Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zbliżamy się do końca.......?
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-28, 06:49   

rakro1 napisał/a:
Cyryl - piwo dla Ciebie za intelektualne wsparcie dla joko . Tak trudno obronić wynik dodania dwa do dwóch. I, w zasadzie nie bardzo wiadomo dla kogo ten wynik ustalać? Więc wspieraj go i zapewniam, że takich jak Wy ale milczących, jest nas więcej.
Fajnie się czyta a kierunek i finał jest tak oczywisty. Nachodzi myśl, czy przypadkiem oponenci nie produkują postów tylko po to, aby zachęcić joko do podania kolejnej dawki wiedzy :shock: .
Przypomina to troszkę dyskusję na naszym forum o winietach na Węgrzech - D1 czy na pewno D2 - ale ta jest o niebo ciekawsza.
Joko - sto lat i obyś nie zrezygnował z nas kiedyś, jak Bronek.
P.S. Kocham karty kredytowe. Unikam w ten sposób noszenia pieniędzy, w tym bilonu zwłaszcza. Wydawanie reszty zajmuje czas a dodatkowo stanowi okazję do przenoszenia zakażeń.
Daje kontrolę nad nami ale gdy działamy legalnie nie powinno to nikomu przeszkadzać.


Mnie w tej dyskusji brakuje jeszcze szczepionek :) ;) tu zdaje się było odmienne zdanie z joko :)

Panowie drodzy Koledzy i Koleżanki idźmy do przodu byle nie fanatycznie, zresztą każdy z nas ma jakiegoś P........

:spoko miło się Was czyta będę obserwował temat ;)

:spoko :spoko :spoko :kwiatki:
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-04-28, 09:09   

Zdecydowanie inne zdanie w sprawie szczepionek mieliśmy. Co ciekawe wtedy joko podejrzewał spisek ogólnoświatowy a w sprawie elektrycznego napędu broni racjonalnego spojrzenia na sprawę. Teraz to jego oponenci zmowy i spisku się boją.
W każdej sytuacji można mieć różne spojrzenie. Teraz argumenty joko są tak oczywiste i wydaje się, że wiedze ma przeogromną, że szkoda byłoby nie dziękować za poniesioną pracę dydaktyczną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-04-28, 09:33   

Komplecik napisał/a:

Mnie w tej dyskusji brakuje jeszcze szczepionek :) ;)


A mnie jakoś nie :szeroki_usmiech

Ale zdajesz sobie Kompleciku sprawę z tego, że to co zrobiłeś to klasyczna "wrzuta", mająca na celu skłócenie ze sobą dyskutantów mających podobny pogląd w sprawie, za pomocą tematu , nomen omen Kompletnie nie związanego z tematem :mrgreen:
Tak robi się niskich lotów dziennikarstwo i równie niską politykę :ok

Na szczęście trafiłeś na ludzi inteligentnych i na poziomie :bigok :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-04-28, 17:15   

Czyli ogólnie mówiąc dałeś Komplet :dupa
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-04-28, 18:05   

Komplecik napisał/a:
...Mnie w tej dyskusji brakuje jeszcze szczepionek...


i jeszcze można porównać z 1936 rokiem jak za komuny, ale po co?

co do oceny urody swoich żon możemy mieć odmienne zdania, ale bywa, że jesteśmy zgodni co do oceny urody sąsiadki.

także moim zdaniem nie ma to żadnego związku ze sprawą.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-28, 18:28   

rakro1 napisał/a:
Zdecydowanie inne zdanie w sprawie szczepionek mieliśmy. Co ciekawe wtedy joko podejrzewał spisek ogólnoświatowy a w sprawie elektrycznego napędu broni racjonalnego spojrzenia na sprawę. Teraz to jego oponenci zmowy i spisku się boją.
W każdej sytuacji można mieć różne spojrzenie. Teraz argumenty joko są tak oczywiste i wydaje się, że wiedze ma przeogromną, że szkoda byłoby nie dziękować za poniesioną pracę dydaktyczną.

