Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niby bokser, ale nie bity. Statek kosmiczny L3H3.
Autor Wiadomość
mlodypigula 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W budowie
Dołączył: 12 Lis 2020
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2020-11-27, 17:19   Niby bokser, ale nie bity. Statek kosmiczny L3H3.

Siema wszystkim, jeszcze nie dawno witałem się z wami w dziale powitań, dziś już jestem posiadaczem pięknego fiacika dukato w kolorze stalowym z wyblakłymi plastikami. Fura ma 205 tys przelotu, 190 tys u Niemca i 15 tys po Polsce. Samochód w Niemczech ponoć woził powietrze na pace, a u nas trochę desek. Jak nie mogę zweryfikować prawdy odnośnie tego co robił w Niemczech tak tutaj w Polsce pan stolarz faktycznie ponoć woził lekkie drzewo, i niech tak będzie. Przed kupnem pojechaliśmy do oskp gdzie sprawdzili blacharkę, zawieszenie, z grubsza wszystko spoko, jeden sworzeń do wymiany i miska olejowa wgnieciona. Są dwa małe i powierzchowne ogniska rdzy. Następnie udaliśmy się do warsztatu gdzie pan sprawdził silnik za pomocą komputera, żadne błędy nie wyskoczyły.

No wiec tak na początek co zamierzam robić to jako, że się wystraszyłem, że w przyszłym roku mają zostać zaostrzone przepisy odnośnie przerejestrowywania na specjalny kempingowy to pojechałem na zaprzyjaźnioną oskp i pan powiedział żeby jeszcze w grudniu wstawić do dukato kilka szafek, łóżko, zlew i kuchenkę, przyjechać zmienić przeznaczenie pojazdu, tak wiec umówiliśmy się, że przyjadę tam z prowizoryczna zabudowa i załatwimy już tą zmianę.

Następnie w planach mam przygotowanie blaszanego wnętrza pod ocieplenie, mam na myśli zabezpieczenie wszystkich odprysków warstwą farby antykorozyjnej.

Równorzędnie myśle cały czas o projekcie który podyktuje cała resztę rozwiązań, jako ze muszę mieć garaż ze względu na wożone rowery w liczbie na pewno 2 może 3, to najbardziej sensowny wydaje się być wariant z łóżkiem z tylu nad garażem. Nad koncepcja będę myślał intensywnie w najbliższych dniach.

Co do koncepcji które mam na razie to chciałbym zrobić ocieplenie zamkniętokomorkową niskoprężną pianą pur, ale nie chce samemu tego robić, dzwoniłem do firmy która wykonuje takie ocieplenia i chcą się podjąć maja taka pianę mówią, że robili już coś takiego w vanie także chyba się zdecyduje. Natomiast tak sobie myśle teraz, że przed tym zabiegiem trzeba by zrobić conajmniej dziury na 2 małe okna jachtowe, które planuje i wiatrak w dachu. :-/

Zacząłbym już kupowanie wyposażenia, które podyktuje wykonywanie dalszej zabudowy, ze względu na to, ze stolarz który ma mi zrobić meble ze sklejki musi wiedzieć co gdzie i jak ma zabudować.

Narazie to chyba tyle z newsow w dalszym ciągu czytam i czerpie wiedzę chociaż nie ukrywam, że to wcale nie jest takie proste, zastosowywanie tej wiedzy w moim indywidualnym przypadku.

Muszę się chyba jeszcze przyznać przed wami, że potrzebny jest mi zimny prysznic, bo czasem zamiast przyswajać wiedzę odnośnie budowy to już na instagramie jestem w środku tych wszystkich pięknie wykończonych campervanow i leżę rozmarzony jak to będzie ładnie tej nadchodzącej jesieni :P
Naprowadźcie mnie może na czym powinienem się konkretniej skupić (oprócz czytania tych wątków o których mówiliście, a może to wystarczy). Chyba projekt, co nie?

Wstawiam kilka zdjęć owego dukaciątka, następnym razem pokaże też siebie, żebyście wiedzieli z kim macie do czynienia, to wam może wiele wyjaśnić odnośnie mojego mało zorganizowanego podejścia do budowy, ale obiecuje poprawę! :wyszczerzony:
Nie ukrywam też, że w sumie mam mało czasu ostatnio, biorę wszystkie wolne dyżury w pracy, których teraz jest na szczęście baaaardzo dużo, tylko po to żeby jak najszybciej zarobić na skończenie i wyjazdowo/zapasowy budżet.

