Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Banan
2022-06-05, 00:20
Pomoc w znalezieniu zdjęć - Hebel w Peugeot J5 (Eura Mobil)
Autor Wiadomość
FilipDucato 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Peugeot J5 z 88r.
Dołączył: 20 Maj 2021
Piwa: 2/2
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2022-06-04, 22:51   Pomoc w znalezieniu zdjęć - Hebel w Peugeot J5 (Eura Mobil)

Witajcie!

Wydaję mi się, że w dobrym dziale piszę.

Otóż mam problem z elektryką w kamperze. Poprzedni właściciel był niesamowitym rzeźbiarzem (jak znajduję coś w kamperze co przypomina dżunglę niż elektrykę, to go nazywam partaczem).

Wrzucił akumulator socjalny do szafki, pomijając przy okazji cała ori instalację, która była pod fotelem pasażera.

I tam siedzi sobie to wszystko brzydko poupychane, łącznie z heblem.

Czy może mi ktoś powiedzieć do czego ten hebel jest podłączony? Postaram się o lepsze zdjęcia, ale idzie przewód do aku. socjalnego (dodam, że są panele słoneczne, nie wiem czy to tu istotne), drugi jest przytwierdzony do karoserii, oraz, z pamięci, dwa kabelki cienkie (niebieski i czerwony) idą do skrzynki obok gdzie jest woltomierz.

I teraz został jeden chyba kabelek, ale on nie jest do czegokolwiek podłączony. Zatem, co mam z nim zrobić?

Albo nawet i lepiej by było, czy ma ktoś takiego starego kamperka i mógłby mi wysłać zdjęcia gdzie te rzeczy są podłączone? Bo szczerze wątpię, że ten hebel był z fabryki ot tak wrzucony pod fotelem...

Dziękuję wam bardzo.

282752643_382303140605134_5097097974619642239_n.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 110,9 KB

284054388_733648561389566_8427395303437024272_n.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 126,69 KB

Ostatnio zmieniony przez FilipDucato 2022-06-05, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-06-05, 09:06   Re: Hebel w Peugeot J5 (Eura Mobil) 88r.

FilipDucato napisał/a:
...

Czy może mi ktoś powiedzieć do czego ten hebel jest podłączony?
...

Istotnie radosnej twórczości nie da się określić. Sądząc po niezbyt grubych kabelkach, raczej nic wysokoprądowego nie jest nimi zasilane. Idź po tych kabelkach aż do ich końca, inaczej nie rozkminisz.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
FilipDucato 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Peugeot J5 z 88r.
Dołączył: 20 Maj 2021
Piwa: 2/2
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2022-06-05, 12:17   Re: Hebel w Peugeot J5 (Eura Mobil) 88r.

Cytat:

Istotnie radosnej twórczości nie da się określić.

Bardzo dyplomatycznie określone. :mrgreen:

Cytat:
Sądząc po niezbyt grubych kabelkach, raczej nic wysokoprądowego nie jest nimi zasilane.

No właśnie to też zauważyłem... Niestety, na tym to się kończy. Zerknę jutro jeszcze raz. Dlatego bardzo by mi się przydały zdjęcia jak u innych osób to jest zrobione. Aj, powinno być prawo, że każdy kamper ma książeczkę "zmian". Każdy właściciel dopisuje co dokładnie zrobił, żeby kolejni nie mieli takich kłopotów. Ale pomarzyć można. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 125/90
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-06-05, 13:49   Re: Hebel w Peugeot J5 (Eura Mobil) 88r.

FilipDucato napisał/a:
Cytat:

Istotnie radosnej twórczości nie da się określić.

Bardzo dyplomatycznie określone. :mrgreen:

Cytat:
Sądząc po niezbyt grubych kabelkach, raczej nic wysokoprądowego nie jest nimi zasilane.

