Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Google Maps - dziwne
Autor Wiadomość
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-09-01, 11:44   Google Maps - dziwne

Ostatnio kilka już razy zdarzyło mi się że mapa wyprowadziła mnie w pole. Generalnie nawiguje poprawnie, w dobrą stronę do miejscowości ale już w niej prowadzi mnie na niewłaściwą ulicę pod niewłaściwy adres meldując że jesteś na miejscu podczas kiedy adres właściwy jest 2 ulice dalej. Mało tego, kilka razy po w/w komunikacie pokazał strzałką w którą stronę mam sobie iść pod włąściwy adres (przez płoty czyichś posesji) mimo iż adres pod który nawigacja miała zaprowadzić jest skomunikowany od drogi dojazdowej.
Nie wiem czy to kwestia urządzenia na jakim chodzi czy apka google map coś wariuje czasami...
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-09-01, 15:45   

Nie odnotowałem przypadku aby dowlokła mnie w dobrej miejscowości pod zły adres - zdarzyło mi sie to ale to było moje gapiostwo bo wybrałem wprost ul. jakąś tam illeś tam i wylądowałem pod przychodnią zdrowia chyba w Rudzie Ślaskiej a nie hotelem w Zabrzu - ulica i nr były zgodne :)
Owszem też mam zdanie że Google coraz częściej właduje nas w szutrówkę bo uzna że to krótsze i dla nas lepsze- wg mnie to wina braku opcji konfiguracyjnych i nieco pokręcony mechanizm wyboru najkrótszej drogi.
Cóż - darowanemu koniowi w zęby nie zaglądaj mawiają
De facto otrzymujemy za free no może prawie za free bo cisną się nam rożnej maści i rożnego sposobu reklamki które prawie każda free nawigacja czy free Janosik ciśnie
W sumie jednak otrzymujemy nie najgorszą z często aktualizowana mapa nawigację ale z jej ułomnościami - po prostu coś za coś.
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-01, 17:28   

ja korzystam z Google map na codzień i miałem ze dwa przypadki że pomimo wprowadzenia dobrego adresu nawigacja zaprowadziła mnie kilka ulic dalej w tej samej miejscowości.


Błędy się zdarzają ale raczej poza miastem, w większych miastach jest OK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-09-01, 20:35   

Ja ostatnio miałem przypadek że jechałem w to samo miejsce po roku. Rok wcześniej zaprowadziła pod bramę, ostatnio, 3 ulice dalej komunikując że miejsce docelowe jest po lewej stronie i strzałeczkę że mam sobie iść z buta przez prywatne działki i ogrodzenia.
To takie posr...e osiedle gdzie 80% ulic wygląda tak samo zatem rok nieobecności i nie trafisz za chiny w to samo miejsce - dlatego potrzebna nawigacja. Dobre 20 min krążyłem po okolicy nim znalazłem właściwą ulicę. Google maps uparcie mnie odsyłało 3-ulice dalej.

Podobnie ostatnio miałem w Szklarskiej: zaznaczona droga piesza a ta mnie prowadzi gdzieś dookoła po czym melduje że punkt docelowy jest 200m do tyłu (minęliśmy go) pokazując strzałką linię prostą przez czyjeś prywatne posesje, pogrodzone i nie do przejścia. Od drugiej strony była normalna droga dla samochodów, pieszych itp
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-01, 21:15   

Niestety mam podobne odczucia. Wygląda to tak, jakby stracili nagle część danych. Nie pierwszy raz zresztą, pamiętam jak zdjęcia satelitarne mojej okolicy były dużo lepsze i nowsze, teraz pokazuje jakieś starocie i pikselozę.
Co do prowadzenia, niestety kosztem przyspieszenia o 5 minut potrafi zmienić trasę na takie dziury, łaty i ciasnotę, że końcowo trasa trwa dłużej bo nie da się jechać powyżej 50km/h...
Też myślałem,ze to tylko coś z moim telefonem.
Zaglądaliście kiedyś na swoją oś czasu w appce? Tam dopiero są cuda - nagle trasa się urywa i mass linię prostą przez dwa miasta na skos do kolejnego punktu, jakby się człowiek do samolotu przesiadł. Telefon nie traci zasięgu, czułość GPS mam jedną z wyższych, zresztą na innych telefonach to samo jest.
Wychodzi na to, jak pisał smok_wawelski, że nie ma co narzekać za darmoszkę, ale fakt faktem, bywało już lepiej.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-01, 21:41   

dlatego po latach wróciłem do AUTOMAPY.