;)
Wiem.
Fanatycznie broniłeś, jokooponował byłem z nim bo wiedziałem że to sciema resztę dopiszcie sami..... :ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-28, 18:45   

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Mnie w tej dyskusji brakuje jeszcze szczepionek :) ;)


A mnie jakoś nie :szeroki_usmiech

Ale zdajesz sobie Kompleciku sprawę z tego, że to co zrobiłeś to klasyczna "wrzuta", mająca na celu skłócenie ze sobą dyskutantów mających podobny pogląd w sprawie, za pomocą tematu , nomen omen Kompletnie nie związanego z tematem :mrgreen:
Tak robi się niskich lotów dziennikarstwo i równie niską politykę :ok

Na szczęście trafiłeś na ludzi inteligentnych i na poziomie :bigok :spoko


Kocham Cię za to :hello zdaje sobie sprawę z tego oczywiście :szeroki_usmiech wrzutka ma na celu uświadomienie Wam że można jak najbardziej zgłębiać temat byle nie fanatycznie narzucając swoją wolę :szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-28, 18:57   

Cyryl napisał/a:
Komplecik napisał/a:
...Mnie w tej dyskusji brakuje jeszcze szczepionek...


i jeszcze można porównać z 1936 rokiem jak za komuny, ale po co?

co do oceny urody swoich żon możemy mieć odmienne zdania, ale bywa, że jesteśmy zgodni co do oceny urody sąsiadki.

także moim zdaniem nie ma to żadnego związku ze sprawą.

Krzysiu tu mnie zaskoczyłeś i zasmuciłeś spodziewałem się wrzutki politycznej a Ty tak bezopcesowo łagodnie do śmiechu o Dziewczynkach :brawo: jak rzadko jestem z tobą :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-28, 19:01   

SlawekEwa napisał/a:
Czyli ogólnie mówiąc dałeś Komplet :dupa

Tradycyjnie nie zmiennie jak zawsze :pad:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-04-28, 20:03   

Komplecik - nic nie mam do Ciebie. Manipulujesz nadal. To demagogia. Niby klepiesz po ramieniu ale nogę próbujesz podstawić.
Dwa razy napisałeś, że fanatycznie coś tam chciałem. Wiesz chociaż co ten wyraz tak konkretnie znaczy?
W Twoim wydaniu brzmi negatywnie. Za co? Coś Ci zrobiłem może?? Uraziłem niechcący???
Była dyskusja w temacie, w którym jestem zorientowany nieźle więc w dobrej wierze, bezinteresownie próbowałem opowiedzieć jaka jest oficjalna wiedza. Nie udało się ? Bywa. To nie problem. Próbowałem, czyli w moim odczuciu spełniłem swój obowiązek. Trudno mi dyskutować o mafii, masonach i spiskach ogólnoświatowych bo nic o tym nie wiem.
Ale znoszę to na luzie gdy ktoś nie akceptuje " oficjalnych" zaleceń.. Nie cierpię. Ot, żal czasem i tyle.
I na koniec, z całą świadomością, że podpuszczasz i cieszysz się, że odbiegamy od tematu.
Dzisiaj w pracy starsza pacjentka a z nią córka i syn, znany dębicki biznesmen. POCHP od wielu lat z częstymi zaostrzeniami, w tym leczenie szpitalne. Dwa razy angioplastyka naczyń wieńcowych a obecnie na amen pozatykane naczynia w nogach i klops.
A siostra denuncjuje, że pali dwie paczki papierosów na dobę. On dodaje, że się nie da rzucić.
Próba dyskusji żałośnie nieudana. To nie " mój" pacjent nawet.
No i co ?? Nic. Spróbowałem ale nie skaczę z mostu. Robię swoje. Czy żal? Ogromnie ale to nie jest moje życie.
Nie byłem i nie jestem fanatykiem. Płynę z prądem. I mimo, że wielu z Was także pali przecież nie nękam nikogo. Bo życie to jest projekt autorski każdego osobiście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-28, 20:23   

