Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydzielone z wypadku kampera pod Studziankami
Autor Wiadomość
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-03-10, 08:49   

test zderzeniowy busa

https://www.facebook.com/...16320382232806/

no a blaszaki miały być bezpieczne...
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-03-10, 09:01   

Comsio swoim tirem tak zasuwa ,że słychac jak butelki dzwonią(tak mi opowiadali co za nim jechali) :haha: :haha: :haha: :aniolek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubertg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Autostar Aryal
Dołączył: 05 Maj 2019
Piwa: 6/2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-03-10, 09:24   

Mamy wielu idiotów i bandytów na drogach, w każdej kategorii wagowej. Ale nie można generalizować i twierdzić że 90% kierowców jeździ źle. Do tego często nasze drogi to często tragedia i nie mam tu na myśli stanu ale błędy w projektowaniu.

Dobrym jednak dowodem na to, że konsekwencja w karach skutkuje jest Litwa. Mieszkam przy trasie 61, codziennie spotykam mnóstwo samochodów na litewskich tablicach, ciężarówki oraz lawety, busy itp. Wielu z nich to bandyci na drodze, żadnego rozsądku, nie mówiąc już o poszanowaniu przepisów. Całkowicie inny styl jazdy niż np. Rosjanie czy Białorusini, oni nie odbiegają od naszych kierowców, ale kierowcy z Litwy powinni mieć jakieś specjalne ograniczniki zakładane na granicy. Jadąc do domu na wylocie z miasta mam jeszcze przez ok 2km teren zabudowany, wysepki, przejścia dla pieszych wyjazdy z posesji, bocznych dróg itp. Ograniczenie ma sens, to nie jest las lub pole i teren zabudowany nie wynika tylko ze znaków, ale droga prosta więc wielu gaz do dechy. Jak jadę 50-60 km/h często na zderzaku siedzi mi samochód, 3 na 5 przypadków litewska tablica. Dalej w kierunku na Suwałki nie jest lepiej. Za to po przekroczeniu granicy, inny świat. Miejscowi, ale również większość innych, jadą przepisowo. Oczywiście są wyjątki, ale jadąc prze Litwę wg mojej oceny, łamanie ograniczeń prędkości jest jak 1:10 w porównaniu do Polski. Na naszych drogach jadą na maksa, u siebie grzecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
futro2606 
stary wyga


Twój sprzęt: RAPIDO 9090DF
Nazwa załogi: KRZYSIEK & BEATKA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Piwa: 11/8
Skąd: BRZEG DOLNY
Wysłany: 2021-03-10, 09:29   

Dołączę się do tematu,który poniekąt mnie dotyczy. Jeżdżę zawodowo dużym zestawem (cysterna + ciągnik przeważnie ADR) i nie mogę się zgodzić z niektórymi wypowiedziami zwłaszcza Banana.Otóż
1.Jazda na zderzak -ciężarówka jak wiecie ma ograniczenia co do prędkośći max. 90 km/h i jak zrobić manewr wyprzedzania jak dojeżdżasz do poprzedzającego pojazdu . Zaczynasz wyprzedzać i są trzy opcje:
a) Zrobisz to w miarę szybko i wyskakujesz kilka metrów przed pojazdem (niektórzy powiedzą jazda na zderzak) -ograniczasz czas na lewym pasie ale tu jest kara za tzw. odległościówkę.
b) Zaczynasz wyprzedzać przepisowo z zachowaniem odległości i tu znowu problem z czasem manewru.
c) Wyprzedzasz i wtedy kierowca wyprzedzany nagle przypomina sobie ,że może jechać szybciej i przyspiesza ( notorycznie bo jak może tzw. TIR mnie wyprzedzić ?) chowasz się i za chwilę sytuacja się powtarza i co?
2. Robię rocznie 100 000 km dużym, 15 000 km camperem i 10 000 km osobówką . Myślę ,że mam trochę praktyki zwłaszcza ,że nie miałem żadnej kolizji czy wypadku.Piszesz ,że 90% Polskich kierowców to bandyci ( 70% Tir-ów zarejestowanych na Polskich numerach jeżdżą Ukraińcy ,Białorusini itd. ) spróbuj zagadać do nich na 15 i 17 kanale CB.
3. Jak Wiecie mamy czas na dostarczenie ładunku a póżniej załadunek następnego i kierowcy gonią aby zdążyć na czas. Praca i jazda jest ograniczona tachografem i każde przekroczenie jest srogo karane.

Podsumowując nie można oceniać tego młodego człowieka(każdy kiedyś był młody i zaczynał) nikt z nas tam nie był , dlaczego tak się stało ,kto był winien? To straszna tragedia ,która nie powinna się stać ale wypadki się zdarzają nic na to nie poradzimy.Myślę ,że każdy z nas ma mniejsze lub większe "występki za kierownicą" za które teraz się wstydzi ale takie jest życie. Spróbujmy razem egzystować w społeczności i na drodze ,zrozumieć drugiego człowieka . :spoko
_________________
...Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień…
KRZYSIEK&BEATKA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-03-10, 11:18   

futro2606 napisał/a:
Jak Wiecie mamy czas na dostarczenie ładunku a póżniej załadunek następnego i kierowcy gonią aby zdążyć na czas. Praca i jazda jest ograniczona tachografem i każde przekroczenie jest srogo karane.