No właśnie to też zauważyłem... Niestety, na tym to się kończy. Zerknę jutro jeszcze raz. Dlatego bardzo by mi się przydały zdjęcia jak u innych osób to jest zrobione. Aj, powinno być prawo, że każdy kamper ma książeczkę "zmian". Każdy właściciel dopisuje co dokładnie zrobił, żeby kolejni nie mieli takich kłopotów. Ale pomarzyć można. :mrgreen:


Zdjęcia Ci nie pomogą :oops:

Zostaw tak jak jest albo zacznij od podstaw .

Masz energoblok?

Rzeźba z heblem to próba ładowania aku pokładowego tak mi się wydaje :-/
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-06-05, 21:43   Re: Hebel w Peugeot J5 (Eura Mobil) 88r.

FilipDucato napisał/a:
...
bardzo by mi się przydały zdjęcia jak u innych osób to jest zrobione.
...

Filip, u innych takie heble też są radosną twórczością do różnych i innych pomysłów. Nie ma reguł w tej materii, nie ma powtarzalności. U ciebie ewidentnie jest to element dodany przez użytkownika w jakimś tam celu, fabryka od nigdy takiej prowizorki nie robi.
Ja też mam hebel, sam go założyłem. Służy tylko i wyłącznie do zapodawania/odłączania grubego +12V dla przetwornicy 12/230V.
I służy tylko do tego, z odpowiednią separacją innych obwodów prądowych zbędnych do ich zasilania.
Próbuję wyłapać istoty, ale nie ma ich.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbigniew K 
trochę już popisał


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Piwa: 17/1
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2022-06-06, 17:23   

Postaraj się znaleźć schemat elektryczny do tego modelu, i posprawdzaj, co tam powinno być, a czego nie powinno. A potem tak jak koledzy pisali po kabelku do celu. Jedyna opcja.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
FilipDucato 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Peugeot J5 z 88r.
Dołączył: 20 Maj 2021
Piwa: 2/2
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2022-06-13, 14:25   Re: Hebel w Peugeot J5 (Eura Mobil) 88r.

Cytat:
Masz energoblok?
Chyba tak, to jest ta skrzynka z przekaźdnikami i bezpiecznikami, prawda? Nie wiem co z tym zrobić :mrgreen:

Cytat:
Postaraj się znaleźć schemat elektryczny do tego modelu, i posprawdzaj, co tam powinno być, a czego nie powinno.


Niestety, nie ma nigdzie schematów do poszczególnych zabudów. :( Tylko do pojazdów.

Szperania ciąg dalszy, ale niestety nie mam czasu, żeby wyjąć siedzenia i dokładnie sprawdzić przewody.

Dowiedziałem się, że od aku postojowego jest przepływ prądu aż do energobloku. Dodatkowo, po uruchomienia silnika, na przewodzie plusowym z konektorem oczkowym pod fotelem (nie podpiętym do niczego) pojawia się prąd!

Zatem... chyba to jest właśnie przewód od ładowania akumulatora postojowego (który miał być oryginalnie pod fotelem tam. Jest też takiej samej grubości czarny (masowy?) przewód.

Czy... ja mógłbym te przewody pociągnąć aż do szafki i podłączyć pod nie akumulator pokładowy? Czy to takie proste, żeby samochód ładował aku socjalny podczas jazdy?

Jeszcze jedna rzecz, co to jest za dziwna skrzynka z tyłu z naklejką? Czy to jest prostownik?

Oraz, przy szperaniu, uruchomiłem hebel. Faktycznie, jak się je przekręci to zasilanie w części socjalnej znika. Nie wiem po co takie coś, ale ok. Nie wiem też coś zrobić z taką informacją :mrgreen:

Dziękuje wam, może razem dojdziemy do końca tej zagadki.

287066749_592395112127910_565143648106861755_n.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 537,4 KB

287582453_780263026668419_2943447742753483637_n.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 582,14 KB

287400157_735776051070286_2900426757302263423_n.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 389,96 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***