rakro1 napisał/a:
Komplecik - nic nie mam do Ciebie. Manipulujesz nadal. To demagogia. Niby klepiesz po ramieniu ale nogę próbujesz podstawić.
Dwa razy napisałeś, że fanatycznie coś tam chciałem. Wiesz chociaż co ten wyraz tak konkretnie znaczy?
W Twoim wydaniu brzmi negatywnie. Za co? Coś Ci zrobiłem może?? Uraziłem niechcący???
Była dyskusja w temacie, w którym jestem zorientowany nieźle więc w dobrej wierze, bezinteresownie próbowałem opowiedzieć jaka jest oficjalna wiedza. Nie udało się ? Bywa. To nie problem. Próbowałem, czyli w moim odczuciu spełniłem swój obowiązek. Trudno mi dyskutować o mafii, masonach i spiskach ogólnoświatowych bo nic o tym nie wiem.
Ale znoszę to na luzie gdy ktoś nie akceptuje " oficjalnych" zaleceń.. Nie cierpię. Ot, żal czasem i tyle.
I na koniec, z całą świadomością, że podpuszczasz i cieszysz się, że odbiegamy od tematu.
Dzisiaj w pracy starsza pacjentka a z nią córka i syn, znany dębicki biznesmen. POCHP od wielu lat z częstymi zaostrzeniami, w tym leczenie szpitalne. Dwa razy angioplastyka naczyń wieńcowych a obecnie na amen pozatykane naczynia w nogach i klops.
A siostra denuncjuje, że pali dwie paczki papierosów na dobę. On dodaje, że się nie da rzucić.
Próba dyskusji żałośnie nieudana. To nie " mój" pacjent nawet.
No i co ?? Nic. Spróbowałem ale nie skaczę z mostu. Robię swoje. Czy żal? Ogromnie ale to nie jest moje życie.
Nie byłem i nie jestem fanatykiem. Płynę z prądem. I mimo, że wielu z Was także pali przecież nie nękam nikogo. Bo życie to jest projekt autorski każdego osobiście.

Wiesz co ja się kompletnie nie znam na elektrykach i szczepionkach odrzuca mnie wmuszanie czegoś na siłę, zapala się czerwona lampka, może nóż jest coś nie chalo, jeśli pojawiają się pieniążki to można mniemać że o nie właśnie chodzi, czy to będą szczepionki elektryki futra z norek, wolę spokojnie popatrzeć z boku nic na siłę, daje to odwrotny skutek,
Oczywiście że wpisami chce Was sprowokować do refleksji, nie mam i nie chce nikomu robić przykrość jeśli tak się poczułeś to bardzo Ciebie przepraszam, pewnie w tych tematach jest ziarno prawdy ale podajecie to tak nachalnie, no jo się boję nic nie zrobię boję się tego i tyle. :szeroki_usmiech

Tak z innej beczki czy ja mogę mieć inny pogląd na jakiś temat nie ważne dobry czy zły siaki taki, tak temat rozumiem i takie mam poglądy, deczko delikatność lozu uśmiechu bo żyłka pęknie i klops
:spoko

Screenshot_20230428_204729.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 69,47 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-04-28, 23:54   

Panowie Proszę ..... nie ruszajmy pewnych tematów w dziale "Kamperowanie", bo skończy się to jak zwykle , czyli wielką kłótnią i zamknięciem wątku.
Spisaliśmy się tyle stron i teraz pójdzie to na śmietnik ?

Kompleciku, jeżeli czujesz potrzebę poruszenia tematu szczepionek , to jest wątek od tego , który skończył się wtedy , kiedy z dnia na dzień świat został "uleczony".
Też miałem ochotę coś tam napisać, choćby jako podsumowanie zacytować swoją wypowiedź jeszcze z połowy 2020r, gdzie napisałem aby do tematu covidu i szczepionek za bardzo się nie przyzwyczajać i za bardzo nim nie przejmować, bo przyjdzie czas, kiedy z dnia na dzień inne poważniejsze sprawy zajmą nam głowę i one będą nas wtedy "straszyć", a o to z dnia na dzień przestanie istnieć.
Miałem taką ochotę , ale doszedłem do wniosku , że nie ma to już sensu. Sens był jedynie do czasu, kiedy dalszy rozwój zdarzeń można było jeszcze powstrzymać. Nie udało się, przerabiamy teraz dalsze punkty "planu" , a grzebanie się w smutnej przeszłości nic już nie zmieni.

