Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2007-12-23, 14:36
Baza miejsc postojowych w Polsce dla camperów.
Autor Wiadomość
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2007-04-05, 10:51   Baza miejsc postojowych w Polsce dla camperów.

PROPOZYCJA
Ostatnio dla potrzeb wyjazdu przeglądaem stellplaze w Niemczech i stwierdziłem że nie wiemy gdzie u nas w kraju można się zatrzymać, zarówno płatnie jak i bezpłatnie,żeby po powrocie można było zastać swojego campera. Moja propozycja sprowadza się do tego żeby każdy z nas w miarę swoich możliwości podał rekomendowane przez siebie miejsce postojowe z adresem , wspórzednymi geograficznymi informacją dotyczącą urządzeń bytowych. Zastanawiałem się które miejsca polecić we Wrocławiu i mam z tym problem. Myślę że temat jest istotny bo naprzyklad chciałbym znać miejsce n.p Warszawie , Krakowie czy w Grudziadzu gdzie mógłbym dojechać pilotowany przez GPS i zostawić campera celem zwiedzania okolicy, lub przenocować na szlaku.
Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eeik 
Kombatant
"Mała Karawana"


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2007
Piwa: 12/7
Skąd: Śląsk-Wodzisław Śl.
Wysłany: 2007-04-05, 11:16   

Marek pomysł bardzo dobry, pewnie w miarę upływu czasu miejsc takowych będzie coraz więcej :) .
_________________
Ewa

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Robin 
stary wyga


Twój sprzęt: Samochód kempingowy
Dołączył: 19 Sty 2007
Postawił 7 piw(a)
Skąd: SRC
Wysłany: 2007-04-05, 11:27   

Marku ! Jeżeli tylko będziesz osobiście prowadził ewidencję takich miejsc to Twój pomysł uważam za genialny.Będziemy Tobie przesyłać opisy a Ty umieścisz je na stosownej stronie z której każdy zaiteresowany zrobi sobie wydruk.Wierzę,że funkcje tą bedziesz pełnić dożywotnio.
Pozdrawiam - Robin :idea:
_________________
"Prawdą ostaje się to, co nie jest sprzeczne z niczyim interesem"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2007-04-06, 20:16   

"P" /24/h - bezpłatny, bezpieczny. Płaci się tylko za podłączenie do sieci 230V, woda pitna, ścieki - WC Chem, śmieci - płatn. 10 PLN/doba, od załogi
SOLANKI SPA - Geotermia Marusza, Grudziądz ul, Warszawska 36 (przy drodze wlotowej/ wylotowej nr 534 kier. Brodnica, Warszawa
www.marusza.pl
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Ostatnio zmieniony przez baja02 2007-05-22, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2007-04-09, 15:48   

Czekałem na odzew (świadomie długo), bo zamierzenie też jest długofalowe. Przyjmuję na siebie ten zaszczytny obowiazek prowadzenia ewidencji miejsc postojowych -- camperowych. Jednak żeby to zrobić potrzebuję rady Janusza i innych członków forum bardziej wtajemniczonych niuanse administrowania forum. Celem ustalenia ostatecznego kształtu bazy danych formatu rekordów, oraz sposobu komunikacji dla pozyskania i udostepnienia informacji. Postawiłem "piwo dla Baja 02" za poprawny konkretny odzew.( do realizacji na najbliższym spotkaniu), a dla Robina mam osobiste podziekowanie za zdecydowane i bezposrednie wskazanie osoby odpowiedzialnej za realizację pomysłu. Oczywiście piwo lub naleweczke tyż wypijemy.
Marek.
Ps idę szukać mokrego zająca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sławek B 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Hobby 650
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 65/12
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2007-04-09, 16:30   

Zamieściłem takiego posta w http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=349 :

Podobny temat jest w forum ogólno dostępnym: Kamperowanie/Gdzie można nocować.
Wydaje mi się, że nie ma potrzeby prowadzenia takiego tematu, wyłącznie dla naszej grupy, bo
1.Prowadzi to do zbędnych podziałów (Ci, którzy mają dostęp do zamkniętego grona i Ci, którzy go nie mają)
2.Baza z takimi miejscami może być przecież uzupełniana przez wszystkich forumowiczów.
3.Może to sprawiać wrażenie zbędnej elitarności. (na zasadzie wiem, ale nie wszystkim powiem).