46BC9EA2-6DC0-4CD5-9560-0DB992506B25.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 409,52 KB

718FFCBA-B796-426D-8200-574D276E3133.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 376,87 KB

3B984010-446A-4E92-AB14-D44BD5BC25E2.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 309,24 KB

Ostatnio zmieniony przez mlodypigula 2021-04-29, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2020-11-27, 17:42   

mlodypigula napisał/a:
No wiec tak na początek co zamierzam robić to jako, że się wystraszyłem, że w przyszłym roku mają zostać zaostrzone przepisy odnośnie przerejestrowywania na specjalny kempingowy


można wiedzieć gdzie coś takiego znalazłeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2020-11-27, 17:45   

mlodypigula napisał/a:
z wyblakłymi plastikami.

Tym się nie martw, bardzo ładnie to się regeneruje przy pomocy opalarki, tylko trzeba uważać, by nie przegrzać.
mlodypigula napisał/a:
jako ze muszę mieć garaż ze względu na wożone rowery w liczbie na pewno 2 może 3,

Przemyśl to jeszcze, nie lepiej rowery wozić na bagażniku na tylnej ścianie? Szkoda przestrzeni...
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-11-27, 18:19   

Rowery albo skuter .Musisz mieć 125 cm wysokości .
Warto podpatrzeć innych
https://www.malibu-cartha...model-overview/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-11-27, 21:10   

mlodypigula napisał/a:
No wiec tak na początek co zamierzam robić to jako, że się wystraszyłem, że w przyszłym roku mają zostać zaostrzone przepisy odnośnie przerejestrowywania na specjalny kempingowy

jeżeli zamierzasz to robić bo przecież dalej możesz nim śmigać jako dostawczakiem (kat. w dowodzie N1) i tyle. A co kogo obchodzi co Ty masz na pace w momencie przyjazdu na SKP. Nowe przepisy a dokładnie problemy z nich wynikające dotyczyć będą głównie wyglądu zewnętrznego i tego co można znaleźć na przeglądzie czyli podokładane markizy, bagażniki dachowe, haki, poszerzenia, stalowe zderzaki, miechy pneumatyczne czy po-dokładane pod podwoziem zbiorniki (te dwa ostatnie to już nadgorliwość diagnosty), generalnie wszystko co sprawia że auto przestaje wyglądać tak jak w dniu wyjazdu z fabryki. Wiele custom`owych pojazdów nie będzie się co miało pokazywać na SKP (bez zderzaków czy na jakiejś ultra-glebie i felach z wystającymi rantami). Ale kto ci zabroni w dostawczaku na kipie mebli wozić ?
Problem może to robić za granicą gdzie mogą obowiązywać przepisy zabraniające nocowania w samochodzie gdzieś na parkingach z wyłączeniem pojazdów campingowych
Chociaż to Polska: zaczną pojawiać się problemy których ustawodawca nie przewidział, zaczną się wyłączenia, wykluczenia itp. Efekt będzie jak ze wszystkim: był cyrk a będzie bu**el.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-11-27, 21:17   

Piasek1 napisał/a:

jeżeli zamierzasz to robić bo przecież dalej możesz nim śmigać jako dostawczakiem (kat. w dowodzie N1) i tyle.

Łącznie ze ścianą grodziową :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-11-27, 21:29   

No to będzie pewna uciążliwość.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-11-27, 22:25   

Piasek1 napisał/a:
Nowe przepisy a dokładnie problemy z nich wynikające dotyczyć będą głównie wyglądu zewnętrznego i tego co można znaleźć na przeglądzie czyli podokładane markizy, bagażniki dachowe, haki, poszerzenia, stalowe zderzaki, miechy pneumatyczne czy po-dokładane pod podwoziem zbiorniki (te dwa ostatnie to już nadgorliwość diagnosty), generalnie wszystko co sprawia że auto przestaje wyglądać tak jak w dniu wyjazdu z fabryki.
Podaj proszę źródło do projektu tych przepisów - chętnie bym poczytał
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-27, 23:49   

Cześć. Zapał widzę masz. Życzę powodzenia, bo auto faktycznie nie wygląda źle no i skoro najpierw jednak czytasz to może unikniesz większych wpadek :-)

Ruda lubi się pojawić pod tymi wyblakłymi plastikami. Zdejmij i sprawdź.