Płacę parę złotych ale przynajmniej nie prowadzi po dziurach jak odpowiednio skonfiguruje ustawienia. ponadto ma mapy offline co też na plus bo jak telefon nie ma zasięgu to google maps trasy nie pokaże.

W mieście na co dzień dalej używam googlemaps. do omijania korków niezastąpione ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-01, 22:00   

Pokaże, i inne mapy też, tylko zawczasu trzeba pobrać duży plik a nie każdy wie/umie/ma miejsce.
Testuję także różne inne appki. Np. RoadLords jest spoko, ale też w mieście się zgubi (raz mi proponowała jechać pod prąd). No ale to może dlatego, że nie do miast jest głównie dedykowana a na trasy.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-09-01, 22:01   

Początkowo myślałem że to może wina użycia pamięci urządzenia. Jak wprowadzisz długi odcinek, przez pół Polski, to się może pod koniec trasy kończy pamięć podręczna na wczytywanie kolejnych etapów podróży i coś nie trybi ale w Szklarskiej wprowadzałem punkt odległy o 700m od mety w której spaliśmy a i tak prowadził gdzieś dookoła po czym zameldował że jestem u celu i kazał się wracać 200m przez czyjeś podwórka.
Chyba że tak reaguje kiedy mamy do czynienia z obiektem który nie ma pokrycia w mapach. Nie wszędzie auto z kamerami google street view jechało i tam gdzie nie jechało - bazuje na wczytanych mapach drogowych z jakichś gotowców po których prowadzi ale nie potrafi nawigować nie mając naniesionych celów, punktów i miejsc. Dlatego prowadzi do miejsca które "zna" bo był tam samochód GSV a dalej tylko wskazuje kierunek w którym znajduje się punkt docelowy... ?
Tyle że zdarzyło mi się to z miejscem które widnieje na zdjęciach drogowych GSV. Jak pisałem: rok temu zaprowadziło pod bramę, a w tym roku 3 ulice dalej.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-09-04, 11:30   

Fajnie się narzeka - ale co zrobiłeś żeby to poprawić?
Ja regularnie dodaje miejsca, usuwam koryguje adresy itp - kiedyś nawet dawało się edytować i dodawać drogi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-04, 17:01   

Jest jeden problem: karmienie map danymi firmie, która co chwila zmienia zdanie i ubija różne projekty jak dla mnie mija się z celem. Tyle fajnych usług Google miało i je albo wyłączyli, albo przestali o nie dbać. Przykład: wykresy Google. Część nie działa w ogóle na smartfonach, ostatnie zgłoszenie o tym na ichnich grupach jest z... 2016 roku i do dziś nikt palcem w bucie nie kiwnął.
Co do map - dodawałem kiedyś jakieś punkty. Raz zmianę nazwy ulicy, podałem nawet link do rozporządzenia zmieniającego - przez 2 miesiące nikt tego nie klepnął. Potem jedno tak, inne nie, zero odzewu czy możliwości reakcji.
G. to koncern nastawiony tylko na zarobek, albo już są za duzi by wszystko dopilnować, albo mają to w D. bo najważniejsze są reklamy i kliknięcia.
Korzystam z map i nawigacji, ale nie do końca wierzę temu co zwracają. Tym bardziej, że nie tylko ja zauważam zmiany na gorsze, jakby zgubienie części danych, bzdury w nawigowaniu jakich wcześniej nie było.
Dlatego na cele kamperowe mam teraz własną mapę :diabelski_usmiech
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-09-05, 19:11   

Ja wrzucam zmianę i jest w 90% od razu - max 2dni
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***