Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OC a jego samoczynne wznowienie
Autor Wiadomość
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-08-05, 17:46   OC a jego samoczynne wznowienie

Mam pytanie do znawców materii:
znajomi kupili kiedyś klasyka do renowacji, przerejestrowali na siebie i ubezpieczyli, z rok się nim pobujali czekając za kolejką. Wstawili i ... tak se zeszło ze 2 lata z hakiem jak nie trzy zanim auto odzyskali (w stanie takim w jakim oddali tyle że dojechał o własnych siłach a wrócił na lawecie) ale to temat na inną historię.
Czymś jeździć musieli zatem przez ten czas 2-gie i 3cie auto się przewinęło, polis trochę i teraz jest sytuacja w której:
- mają kartę pojazdu od samochodu ale nie mają dowodu rejestracyjnego z którym odstawili auto do warsztatu
- polisa OC wyszła, pewnie jakieś tam przedłużenie przysłali, sami nie pamiętają czy opłacili czy nie, oni w tym czasie zmieniali adres zamieszkania, meldunki itp, jak pisałem tam prawie 3 lata zeszło bez auta
I tutaj dochodzimy do meritum:
- czy polisa OC zawarta raz przedłuża się z automatu na kolejne lata rok za rokiem w nieskończoność aż do momentu zgłoszenia zbycia/zezłomowania/wyrejestrowania ? i gdzieś tam wisi zadłużenie o które prędzej czy później ktoś się upomni
- czy tylko raz się przedłuża i nieopłacona wygasa po roku ?
Bo nikt niczego o kasę nie przysyła, (obstawiam że przez bałagan i to gdzieś wisi i odsetki bije) oni zaś są scykani że jak się gdzieś wynurzą z tym autem z zapytaniem oficjalnym co jest z tą polisą to się od razu UFG odezwie z karą i do kpl ubezpieczalnia z odsetkami za zaległą polisę.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-08-05, 19:36   

Nie jestem znawcą ale z miesiąc temu dostałem szczegółowe wytłumaczenie od ubezpieczyciela (bo auto kupiłem).
Polisa po kupnie auta (czyli zbywcy) nie przedłuża się automatycznie. Polisa wykupiona już po kupnie auta będzie się automatycznie przedłużać i należność do uregulowania rosnąć.
Ale w tej sytuacji niech się cieszy bo gdyby wygasła to kosztowałoby go srogo więcej :D

Generalnie nie rozumiem "bezradności" znajomych ponieważ to wszystko można się dowiedzieć u ubezpieczyciela. Znaleźć go też nie jest trudno.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-08-05, 20:12   

Wiemy że przy zmianie właściciela polisa się nie wznawia. Wygasa.
Tutaj jest inny przypadek bo prawdopodobnie nie była opłacona przez 2 a może więcej lat bo żadnych kwitków nie ma na to.

Tutaj
https://rankomat.pl/samochod/kary-za-brak-oc
znalazłem coś takiego

Cytat:
Nieopłacenie pełnej raty składki za OC – całoroczne polisy OC przedłużają się automatycznie tylko po opłaceniu wszystkich rat składki. Niestety, często zapominają o tym właściciele pojazdów i nie zdają sobie nawet sprawy, że ich polisa wygasła z upływem okresu na który została wykupiona.


Tutaj
https://www.allianz.pl/pl...ec-problem.html
podobnie

Cytat:
Nieuregulowanie całej składki na OC – część kierowców decyduje się na rozłożenie płatności składki np. na 2 raty. UFG podaje, że w aż 40 proc. analizowanych przypadków brak ubezpieczenia wynikał z nieopłacenia kolejnej raty za OC.[4] Tym samym jeśli składka nie została w całości uregulowana, to nie przedłuży się automatycznie ochrona ubezpieczeniowa.


czyli o ile dobrze rozumiem: nieopłacenie składki za powoduje wygaszenie polisy na kolejny okres. Nawet jeżeli przeszła na kolejny rok automatycznie a oni jej nie opłacili - na kolejny już nie przeszła. Wygasła.
:?:
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-08-05, 20:32   

[quote="Piasek1"]Wiemy że przy zmianie właściciela polisa się nie wznawia. Wygasa.
Tutaj jest inny przypadek bo prawdopodobnie nie była opłacona przez 2 a może więcej lat bo żadnych kwitków nie ma na to.

Niestety kolega Marek jest w błędzie. Polisa przedłuża się automatycznie tylko jeden raz. Nieopłacenie składki nie wznawia polisy na drugi i trzeci rok, tak samo jak nieopłacenie raty składki nie wznawia po pierwszym roku.
Zła wiadomość jest taka, że UFG bardzo zaczęło drążyć i wyłapuje coraz więcej samochodów - komputeryzacja. Ścigają za 3 lata, ale próbują więcej
Na dzisiaj kara za brak OC na samochód o masie do 3,5 DMC to 5600 zł, powyżej 3,5T 8400 zł . Zapłacenie kary nie zwalnia z obowiązku zawarcia polisy. Nie liczy się czy jeździsz, czy nie - jeśli jest zarejestrowany , to ma mieć OC. Tutaj wyjątek. Samochód zabytkowy (żółte tablice).
Chcesz dokładniejszego info - napisz wszystko na priva