Żeby było jasne jestem jak najbardziej za utrzymaniem forum z ograniczonym dostępem. Tyle tylko, że to forum powinno być przeznaczone do przekazywani informacji o pewnym stopniu poufności. Niedobrze by było gdyby obok siebie funkcjonowały dwa fora o podobnych tematach. Może to prowadzić do schizofreni. :-/
_________________
Sławek B
https://kamper-serwis.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-04-09, 16:39   

Ja propozycję Marka zrozumiałem w ten sposób, że baza, wykaż czy jak to tam będzie się nazwać, będzie ogólnie dostępna natomiast tworzyć ją powinni ludzie w miarę znajomi, związani w jakiś sposób z karawaningiem , więc na przykład osoby CTG. Unikniemy w ten sposób dowcipnisiów wprowadzających w błąd i świadomie dostarczających nie prawdziwych danych. Ani Marek administrując bazą ani my nie mamy szansy sprawdzić czy sugerowane miejsca istnieją naprawdę. Musimy opierać się na wypróbowanych koleżankach i kolegach.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sławek B 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Hobby 650
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 65/12
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2007-04-09, 17:26   

janusz napisał/a:
Unikniemy w ten sposób dowcipnisiów wprowadzających w błąd i świadomie dostarczających nie prawdziwych danych.

OK.
Masz rację.
_________________
Sławek B
https://kamper-serwis.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2007-04-09, 17:30   

No i dobrze, a wyszło jak widać. Co do jednego to się zgadzamy,że coś takiego może być przydatne, a gdzie to będzie umieszczone to kompilując Wasze wypowiedzi skłaniam się za ogólnodostepnością, ale tak jak Janusz pisze informacja na ten temat powinna być w jakiś sposób uwiarygodniona.
Ps obiecuję częściej czytać forum coby sie nie powtarzać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-04-09, 23:40   

Tak tylko głośno myślę, może by tak Przekonać Pafa do dołożenia jeszcze jednego działu na stronie głównej forum. Nazwać by ją można jakoś tak "Bazy danych" albo coś innego oddającego idee tego działu. Udostępnić ten dział tylko do czytania, a pisać mogli by tylko moderatorzy tego działu. Tam można by umieszczać w formie jakichś tabelek albo jakoś inaczej bazy danych właśnie o tych miejscach postojowych i wszystkie przyszłe bazy danych jakie sobie stworzymy. Dostęp mieli by wszyscy a uzupełniać dane mógł by tylko moderator i dbał by on o aktualność i porządek w bazie.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-04-10, 00:13   

To chyba niekiepski pomysł - też cuś podobnego snuło mi sie po czaszce - popieram!
Jacek M
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-10, 08:37   

Też jestem za tym aby była ograniczona możliwość pisania do tych "baz danych" z wyłączeniem moderatorów. Bez tego ograniczenia byłyby jednak duże szanse na bałagan.
Format Excela wydaje się być OK - jest prosty do wyeksportowania, czyli wydrukowania lub zapisania na PDA
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat przy każdej okazji" - św. Tomasz z Akwinu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sławek B 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Hobby 650
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 65/12
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2007-04-10, 09:47   

janusz napisał/a:
Dostęp mieli by wszyscy a uzupełniać dane mógł by tylko moderator i dbał by on o aktualność i porządek w bazie.


Tylko z wyjątkiem naszych danych adresowych. Te zachowajmy dla członków CTG.
_________________
Sławek B
https://kamper-serwis.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-10, 09:57   

Sławek B napisał/a:
Tylko z wyjątkiem naszych danych adresowych. Te zachowajmy dla członków CTG.

Zdecydowanie tak!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-12-10, 21:32   

siemie napisał/a:
Może warto utworzyć bank prywatnych miejsc postojowych w Polsce, które będą dostępne dla zalogowanych na forum posiadaczy Kamperów. Można to przemyślec i sporządzić taką listę np. z namiarami GPS i odpowiednimi danymi.

Mogę zaoferować postój dla 2 Kamperów na mojej działce w Szczecinie, niedaleko granicy w Kołbaskowie. Możliwość zatankowania wody, podładowania itp.

pozdrowienia :ok


Został poruszony taki temat. Między innymi do tego co pisze Siemie powołany był CTG. Wymkną się z pod kontroli, lub skręcił na pobocze, Jak go zwał tak go zwał, zaczęliśmy dyskutować gdzieś co zrobić z CTG i dyskusja umarła. Czy teraz jak są Camperparki to czy taka dyskusja jest aktualna.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***