Tachograf miał wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa,a z tego co piszesz nie zawsze tak jest.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-03-10, 11:25   

Niestety dzisiaj czas to pieniądz. Jednostka czyli człowiek się nie liczy...
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubertg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Autostar Aryal
Dołączył: 05 Maj 2019
Piwa: 6/2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-03-10, 12:28   

EwaMarek napisał/a:
Niestety dzisiaj czas to pieniądz. Jednostka czyli człowiek się nie liczy...


Masz rację, często tak jest. Tylko pod stwierdzenie, że człowiek się nie liczy, można również podpiąć sztywne zasady tacho. Np. kierowcy kończy się dwutygodniowy okres pracy, a brakuje 1 godziny aby dojechać do domu. Wg przepisów ma stanąć na 45 godzin i nie ma wyjątków. Bez znaczenia jest to, że tego dnia jechał mało i jest wypoczęty, ważny jest limit z ostatnich dni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-03-10, 13:30   

hubertg, To druga sprawa, że przepisy są po to żeby je przestrzegać nie ważne czy mają sens czy nie...
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-03-10, 13:36   

Cyryl napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Wiek kierowcy TIR-a 22 lata czy to troszkę nie za mało jak na taki gabaryt?


nie ma znaczenia, czy jechał solówka czy zespołem pojazdów, bo:

Ustawa o Kierujących Pojazdami:
"Art. 8.
1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:
...
6) 21 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii C, C+E, D1 i D1+E..."


trzeba pamiętać, że obecne prawo dopuszcza przystąpienie do kursy kat. C i C+E jednocześnie.


Ustawa o Transporcie Drogowym:
[i]"Art. 39a.
1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić
kierowcę, jeżeli osoba ta:
1) ukończyła 21 lat;

Ustawodawca chyba trochę przesadził z tak młodym wiekiem. Nie mam nic przeciwko młodości, ale do prowadzenia tak ciężkich pojazdów potrzebne są nie tylko umiejętności ale i parę lat doświadczenia. Jakich zniszczeń potrafi dokonać wielki siągnik siodłowy to mamy chociaż na przykładzie strasznej katastrofy na autostradzie pod Szczecinem z przed bodajże roku. Szkolenie szkoleniem, ale ja na przykład po osobówce dopiero po 2-3 latach poczułem, że panuję w pełni nad dużym kamperem z alkową i wszystkimi sytuacjami, które mogą mnie spotkać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-10, 13:41   

hubertg napisał/a:
Mieszkam przy trasie 61, codziennie spotykam mnóstwo samochodów na litewskich tablicach, ciężarówki oraz lawety, busy itp. Wielu z nich to bandyci na drodze, żadnego rozsądku, nie mówiąc już o poszanowaniu przepisów.


A tutaj doskonała ilustracja powyższych słów:

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,26867659,tirem-wyprzedzal-druga-strona-wysepki-wszystko-nagrala-kamera.html#s=BoxOpImg4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-03-10, 14:02   

To jest dopiero parodia przepisów - tyle wykroczeń za jednym razem i co 1000zł Litwin dostał - żart!!!

"""Niebezpieczny manewr został uwieczniony przez kamerę radiowozu policyjnej grupy Speed. Policjanci zatrzymali kierowcę ciężarowego mana do kontroli. Wyprzedzanie na zakazie i skrzyżowaniu to niejedyne przewinienia 53-letniego kierowcy. Zlekceważył również podwójną linię ciągłą i nakaz jazdy z prawej strony wysepki. """



ciekawe czy zapłacił gotówką , bo z obcokrajowcami jest problem przy płaceniu ...
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-03-10, 14:59   

EwaMarek napisał/a:

To jest dopiero parodia przepisów - tyle wykroczeń za jednym razem i co 1000zł Litwin dostał - żart!!!

Za to ja dzisiaj za nie zapięte pasy dostałem stówkę i dwa punkty,a nikogo poza sobą nie narażałem na żadne niebezpieczeństwo.Ale prawo jest prawem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-03-10, 15:06   

darek 61 napisał/a:
a nikogo poza sobą nie narażałem na żadne niebezpieczeństwo.

a koszty leczenia i rentę inwalidzką trzeba będzie płacić z naszych podatków :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-03-10, 15:19   

SlawekEwa napisał/a:
darek 61 napisał/a:
a nikogo poza sobą nie narażałem na żadne niebezpieczeństwo.

a koszty leczenia i rentę inwalidzką trzeba będzie płacić z naszych podatków :bajer

A moja składka zdrowotna to na kogo idzie?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-03-10, 15:39   

darek 61 napisał/a:
.............
A moja składka zdrowotna to na kogo idzie?


Na kolana prezesa :haha: :haha: :haha:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***