PS. Wklejając fotki warto czasem zamazać to i owo, zrobiłeś darmową reklamę stolarzowi ;-)
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-11-28, 08:47   

smok_wawelski napisał/a:
Podaj proszę źródło do projektu tych przepisów - chętnie bym poczytał

kurcze nie chce mi sie szukać. Już ze 2x wrzucałem ten link przy okazji innych tematów dot. rejestracji tutaj na forum. Szybciej pewnie znajdziesz niż ja.
Ale wejdzie to na pewno bo byłem na początku listopada na przeglądzie na SKP i już mi pokazywał w programie dodatek do wrzucania zdjęć. Mówił że "2-3 dni temu jak się zaktualizował program to się pojawiło", także przynajmniej w kwestii dot. dokumentacji fotograficznej pojazdu - wejdzie na pewno.
Swoją drogą pogadaliśmy sobie trochę i ... cały ten światek to gniazdo szerszeni. Jeden na drugiego, podpi...ją się do wyższych instancji. Ktoś tam komuś poszedł na rękę i dopuścił, za pół roku dzwoni inny z drugiego końca polski, rzuca się w tej słuchawce że on go podkabluje do TDT za to, jak tak można, no jak na forach internetowych. Bicie piany i udowadnianie że się wszystkie rozumy pozjadało.
No najlepszy tego przykład to jest ich branżowe forum... polecam w wolnych chwilach.
Każdy temat dot. technicznych kwestii: no jedna branża znaczy winno być jedno wspólne rozwiązanie.
A gdzie tam: na 30tu biorących udział w dyskusji jest 20 wersji rozwiązania tej kwestii. Do tego dochodzą tarcia na linii SKP które obowiązują przepisy TDT a Wydziałami Komunikacji które obligują przepisy KPA. Diagnosta twierdzi A a WK że B. Jeden nie poprawi a drugi nie zarejestruje. W które drzwi byś nie wlazł - w każdych dostaniesz w pysk.
To najlepiej obrazuje jaka nas czeka przyszłość po zmianach od nowego roku.
Jak pisałem: jest cyrk a będzie bu**el.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-11-28, 10:50   

Piasek1 napisał/a:
Bicie piany i udowadnianie że się wszystkie rozumy pozjadało.....

........................Jak pisałem: jest cyrk a będzie bu**el.

Dokładnie jak tu piszesz.. :diabelski_usmiech
a czytając twoje posty ktoś nie obyty w kwestii przeglądów,rejestracji pojazdu odniesie wrażenie chaosu i destabilizacji w WK , SKP i zrezygnuje z tworzenia swojego domku na kółkach.
Mam 15 aut w tym 10 specjalnych gdzie ciągle jakieś przeglądy czy też rejestracje przy zmianach: rodzaju,przeznaczenia lub zatrzymaniach dowodów i powiem że nie zauważyłem jakiś radykalnych utrudnień czy też wielkiego chaosu nawet w obecnym czasie pandemii..wszystko idzie w miarę sprawnie.
Jednak jak trafi się petent który chce być mądrzejszy od ustaw lub przytacza zasłyszane (wyczytane) teksty z for internetowych to trafia na :gwm
To samo przy sprzedaży-kupna samochodu lub kampera..narzekasz na potencjalnych kupców..powiem ci tak : jaki towar tacy klienci (kupcy) a żadnego nie powinno się lekceważyć..obojętnie czy przychodzi z 1tyś czy 100 tyś. :bigok a będzie żyło się nam lepiej i... :ok podróżowało na luzie.
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-11-28, 11:23   

Twój natomiast (post) piszesz z punktu człowieka obytego w materii i zaczynasz generalizować.
Ogromna większość nie posiada 15 pojazdów i nie spędza życia w kolejkach Wydziałów Komunikacji (lub też wchodzi bocznymi drzwiami korzystając z jakichś znajomości).
Większość z nas pojawia się tam raz na kilka lat i prawie zawsze w innej rzeczywistości prawnej a obecnie dodatkowo sytuacyjnej.
I to że Tobie kiedyś tam udało się z betoniarki zrobić campera nie znaczy że za miesiąc taki sam numer przejdzie.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-11-28, 14:40   

Obejrzałem filmiki i rozumiem problemy z zakresu zawirowań prawnych w zakresie np. homologacji lamp do aut amerykańskich ale nie rozumiem jak zrobienie zdjęć na stacji wpłynie na fakt posiadania w kamperze np. markizy?
No wyjdzie że jest i co nie może być?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-11-28, 16:35   