Istotnie staliśmy tam z Rakro po dwóch stronach "barykady" i bywało ostro (momentami nawet zbyt ostro) , ale z tego co pamiętam, to był On bodaj jedynym z "oponentów" , z którym pomimo fundamentalnych różnic w poglądach dało się rzeczowo podyskutować .... i za to Go szanuję :spoko
W tamtych kwestiach my z kolei Kompleciku mieliśmy podobne zdanie, a teraz w temacie elektryków trochę się różnimy , ale skoro z Rakro w sprawach jednak większej wagi udało się nie poróżnić , to nam elektryki tym bardziej nie zaszkodzą :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-04-29, 01:31   

Komplecik napisał/a:
pewnie w tych tematach jest ziarno prawdy ale podajecie to tak nachalnie, no jo się boję nic nie zrobię boję się tego i tyle. :szeroki_usmiech


Ale czego konkretnie się boisz ?

To nie jest tak, że ja nie mam żadnych obaw odnośnie przyszłości i tego jak w tej przyszłości będzie wyglądała moja "mobilność" , ale te obawy dotyczą konkretnych rzeczy , a nie wszystkiego .
Nie obawiam się tego, że w przyszłości będę zdany tylko na elektryki i nie traktuję tego jako ograniczania moich praw , bo korzystam z nich już dzisiaj z własnej woli , wiem "z czym się to je" i jest mi z tym dobrze , ale obawiam się np. samochodów autonomicznych i tego, że kiedyś będą jedyną alternatywą. Niepokoją mnie również pomysły, aby w przyszłości nie było czegoś takiego jak prywatny samochód .

Tak jak już pisałem , nie obawiam się nowych technologii jako takich lecz ich złego zastosowania.

Jak rozumiem z pierwszego wpisu założyciela tego wątku, chodzi w nim o obawy o to , że coraz większe ograniczenia, zakazy i utrudnienia mogą doprowadzić do końca karawaningu w formie jaką znamy.
Ponieważ uważam, że napęd elektryczny jest szansą dla karawaningu a nie zagrożeniem , dlatego właśnie w tym wątku o tym piszę .
Nie rozumiem dlaczego odbierasz to Kompleciku jako jakiś fanatyzm, a już zupełnie nie rozumiem dlaczego uważasz że ktoś chce Ci coś narzucić na siłę ?

Jeśli piszę w tym wątku o kamperze elektrycznym czy hybrydowym , podaję możliwe rozwiązania i zalety takiego pojazdu to nie nie dlatego, aby Ciebie czy kogoś innego zmusić , aby coś takiego zbudował czy kupił , tylko dzielę się pomysłem z tymi , których może to zainteresować (licząc po cichu , że może ktoś coś konstruktywnego od siebie dorzuci , zamiast tylko krytykować) . Jeśli kogoś to nie interesuje lub nie podziela moich poglądów , to dla mnie osobiście nie ma to kompletnie znaczenia. Ostatecznie to ja szukam dobrych rozwiązań dla siebie, ja chcę to zaprojektować i ostatecznie to ja będę to za swoje pieniądze, dla siebie i na własne ryzyko budował . Jeśli to o czym teraz tu teoretyzuję okaże się błędem to będzie to mój błąd za który sam sobie zapłacę.

Faktycznie , jak się tak nad tym zastanowić , to moje tu pisanie to czyste marnowanie czasu . Merytorycznej pomocy ani wsparcia raczej nie uzyskam, przekonanie innych do swoich pomysłów jest mi potrzebne do niczego, a spieranie się o kwestie techniczne z osobami nie będącymi "w temacie" mnie zwyczajnie irytuje.
Zamiast marnować czas na głupie dyskusje wolę go spożytkować bardziej wydajnie :spoko

Jeśli za jakiś czas , gdzieś w trasie bezszelestnie i dynamicznie wyprzedzi Was jakiś zestaw karawaningowy ...... to mogę być ja :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-29, 05:41   

joko napisał/a:


Kompleciku, jeżeli czujesz potrzebę poruszenia tematu szczepionek , to jest wątek od tego , który skończył się wtedy , kiedy z dnia na dzień świat został "uleczony".

Nie nie czuje, dałem przykład dyskusji jednostronnej.
ale ok sorki
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-29, 06:36   

joko napisał/a:


Faktycznie , jak się tak nad tym zastanowić , to moje tu pisanie to czyste marnowanie czasu .

Jest dobrze pisz rozwijaj temat, przecież mam mp. Rower elektryczny i jestem ciekawy całej elyktryfikacji ;)


:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***