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-08-05, 20:36   

Dokładnie rok temu sprzedałem przyczepę kempingową, która miała ważną polisę do maja 2021.
Od czerwca zaczęły przychodzić upomnienia, ostrzeżenia a ostatnio Przedsądowe Wezwanie do zapłaty.
Zadzwoniłem do konsultanta z informacją, że przyczepa została sprzedana prawie rok temu, zgłosiłem w WK i u mojego Agenta ubezpieczeniowego u którego mam ubezpieczone wszystkie pojazdy.
Agent wykonał co trzeba a ja nie jestem miłośnikiem śmieci by je trzymać w nieskończoność, więc pewnego dnia wraz z innymi papierami porządkując puściłem przez niszczarkę.
Dziś nie mam jak udowodnić że budka sprzedana, że nie mam kontaktu do kupującego, ani do ogłoszenia które nie jest archiwizowane aż tak długo.
Na tym sprawa utkwiła i nie wiem jak potoczy się dalej, czy przyjdzie coś z Sądu czy Komornik po 70zł...
7 dych nie zapłacę, prędzej oddam 2 telewizory :bigok
Mógłbym opłacić i rok mieć z głowy, ale to by się ciągnęło w nieskończoność.
Polisa w moim przypadku przedłuża się automatycznie bez wypowiedzenia.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-08-05, 20:48   

Możliwe że się mylę. Ale to na nieszczęście ubezpieczającego. Bo zamiast zaległej składki przyjdzie mu kilka tysięcy kary.....
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-08-05, 21:51   

Socale napisał/a:

Dziś nie mam jak udowodnić że budka sprzedana, że nie mam kontaktu do kupującego, ani do ogłoszenia które nie jest archiwizowane aż tak długo.
Na tym sprawa utkwiła i nie wiem jak potoczy się dalej, czy przyjdzie coś z Sądu czy Komornik po


Jeśli zgłosiłeś w WK to jest ślad
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-08-06, 10:04   

Robert-4 napisał/a:
...

Jeśli zgłosiłeś w WK to jest ślad

Teraz sam zwątpiłem :? Corona szalała i WK był zamknięty dla petentów :roll:
Najgorsze, że mój agent też kopii nie posiada, wszak było to rok temu.
Poczekamy, zobaczymy jak to się rozstrzygnie.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-08-06, 10:16   

Teraz formalności można załatwić przez gov.pl
zgłoszenia pojazdów i nie tylko. Nawet rejestrację można wykonać przez neta ale do tego akurat jakiś certyfikat już jest potrzebny. Ale aktualizacja pojazdów/zgłoszenia robi się z potwierdzeniem sms.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubertg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Autostar Aryal
Dołączył: 05 Maj 2019
Piwa: 6/2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-08-06, 15:12   

marek230482 napisał/a:
Teraz formalności można załatwić przez gov.pl
zgłoszenia pojazdów i nie tylko. Nawet rejestrację można wykonać przez neta ale do tego akurat jakiś certyfikat już jest potrzebny. Ale aktualizacja pojazdów/zgłoszenia robi się z potwierdzeniem sms.


Niestety, w znanych mi WK nie ma możliwości rejestracji zdalnie, może są takie nowoczesne w innych regionach. W tych które znam, można wysłać wniosek, dokumenty itp. ale po odbiór DR i tablice już trzeba osobiście.
Ale potencjalna kara jest tylko za brak zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu, nie rejestracji. Po zakupie można wysłać zgłoszenie nabycia, podpisane profilem zaufanym, do właściwego WK, to nic nie kosztuje. Zarejestrować można w dogodnym terminie, :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1185
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2021-08-06, 16:27   

OC NNW PZU do mojego kapera

Pakiet standardowy.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 179,39 KB

Wybierz ochronę dopasowaną do potrzeb.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 501,56 KB

PZU SA.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 224 KB

Warto wiedzieć.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 584,93 KB

WB.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 137,53 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-08-06, 20:47   

hubertg napisał/a:
marek230482 napisał/a:
Teraz formalności można załatwić przez gov.pl
zgłoszenia pojazdów i nie tylko. Nawet rejestrację można wykonać przez neta ale do tego akurat jakiś certyfikat już jest potrzebny. Ale aktualizacja pojazdów/zgłoszenia robi się z potwierdzeniem sms.


Niestety, w znanych mi WK nie ma możliwości rejestracji zdalnie, może są takie nowoczesne w innych regionach. W tych które znam, można wysłać wniosek, dokumenty itp. ale po odbiór DR i tablice już trzeba osobiście.
Ale potencjalna kara jest tylko za brak zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu, nie rejestracji. Po zakupie można wysłać zgłoszenie nabycia, podpisane profilem zaufanym, do właściwego WK, to nic nie kosztuje. Zarejestrować można w dogodnym terminie, :) .

Rejestracja przez gov to nie wymysł WK czy powiatu. To platforma i system ogólnokrajowy. Każdy, skądkolwiek może to zrobić. Ale tak jak pisałem trzeba sobie wyrobić jakiś tam podpis bo profil zaufany nie wystarcza (bo sam chciałem to zrobić).
Odnośnie kar to może już faktycznie kwestia uznaniowa. U mnie karę się dostaje gdy przekroczysz czas na rejestrację. Samo zgłoszenie nic nie wnosi do sprawy. Trzeba zarejestraować. Obecnie każdy Polak ma na to 60 dni od zakupu.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-08-06, 21:21   

Skorpion napisał/a:
OC NNW PZU do mojego kapera


Kolego,
w podpisie masz "urządzenie kamperopodobne". Czy ta polisa jest na pojazd specjalny? raczej wątpię.

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-08-06, 21:54   

Nie jest. Bo w polu TYP powinien mieć pojazd specjalny albo pojazd kempingowy. To na zwykłego busa. Dlatego takie tanie.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1185
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2021-08-06, 23:18   OC NNW

Do samochodów powyżej 25 lat PZM + PZU

Skorpion.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 351,87 KB

Potwierdzenie OC i PZU 01.08.2021-31.07.2022.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 146,47 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***