpg
But do wszystkiego na budowę w zimie na łódkę do Kampera imieniny wesela ideał ideał
Plik ściągnięto 10 raz(y) 72,38 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-04-11, 19:26   

jedyne co mnie ogranicza w poruszaniu się dużym kamperem to wysokość i na to najwięcej kładę uwagę.



Nie żebym się czepiał :diabelski_usmiech ale kto to szukał ostatnio drogi z Grecji do Pl, żeby za dużo nie płacić, Ja tam tym moim małym kamperkiem jadę i nie szukam dróg alternatywnych :wyszczerzony:

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-04-11, 20:22   

jarekp założył konto na Forum w dniu 25.10.2020, zadał życiowe pytanie ( życiowe, bo życie Forum naszego podtrzymujące ), ostatni raz logował się 02.11.2020.
A Wy mu nadal odpisujecie. Odpisujecie nie po to aby cokolwiek udowodnić, zdefiniować ale aby koledze pomóc w wyborze.
Jego już od dawna nie ma z nami.
A, że każdy ma swoje preferencje i ideały więc realizuje je w miarę swoich możliwości.
I opisuje ... Ale już nie dla niego. Od dawna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-11, 21:28   

rakro1 napisał/a:
...A Wy mu nadal odpisujecie...


cały urok w dyskusji polega na tym, że nie wiadomo w którym kierunku pójdzie i z kim będziemy ją kontynuować.

dlatego ten, który założył temat jest jakby to powiedzieć - "zaczynem" tego wszystkiego, co nastąpiło później.

wyobraź sobie, że rozmawialibyśmy o tym na żywo: ile wieczorów, ile szlachetnych trunków trzeba byłoby poświęcić na chociaż liźnięcie tematu po łebkach?

czyż to nie tego warte?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-04-11, 23:51   

Komplecik napisał/a:
generalnie crocsy 3 majtki 1 kąmpielowki
Jeden podkoszulek najlepiej bardzo stary sprany

Crocsy jak crocsy. Lepiej pochwal się tym spranym podkoszulkiem i gaciami - byłoby ciekawiej :haha: :haha:
Cyryl napisał/a:
cały urok w dyskusji polega na tym, że nie wiadomo w którym kierunku pójdzie i z kim będziemy ją kontynuować.

Wniosek z tego taki, że pogłoski o śmierci forum są mocno przesadzone, bo jak tylko pojawi się pretekst do pogadania to gęby się nie zamykają. Najważniejsze to zacząć a potem leci....nie wiadomo w jakim kierunku ale i tak jest fajnie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***