Piasek1 napisał/a:
kurcze nie chce mi sie szukać. Już ze 2x wrzucałem ten link przy okazji innych tematów dot. rejestracji tutaj na forum.
Piasek1 napisał/a:
Twój natomiast (post) piszesz z punktu człowieka obytego w materii i zaczynasz generalizować.
Ogromna większość nie posiada 15 pojazdów i nie spędza życia w kolejkach Wydziałów Komunikacji (lub też wchodzi bocznymi drzwiami korzystając z jakichś znajomości)

Nie mam 15-tu pojazdów ale to nic nie zmienia - akurat z racji tego że musiałem na pewien czas wystopować z budową i że przerejestrowanie będzie na pewno po nowym roku - więc normalne że śledze tego typu wieści i pytam o nie bo czasem człowiekowi coś umknie.
Natomiast owszem jest projekt zmian którego nota bene nie znalazłem w autorytatywnych źródłach a jedynie w artykułach dziennikarskich w róznych portalach motoryzacyjnych często sprzeczne ze sobą gdzie mówi sie że OSKP i SKP idą pod nadzór TDT i że mają wejść przepisy o dokumentowaniu foto przeglądów ale nic w nim nie ma w sprawie zmiany zasad zmian przeznaczenia pojazdów - po prostu chce też uniknąć na forum tworzenia atmosfery paniki jak w przypadku przepisów które weszły w styczniu 2020
Ok spoko mówisz mi poszukaj spoko nie mam żalu bo to oczywiście nie jest Twój obowiązek podawać mi na tacy a jedynie mogłaby to być dobra wola to rozumiem ale w sumie głosząc nieco Hiobowe wieści uważam że należałoby podawać żródła aby znów nie występowała panika w tym istotnym dla wielu kolegów temacie zmiany kategorii przeznaczenia pojazdu

Piasek1 napisał/a:
Twój natomiast (post) piszesz z punktu człowieka obytego w materii i zaczynasz generalizować. Ogromna większość nie posiada 15 pojazdów i nie spędza życia w kolejkach Wydziałów Komunikacji (lub też wchodzi bocznymi drzwiami korzystając z jakichś znajomości).

Sugestie o wchodzeniu bocznymi drzwiami i kumoterstwie po wypowiedzi kol. yamah nie są poparte dowodami i muszę z obowiązku moderatora zwrócić Ci uwagę że tego typu wypowiedzi na forum są raczej nie na miejscu oraz prosić o powściagliwość w wyrażaniu takich przypuszczeń

Kolegę mlodypigula, przepraszam za zaśmiecenie wątku - choć to Ty zacząłeś temat obawami o nowe przepisy z którego wywiazała sie dyskusja jeśli uważasz że jest ona zbyt długa w Twoim watku - prosze o kontakt na PW i oddziele ją do odrębnego watku.
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mlodypigula 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W budowie
Dołączył: 12 Lis 2020
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2020-11-28, 17:36   

Hej jeżeli chodzi o mnie to cieszę się z wywiązanej tutaj dyskusji, trochę mnie to uspokoiło, aczkolwiek i tak wolę się przygotować na najgorsze i zmianę kategorii pojazdu odbębnić już w tym roku.
Natomiast mam kilka nowych wątpliwości związanych z moim samochodem, mam 180 cm wzrostu w butach pewnie ze 2 cm więcej, spacerując po pace tak mnie naszło, że jak dorzucę szkielet i izolacje to zniknie mi po pare cm z góry i z dołu, chciałbym uniknąć chodzenia zgarbionym, myślicie ze się uda? Mam jeszcze możliwość zwrotu samochodu, aczkolwiek szukając wersji h3 zorientowałem się, że są one droższe i ciężej dostępne. Teoretycznie mam 11 cm zapasu, chyba powinienem się wyrobić co nie?

Moje kolejne pytanie związane jest z kolejnością pracy o ile jestem przekonany, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek permanentnych zmian powinienem mieć projekt (nad czym już intensywnie pracuje) to dalej mam wątpliwości czy najpierw powinienem założyć okablowanie do instalacji wykorzystać istniejące otwory i kanały w poszyciu i dopiero psikac ocieplenie czy może na odwrót. Oglądając na yt widzę ze sporo firm/ludzi robi to w kolejności szkielet->okablowanie->piana i chyba ma to sens.
W związku z tym czy mamy na forum kogoś z kim mógłbym oczywiście odpłatnie skonsultować lub prosić o pomoc w wykonaniu tejże instalacji w moim kamperze, na prawdę miałem chęci żeby to ogarnąć sam, ale zarówno ja i mój tato nie czujemy się na siłach, żeby robić tak ważną rzecz samodzielnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***